AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Brīnumainie sniegavīri Iršos

12.01.2021

img_20210112_075542.jpgPirmais sniegs! Pirmais sniegs! 

Bērniem lielu lielais prieks! 

Sniega viļas lielas veļas, 

Sniega vīrs uz kalna ceļas. 

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Patrīcija Eiduka ar fenomenālu pēdējo posmu pirmā no Latvijas pabeidz "Tour de ski" trīsdesmitniekā

11.01.2021

2020_12_24_eiduka_2020nov.jpgVaronīgi nocīnoties līdz galam mokošajā pēdējā "Tour de ski" posmā pret "Alpe Cermis" kalnu un uzrādot 10km distancē brīvajā stilā ar masu startu ar neticamo 10. rezultātu (+ 1:29,2 ), Patrīcija Eiduka no Kokneses novada visos tūres posmos iekļuva Top30 un kļuvusi par pirmo no Latvijas slēpotājiem un pirmo Baltijas valstu sievieti, kura šo prestižo un grūto daudzposmu seriālu ir pabeigusi trīsdesmitniekā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Līdz šim tūri trīs reizes pabeigušajam Indulim Bikšem labākais rezultāts ir 39.vieta.

Lasīt visu ziņu

Atcerieties par drošību, apsildot mājokļus!

08.01.2021

Iestājoties vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas saistīti ar apkuri. Ugunsgrēku iespējamie izcelšanās iemesli visbiežāk ir nepareiza vai bojātu apkures ierīču lietošana, netīrīti dūmvadi un nevērīgi atstāti degtspējīgi priekšmeti pie vai uz krāsns. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centa prognozes liecina, ka brīvdienās un nākamajā nedēļa gaisa temperatūra būtiski pazemināsies, tādēļ VUGD aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību apsildot mājokļus!

 Kurinot krāsni, rīkojies apdomīgi!

Svarīgākais gada aukstajos mēnešos, kurinot vietējās apkures ierīces, ir ievērot elementāru piesardzību. Aizliets izmantot bojātus dūmvadus un krāsnis, kā arī tās pārkurināt. Ja mājokļa apsildīšanai tiek izmantota malka, jāpārliecinās, ka pagales nepārsniedz kurtuves izmērus. Savukārt kurināmajam un citiem degtspējīgiem materiāliem jāatrodas vismaz 1,2 metru attālumā no kurtuves atveres. Apkures iekārtas virsmai jābūt brīvai no degtspējīgiem materiāliem, piemēram, uz tās nedrīkst žāvēt drēbes un apavus. VUGD aicina, apsildot mājokli, vienmēr uzraudzīt apkures krāsnis un katlus, ja vien to tehniskās ekspluatācijas noteikumi neparedz citādi.

Lasīt visu ziņu

No 12. janvāra bibliotēkās tiks atsākta grāmatu izsniegšana

08.01.2021

136945552_1367933460215806_1873898417114563953_o.jpgPēc valdības lēmuma no 12. janvāra visas Latvijas bibliotēkas būs atkal atvērtas, lai tās varētu atsākt grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai, bet bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk  būs slēgtas.

Arī Kokneses pagasta bibliotēkas kolektīvs ar prieku gaidīs apmeklētājus. Kokneses pagasta bibliotēka šajā gadā varēs lasīt arī visdažādākos preses izdevumus.

Lasīt visu ziņu

Līdz 25. janvārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai

08.01.2021

izglitiba.jpgValdība ceturtdien, 7. janvārī, lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, vēl līdz 25. janvārim pagarinot šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus.

Vienlaikus veiktas izmaiņas atsevišķos aspektos, piemēram, līdz 22. janvārim pagarināts ziemas brīvlaiks 1. - 4. klašu skolēniem. Tāpat noteikts, ka mājsēde no pulksten 22 līdz pulksten 5 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

Šajā laikā cilvēki ārpus mājas var būt tikai neatliekamas nepieciešamības dēļ, piemēram, lai dotos uz darbu vai ārstniecības iestādi. Obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums, norādot savus personas datus un pārvietošanās iemeslu. Līdzi jābūt pasei vai ID kartei. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

Lasīt visu ziņu

Patrīcija Eiduka mēģinās iet līdz galam "Tour de ski"

08.01.2021

eiduka_davos.jpgLieliski savu trešo "Tour de ski" aizvadošā Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka ir nolēmusi braukt tūri līdz beigām, startējot noslēdzošajos trīs posmos, kas kā parasti norisināsies Valdifiemmi, un piektdien turpinot tūri 10km distancē klasiskajā stilā ar masu startu, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr pirmo divu posmu uzvarētājai Linnai Svānai Covid tests ir pozitīvs. 

Lasīt visu ziņu

Patrīcija Eiduka cienīgi turpina „Tour de ski” un otro reizi klasikā iekļūst trīsdesmitniekā

06.01.2021

eiduka_davos_pk_10kmf.jpgDienvidtiroles ciematā Toblahā notikušajā distanču slēpošanas seriāla „Tour de ski” piektajā posmā 10km iedzīšanā klasiskajā stilā labi nostartējusi Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, kura 49 dalībnieču vidū izcīnīja 26.vietu (+2:54,1) un jau piektajā tūres posmā sasniedza trīsdesmitnieku, otro reizi to izdarot klasiskajā stilā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Otro uzvaru karjerā un pirmo distancē svinēja krieviete Jūlija Stupaka, kura finiša spurtā apsteidza zviedrieti Ebu Andersoni un trasē līderpozīcijās devušos amerikānieti Džesiku Diginsu. Ņemot vērā iepriekšējā dienā 10km brīvajā stilā uzrādītos rezultātus „Tour de ski” kopvērtējumā 24.vietā esošā Latvijas slēpotāja šodien 10km iedzīšanu klasiskajā stilā uzsāka 22.vietā (+1:32). Iepriekšējo reizi klasikā, kas bija šī gada tūres otrajā posmā (10km ar masu startu), Patrīcija ar 24.vietu sasniedza savu labāko rezultātu šajā slēpošanas stilā un pirmo reizi klasiskajā stilā tika trīsdesmitniekā, taču šoreiz bija jāņem vērā, ka šodienas starts bija jau piektais sešās dienās, un 20 gadus vecā ļoti strādīgā un talantīgā latviešu slēpotāja ko tādu piedzīvo pirmo reizi.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top