faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Kokneses kultūras nams

Hanzas iela 2, Koknese, Kokneses novads, Latvija, LV-5113
56.650379 25.438646

Jaungada nakts balle

01.01.2018 01:00

JAUNGADA NAKTS BALLE. Spēlē grupa "Sikspārnis". Ieejas maksa: 4 eiro, pasākuma dienā 5 eiro. Galdiņu rezervēšana un biļešu iepriekšpārdošana kultūras namā.

Ballei rezervētās biļetes jāizpērk līdz 28. decembrim Kokneses kultūras nama kasē. Ar 29. decembri neizpirktās biļetes tiks laistas brīvā tirdzniecībā.

printēt Lasīt visu ziņu

Ziemas saulgriežu svinības

20.12.2017 18:00

Folkloras kopa "Urgas" aicina ikvienu pievienoties Ziemas saulgriežu svinību pasākumā. Tikšanās vieta - Kokneses kultūras nams. Ziemassvētku gājienā dosimies uz Radošo māju pa Paugu un Melioratoru ielām. Ja kāds gaidīs čigāniņus un durvis būs vaļā, tad nāksim ciemos! Ja nē, iesim garām!

Radošajā mājā gaidīs ugunskurs, karsta tēja un citi cienasti! Vilksim svētkus kalniņā!

printēt Lasīt visu ziņu

Grupas "Galaktika" un draugu Ziemassvētku koncerts

12.12.2017 19:00

Kokneses kultūras namā, 12.decembrī plkst.19.00 grupas "Galaktika" un draugu jaunā Ziemassvētku koncertprogramma.
Ieeja: 6 un 8 eiro. Biļešu iepriekšpārdošana.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada amatierkolektīvu labdarības koncerts "Eņģeļi pār Latviju"

09.12.2017 17:00

Kokneses novada amatierkolektīvu labdarības koncertā "Eņģeļi pār Latviju"  Kokneses kultūras nama zāle bija skatītāju pārpildīta un gaisā virmoja prieka pilna pozitīva enerģija. Tik daudzi 9. decembra vakarā vēlējās būt kopā un savu ziedojumu veltīt bērniem, kuriem vislielākais sapnis ir kļūt veseliem. Paldies visiem labas gribas cilvēkiem par kopā saziedotajiem 271 eiro un 85 centiem! 

"Labdarības koncerts Koknesē jau kļuvis par gadskārtēju notikumu Ziemassvētku gaidīšanas laikā, un vienmēr priecē cilvēku atsaucība un vēlme palīdzēt," sacīja koncerta programmas vadītāja Astrīda Saimena. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (88)

Koncerts "Ziemassvētkus gaidot"

07.12.2017 18:00

Kokneses novada vispārizglītojošo skolu un Kokneses Mūzikas skolas Ziemassvētku ieskaņas koncerts "Ziemassvētkus gaidot".

printēt Lasīt visu ziņu

Spēlfilma "PIRMDZIMTAIS"

01.12.2017 19:00

1.decembrī plkst.19.00

Kokneses kultūras namā

jaunā Aika Karapetjana spēlfilma

"PIRMDZIMTAIS"

Lomās: Maija Doveika, Kaspars Znotiņš, Kaspars Zāle u.c.

Ieeja: 3,- eiro

printēt Lasīt visu ziņu

Donoru diena Koknesē

29.11.2017 10:00 - 13:00

29. novembrī no pulksten 10 - 13 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Kokneses kultūras namā, Koknesē, Hanzas ielā 2.

printēt Lasīt visu ziņu

Cirka šovs "ANNAS UN ELZAS PIEDZĪVOJUMI PASAKU KARAĻVALSTĪ"

23.11.2017 18:00

23.novembrī plkst.18.00 Kokneses kultūras namā cirka šovs "ANNAS UN ELZAS PIEDZĪVOJUMI PASAKU KARAĻVALSTĪ". Ieeja: 6 eiro. Uzrādot izgrieztu kuponu no avīzes "Kokneses Novada Vēstis" oktobra vai novembra izdevuma - 5 eiro (viens kupons, viena atlaide).

 Biļešu iepriekšpārdošana kultūras nama kasē oktobra beigās.

printēt Lasīt visu ziņu

Dokumentālā filma "Astoņas zvaigznes"

21.11.2017 18:00

 21. novembrī Kokneses kultūras namā dokumentālā filma "Astoņas zvaigznes", rež. A.Saulītis. Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. Ieeja bez maksas.

https://www.facebook.com/astonaszvaigznes/?fref=ts

printēt Lasīt visu ziņu

Atpūtas vakars ar grupu "Deficīts"

17.11.2017 21:00

DANCOTGRIBĒTĀJI, pasteidzieties!
Ja līdz 16.11.vakaram netiks nopirkts pietiekams skaits biļešu balles finansiālajam nodrošinājumam, tā var tikt ATCELTA!
PASTEIDZIETIES!

Atpūtas vakars kopā ar grupu "Deficīts". Ieejas maksa: 5 eiro. Iepriekšēja pieteikšanās un galdiņu rezervēšana Kokneses kultūras namā.

printēt Lasīt visu ziņu

Atpūtas vakars ar grupu "Deficīts"

17.11.2017 21:00

Atpūtas vakars kopā ar grupu "Deficīts". Ieejas maksa: 5 eiro. Iepriekšēja pieteikšanās un galdiņu rezervēšana Kokneses kultūras namā.

printēt Lasīt visu ziņu

LR Proklamēšanas gadadienai veltīts svētku koncerts Koknesē

17.11.2017 17:00 - 19:00

Sagaidot Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu, 17. novembrī Kokneses kultūras namā svinīgā svētku pasākumā, turpinot ilggadēju tradīciju, tika sumināti jaunie Kokneses novada Goda pilsoņi. Divi no viņiem: Māris Reinbergs un Ivars Māliņš savu dzīvi veltījuši pedagoga darbam, bet arī ārsts un komponists Andris Kristons ir saistīts ar jaunās paaudzes iedvesmošanu, jo nesavtīgi ziedo Bebru pamatskolai. Gaismas nesēja savā Iršu pagastā ir bibliotekāre Dace Grele, bet Dainai Liepiņai koknesieši ir pateicīgi par paveikto tūrisma nozares attīstībā.

Saņemot godpilno Kokneses novada Goda pilsoņa nosaukumu, Inguna Strazdiņa vēlreiz atgādināja viņu ieguldījumu novada attīstībā, bet lielais apsveicēju pulks, izrādot cieņu un pateicību, dāvāja ziedus un sirsnīgus vēlējumus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (66)

Gaismas ceļš turpinās

11.11.2017 17:00

Svecīte pie svecītes, lāpa pie lāpas, liesmiņa pie liesmiņas – tāds bija 11. novembra vakars Koknesē un visā Latvijā. Svinot Lāčplēša dienu, lieli un mazi koknesieši bija kopā, lai, ejot gaismas ceļu, godinātu mūsu brīvības aizstāvju piemiņu.

11. novembrī došanās lāpu gājienā Koknesē kļuvusi par tradīciju, kurā vislabāk jūtama paaudžu vienotība. No Kokneses parka vārtiem uz Kokneses kultūras namu ar iedegtām lāpām un gaismeklīšiem devās ģimenes ar pavisam maziem ķipariem, ļoti daudzi skolas bērni un jaunieši, viņu vecāki, kā arī stalti kungi un dāmas labākajos gados. Kundze, kura jau pārkāpusi 80 gadu slieksni, smaidot atteica: „Šajā dienā gribu būt kopā ar saviem koknesiešiem!” Ik reizi, dodoties Lāčplēša dienas lāpu gājienā, kad iedegtas liesmiņas top par gaismas ceļu, pārņem saviļņojoša svētku un lepnuma sajūta, ka mēs piederam pie stipras un varonīgas tautas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (38)

Kokneses amatierteātra izrāde E.Bahs, F.Arnolds "Traks numurs"

04.11.2017 16:00

 Kokneses amatierteātris, sagaidot savu 25. dzimšanas dienu, lielisku noskaņojumu dāvās ar E.Baha, F.Arnolda iestudējumu "TRAKS NUMURS"!

Ieeja uz izrādi par ziedojumu naudā, graudā, interesantos rekvizītos jaunajiem iestudējumiem. Īpaši priecāsimies par veco laiku modinātājpulksteņiem.

printēt Lasīt visu ziņu

ATCELTA! Kokneses amatierteātra izrāde Justīne Kļava "Dāmas"

03.11.2017 19:00

Aktrises slimības dēļ izrāde "Dāmas" 03.11. atcelta! 

Kokneses amatierteātris, sagaidot savu 25. dzimšanas dienu, teātra cienītājus aicina uz izrādi "Traks numurs" 04.11. pulksten 16 Kokneses kultūras namā. 

printēt Lasīt visu ziņu

Klavieru duets koncertu tūri sāk Koknesē

26.10.2017 17:00

Nopietnās mūzikas cienītājiem 26. oktobrī Kokneses kultūras namā bija vienreizēja iespēja baudīt klavieru dueta: Roksanas Tarvides un Kaspara Bumbiša kamermūzikas koncertu. Talantīgie mūziķi kopā muzicēt sākuši šajā vasarā, un tieši koknesiešiem bija gods pirmajiem baudīt viņu kopdarbu.

Koncerts notika ar Kokneses mūzikas skolas ierosmi, tāpēc klausītāju vidū bija gan skolas pedagogi, gan audzēkņi, viņu vecāki un vecvecāki. Bērniem, kuri mācās mūzikas skolā, tā bija lieliska mācību stunda, ko dāvā brīnumainā mūzikas pasaule.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Dzejas un mūzikas iedvesmotie satiekas Koknesē

21.10.2017 15:00

Kad dzeja sastopas ar mūziku, piedzimst dziesma, kad satiekas radoši cilvēki – parasta rudens diena iezaigojas saules krāsās. 21. oktobrī Kokneses kultūras namā jauktā kora „Alaine” koncerts „Dzejas iedvesmotie” bija brīnišķīga satikšanās ar komponista Andra Kristona dziesmām un  Kokneses novada dzejnieku sveicieniem šajā rudenī. Uz pasākumu ceļu no vēju pilsētas Liepājas bija mērojis pats dziesmu autors, kuru radīt jaunas melodijas iedvesmojusi arī Kokneses dzejnieku vārsmas. Andrim Kristonam tā bija atgriešanās savā bērnības pusē, jo pirmie skolas gadi pavadīti Bebru pamatskolā, kur klases audzinātājs bijis tēlnieks Voldemārs Jākobsons.

Pasākuma ierosinātāja Silvija Cīrule klausītājiem atklāja: „Mēs, koris, gluži kā sapņotājs dullais Dauka gribējām paskatīties, kas ir aiz apvāršņa - kas ir tajos lielajos dziesmu nošu krājumos, kuri vienu dienu nonāca manās rokās. Nodomāju – šo bagātību nevar laist garām! Ieraugot, ka Andra Kristona radīto dziesmu vidū ir melodijas  arī ar mūsu vietējo autoru dzeju, sapratu, ka maisam gals ir vaļā! Deviņas koncertam izvēlētās dziesmas mācījāmies ar lielu prieku un apguvām samērā īsā laikā – četrās nedēļās.”

Dziesmotajā tikšanās brīdī skanēja dziesmas ar Alfreda Putniņa, Ādolfa Gaujieša, Matīsa Kaudzītes, Ginas Viegliņas, Veltas Evertes, Sarmītes Rodes un Ārijas Āres vārdiem. Daudzas pirmo reizi dzirdētās dziesmas savaldzināja ar savu melodiskumu, gluži kā šo dziesmu autors ar savu vīrišķīgo šarmu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Jaunā latviešu spēlfilma

13.10.2017 15:00 - 18:00

13.oktobrī plkst. 15.00 un 18.00
Kokneses kultūras namā
Jaunā latviešu spēlfilma
"VECTĒVS, KAS BĪSTAMĀKS PAR DATORU".
Ieeja: 2 eiro.

printēt Lasīt visu ziņu

Cirka izrāde Kokneses kultūras namā

01.10.2017 12:00

1. oktobrī pulksten 12 Kokneses kultūras namā cirka izrāde, kuras programmā būs profesionālu klaunu priekšnesumi, burvju triki, žonglieri un mazo dzīvnieciņu parāde. Biļetes cena: 2 eiro.

printēt Lasīt visu ziņu

Nāc, rudeni nosvinēt!

29.09.2017 17:00

29.09. pulksten 17 Kokneses kultūras namā Starptautiskajai veco ļaužu dienai veltīts koncerts "Nāc, rudeni nosvinēt!" Piedalās: aktrise Dina Bitēna-Sirmā un komponists Atvars Sirmais. Ar Eduarda Rozenštrauha dziesmām priecēs Indra Lintiņa. Ieeja bez maksas.

printēt Lasīt visu ziņu

Dāvana Dzejas svētkos

23.09.2017 15:00 - 17:00

Rudens ir ražas laiks, kad padarītais tiek svaros svērts, siekiem mērīts un virtenēs siets, neskaitot ne noietās jūdzes, ne sviedros mērcētos kreklus. Un tad nāk svētki!

Radošajai kopai „Mazā taka” svētku svinēšana notika 23. septembrī Kokneses kultūras namā pēc darba cēliena divu gadu garumā. Lasītāji saņēma dāvanā otro Kokneses dzejnieku izdoto grāmatu, kuras nosaukums arī ir MAZĀ TAKA. Vai līdz svinēšanai „Mazā taka” būtu tikusi, ja viņai nebūtu uzticams draugu un atbalstītāju loks? Tiem visiem es šodien gribu pateikt paldies. Katram, kas deva to, ko spēja un palīdzēja kā varēja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pirmās skolas dienas burziņš

01.09.2017 14:00


PIRMĀS SKOLAS DIENAS BURZIŅŠ. Foršais ziepju burbuļa piedzīvojums, burbuļu darbnīcas, sejiņu apgleznošana un citi prieki.

Plkst. 15.00 kultūras namā animācijas filma "Misija "Rieksti" 2. Trakā daba". Ieeja brīva.

printēt Lasīt visu ziņu

Amatierteātru saiets "Pērses krastos - 2017"

14.07.2017 - 15.07.2017

Koknese ar savu īpašo starojumu ir vieta, kur godā ceļ teātra mākslu. Divu dienu garumā, 14. un 15. jūlijā, uz viena radošā viļņa esošie satikās amatierteātru saietā „Pērses krastos”.  

Kokneses kultūras nams un Kokneses amatierteātris jau divpadsmito reizi aicināja ciemos teātra spēlmaņus, vērienīgais pasākums notiek ik pēc diviem gadiem.  Šoreiz „Pērses krastos” bija vairāki patīkami pārsteigumi. Inguna Strazdiņa, Kokneses kultūras nama direktore, teic: „Pirmo reizi mūsu saietā piedalījās 14 amatierteātru kolektīvi un gandrīz puse no viņiem bija no Kurzemes: Talsiem, Brocēniem, Nīcas, Vārves, Vārmes. Vissaldākās Latvijas pilsētas - Saldus tautas teātris bija atvedis izrādi „Tobago”. Tāpat kā kādreiz kurzemnieki devās iekarot Tobago salu, kurzemnieki bija atbraukuši iekarot mūsu skatītāju sirdis. Un viņiem tas izdevās! Sirsnīgs paldies draugiem no Babītes, Codes, Valles, Sarkaņiem, Sēlpils un Vecumniekiem! Ceļu no Lietuvas uz Pērses krastiem bija mērojis Skapišķu teātris „Stebule”. Bija kolektīvi, kas mūsmājās viesojās pirmo reizi, kā arī tikšanās prieks vienoja ar jau iepazītiem draugiem. 15. jūlijā ciemiņu radīt prieku baudīja arī bebrēnieši muzeja „Galdiņi” pagalmā  un Iršu pagastu ļaudis Iršu klubā. Pēc katras izrādes notika loterija, kurā viens no skatītājiem laimēja konkrētā amatierteātra kolektīva dāvātu balvu un Kokneses kultūras nama sarūpētu pierakstu kladīti, kas atgādinās par šo jauko vasaras notikumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Donoru diena Koknesē

12.07.2017 10:00 - 13:00

12. jūlijā no pulksten 10 līdz 13 Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra rīkotā donoru diena.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada svētkos sumina mazos novadniekus

01.07.2017

Kokneses novada svētki "Koknesei 740" iesākās ar skaistu tradīciju – jau ceturto reizi Kokneses novada dome un dzimtsarakstu nodaļa svinīgā sarīkojumā „Man blakus tava sirsniņa” sumināja visjaunākos novadniekus. Uz sirsnīgo pasākumu bija gaidīti vecāki un viņu mazuļi, kuri dzimuši laikā no 2016. gada 1. jūnija līdz 2017. gada 31. maijam.

Anita Ozola, Kokneses novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja teic: „Prieks, ka ar katru gadu Kokneses novadā jaundzimušo bērniņu skaits pieaug. Ja iepriekšējā gadā suminājām 49 mazās atvasītes, tad šajā svētku reizē vēlējumu: „Audz liels un laimīgs, mazais novadniek!” saņēma 63 bērniņi – 28 meitenes un 35 zēni. Gada laikā pasaulē nākuši 43 mazie koknesieši, Bebru pagastā piedzimuši 16, bet Iršos 4 bērniņi.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (104)

Bērnu svētkus „Mūsu zilajā istabā”

03.06.2017

Ar balonu salūtu, Burunduka šovu un līksmu darbošanos 3. jūnijā Kokneses kultūras namā mazie novadnieki svinēja Bērnu svētkus „Mūsu zilajā istabā”. Atsaucoties aicinājumam, ļoti daudzi svētku svinētāji bija ieradušies zilas krāsas tērpos. Interesantākos desmit tērpu īpašniekus iepriecināja pārsteiguma balvas.

Kokneses kultūras nama direktore Inguna Strazdiņa teic, ka šoreiz svētku dalībnieku vidū bija kupls skaits mazo bebrēniešu. Paldies par atsaucību viņu vecākiem! Muzikāla izrāde „BURUNDUKA TV ŠOVS” patika gan maziem, gan lieliem skatītājiem. „Aktieriem izdevās izveidot lielisku dialogu ar izrādes vērotājiem, aicinot mazos ķiparus iejusties dažādu varoņu lomās,” stāsta Inguna Strazdiņa. Tikpat ļoti bērniem patika lielās koka spēles, bet vislielāko sajūsmu radīja brīdis, kad debesīs pacēlās 100 zili baloni ar sirsnīgiem vēlējumiem priecīgiem notikumiem bagātai vasarai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Kokneses Mūzikas skolas izlaidums

27.05.2017

27. maijā Kokneses Mūzikas skolā bija svētki – izlaiduma diena. Šajā mācību gadā skolu absolvēja 12 audzēkņi piecās profesionālās ievirzes izglītības programmās. Vokālās mūzikas – kora klases absolventi ir Jānis Bots, Krista Ģēģere, Linda Saldava, pedagogs Lelde Kamzole – Gagaine.

Pūšaminstrumentu spēles – saksofona spēles klasi absolvēja Una Gadzāne, Edijs Puišelis, Laura Lelde Kalviša, pedagogs Ziedonis Puķītis, kā arī flautas spēles klases absolventes ir Lilija Ozoliņa un Lelde Sproģe, pedagogs Gundega Ermiča. Taustiņinstrumentu spēles – klavierspēles klasi absolvēja Lelde Sīpola un Kristīne Teicāne, pedagogs Ilona Makareni, akordeona spēles klasi pabeidza Linda Laine Kalviša un Ēriks Vilde, pedagogi Karolīne Vancāne un Iveta Bērziņa. Una, Lilija, Lelde, Kristīne, Laura Lelde un Linda Laine mācības vēl turpinās, Ēriks turpinās spēlēt skolas kamerorķestrī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

"Kokneses ziņģe" mūžam jauna!

08.04.2017

Cik daudz gan Pērses un Daugavas ūdeņu aiztecējis, kad mūsu tēvu zemē un arīdzan Koknesē dziedātas pirmās ziņģes? Garš ir bijis ziņģes ceļš līdz mūsdienām, bet tāpat kā tautasdziesmas, tās izdzīvojušas no paaudzes paaudzē. 8. aprīlī Kokneses kultūras namā sesto pavasari ziņģe bija celta gaviļnieces godā. Ciemiņi no visiem Latvijas novadiem: Latgales, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, kā arī no Rīgas atklāja savu ziņģes stāstu. Folkloras kopas „Urgas” vadītājas Ingunas Žogotas un viņas domubiedru izlolota, „Kokneses ziņģe” kļuvusi par gaidītu notikumu novada kultūras dzīvē. Pasākuma apmeklētāji, pārkāpjot kultūras nama slieksnim, tika ierauti svētku virpulī - „Urgas” dāmu dziedātās dziesmas koknesietes Ināras Mačuļskas akordeona pavadījumā, amatnieku tirdziņa rosīgā noskaņa, ziņģētāju krāšņā tērpu parāde un daudziem no viņiem atkal satikšanās prieks - itin viss liecināja, ziņģe Koknesē ir atradusi mājas!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (83)

„Traks numurs” – sveiciens Starptautiskajā teātra dienā

24.03.2017

Kokneses novada iedzīvotāji viennozīmīgi ir teātra mākslas cienītāji! To apliecināja arī 24. martā piepildītā Kokneses kultūras nama zāle. Tuvojoties Starptautiskajai teātra dienai, Kokneses amatierteātris saviem uzticīgajiem skatītājiem dāvāja pirmizrādi - A.Arnoldsa, E.Baha komēdiju „Traks numurs”.

Izrādes aizrautīgais sižets un aktieru lieliskais tēlojums bija vislabākā vitamīnu un dzīvesprieka deva šajā pavasarī!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Godina latviešu karavīru piemiņu

16.03.2017

Organizācijas „Daugavas Vanagi Latvijā” Kokneses nodaļas biedri un citi Kokneses novada iedzīvotāji 16. martā pulcējās pie Kokneses kultūras nama, kur pie piemiņas akmens represijās cietušajiem, godinot latviešu karavīru piemiņu, iededza svecītes un nolika ziedus. Jānis Mārtinsons, „Daugavas Vanagi Latvijā” Kokneses nodaļas vadītājs, stāsta, ka, šobrīd nodaļā darbojas 19 biedri, kuri aktīvi iesaistās novada rīkotajos pasākumos. Par savu pienākumu viņi uzskata sabiedrībai, īpaši jaunajai paaudzei, atgādināt par latviešu tautas likteņgaitām un neaizmirst brīvības cīnītāju ziedoto uz tēvzemes altāra.

Sarmīte Rode

Daces Svētiņas foto

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Veltījums pavasara svētkos

10.03.2017

Visskaistākās melodijas un dzejas vārdi ir veltīti sievietei. Kokneses novada pašdarbības kolektīvu koncerts „Tu esi trausla puķe” 10. marta vakarā Kokneses kultūras namā arī bija veltījums sievietēm šajos pavasara svētkos.

„Uzzied sniegpulkstenītes un šķiet - dzīve gaišāka kļūst!” – koncerts iesākās ar kapelas „Aizezeres muzikanti” (vadītāja Inese Skuja) dziesmām no jaunā repertuāra. Prieks par kapelas dalībniekiem, kuri ceļ godā senās kapelas muzicēšanas tradīcijas. „Kad dzied sieviešu koris „Anima”, pavasaris uzplaukt pat vēsā ziemas dienā!” – teic kora dziesmu mīļotāji. Arī šajā vakarā nerimstošu dziedāt prieku dāvāja sieviešu koris „Anima” (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni). Jaunās un talantīgās dziedātājas un vijolnieces Montas Skujas, kura muzicē arī kapelā „Aizezeres muzikanti”, izpildītā Vara Vētras dziesma „Māmiņai” bija vissirsnīgākais koncerta priekšnesums.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Talantīgi un atraktīvi - „Kokneses Knīpa un Knauķis 2017” titulu ieguvēji!

04.03.2017

4. martā, dienā, kad spoži sildīja pavasara saulīte, arī Kokneses kultūras namā mazo talantu atrastuves noslēguma pasākumā „Kokneses Knīpa un Knauķis 2017” bija daudz saules un prieka, ko skatītājiem dāvāja mūsu mazie novadnieki. Droši un pārliecinoši, apveltīti katrs ar savu talanta dzirksti, tādi bija šīs dienas galvenie varoņi – sešas meitenes un divi zēni, kuriem tik ļoti patika būt uz skatuves, kas bija pārvērtusies par ziedošu hēlija balonu pļavu.

printēt Lasīt visu ziņu

Paldies Kokneses novada donoriem!

28.02.2017

28. februārī Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 45 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 57 iedzīvotāji, bet 12 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa un citu veselības problēmu dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Pirmo reizi asinis ziedoja 4 jaunie donori.

Valsts asinsdonoru centrs pateicas par atsaucību Kokneses novada donoriem un par viesmīlīgo uzņemšanu Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas čaklajiem palīgiem: Līvai Skābarniecei, Lībai Zukulei, Dzidrai Ķīlei un Klintai Apinei.

Par atbalstu donoru kustībā 2016. gadā Kokneses novada dome ir saņēmusi Valsts asinsdonoru centra Pateicības rakstu.

Sarmīte Rode

Lības Zukules foto

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ar mīlestību sirdī, ceļā uz deju svētkiem

25.02.2017

25. februārī Kokneses kultūras namā koncertā „Ar mīlestību sirdī, ceļā uz deju svētkiem” vidējās paaudzes deju kolektīvi „Liepavots” un „Irši”, viņu vadītāja Inta Balode, ciemos uz kopīgu sadancošanu bija uzaicinājuši draugu kolektīvus: vidējās paaudzes deju kolektīvu „Kodols” (vadītāja Gunita Krievāne) no Jaunjelgavas, Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas jauniešu deju kolektīvu „Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme), Jūrmalas pilsētas Kauguru kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu „Vēlreiz” (vadītāji Māris Subačs, Vita Pole).

printēt Lasīt visu ziņu

Mīlot dziesmu, mīlam dzīvi!

13.02.2017

Jau otro gadu, gaidot pavasari, uz sadziedāšanos koncertā „Dziesmu virpulis” Kokneses kultūras nama sieviešu koris „Anima” un diriģente Lelde Kamzole-Gagaine aicināja savus dziesmas draugus. Šoreiz Kokneses kultūras namā virmoja sievišķā enerģija – klausītājiem svētkus dvēselei kopā ar mājiniecēm dāvāja sieviešu koris „Daudzeva”, diriģente Silvija Tomaševska, Jēkabpils tautas nama sieviešu koris „Unda”, diriģente Sandra Bondare, Kalsnavas pagasta sieviešu koris „Silvita”, diriģente Antra Āboltiņa un arī savējie – jauktais koris „Alaine”, diriģente Silvija Cīrule. „Alaines” trīs brašie kungi noteikti jutās pacilāti tik daudz šarmantu dāmu sabiedrībā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Mēs nosargājām Latvijas brīvību!

13.01.2017

Pagājuši 26 gadi kopš vēsturiski svarīgiem notikumiem Rīgā, kad piecdesmit tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, esot kopā uz barikādēm, aizstāvēja sapni par mūsu valsts neatkarību. Ar gara spēku pret karaspēku drosmīgo barikāžu aizstāvju vidū bija arī Kokneses novada iedzīvotāji. Ir ugunskuri, kuri tautas atmiņā liesmo un neizdziest. 13. janvārī Kokneses kultūras namā pie atmiņu ugunskura tikās 1991. gada janvāra barikāžu dalībnieki. Atceres pasākumā gaidīts viesis bija Romualds Ražuks - 1991.gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un valdes loceklis, barikāžu laika Latvijas Tautas frontes (LTF) priekšsēdētājs un Saeimas deputāts. Tolaik stipri vīri labākajos gados - tagad sirmi kungi ar vīrišķīgi staltu stāju, kuri ar godu pie krūtīm nes barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, šajā tikšanās reizē apliecināja: „Mēs nosargājām Latvijas brīvību.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Koknesē aizvadīta donoru diena

22.12.2016

22. decembrī Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkoto donoru dienu apmeklēja 47 cilvēki no Kokneses novada, kā arī no kaimiņu novadiem. Asinis ziedoja 42 donori, 5 ziedot gribētājiem tika atteikts zemā hemoglobīna līmeņa dēļ vai saistībā ar citām veselības problēmām. Valsts asinsdonoru centrs pateicas par sadarbību Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļas biedriem un novēl visiem ziedotājiem un atbalstītājiem stipru veselību Jaunajā gadā!

Sarmīte Rode

Lības Zukules foto

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Zvaigžņu lietus gadu mijā

20.12.2016

Klāt gadu mija, kad gribas pavērties zvaigznēs un vēlēties laimīgu nākamo gadu. 29. decembra vakarā Kokneses kultūras namā arī mirdzēja zvaigznes – mūsu talantīgie Kokneses novada jaunieši – sporta deju dejotāji, trīskārtēji Latvijas čempioni 10 dejās, daudzu starptautisku sacensību finālisti Marts Puniņš un Dana Jākobsone dāvāja skaistu svētku brīdi dejas mīļotājiem no Kokneses, Bebriem, Iršiem un Aizkraukles. Arī Kokneses mūzikas skolas audzēkņu sniegums apliecināja – mums līdzās aug daudz mazas, spožas zvaigznītes! „Tas bija kā lidojums dejas un mūzikas pasaulē!” – atzina sajūsminātie koncerta skatītāji.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Labdarības koncerts "Eņģeļi pār Latviju"

10.12.2016

Ziemassvētku gaidīšanas laiks atver mūsu sirds durvis labestībai un vairo apziņu, ka mēs katrs varam palīdzēt kādam cilvēkbērnam kļūt veselam. Jau sesto gadu Latvijā notiek labdarības akcija „Eņģeļi pār Latviju”, lai aicinātu iedzīvotājus palīdzēt segt izdevumus smagi slimiem bērniem, kuriem iedzimtu vai iegūtu slimību dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija, kas nav ietverta valsts apmaksātajos ārstniecības pakalpojumos. Atbalstot labdarības akciju 10. decembrī Kokneses kultūras namā novada pašdarbnieku koncertā, pateicoties skatītāju atsaucībai, saziedoti 284 eiro 20 centi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (34)

„Liepavots” nosvinējis 30 gadu jubileju

26.11.2016

Kokneses kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Liepavots” 26. novembrī svinēja savu 30 gadu jubileju ar svētku koncertu „Dejā jauni esam, gadus kā pērles nesam!” 30 gadi divu cilvēku mīlestības gājumā ir Pērļu gadskārta, bet „Liepavota” dejotāju mīlestības solījums ierakstīts viņu uzticībā latviešu tautas dejai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (72)

Piparkūku apgleznošanas darbnīca Koknesē

23.11.2016

23. novembra pēcpusdienā Kokneses kultūras namā visi interesenti bija mīļi gaidīti radošajā darbnīcā "Piparkūku apgleznošana", kā arī bija iespēja tās uz vietas iegādāties.

Šī aktivitāte notika sadarbībā ar Kokneses senioru klubiņu "Pīlādzītis", IK "Ķeipenieši" un Kokneses kultūras namu. Bebrēnietis Aigars Ivans savā stāstījumā katru ieveda piparkūku valstībā. Paldies viņam par atbalstu un atsaucību Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas sākumskolas skolēnu vārdā, jo bērniem bija iespēja bez maksas apgleznot piparkūkas, mieloties ar tām, kā arī degustēt piparkūku mīklu. Arī senioru klubiņa "Pīlādzītis" aktīvistes dāvināja savas piparkūkas bērniem pēc kopīgas apgleznošanas. Paldies Mudītei Auliņai par transporta nodrošinājumu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Amatierteātriem patīk Monikas Zīles lugas

01.10.2016

Pirmajā oktobra dienā Kokneses kultūras namā valdīja teātra gars. Uz Aizkraukles reģiona amatierteātru skati bija ieradušies četri kolektīvi no Vietalvas, Daudzevas, Jaunjelgavas un Pļaviņām. Aktieru radošo veikumu vērtēja režisore Kristīne Klētniece-Sika un rakstniece, publiciste un dramaturģe Monika Zīle, kuras sarakstītās vairāk nekā desmit lugas iecienījuši Latvijas amatierteātri. To apliecināja arī autores lugu iestudējumi trīs amatierteātru sniegumā. Aktieriem tas noteikti bija īpašs satraukums - atveidot savus varoņus klātesot to radītājai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Dzejas svētki Koknesē

24.09.2016

Jau ceturto rudeni biedrība „Mazā taka” novada iedzīvotājus aicināja svinēt dzejas svētkus. 24. septembrī Kokneses kultūras nama durvis bija atvērtas savējiem – visiem, kuru sirdis atsaucas dzejā pateiktam vārdam un dziesmā izdziedātai melodijai. Biedrības vadītāja Maija Stepēna teic, ka šoreiz Dzejas dienu pasākuma mērķis atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad dzeju lasīja pašmāju autori, bija iepazīstināt ar Latvijā pazīstamu dzejnieku daiļradi. Saulaini rudenīgajā dienā no Latgales sirds - Rēzeknes ceļu bija mērojusi izcilā dzejniece, latgaliešu neoficiālās himnas „Skaidra volūda” autore Anna Rancāne.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Donoru dienā Koknesē piedalās ilggadēji donori

16.08.2016

16. augustā Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 43 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 49 iedzīvotāji, bet 6 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa un citu veselības problēmu dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Lai paaugstinātu hemoglobīna līmeni, uzturā jālieto produkti ar augstu dzelzs saturu: dzīvnieku izcelsmes produkti, pākšaugi, rieksti, riekstu sviests, saulespuķu, ķirbju sēklas, sojas un pilngraudu produkti, zaļie lapu dārzeņi, žāvēti un kaltēti augļi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Man blakus tava sirsniņa

01.07.2016

Jau trešo gadu Kokneses novada svētku pirmajā dienā Kokneses kultūras namā pasākumā „Man blakus tava sirsniņa” tika sumināti mūsu visjaunākie novadnieki – bērniņi, kuri dzimuši laikā no 2015.gada jūnija līdz 2016. gada 31.maijam.

1.jūlija pievakarē Kokneses kultūras nama lielā zāle bija kā dūcošu bitīšu spiets un kā raibu puķu pļava. Sirsnīgo sarīkojumu atklāja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris: „Cilvēkam lielākā vērtība ir ģimene un laimīga ir tā ģimene, kuras ligzdā čalo bērnu balsis. Arī mūsu novada lielākā vērtība ir ikviena ģimene, un mēs priecājamies par katru jaundzimušo bērniņu. No 2015.gada jūnija līdz 2016. gada 31.maijam Kokneses novadā pasaulē nākuši 49 bērniņi: 21 meitenītes un 28 zēni, tāpēc ar lepnumu varam sacīt: aug bērni, aug mūsu nākotne!”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (55)

Donoru diena Koknesē

13.06.2016

13.jūnijā Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā bija ieradušies 62 novada iedzīvotāji, bet asinis ziedoja 46 cilvēki, jo 16 ziedot gribētājiem tika atteikts zemā hemoglobīna līmeņa dēļ vai saistībā ar citām veselības problēmām. Pirmo reizi par donoriem kļuva 5 cilvēki.

Valsts asinsdonoru centrs pateicas par palīdzību Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļas biedriem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Bērnu svētki kopā ar pelīti Minniju

01.06.2016

1. jūnijā, Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā, pie Kokneses kultūras nama notika bērnu svētki „Mūsu sarkanā istabā”. Šāds pasākums ir kļuvis par skaistu tradīciju, jo jau trešo reizi noteiktas krāsas tērpos bērni pulcējas un nepacietībā gaida viņiem sarūpētos pārsteigumus.

Arī šajā dienā bērnu prieks un sajūsma valdīja radošajās darbnīcās, kur bērni zīmēja, līmēja, veidoja krāsainas balonu lelles un dažādas piespraudes. Visdažādākie mākslas darbi uz bērnu sejām tapa seju apgleznošanas darbnīcā. Sajūsmas saucieni un neviltots prieks raisījās kopā ar pelīti Minniju, kas rādīja pārsteidzošo lielo ziepju burbuļu parādi. Pelīte Minnija pārsteidza ar izrādi no sīkiem burbulīšiem līdz pat dūmu ziepju burbuļu bumbām, bet vislielākais prieks bija par lielu un mazu burbuļu ķeršanu un to spridzināšanu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Kokneses Ziņģei piektā dzimšanas diena!

09.04.2016

Kokneses Ziņģe jau piekto pavasari no Latvijas malu malām sasauca kopā ziņģēt gribētājus. 9. aprīlī Kokneses kultūras namā kā skanīgā bišu stropā zumēja priecīgas gaviles par atkal satikšanos un jaunu iepazīšanos, acis žilba no krāšņajiem tērpiem, no sajūtas, ka šo brīdi tik daudzi ir gaidījuši!

Piektajā Kokneses Ziņģē satikās koknesiešiem jau labi zināmi un iemīļoti dziesmu zinātāji, gan tie, kuri pirmo reizi ziņģēja mūsmājās. 18 kolektīvi un viena stāstniece – kopumā vairāk kā 200 dalībnieki – tāda ir Kokneses Ziņģes 2016 bilance. Paldies par ziņģēšanu no sirds: Viļānu folkloras kopai „Bumburneicys”, „Teikas muzikantiem” no Rīgas, Lielvārdes folkloras kopai „Josta”, Mārcienas ziņģētājiem „Dziedam, kad gribam, dziedam, ko gribam, dziedam, kur gribam”, Gio Saulem-Upneram ar daiļajām mūzām, Kokneses folkloras kopai „Urgas”, stāstniecei Agitai Lapsai no Valmieras, tautas tradīciju kopai „Budēļi”, Ogres folkloras kopai „Artava”, Isnaudas folkloras kopai, Suntažu folkloras kopai „Saule”, Bārtas etnogrāfiskajam ansamblim, Raseiņu folkloras kopai „Degule”, Dobeles folkloras kopai „Leimaņi”, Svitenes folkloras kopai, Vecsaules folkloras kopai, kapelai „Aizezeres muzikanti”, Dekšāres folkloras kopai „Kūzuls” un folkloras kopai „Dreņģeri” no Codes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (54)

Dzimšanas dienu svin kopā ar draugiem

02.04.2016

Ar saviem draugiem un dziesmai uzticīgajiem koknesiešiem sieviešu koris „Anima” 2. aprīlī Kokneses kultūras namā svinēja 18. dzimšanas dienu.

Pirmos četrus gadus kora diriģente bija Silvija Cīrule, nākamos divpadsmit – Aija Liepiņa, veiksmīgi iesākto turpina diriģente Lelde Kamzole-Gagaine.

Man šodien 18 gadu” – savulaik populārā Ģederta Ramana melodija jubilejas koncerta repertuārā bija kā saulains veltījums visiem, kuri tic, ka dziesma ir jaunības un dzīvesprieka eliksīrs. Koncerta vadītāja – koriste Ilona Miglāne atklāja: „Animas” radošās dzīves formula ir: „Mainīties!” Jo kā gan citādi ceturtdienas vakaros „Animas” meitenes, nogurušas no darbadienas, pēc pāris stundu gariem mēģinājumiem jūt sevī tauriņa spārnu vieglumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Kokneses Mūzikas skolas Pūšaminstrumentu nodaļas prezentācijas koncerts kā absolventu salidojums!

12.03.2016 15:00

Kokneses Mūzikas skola savu 25. jubilejas gadu iesākusi ar vērienīgiem koncertiem, kuros piedalās ne tikai tie, kuri pašlaik apgūst zinības mūzikas pasaulē, bet arī skolas absolventi, kuri, pateicoties savam veiksmīgajam sākumam, ar panākumiem turpina ceļu mūzikā. 12. martā Kokneses kultūras namā mēs, skatītāji, vairāk kā divu stundu garumā baudījām Kokneses Mūzikas skolas Pūšaminstrumentu spēles nodaļas audzēkņu un absolventu koncertu. Pilnā skatītāju zāle – bērnu vecāki un vecvecāki, pārējie atbalstītāji un mūzikas mīļotāji uzgavilēja katram priekšnesumam. Uz skatuves goda vietā bija Kokneses Mūzikas skolas karogs, kurā simboliski atainots melnbaltu taustiņu ceļš, kurš no dzimtās vietas aizvijas plašajā pasaulē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Meteņu virpulī kopā ar draugiem!

27.02.2016

Laikā, kad svinam garās atvadas no ziemas, kas iesākas ar Meteņiem un beidzas Pelnu dienā, Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvs ar savu vadītāju Kornēliju Reisneri uz jauniešu deju kolektīvu sadanci ciemos gaidīja tuvus un tālus draugus. 27. februāra vakarā Kokneses kultūras namā līksmā Meteņu virpulī griezās Pļaviņu jauniešu deju kolektīvs „Daugaviņa” (vadītāja Ineta Reitere), Suntažu jauniešu deju kolektīvs „Spāre” (vadītāja Aiga Jermaka) – ar abiem deju kolektīviem koknesiešus saista ilga draudzība, bet pirmo reizi Koknesē ciemojās vistālākā ceļa mērotāji no Viļķenes – jauniešu deju kolektīvs „Dīdeklis” (vadītāja Baiba Adamoviča) un Rīgas Teikas vidusskolas jauniešu deju kolektīvs „Skabardzēni” (vadītāja Arta Slica).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Dziesmu virpulis Koknesē

20.02.2016

20. februārī, kad pāri Koknesei traucās sniega virpulis, Kokneses kultūras namā mēs varējām baudīt četru brīnišķīgu koru sadziedāšanos koncertā „Dziesmu virpulis”. Mājinieki - Kokneses pagasta sieviešu koris „Anima” koncerta iesākumā atklāja, ka aprīlī svinēs savus pilngadības svētkus – 18. dzimšanas dienu, kad ciemos uz jubilejas koncertu aicinās savus dziedošos draugus. „Mēs tik ilgi gaidīt negribam!” – par uzaicinājumu bilduši vīru kora „Staburags” vīri un rosinājuši uz kopīgu sadziedāšanos tikties jau februārī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Donoru dienā Koknesē liela atsaucība

03.02.2016

3. februārī Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkoto donoru dienu apmeklēja 60 Kokneses novada iedzīvotāji, bet asinis nodeva 52 donori, jo 8 cilvēkiem šī iespēja tika liegta zemā hemoglobīna vai citu veselības problēmu dēļ. Īpašs paldies par atsaucību 11 novada jauniešiem, kuri asinis ziedoja pirmo reizi, kā arī brašajiem zemessargiem, kuri donoru dienā ieradās uzreiz pēc savas nostrādātās darba maiņas. VADC kolektīvs pateicas LSK brīvprātīgajiem par viesmīlību un palīdzību donoru dienas organizēšanā!

Nākamā donoru diena 6. aprīlī Kokneses kultūras namā.

Lība Zukule,

LSK brīvprātīgā

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Dod, Dieviņi, otram dot

14.12.2015

Ziemassvētku gaidīšanas laikā mēs sadodamies rokās, lai dalītos savā sirds labestībā. Jau piekto gadu Latvijā notiek labdarības akcija „Eņģeļi pār Latviju”. Tās mērķis ir palīdzēt segt izdevumus smagi slimiem bērniem, kuriem iedzimtu vai iegūtu slimību dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija, kas nav ietverta valsts apmaksātajos ārstniecības pakalpojumos. Atbalstot labdarības akciju, 12. decembrī Kokneses kultūras namā novada pašdarbnieku koncertā, pateicoties skatītāju atsaucībai saziedoti 249,40 eiro.

printēt Lasīt visu ziņu

Princešu ballē kronē Kokneses Knīpas

23.11.2015

Atraktīvas, temperamentīgas, smaidošas – šīgada mazo talantu atrastuves „Kokneses Knīpas 2015” titulu ieguvējas!

Jau otro gadu Kokneses kultūras nams aicināja pieteikties pirmsskolas vecuma meitenes mazo talantu atrastuvē „Kokneses Knīpa”. Šogad trīs meitenes no Bebriem – māsiņas Alise un Dženija Krūmiņas, Megija Lazdiņa, koknesietes Elizabete Kalniņa un Sofija Romanovska 21. novembrī droši kāpa uz kultūras nama skatuves, lai viņām veltītajā princešu ballē atklātu savus tikumus. Kokneses pils saimniece, kuras lomā iejutās Inguna Strazdiņa, vēlējās nolūkot princesi Kokneses pils galmam. Kopā ar skatītājiem vērojot mazo princešu talantu parādi - dziedāt un dejot māku, nepieradinātās modes skati, pils saimniece pārliecinājās – galmā būs gaidītas visas piecas talantīgās meitenes! Skatītāju aplausiem skanot, viņas tika kronētas par princesēm un katra ieguva savu „Kokneses Knīpa 2015” titulu.

printēt Lasīt visu ziņu

Folkloras kopas Urgas dzimšanas dienas koncerts

07.11.2015 12:00

Kultūras pasākumi Kokneses novadā nav iedomājami bez Ingunas Žogotas vadītās folkloras kopas „Urgas”. Pavisam nesen sagaidījām mūsu dainu tēva Krišjāņa Barona 180 gadu jubileju. Ar tēvzemi un tautasdziesmu sirdī Inguna Žogota ir apliecinājusi – latviešu tautas folklora un latviskā dzīvesziņa ir neizsmeļams avots. Viņai lieliski izdevies sev līdzi aizraut citus, pārliecinot: „Vai tādēļ nedziedāju, kad man grūti jāstrādā?”

Ar moto: „Mīlestības puķes uzzied neatlaidīgajiem” 7. novembrī Kokneses kultūras namā folkloras kopa „Urgas” kopā ar draugiem svinēja 10. dzimšanas dienu un skatītājiem dāvāja neaizmirstamu svētku brīdi. Uz skatuves goda vietā bija folkloras kopas „Urgas” karogs. Svinības noritēja sirsnīgā un viesmīlīgā gaisotnē – kā mājās, kur laipni gaidīts ikviens. Dziesmām mijoties ar dančiem un rotaļām, gaviļnieces „Urgas” ciemos nākušie mīļi apdziedāja un apdāvināja. Turklāt savam pulciņam dziesmu teicējas atrada jaunus dalībniekus!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Dzīvot ar tēvzemi un tautasdziesmu sirdī

07.11.2015

Kultūras pasākumi Kokneses novadā nav iedomājami bez Ingunas Žogotas vadītās folkloras kopas „Urgas”. Pavisam nesen sagaidījām mūsu dainu tēva Krišjāņa Barona 180 gadu jubileju. Ar tēvzemi un tautasdziesmu sirdī Inguna Žogota ir apliecinājusi – latviešu tautas folklora un latviskā dzīvesziņa ir neizsmeļams avots. Viņai lieliski izdevies sev līdzi aizraut citus, pārliecinot: „Vai tādēļ nedziedāju, kad man grūti jāstrādā?”

Ar moto: „Mīlestības puķes uzzied neatlaidīgajiem” 7. novembrī Kokneses kultūras namā folkloras kopa „Urgas” kopā ar draugiem svinēja 10. dzimšanas dienu un skatītājiem dāvāja neaizmirstamu svētku brīdi. Uz skatuves goda vietā bija folkloras kopas „Urgas” karogs. Svinības noritēja sirsnīgā un viesmīlīgā gaisotnē – kā mājās, kur laipni gaidīts ikviens. Dziesmām mijoties ar dančiem un rotaļām, gaviļnieces „Urgas” ciemos nākušie mīļi apdziedāja un apdāvināja. Turklāt savam pulciņam dziesmu teicējas atrada jaunus dalībniekus!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (111)

Asins donoru diena Koknesē

22.09.2015 10:00 - 13:00

Šī gada 22. septembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Kokneses kultūras namā, Koknesē, Hanzas ielā 2. Asinis ziedot ir aicināti visu grupu asins donori.

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka no šī gada 1. jūlija tika uzsākti bezskaidras naudas norēķini ar donoriem. Tas nozīmē, ka kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai nākamajā dienā pēc asins ziedošanas tiek ieskaitīta donora bankas kontā. Lūdzam donorus laicīgi atvērt bankas kontu bezskaidras naudas saņemšanai. Donori bez bankas konta asinis ziedot nevarēs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Jau desmito reizi teātru saiets Pērses krastos!

24.07.2015

„Bez teātra mēs nevaram!” – šie vārdi no Mārtiņa Brauna dziesmas vislabāk raksturo tos, kurus ik pēc diviem gadiem Koknesē kopā sasauc teātru saiets „Pērses krastos”. Pirmā satikšanās notikusi pirms 20 gadiem, bet šoreiz jau desmito reizi savā radīt priekā dalījās teātra spēlētāji no dažādiem Latvijas novadiem, jo šīs tradīcijas aizsācējiem - Kokneses amatierteātrim draugu ir daudz.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Asins donoru diena Koknesē

16.07.2015 10:00 - 13:00

Šī gada 16. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko izbraukumu Kokneses kultūras namā, Hanzas ielā 2, Koknesē.

Lai Valsts asinsdonoru centrs spētu nodrošināt ikdienas ārstniecības iestāžu pieprasījumu pēc asinīm un asins komponentiem, ik dienu asinis nepieciešams ziedot 150 asins donoriem visā Latvijā. Mēs ļoti ceram uz Tavu atsaucību jo tikai Tu vari uzdāvināt dzīvību – dāvanu, kurai nav vērtības! Asins nodošana nekaitē cilvēka veselībai. Nododot asins, organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma un atjaunots asins sastāvs. Veselam cilvēkam nodot asins nav kaitīgi. Asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas - palīdzība kādam grūtā brīdī.

Ziedojot asins, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi , ID karti vai autovadītāja apliecību. No 1. jūlija katram donoram jāuzrāda arī savs bankas konta numurs. Kā jau iepriekš esam informējuši, tad no šī gada 1. jūlija Valsts asinsdonoru centrs uzsāk bezskaidras naudas norēķinus ar donoriem. Tas nozīmē, ka kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai tiks ieskaitīta donora bankas kontā, nevis izmaksāta skaidrā naudā kā tas tika darīts līdz šim. Lūdzam donorus laicīgi atvērt bankas kontu bezskaidras naudas norēķiniem. No 1. Jūlija, nākot ziedot asinis, donoram obligāti jāņem līdzi un jāuzrāda savs bankas konta numurs.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem; sver ne mazāk par 50 kg; dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu; esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi; esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis; pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses mūzikas skolas mācību gada atskaites koncerts

02.06.2015 17:00

Ar atskaites koncertu 2. jūnijā veiksmīgu mācību gada noslēgumu atzīmēja Kokneses mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Kultūras nama zālē bija pulcējies viss skolas kolektīvs, audzēkņi, vecāki un citi mūzikas draugi.

Koncerts aizsākās ar Beātes Beatrises Brūveres izpildīto skaņdarbu “Pirmo reizi 1.klasē”. Tālāk klausītājus priecēja mazo vijoļnieču ansamblis skolotāja Jāņa Atslēgas vadībā. Uz “Dziesmas prieku” un “Jautro danci” aicināja kora klases ansamblis un skolotāja Lelde Kamzole-Gagaine. Ar noslēpumainajām flautas skaņām mūs iepazīstināja Ilonas Makareni audzēknes Paula Užule un Anna Ziediņa. Allas Puķītes audzēkņi priecēja ar skaņdarbiem “Allegro” un “Aria”. Kamerorķestris un skolotāja Iveta Bērziņa ar burvīgām akordeonu skaņām uzbūra ainas no kinofilmas “Titāniks”. Ziedoņa Puķīša vadītais saksofonu trio un saksofona ansamblis spēlēja jautri un atraktīvi, ar to izpelnoties varenus skatītāju aplausus. Koncerts noslēdzās ar skolas kora uzstāšanos un dziesmu “Paši skaistākie vārdi”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Aizkraukles apriņķa koru skatē Kokneses koriem I pakāpes

18.04.2015

18. aprīlī Kokneses kultūras namā notika Aizkraukles apriņķa koru skate, kurā ar augstu punktu skaitu novērtēti Kokneses novada kori. Kopumā skatē piedalījās 13 kolektīvi no Skrīveriem, Kokneses, Pļaviņām, Jaunjelgavas, Aizkraukles, Daudzevas, Lēdmanes, Jumpravas, Garkalnes un Ērgļiem. Koru kolektīvus vērtēja šādās grupās: senioru kori, sieviešu kori, vīru kori, jauktie kori. Senioru koru grupā I pakāpe (44 punkti) Kokneses senioru korim “Labākie gadi” (diriģente Silvija Cīrule), savukārt sieviešu koru grupā augstās I pakāpes novērtējums (41 punkts) Kokneses sieviešu korim “Anima” (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni). Paldies ikvienam kora dalībniekam un diriģentēm par ieguldīto darbu un sasniegtajiem augstvērtīgajiem rezultātiem!

Kokneses Novada Vēstis

Imanta Kaziļuna foto

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kokneses ziņģe 2015

11.04.2015

11. aprīlī visspožāk sildīja pavasara saulīte, bet ziņģes dziesmiieki un stāstu teicēji no visas Latvijas satikās „Kokneses ziņģē”. Kokneses kultūras namā ciemiņus laipni sagaidīja dziesmotā pasākuma rosinātājas - folkloras kopas „Urgas” dalībnieces, muzikālu sveicienu dāvāja kapela „Aizezeres muzikanti”, un kā jau vietā, kur valda kņada un līksmība, bija arī mazs amatnieku tirdziņš.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Zemgales reģiona 2014. gada izrāde „Gredzens gredzenā”

20.03.2015

20. martā Kokneses kultūras namā Latvijas amatierteātru reģionālās skates „Gada izrāde 2014” ietvaros Kokneses amatierteātris rādīja Māras Svīres leģendu „Gredzens gredzenā”.

Latvijas amatierteātru iestudējumu ikgadējo skati, kas visā Latvijā notiek no 2015. gada 24. janvāra līdz 22. martam, rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Latvijas amatierteātru asociāciju, un tās mērķis ir izvērtēt amatierteātru iestudējumu kvalitāti un noteikt skates fināla – iestudējumu parādes dalībniekus. Skates fināls notiks 11. un 12. aprīlī Rīgā. 12.aprīlī plkst. 16.00 koknesieši izrādi rādīs LKA teātra mājā "Zirgu pasts", Dzirnavu ielā 46. Laipni gaidīti visi atbalstītāji!

printēt Lasīt visu ziņu

Vienu skaistu brīdi, tu man skanēt liec!

07.03.2015

Foto galerija: Sieviešu dienas priekšvakarā, 7. martā, Kokneses kultūras namā klausītāji pulcējās uz pavasara ieskaņas koncertu "Vienu skaistu brīdi, tu man skanēt liec!", kurā ar skanīgām melodijām visus priecēja senioru koris "Labākie gadi"(diriģente Silvija Cīrule), Bebru pagasta vokālais ansamblis (vadītāja Liāna Haritonova), sieviešu koris "Anima" (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni) un Kokneses pūtēju orķestris (vadītājs Ziedonis Puķītis).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (34)

Nav stiprākas varas par mīlestību

20.12.2014

20. decembra vakarā Kokneses amatierteātra jaunā iestudējuma – Māras Svīres lugas „Gredzens gredzenā” pirmizrādē Kokneses kultūras nama lielā zāle bija skatītāju piepildīta. Pirmizrādi vēroja arī lugas autore Māra Svīre.

Skatītājiem labā atmiņā ir amatierteātra iepriekšējā iestudētā izrāde - Sandijas Kalniņas luga „Tornis. Teika par Kokneses pili”, arī jaunā izrāde mūs aizved Kokneses pils senatnē – 1601. gada Ziemassvētkos.

printēt Lasīt visu ziņu

Fotokluba izstāde „Kokneses kadrs”

17.12.2014

2014. gada nogalē arī fotoklubs „Kokneses kadrs" ir dāvājis novadniekiem savu svētku artavu - kultūras nama mazajā zālē skatāmi foto darbi „makro" tvērumā. Savu otro izstādi kluba biedri atklāj klusi - bez dzirkstošiem vārdiem un dzērieniem, atļaujot runāt fotogrāfijām. Cerot, ka katrs izstādes apmeklētājs atradīs ko pārsteidzošu, sadzirdēs kādu īpašu vēsti un aizies bagātāks. Vēl gandarītāki kluba biedri būtu, ja viņu veikums iedvesmotu skatītāju uz radošu sevis izpausmi dažādās mākslās un izstāde rosinātu jaunu fotogrāfu uzdrīkstēšanos.

Gluži kā izstādi piesakošā haika, būdama īsā dzejas forma, nes sevī dziļu saturu, arī pašos darbos pateikts vairāk, nekā šķiet pirmajā acu uzmetienā.

Sagādājiet sev svētku mirkli - atnāciet, lai to „izlasītu"!

Izstāde apmeklētājiem pieejama kultūras nama darba laikā.

Anita Liepiņa

printēt Lasīt visu ziņu

Lai visām pasakām laimīgas beigas!

13.12.2014

13. decembrī, Lūcijas dienā, Kokneses novada pašdarbnieku labdarības koncertā Kokneses kultūras namā mēs ikviens varējām kļūt par sargeņģeli mazai bērna sirsniņai. Kristīgajā pasaulē Svētās Lūcijas misija ir sniegt gaismu un cerību. Jau septīto gadu ceļā uz Ziemassvētkiem LNT un ziedot.lv rīkotajā labestības akcijā „Eņģeļi pār Latviju” tautas savāktie ziedojumi dāvā gaismas staru un cerību smagi slimiem bērniņiem un viņu vecākiem. Paldies visiem Kokneses novada iedzīvotājiem, kuri, apmeklējot koncertu, dalījās sirds siltumā, kopīgi saziedojot 258 eiro 87 centus!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (50)

Ziemassvētku rotājumu darināšanas darbnīca

11.12.2014

Kopā ar folkloras kopu "Urgas" 11.decembrī Kokneses kultūras namā tika rīkota Ziemassvētku rotājumu darināšanas darbnīca. Gatavojām saulītes, virtenes, puzurus... Katrs, kas atnāca, aizgāja mājās ar savu roku darinātiem rotājumiem. Tagad ir ierosme darīt vēl, jo līdz Ziemassvētkiem vēl kāds laiciņš atlicis, lai māju varētu sapost un izrotāt!

Vai tu zini, kas ir puzurs?

Puzuri ir tradicionāli latviešu istabas rotājumi, kurus gatavo no niedrēm vai salmiem, labības stiebriem, smilgām izrotājot ar papīru, spalvām, krāsainiem dzīpariem, olu čaumalām, ēveļskaidām vai citiem dabas materiāliem. Senāk ar puzuriem pušķoja svinību (arī kāzu) telpas. Tos pakāra virs ēdamgalda, šūpuļa un citās vietās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

"Kokneses Knīpa 2014" noslēguma pasākums

06.12.2014

6. decembris pavisam īpaša diena bija četrām Kokneses novada jaunajām dāmām, jo pēc vairāku nedēļu gatavošanās Kokneses kultūras namā notika talantu atrastuves "Kokneses Knīpa 2014" noslēguma pasākums.

Pēdējās nedēļas meitenes pavadījušas dažādos mēģinājumos, lai lielajā noslēguma pasākumā parādītu gan individuālus, gan kopīgi veidotus priekšnesumus. Kā atzina mazo dalībnieču mammas, mēģinājumi notikuši ne tikai kultūras namā, ik vakaru spraiga darbošanās, iesaistot ģimenes locekļus, bijusi arī mājās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (41)

Seno ziņģu vakars

27.11.2014

27.novembrī Kokneses kultūras namā tika aicināti visi, kas grib izdziedāties no sirds. Kad tikām līdz kādai desmitajai dziesmai, tad atcerējāmies, ka vajadzētu paskaitīt, cik trijās stundās var izdziedāt... Bet - nekas no tā neizdevās. Nebija laika! Bija jāziņģē, jālustē un jādanco! Paldies ciemiņiem no Aizkraukles, ar kuriem izkustējāmies un iemācījāmies jaunus deju soļus, bet ziņģes tomēr mēs paši zinājām daudz vairāk. Gan senas, no vecām dziesmu kladēm, gan jaunākas no dziesmu grāmatām, gan tādas, kas dzimtā saglabājušās un nemaz nav pierakstītas. Nākamā ziņģēšana pavasarī, kad uz Koknesi aicināsim daudz ciemiņus, lai atkal satiktos lielajā Kokneses Ziņģē! Paldies mūsu pašu Ausmai Markavai, Lieberatai Salmiņai par pasākuma kuplināšanu, Astrīdai Saimenai un Elgai Grigānei par ziņģēšanas sariktēšanu!

Inguna Žogota

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Rūķu skolā gatavojas Ziemassvētku laikam

22.11.2014

Tuvojas Adventa laiks jeb pirmsziemassvētku laiks. Pati daba mūs iepriecinājusi ar baltu sniega segu, lai kaut uz brīdi dotu jaunu iedvesmu un domās rosinātu uz balto svētku gaidīšanas laiku. 22. novembrī Kokneses kultūras namā uz skološanos tika gaidīti lieli un mazi rūķi, lai dažādās radošās darbnīcās apgūtu jaunas prasmes, kas lieti noderēs, pagatavojot kādu mīļu dāvaniņu svētkos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Svinīgā pasākumā “Tu esi Latvija” sumina Kokneses novada Goda pilsoņus

16.11.2014

16. novembra pēcpusdienā Kokneses kultūras namā novada ļaudis pulcējās svinīgā pasākumā, lai suminātu Latviju 96. dzimšanas dienā un sveiktu cilvēkus, kas ar savu darbu ir apliecinājuši vārdus "TU ESI LATVIJA!". Par godu visiem klātesošajiem, bet jo īpaši Kokneses Goda pilsoņiem, skanēja vīru ansambļa "Dobeles zemessargi" dziedātās dziesmas.

Svinīgais sarīkojums iesākās ar kopīgi nodziedātu tautas lūgšanu „Dievs, svētī Latviju!” Svētku uzrunā Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris atskatījās uz nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem šajā gadā Kokneses novadā un sirsnīgi sveica klātesošos Latvijas valsts dzimšanas dienā, novēlot: „Lai sapnis par Latviju dzimst un dzīvo katrā no mums. Arī man ir savs sapnis – lai mums būtu prieks un lepnums dzīvot Latvijas sirds vietā Koknesē, Kokneses novadā! Kamēr mūsu sirdīs deg vārdi Latvijas zeme, tauta un brīvība - Dievs svēta Latviju, mēs runājam savā valodā, aram savu zemi un mums pieder sava valsts. Kamēr mūsu sirdīs degs vārdi Latvijas zeme, tauta un brīvība - mēs būsim stipri un vienoti!”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (77)

Sumina donorus un brīvprātīgā darba veicējus novadā

07.11.2014

7.novembrī uz svinīgu pateicības pasākumu Kokneses kultūras namā devās Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Kokneses novada donori un novada LSK brīvprātīgie.

Jau otro gadu ar īpaši sirsnīgiem priekšnesumiem – dziesmām un dejām, pasākumu atklāja Andersonu – Riekstiņu ģimene. Šoreiz priekšnesumu vērošanu īpašu padarīja mazās Džeinas Zeimuļas-Priževoites klātbūtne ģimenes bērnu kuplajā pulciņā, jo 2013. gadā viss novads vienojās mazajai Džeinai veltītajā labdarības akcijā, kā arī ar īpašu norādi donori ziedoja asinis, lai meitenīte uzveiktu ļauno slimību – asins vēzi. “Paldies jums visiem, kas palīdzējāt Džeinai un bijāt kopā ar mums!” sacīja Džeinas māmiņa Olita Ruža. Mēs dzīvojam pasaulē, lai cits citam palīdzētu - tā sajutāmies arī šajā vakarā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (34)

Notiks pateicības pasākums novada LSK brīvprātīgajiem un donoriem

07.11.2014

7. novembrī pulksten 18 Kokneses kultūras namā LSK Kokneses novada brīvprātīgo un Goda donoru pasākums. Laipni gaidīti visi LSK Kokneses novada brīvprātīgie un donori! (līdzi ņemt labu garastāvokli, dejojamos apavus un ja vēlme - groziņu).

Pasākumu organizē LSK Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļa un Kokneses novada dome.

printēt Lasīt visu ziņu

Svētki dzejniekiem un dzejas lasītājiem

14.09.2014

Jau pusgadsimtu septembris nav tikai viršu un silu mēnesis, tik ilgi Latvijā svētkus pirmajā rudens mēnesī svin dzejnieki un dzejas lasītāji. Par to paldies septembrī dzimušajam lielākajam latviešu dzejniekam Rainim, kurš ar lepnumu teicis: „Aiz manis stāv zvaigznes, ko tu man padarīsi!” Bet mēs varam būt lepni, ka pie mūsu Latvijas dzejas debesīm mirdz tik daudz spožas zvaigznes. Ne tikai rudenī. Dzeja, tāpat kā mīlestība, nekad nebeidzas. Un tāpat kā Blaumanis pirms aptuveni 120 gadiem mina soļus Kokneses parkā un Daugavas krastā, arī vēl pēc gadiem simts, dzejnieki viņa takās ies.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Asins donoru diena Koknesē

08.07.2014 10:00 - 13:00

8. jūlijā, Kokneses kultūras namā, Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 33 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 44 iedzīvotāji, bet 11 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Lai paaugstinātu hemoglobīna līmeni, uzturā jālieto produkti ar augstu dzelzs saturu: dzīvnieku izcelsmes produkti, pākšaugi, rieksti, riekstu sviests, saulespuķu, ķirbju sēklas, sojas un pilngraudu produkti, zaļie lapu dārzeņi, žāvēti un kaltēti augļi.

Valsts asinsdonoru centrs pateicas par atsaucību Kokneses novada donoriem un par viesmīlīgo uzņemšanu un palīdzību LSK Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas brīvprātīgajiem: Lībai Zukulei, Silvijai Vēzei, Līvai Skābarniecei un Ievai Jankovskai.

Kokneses Novada Vēstis

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kokneses Mūzikas skolas audzēkņu koncerts - baudījums dvēselei

01.06.2014

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, Kokneses kultūras namā uz gada noslēguma koncertu aicināja Kokneses Mūzikas skola. Šis koncerts bija īsts mākslas baudījums dvēselei ikvienam koncerta apmeklētājam.

Skanīgi un izteiksmīgi priekšnesumi skatītāju uzmanību piesaistīja viens pēc otra. Jaunie mūziķi klausītājus priecēja no nopietnajiem klasiķu skaņdarbiem līdz jautrai tautas mūzikai. Šis koncerts bija pierādījums gada laikā cītīgi paveiktajam darbam, par ko mākslinieki saņēma bagātīgus aplausus. "Skatītāju un klausītāju aplausi ir mākslinieku lielākā alga," koncerta sākumā, uzrunājot klātesošos, teica Mūzikas skolas direktore Silvija Cīrule. Nebija šaubu, ka ikviens no priekšnesumiem bija pelnījis vislielākos aplausus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (44)

Kokneses Mūzikas skolas izlaidums

24.05.2014 12:00

Kokneses Mūzikas skolas 2014.gada izlaidums notiks 24. maijā plkst. 12:00 Kokneses Kultūras namā.

printēt Lasīt visu ziņu

Svētki grāmatai un lasītājiem

23.05.2014

23. maijā Koknesē grāmatu draugi satikās Kokneses, Aizkraukles, Pļaviņu, Skrīveru, Jaunjelgavas novadu 13. Grāmatu svētkos, kurus organizēja Lauku bibliotēku atbalsta biedrība. Mājinieki – Kokneses novada dome, Kokneses pagasta un bērnu bibliotēkas un Kokneses kultūras nama darbinieki bija parūpējušies par pasākuma veiksmīgu norisi. Jau pirms svētku atklāšanas pie kultūras nama grāmatu komercizstādē jeb tirdziņā ikviens lasīt mīļotājs varēja apskatīt un iegādāties jaunākās grāmatas, kas nākušas klajā izdevniecībās Zvaigzne ABC, Lauku Avīze, Nordik, Avots, Atēna, Divpadsmit. Paldies mūsu novada un kaimiņnovadu bibliotēku darbiniecēm, kas bija aicinājušas līdzi savus uzticamos lasītājus baudīt svētkus Koknesē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (76)

Baltā galdauta svētki Koknesē

04.05.2014

Šogad, sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu un ceļā uz valsts simtgadi, iesākās jauna tradīcija – Baltā galdauta svētki.

Šo svētku mērķis ir iedibināt un stiprināt tradīciju cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Meldru darbnīca arī Koknesē

26.04.2014

26.aprīlī uz meldru darbnīcu Kokneses kultūras namā bija ieradušies 16 interesenti. Gan lieli, gan tādi, kam vēl tikai 4 gadi. Semināru un praktisko darbošanos ar meldriem bija noorganizējusi biedrība "Baltaine".

Sākumā uzzinājām, kā stāstīja TLMS "Tīne" meistare Ineta Vēvere (viņa arī grāmatas "Meldru pinumi", apgāds "Zvaigzne ABC"), ka arī viņas dēli sākuši pīt jau 4 un 5 gadu vecumā. Bet iesākums pašai Inetai bijis Brīvdabas muzejā, kur vecais Sīmanis pirms vairāk kā 20 gadiem iemācījis pīt bizes no meldriem. Tagad viņas darbiņi top dažādām izstādēm, gadatirgiem, viņa ir skolotāja un srādā gan ar bērniem, gan ar pieaugušajiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Izglītības iestāžu deju kolektīvu skate

15.04.2014

Foto galerija. 15. aprīlī Kokneses kultūras namā notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Kokneses un Pļaviņu novadu deju kolektīvu skate. Tajā piedalījās 16 deju kolektīvi dažādās vecuma grupās. Skati vērtēja profesionāla žūrija 3 cilvēku sastāvā - horeogrāfs, dejas pedagogs Agris Daņiļevičs, deju kolektīvu vadītājas Aija Zepa (Ogre) un Antra Grinberga (Ērgļi). Skates noslēgumā, uzrunājot dejotājus un visus klātesošos, Agris Daņiļevičs pateicās dejotājiem, kolektīvu vadītājiem un visiem, kas ieguldījuši darbu deju kolektīvu sagatavošanā. Darāmā līdz nākošajā gadā gaidāmajiem svētkiem netrūkst, bet, ņemot vērā žūrijas vērtīgos padomus, ar uzņēmīgu darbošanos tiks panākti arī cerētie rezultāti!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (60)

Nav jākaunas no asarām, kad pieminām notikumus pirms 65 pavasariem

25.03.2014

„Nakts un tumsa. Lāse salta. Saka man: šo stundu vēlo Latvija tiek krustā kalta. Raudi cilvēk! Dievs lai žēlo.” Ar Elzas Ķezberes, dzejnieces, kas izturējusi izsūtījuma mokas, dzejas rindām un kopīgi nodziedātu latviešu tautas lūgšanu, 25. marta vakarā pie Kokneses kultūras nama represēto piemiņas akmens iesākās atceres brīdis komunistiskā genocīda upuru piemiņai. Sirmi vīri un sievas neslēpa asaras, atmiņās atgriežoties pirms 65 gadiem, kad 25. marta nakts pārrāva viņu bērnību zem Latvijas debesīm. Sibīrijas bērni nu paši izaudzinājuši bērnus un mazbērnus, bet atmiņas par zaudēto bērnību nepārstās smelgt, tāpat kā nevar kokam aizaugt rēta, cirsta pavasara Māras dienā. „Vienīgi runājot no sirds uz sirdi, var cerēt uz savstarpēju sapratni starp paaudzēm un tautām. Tas ir visīsākais ceļš un jūs vēstures liecinieki – ceļa zīmes. Lai jaunā paaudze apjaustu 25. marta deportāciju apjomus, jāiedomājas dziesmu svētku gājiens – 40 tūkstošu priekā starojošu ļaužu. Divas straumes: viena, izdziedot un izdejojot prieku, otra, - dodoties pretī nolemtībai,” sacīja Inguna Strazdiņa. „Represiju vējos aizsauktie mīlēja un bija uzticīgi savai zemei, tāpēc to viņiem atņēma,” klātesošos uzrunāja Kokneses novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Reinbergs un aicināja uz klusuma brīdi, godinot represijās cietušo piemiņu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (35)

Pamodini pavasari manu sapņu debesīs...!

08.03.2014

„Vai tu jūti pavasari? Un sirdī? Tas tepat vien ir, jau klauvē – vai dzirdi? Laikam ne jau velti Starptautisko sieviešu dienu svinam 8. martā, kad pēc ziemas uzziedam krāsās, acīs iezogas liesmiņas un gribas dejot!” atklājot koncertu Kokneses kultūras namā „Pavasarī, kad viss mostas”, sacīja pasākuma vadītāja Astrīda Saimena.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Gaisā virmo pavasaris!

06.03.2014

6. martā Kokneses kultūras namā notika Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāžu un Kokneses Mūzikas skolas audzēkņu koncerts "Pavasari gaidot". Liekas, ka arvien vairāk pēc ziemas aukstuma atkal ieraugām smaidus, smieklus un apskāvienus. Tā arī ir - pati daba mums apliecina, ka tepat gaisā virmo jau pavasaris, ko redzam gan pavasarīgajās peļķēs, saules staros, pirmajos sniegpulkstenīšu ziedos un pavisam drīz jau arī plaukstošajās narcišu un tulpju ziedlapiņās, putnu čivināšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Jauniešu deju kolektīvu sadancis

08.02.2014 18:00

8. februārī pulksten 18 Kokneses kultūras namā Jauniešu deju kolektīvu sadancis „Ak, ziema, ziemiņa…” Piedalās jauniešu deju kolektīvi: „Kodoliņš” no Jaunjelgavas, „Slātaviņa” no Vecpiebalgas, „Rūdis” no Ērgļiem, „Spāre” no Suntažiem, Skrīveru jauniešu deju kolektīvs, Kokneses jauniešu deju kolektīvs.

printēt Lasīt visu ziņu

Vasaras tveice ziemas vidū

08.02.2014

8. februārī Koknesē notika jauniešu deju kolektīvu sadancis „Ak, ziema, ziemiņa...”, kuru rīkoja Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvs.

„Septiņi mēneši un viena diena – tieši tik daudz laika aizvadīts, kopš dejotāji guva savas spilgtākās emocijas XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos Rīgā,” atklājot koncertu, teica pasākuma vadītāja Inguna Strazdiņa. Aizvadīto svētku emocijas varējām izjust arī koncertā, kurā ar degsmi jaunieši izdejoja ikkatru deju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (33)

Topošās biedrības vārda došanas svētki

31.01.2014

31. janvāra pēcpusdienā Kokneses kultūras namā notika jaunās radošās biedrības vārda došanas svētki. Mūsu novada dzejnieki, kuri sevi jau vairākkārt ir apliecinājuši gan katrs atsevišķi, publicējot radošos darbus, gan kopīgi izdodot dzejas grāmatiņu "Gaismas pieskāriens Koknesei", ir vienojušies par nepieciešamību arī turpmāk aktīvi darboties, dibinot jaunu biedrību. Lai gan biedrības statūti vēl nav oficiāli apstiprināti, šaubu nav - iecerēm bagātie un radošie koknesieši reģistrēs biedrību ar nosaukumu "TAKA", pievienojoties jau esošo nevalstisko organizāciju pulkam Koknesē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Teņa dienas danči

17.01.2014

Janvārī ir liela dancošana! Kā nu nē - Teņa diena! Pašā ziemas viducī, 17.janvārī ir Teņa diena, kurā daudz jādanco. Par godu saimniecēm, saimniekiem un pašām cūciņām! Un Tenis ir cūku patrons.

Arī Kokneses kultūras namā organizējām danču vakaru. Mācījāmies jaunas dejas un atkārtojām labi zināmas vecās. No vecajām allaž dejojam latviešu "Mugurdanci", "Pērkonīti", "Lāci"... Bet vai tu esi dejojis Grečeņiku? Un Klumpakoji? Tie ir leišu danči. Ragana nāk no igauņu zemes. Krakovjaks - no poļiem, bet Pankūkdancis - no amerikāņiem, caur Lietuvu ienācis arī Latvijā. Dančiem nav tautības. Itin draudzīgi tos danco visās zemēs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Paldies Džeinas eņģeļiem!

15.12.2013

Trešās Adventes priekšvakarā, Kokneses kultūras namā, atnākot uz novada pašdarbības kolektīvu koncertu, ikviens ar savu ziedojumu un labajām domām varēja palīdzēt mazajai Iršu pagasta iedzīvotājai – piecgadīgajai Džeinai Zeimuļai-Priževoitei. Meitenīte jau ilgstoši ārstējas Rīgā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 10. nodaļā, lai uzveikto ļauno slimību – asins vēzi. „Es zinu, ka būšu vesela,” – Džeinas izteiktā apņemšanās dod stiprinājumu viņas vecākiem, kuru vienīgā vēlēšanās ir, lai viņu jaunākā meitiņa atveseļotos. Mēs dzīvojam pasaulē, lai cits citam palīdzētu - tā sajutāmies arī šajā vakarā. Katrs ziedotājs pateicībā saņēma greznas piparkūkas, Džeinas un viņas māmiņas gatavotos pērlīšu eņģelīšus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Sagaidot Latvijas valsts dzimšanas dienu, sumina Kokneses Goda pilsoņus

16.11.2013

Ar svētku pasākumiem Latvijā svin valsts 95. dzimšanas dienu. Kokneses novadā ir skaista tradīcija Latvijai visgaišākajos svētkos sveikt jaunos Kokneses Goda pilsoņus – cilvēkus, kuri ar nesavtību spēj paveikt pat neiespējamo, gluži kā Latvija novembrī – vistumšākajā laikā izstarot gaismu. 16. novembra priekšpusdienā Kokneses kultūras nama durvis vēra gan pašdarbnieki, kuri īpaši bija gatavojušies svētku pasākumam, gan visi tie lielie un mazie Kokneses novada iedzīvotāji, kuri no sirds vēlējās būt kopā svētku noskaņā. Un kā vienotības zīme katram tika dāvāta lentīte karoga krāsā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (60)

Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis

11.11.2013

11. novembrī pie Kokneses kultūras nama notika Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis. Skanot spēlmaņu kopas "Skutelnieki" spēlētajām melodijām un aizdedzot svecītes pie Piemiņas akmens, tika godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Pēc svinīgā piemiņas brīža visiem klātesošajiem bija iespēja noskatīties dokumentālo filmu "Atmodas antoloģija", kura vēsta par būtiskākajiem notikumiem un mezglpunktiem Latvijas ceļā uz valstiskās neatkarības atjaunošanu, kā arī par nozīmīgākajām mūsdienu sabiedrības vērtībām, kas tika ieliktas atjaunotās valsts šūpulī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Jo vairāk mēs dodam, jo vairāk mums pieder

01.11.2013

1. novembra vakarā Kokneses kultūras namā Pateicības pasākumā sirsnīgi gaidīti bija Kokneses novadā dzīvojošie donori un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) biedri. Asinis – tā ir dārgākā dāvana, ko cilvēks var dāvināt cilvēkam. Pateicoties donoru kustībai Latvijā, kurā iesaistīties aicina Valsts asinsdonoru centrs, ik dienu tiek palīdzēts daudzu cilvēku dzīvībām. Arī Kokneses novadā, atsaucoties Valsts asins donoru centra aicinājumam, asinis regulāri ziedo aptuveni 100 donori. „Izglābtie nezina savus labdarus. Bet mēs gribam jums pasacīt paldies par jūsu nesavtību, par to, ka jums krūtīs pukst silta sirds. Dzīves gudrajā atziņā: „Jo vairāk mēs dodam, jo vairāk mums pieder” atklājas arī jūsu dzīves ziņa”, sacīja pasākuma vadītāja Inguna Strazdiņa.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Pateicības pasākums asins donoriem

01.11.2013

1. novembrī pulksten 18 Kokneses kultūras namā Pateicības pasākums Kokneses novadā dzīvojošajiem asins donoriem un Latvijas Sarkanā Krusta biedriem!

  • Svinīga pasākuma atklāšana.
  • Balle. (Pasākums būs pie galdiņiem, tāpēc iespējams līdzi ņemt savu cienastu.)

Pieteikties līdz 30. oktobrim: T.26423431 (Lība); 28256071 (Sofija).

printēt Lasīt visu ziņu

Stāstu vakars veļu laikā....

31.10.2013

Katram ir savs stāsts... gan tev, gan man... mums katram. Tikai - vai mēs tos stāstām vai paturam pie sevis. Kad sanācām 31.oktobrī uz stāstu vakaru Kokneses kultūras namā, es teicu, ka katram no mums aiz muguras stāv vēl citi ļaudis... tēvs, māte... bet viņiem atkal katram savs tēvs un māte, un vēl un vēl. Un tā nu sanāk, ka tie ir mūsu dzimtas stāsti, kas sarindojās viens aiz otra. Viens nopietnāks, cits jautrāks. Bija stāsti par pašiem, bet bija arī stāsti par kaimiņiem un radiem... Stāstu varoņi? Gan cilvēki... gan lopiņi... gan zobi... Viss bija. Dzērām tēju un stāstījām stāstus! Stāsti arī tu! Pastāsti saviem bērniem kādu stāstu, ko viņi vēl nezina! Pastāsti! Un pajautā arī viņiem stāstu! Mūsu stāstu vakarā stāstīja visi, gan tie, kam sirmi mati, gan tie, kas vēl pat skolā neiet. Trīs stundas pagāja nemanot. Masku laiks ir klāt... No Mārtiņiem līdz Meteņiem. Lai izdodas!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Dzeja – gaisma, kur dvēselei padzerties

08.09.2013

„Dzeja ir kā vēja glāsti, kā gaisma, kur dvēselei padzerties” – par dzejas sūtību teic koknesiete Ārija Āre. Šo acīm netveramo gaismas staru 8. septembrī Kokneses kultūras namā dzejas cienītājiem dāvāja autori, kuri publicējušies šogad ar Kokneses novada domes palīdzību izdotajā dzejas grāmatā „Gaismas pieskāriens Koknesei”, piepulcējot sev citus dzejai uzticīgos un ciemiņus – Jaunjelgavas literātu apvienības biedrus. Dzeju par rudeni, mīlestību, par visu, kas liek dvēselei sāpēt, priekā gavilēt runāja Dzidra Čumakeviča, Ārija Āre, Maija Stepēna, Olga Kļaviņa, Sarmīte Rode, arī viena no jaunākajām „Gaismas pieskāriens autorēm” – studente Rūta Veigure. Patīkams pārsteigums bija iepazīšanās ar koknesieti Juri Siliņu, kura dzejas lasījumā atklājās trāpīgi izteikti dzīves vērojumi. Klausītāji atzinīgi novērtēja viņa dzejoli par septiņiem tiltiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Donoru diena Koknesē

11.06.2013

Šā gada 11. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Kokneses kultūras namā, Hanzas ielā 2, notiks donoru diena. Asinis ziedot ir aicināti visu grupu asins donori, bet īpaši lūdzam atsaukties O rēzus negatīvās, A rēzus negatīvās un B rēzus negatīvās asins grupas donorus!

printēt Lasīt visu ziņu

Izlaidums PII "Gundega"

31.05.2013

31.maijā Kokneses kultūras namā notika Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestādes "Gundega" grupu "Lācītis" un "Zvaniņš" audzēkņu izlaidums. Kopā Iestādi 2012./2013.mācību gadā absolvēja 31 audzēknis. Novēlam labas sekmes un panākumus skolas gaitās!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Izglītības iestāžu deju kolektīvu skate-koncerts

23.04.2013

3. aprīlī Kokneses kultūras namā notika Kokneses novada izglītības iestāžu deju kolektīvu skate-koncerts. Skatē piedalījās dejotāji no I. Gaiša Kokneses vidusskolas, Bebru internātvidusskolas un Vecbebru Profesionālās vidusskolas. Kolektīvu sniegumu vērtēja žūrija. Paziņojot rezultātus, žūrijas komisijas locekle Gunita Krievāne atzina, ka kolektīvi skatei bija cītīgi gatavojušies un visi kolektīvi novērtēti ar I pakāpes diplomu, kas ir ļoti augsts novērtējums. "Šodien, skatoties koncertu, man patiesi bija svētku sajūta," teica Gunita Krievāne.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (60)

Kokneses ziņģe tuvojas

13.04.2013 17:00

13.aprīlī plkst.17.00 Kokneses kultūras namā notiks ziņģētāju un stāstnieku vakars, kurš šogad piesaistījis vēl lielāku uzmanību no visiem Latvijas novadiem. Būs gan latgalieši - Saime (Zvirgzdene) un Sābri (Zvirgzdene), gan vidzemnieki - Madonas Vērtumnieki, Labākie gadi (Mārciena), zemgalietes no Seces, rīdzinieki Budēļi un Hāgenskalna muzikanti, pat kurzemnieki - Ventspils blūmīzeristi, mūsu pašu Ausma Markava, Urgas, Skutelnieki, Bitītes... Gan jau būs vēl kāds!

Aicināti arī amatnieki! Pēc koncerta 1.daļas, kurā katrs pasākuma dalībnieks dziedās 2-3 ziņģes, pasākuma otrajā daļā ziņģēsim visi kopā un arī dejosim!

Skatītāji vienmēr mīļi gaidīti!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (50)

Mēs esam atgriešanās tauta

23.03.2013

r domām par Latviju, ar domām par tiem, kas svešumā pagalvī lika sapni par Dzimteni, 23. martā piemiņas brīdī pie Kokneses kultūras nama pulcējās Kokneses novada iedzīvotāji. Pēc kopīgi nodziedātas tautas lūgšanas, klātesošos uzrunāja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris: „Saulainā pavasara Māras diena jau 64 gadus Latvijā ir sēru diena, komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Nav svarīgi, cik gadu paiet un paies, šo dienu nevar un nedrīkst aizmirst. Katru gadu martā, kad saule mežmalās kausē pēdējo sniegu, represijās cietušo un viņu tuvinieku sirdīs no jauna uzviļņo sāpes. Bez tiesas sprieduma, bez jebkādiem apsūdzības aktiem padomju režīms deportēja uz Sibīriju mūža nometināšanā vairāk kā 44 000 cilvēku, vairāk kā 10 000 bija bērni un jaunieši vecuma līdz 16 gadiem. Tajās tālajās dienās dzelzceļa ešelonos no visas Latvijas savu moku ceļu uz Amūras, Tomskas, Omskas un citiem apgabaliem uzsāka vairāk kā 13 642 ģimenes. Tā bija pēc savas nežēlības vēl neredzēta akcija, valstiski organizēts noziegums pret cilvēci, kam nav un nevar būt noilguma.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

AKORDEONA SKAŅAS ZIEMASSVĒTKOS

16.12.2012 14:00

16. decembrī plkst. 14.00 Kokneses kultūras namā koncerts "AKORDEONA SKAŅAS ZIEMASSVĒTKOS". Piedalās: K.Vancānes studija "Opus", Jēkabpils un Kokneses mūzikas skolu orķestri.

printēt Lasīt visu ziņu

Pašdarbības kolektīvu labdarības koncerts

15.12.2012

15. decembrī Kokneses kultūras namā notika novada pašdarbības kolektīvu labdarības koncerts "Eņģeļi pār Latviju". Koncertā piedalījās un svētku noskaņu koknesiešiem dāvāja 13 novada pašdarbības kolektīvi: sieviešu koris "Anima" (diriģente Aija Liepiņa), senioru koris "Labākie gadi" (diriģente Silvija Cīrule), folkloras kopa "Urgas" (vadītāja Inguna Žogota), vokālais ansamblis "Bitītes" (vadītāja Velga Feldmane), Kokneses jauniešu deju kolektīvs (vadītāja Kornēlija Reisnere), deju kolektīvs "Liepavots" (vadītāja Inta Balode), līnijdeju kolektīvs (vadītāja Inga Ozoliņa), flamenko deju grupa (vadītāja Gundega Lojāne), dāmu deju kolektīvs "Tik un tā" (vadītāja Kornēlija Reisnere), deju kolektīvs "Kāre" (vadītāja Sarmīte Plūme), deju kolektīvs "Irši" (vadītāja Inta Balode), Kokneses amatieru teātris un Kokneses pūtēju orķestris.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (35)

Dziedošo kolektīvu Ziemassvētku ieskaņas koncerts

06.12.2012

6. decembra sniegotajā pievakarē Kokneses kultūras namu piepildīja dziesmu skaņas, jo Kokneses novada vispārizglītojošo izglītības iestāžu dziedošo kolektīvu skolēni aicināja uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu. 163 dziedošas balsis iepriecināja klausītājus ar Ziemassvētku noskaņas dziesmām. Stāstu par Ziemassvētku zvaniem izdziedāja I.Gaiša Kokneses vidusskolas Zēnu koris (vadītāja Inita Asarīte), savukārt sākumskolas ansamblis (vadītāja Dace Dobrika) iepriecināja ar līksmu dziesmiņu par somu un skolotājas sacerētu dziesmu „Drīz Ziemassvētki klāt”. Bebru internātvidusskolas 5.klašu ansamblis dziesmā atainoja maza bērna ziemassvētkus, 10.klašu ansamblis izdziedāja mēnessnakts stāstu, bet ar Eņģeļa dziesmu klausītājus priecēja duets Nadežda Susurova un Daila Strika (kolektīvus sagatavoja Iveta Bērziņa). Bebru pamatskolas koris (vadītāja Liāna Haritonova) dziesmās stāstīja par brīnumu un Baltās nakts noslēpumu. Pērses pamatskolas ansamblis (vadītāja Sandra Paļčevska) ar dziesmās atainoja kā tiek sagaidīti ziemassvētki un meklēta eglīte svētkiem. Mūzikas skolas koris (vadītāja Aija Liepiņa, koncertmeistare Ilona Makareni) un kora klases ansamblis (vadītāja Lelde Kamzole-Gagaine) dziesmās atainoja ziemassvētku noskaņas. Klausītāju sirdis aizkustināja I.Gaiša Kokneses vidusskolas jauktā kora (vadītāja Inita Asarīte) un mūzikas skolas kora klases ansambļa dziedātais „Eņģelis”. Koncerta noslēgumā novada dziedošie kolektīvu vienojās kopīgā dziesmā „Svētki ledus pilī”.

printēt Lasīt visu ziņu

Lāčplēša dienai veltīts pasākums Koknesē

11.11.2012

11. novembrī Lāčplēša dienai veltīts pasākums notika pie Kokneses kultūras nama. Visus iedzīvotājus svētkos sveica novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, kurš aicnāja ikvienā mājā iedegt svecīti un pieminēt visus, kam bija drosme cīnīties un ciest, kas nebaidījās atdot savu dzīvību par Latviju.

Jauku svētku noskaņu radīja folkloras kopa "Urgas". Pie svētku ugunskura, baudot zāļu tēju, visi pasākuma dalībnieki kopīgi dziedāja latviešu dziesmas.

Pieminot latviešu karavīrus, pie Piemiņas akmens gūla ziedi un mirdzēja sveču liesmiņas.

Anita Šmite

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Kokneses amatierteātrim 20 gadu jubileja

06.10.2012

Kokneses amatierteātra 20 gadu jubilejā 6. oktobra vakarā Kokneses kultūras namā mēs sajutām to brīnumaino spēku, kas piemīt teātra burvībai – netveramajam, gaistošajam brīnumam kā vārdā te piedzimst īsts mēness tur tālē, putekļi, sviedri un grims.

Jau ieejot kultūras nama foajē, apņēma īpaša noskaņa, jo aplūkojamās dekorācijas, kas saglabājušās no pēdējo piecu gadu izrādēm, bez vārdiem izteica, cik krāsains un daudzveidīgs bijis Kokneses amatierteātra radošais ceļš.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Izglītības iestāžu pašdarbības kolektīvu koncerts

10.05.2012

10. maija pēcpusdienā Kokneses kultūras namā skanēja bērnu balsis un rībēja deju grīda, jo šeit notika Kokneses novada izglītības iestāžu pašdarbības kolektīvu koncerts „Nāc droši, kur dziesmas un dejas skan...”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (53)

Saulīti sagaida dancojot, muzicējot un dziedot! (Papildināts ar foto)

19.03.2012

19. aprīļa pēcpusdienā saulīte bija paslēpusies aiz mākoņiem, bet Kokneses kultūras namā novada pirmsskolas izglītības iestāžu un Kokneses mūzikas skolas audzēkņu atskaites koncertā „Saulīti gaidot” mēs, skatītāji, sajutām sev apkārt daudz siltu saules staru – bērnu smaidošajās acīs, viņu dzidrajās balsīs, spriganajā dejas solī, brīnišķīgajās mūzikas skaņās. „Pavasarī pamostas ne tikai daba, arī bērni, sajūtot pavasari, ir tikpat līksmi un rosīgi” – sacīja Kokneses PII „Gundega” vadītāja Rita Gabaliņa, kura piesakot koncerta dalībniekus, katram bija atradusi vissaulainākos un priecīgākos vārdus. Bērnu vecāki un vecvecāki, pārējie skatītāji pārliecinājās, cik cītīgi bērni ir mācījušies un darbojušies gada garumā, cik daudz darba un pacietības ieguldījuši skolotāji un kolektīvu vadītāji, lai ar prieku sagaidītu šo svētku dienu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Sarunas par tēmu "Latviskums un kā to noturēt?"

18.09.2011 16:00 - 20:00

18. - 20. septembrī plkst. 16.00 - plkst. 20.00 Kokneses kultūras nama mazajā zālē tikšanās ar mūsu tautieti no Kanādas, maģistri angļu lieteratūrā, Marutu Voitkus-Lūkinu. Sarunas tēma "Latviskums un kā to noturēt?"

Maruta Voitkus-Lūkina - īsbiografija (2011)

Žurnālistu apraksta lapa - īss semināra apraksts

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novada izglītības iestāžu pedagogu tikšanās

25.08.2011

25. augustā Kokneses kultūras namā notika Kokneses novadā esošo izglītības iestāžu pedagogu tikšanās. Tikšanos apmeklēja izglītības iestāžu pedagogi no 9 novadā esošajām izglītības iestādēm - 2 pirmsskolas izglītības iestādēm, 4 vispārējās izglītības iestādēm un profesionālās ievirzes izglītības, speciālās izglītības un profesionālās izglītības iestādes.

Klātesošos uzrunāja un ar novada prioritātēm iepazīstināja Kokneses novada domes izpilddirektors Jāzeps Baltmanis. Ar lekciju par skolēnu mācību sasniegumus veicinošu mācību vidi uzstājās Latvijas universitātes lektore Mag.paed. Ilze Šūmane. Kokneses novada ERAF projekta "Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos (līguma Nr. 2009/0196/1DP/1.2.2.1.5/09/IPIA/VIAA/001)" koordinatore Silvija Brīgere sniedza informāciju par projekta norisi un aktualitātēm sakarā ar izsludināto pieteikšanos projektam. Kokneses novada domes Izglītības darba speciāliste Lauma Āre pedagogus informēja par aktualitātēm, uzsākot 2011./2012.m.g. Tikšanos muzikāli bagātināja koknesiešu duets Marika un Druvis. Tālākajā pasākuma gaitā novada skolotāji tikās Kokneses novada metodiskajās apvienībās, kur pārrunāja ar mācību priekšmetiem saistītās aktualitātes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Deju kolektīva "Liepavots" 25 gadu jubilejas svinības

09.07.2011

9. jūlijā Kokneses kultūras namā vidējās paaudzes deju kolektīvs "Liepavots" svinēja sudraba jubileju - 25. dzimšanas dienu. Uz pasākumu "Ģērbies, saule, sudrabota" bija ieradušies sveicēji un draugu kolektīvi gan no Kokneses novada, gan tālākām vietām. Šie bija svētki ne tikai esošajiem dejotājiem, bet arī tiem, kuri kādreiz ir pārstāvējuši "Liepavota" vārdu, tāpēc, kolektīva aicināti, arī bijušie dejotāji kopā ar "Liepavotu" iepriecināja koncerta skatītājus.

Koncertuzvedumā skatītājiem tika dota iespēja izdzīvot latviešu tautas dejas skaistumu cauri laika ritumam.

Lai izjustu koncerta noskaņu, ielūkojieties fotogalerijā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (50)

Piektdien, 20.maijā – Latvijas Pašvaldību savienības 22.kongress Koknesē!

20.05.2011

Piektdien, 20,maijā plkst.10:00 Kokneses novada kultūras namā, Koknesē, Hanzas ielā 2, notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 22.kongress un biedru sapulce. Kongresā ir apsolījuši piedalīties Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis. LPS laipni aicina žurnālistus piedalīties kongresā un atspoguļot kongresa aktualitātes. Vēlams žurnālistiem savu dalību iepriekš pieteikt, sūtot dalības apstiprinājumu uz e-pastu ilze.mutjanko@lps.lv vai zvanot: 29377691.

printēt Lasīt visu ziņu

Paldies, ka tu man esi

11.05.2011

11. maijā Kokneses kultūras namā notika  Kokneses novada izglītības iestāžu mākslinieciskās pašdarbības pulciņu dalībnieku koncerts "Paldies, ka tu man esi...", veltīts Mātes dienai. Koncertā, ar savu mācību gada laikā apgūto, dejot, muzicēt un dziedātprasmi vecākus un citus skatītājus iepriecināja Kokneses novada izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no diviem līdz deviņpadsmit gadiem.  Koncertā piedalījās sešpadsmit pašdarbības kolektīvi.

Savu dejotprieku rādīja paši jaunākie koncerta dalībnieki no pirmsskoIas izglītības iestādes „Gundega” grupas „Cālītis” (vadītāja Agrita Zālīte). Visu mācību gadu aktīvi darbojušies tautisko deju kolektīvi. Koncertā skatītājus priecēja llmāra Gaiša Kokneses 1. un 2. klašu deju kolektīvi (vadītāja Laima Antoneviča) , 3. - 4. klašu deju kolektīvs un jauniešu deju kolektīvs (vadītāja Kornēlija Reisnere). Bebru vispārizglītojošās internātpamatskolas deju kolektīvs „Mutulītis” (vadītāja Aija Rimša) un Vecbebru Profesionālās vidusskolas deju kolektīvs „Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme) koncertam bija iestudējuši gan kopīgas dejas māmiņām, gan dejoja atsevišķi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Uz dāldera danci griezu

09.04.2011

9. aprīlī Kokneses kultūras namā notika novada deju kolektīvu un un viņu draugu koncerts "Uz dāldera danci griezu". Koncertā skatītājus ar raitu dejas soli iepriecināja Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Irši", Vecbebru Profesionālās vidusskolas deju kolektīvs "Kāre", Kokneses pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Liepavots" un Kokneses pagasta jauniešu deju kolektīvs. Viesos bija atbraukuši Jaunjelgavas jauniešu deju kolektīvs "Kodoliņš", Aizkraukles pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Aizkrauklis" un Aizkraukles pagasta senioru deju kolektīvs.

Šis koncerts visiem kolektīviem bija ļoti nozīmīgs, jo tika iepriecināti ne tikai skatītāji, bet arī izdejotas dejas pirms svarīga notikuma - deju kolektīvu skates, kas notiks 17. aprīlī Aizkraukles pagasta kultūras namā. Lai veiksme un raits dejas solis 17. aprīlī visiem koncerta dalībniekiem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top