AA+A++
A AAA

Aktualitātes

Paldies, ka nosargājāt Latvijas valsts neatkarību!

20.01.2021

barikadem_30_koknesee.jpgPirms 30 gadiem janvāra spelgonī, ar savu elpu pie barikāžu ugunskuriem, Latvijas ļaudis sildīja brīvības puķi. Viņi to sildīja un tā nenosala. Tā ir dzīva. Un tā dzīvos tik ilgi, kamēr tauta būs gatava par to iestāties. Barikādes – tie bija tūkstošiem cilvēku pie ugunskuriem Rīgā un vēl tūkstoši, kuri atbalstīja barikāžu dalībniekus no mājām. Ar gara spēku pret karaspēku drosmīgo barikāžu aizstāvju vidū bija arī Kokneses novada iedzīvotāji.

Iršu pagasta bibliotēkā no barikāžu dalībnieku atmiņām ir izveidots vēsturisks materiāls par 1991. gada janvāra barikādēm. Bibliotēkas vadītāja Dace Grele vienmēr ir iesaistījusies atceres pasākumu rīkošanā, lai pateiktu paldies varonīgajiem pagasta iedzīvotājiem – barikāžu aizstāvjiem.

Nomodā par valsti un savām ģimenēm

Mazs fragments no Daces Greles apkopotajām barikāžu dalībnieku atmiņām: "Iršu vīriem Zaķusalā bija jāapsargā Latvijas televīzija. Galvenais uzdevums bija vērot, lai torni neapdraudētu omonieši no Daugavas puses. Uz barikādēm brauca visi organizēti – ar padomju saimniecības "Līdums" autobusiem. Vēl šodien spilgtā atmiņā iršēniešiem palikusi neskaitāmā tehnika, kas bija novietota uz tiltiem. Daži pat aizdomājās, vai tilti spēs izturēt tehnikas smagumu… Vēl Iršu vīriem atmiņā palikusi 13_gads.jpgkopības sajūta, karstie tējas termosi un cilvēku masas. Barikāžu dalībnieku ieroči bija mērķa skaidrība, stingra apņēmība un gara spēks. Barikāžu laiks bija pārbaudījums ne tikai tiem, kas devās uz Rīgu, bet arī mājās palicējiem. Mūsu vīrus uz galvaspilsētu pavadīja vēstures skolotāja Valda Kalniņa. Pie atmiņu ugunskura 

2012. gadā dalībnieki atcerējās, ka V. Prohorova, E. Bundule un I. Siliņa bija sarūpējušas ceļam maizītes, bet cigaretes ( tās tajā laikā varēja iegādāties tikai uz taloniem ) ceļa maizes vietā deva V. Meiere. Tās vīriem ļoti noderēja. Tikai Iršu vīri paši zina, kas viņus mudināja doties uz galvaspilsētu. Iespējams, ka tā bija stipra apņemšanās sargāt savu valsti un redzēt to brīvu, varbūt tā bija vēlme būt nomodā par savām ģimenēm."

Lasīt visu ziņu

Sākusies labdarības akcija par represijās cietušajiem veltītā pieminekļa apkārtnes labiekārtošanu

20.01.2021

akmens.jpgKokneses novada politiski represēto nodaļa sadarbībā ar Kokneses novada senioriem un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļu no 15. janvāra līdz 24. martam organizē labdarības akciju “Atbalstīsim Kokneses pagasta represijās cietušajiem iedzīvotājiem veltītā piemiņas akmens apkārtnes labiekārtošanu”. Ziedojumu kastīte atrodas Koknesē veikalā “Ataudze”. 

Lasīt visu ziņu

Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā

19.01.2021

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka  ik gadu ziemā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ūdenstilpju ledū un noslīkst. Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem un jauniešiem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvo materiālu kopumu par drošību ziemā un bīstamību atrasties uz ūdenstilpju ledus.

Šajā ziemā no Latvijas ūdenstilpēm izcelti jau 10 bojāgājuši cilvēki, kuri bija ielūzuši ledū, bet vēl vairāki cilvēki tika izglābti. Situāciju pasliktina tas, ka, redzot pieaugušos uz nedrošā ledus, bērni un jaunieši seko viņu piemēram un dodas uz aizsalušām ūdenstilpēm slidot un pastaigāties.

Lasīt visu ziņu

Skutelniekos... meteņbērnos... aidā!

19.01.2021

maskas_viesite_2011_254.jpgKoknesē un Bebros maskotos ļaudis, kas Meteņos gājuši no mājas uz māju, pārģērbušies un visādi maskojušies, svētību nesdami, sauca par skutelniekiem. Pamēģiniet izlasīt seno druku! Tur viss sīki un smalki par skutelnieku izdarībām aprakstīts! Kurš to var, tas jau varēs arī masku izdomāt, labu labo! Lai izdodas! 

Lasīt visu ziņu

Patrīcijai Eidukai kāpums pasaules rangā un rekordvietas distancē un sprintā

18.01.2021

eiduka_tds2021_alpe_cermis_.jpgLatvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka pēc lieliskajiem panākumiem "Tour de ski" pasaules rangā ir pakāpusies dažas vietas gan distancē, gan sprintā, ceturtdien iznākušajā jaunajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) listē distancē ieņemot 62.vietu, bet sprintā 75.vietu no vairāk nekā 2500 slēpotājām, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Lasīt visu ziņu

Patrīcijas Eidukas sasniegumi "Tour de ski" un pašas komentārs

18.01.2021

eiduka_davos_10km_f.jpgPagājušās nedēļas nogalē Latvijas sporta līdzjutējiem uz ļoti iepriecinošas nots noslēdzās piecpadsmitais vairāku posmu slēpošanas seriāls "Tour de ski", kur mūsu valsti pārstāvēja un vēsturiskos panākumus guva Patrīcija Eiduka no Kokneses novada.

 Tas bija viņas trešais "Tour de ski", un pirmais pilnībā veiktais. Patrīcija sasniedza jaunus un vēl nebijušus panākumus gan Latvijas, gan Baltijas valstu distanču slēpošanas mērogā:

Lasīt visu ziņu

Slidotavas laukums un trase uz Ornicānu dīķa Vecbebros izmantojama vēl šajā nedēļas nogalē

15.01.2021

whatsapp_image_2021_01_09_at_19_43_26.jpgBrīvdabas slidotavas laukums un trase uz Ornicānu dīķa Vecbebros izmantojama vēl šajā nedēļas nogalē 16. un 17. janvārī. Turpmākā laikā slidotavu nav plānots uzturēt, jo uz trases no krastiem caur atraktā sniega vaļņiem sāk sūkties ūdens. Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā un mazu nokrišņu apstākļos, pēc iespējas tiks izvērtēta laukuma uzturēšana.

Aicinām izmantot šobrīd pieejamo slidotavu un ap 400 garo trasi, lai apgūtu un stiprinātu slidošanas prasmes, vaigu vaigā skatītu skaistas ziemas dienas.

Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top