Iršu pagasta bibliotēka

Kūlēni, Irši, Iršu pagasts, Kokneses novads, Latvija, LV-5108
56.793335 25.593678

Iršu bērnos mīt lasītprieks!

24.02.2016

24. februāra pēcpusdienā Iršu pagasta bibliotēkā valdīja liela rosība. Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki izvērtēja savu darbību lasīšanas programmā. Bibliotēka šo projektu atbalsta jau 12 gadus un piedalīties gribētāju netrūkst. 2015. gadā 23 bērni un jaunieši un 2 vecāki pusgadu cītīgi lasīja un izvērtēja grāmatas, anketās atklāja savus iemīļotākos daiļdarbus, to autorus.

Bibliotēkā ir izveidojusies tradīcija lasīšanas programmu noslēgt ar dalībnieku zīmējumu izstādi par mīļāko grāmatu. Pēc tam zīmējumi tiek apkopoti glīti noformētās mapēs. Pasākuma laikā eksperti ar interesi tās apskatīja, priecājās par saviem zīmējumiem, meklēja vecāko brāļu un māsu iepriekšējo gadu darbus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

20.03.2015 - 26.03.2015 kur : Iršu pagasta bibliotēka

No 20.- 26. aprīlim valstī tika svinēta Bibliotēku nedēļa ar vadmotīvu „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Par godu šiem svētkiem Iršu pagasta bibliotēkā notika virkne pasākumu visām bibliotēkas lietotāju grupām.

Pērses pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērni darbojās eksperimentu darbnīcā -ar prieku pārvērta papīru par dažādām lietām – vējdzirnaviņām , ruporiem, iepazinās ar grāmatām no sērijām „Burvju skola” un „Brīnumaino lietu pasaulē”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

KUR GAN BEZ TĒVA LIELĀ SPĒKA MĒS VISI LIKTOS! ( Iveta Skapste)

15.09.2014

Latvijā, jau sesto gadu pēc kārtas, septembra otrajā svētdienā oficiāli tiek svinēta Tēva diena. Tēva dienas mērķis ir popularizēt ideju, ka tēvam ir jābūt gandarītam un lepnam par savu ģimeni un bērniem.

Atzīmējot šo dienu, Iršu pagasta bibliotēkā tika izlikta vienas dzejoļu grāmatas - „Tētis” izstāde. Šinī grāmatiņā ir apkopoti dzejnieku un citu radošu cilvēku gara darbi, kas veltīti tētiem un tēta lomai.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Fotoizstāde "Kokneses Dabas Taka" būs skatāma visu septembra mēnesi Kokneses bibliotēkā

01.09.2014 - 30.09.2014

Visu septembra mēnesi Kokneses pagasta bibliotēkā skatāma fotokluba "Kokneses kadrs" foto izstāde "Kokneses Dabas Taka".

Izstādes autori: Ainārs Briedis, Liene Ušacka, Zane Zariņa, I. Bobrovska, Arvis Voicehovičs, Daina Liepiņa, Anita Liepiņa, Mārcis Briška, Natālija Daļecka, Aivars Bite.

Ikviens interesents var pievienoties fotoentuziastu kopai! Tuvāka informācija pa e-pastu: foto.koknese@gmail.com

printēt Lasīt visu ziņu

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

22.03.2014 - 27.03.2014 kur : Iršu pagasta bibliotēka

No 22. aprīļa līdz 27. aprīlim visā Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros Iršu pagasta bibliotēka centās iepriecināt pagasta ļaudis un visus aicināja uz tikšanos ar dzejnieci Sarmīti Rodi, kurai nupat ir iznākusi otrā dzejoļu grāmata „Manī karsti pulsē laiks”. Saules „pielietajā” un omulīgajā pagasta zālītē Sarmīte atklāja sava gara darba tapšanas ceļu, pastāstīja par jauko sadarbību ar Jāzepu Osmani un izdevniecību „Annele”. Izrādās, ka Sarmītei bija jāpapildina savas zināšanas rakstīšanas mākā, jāieklausās J. Osmaņa padomos un daudz jāstrādā, lai grāmata, nonākot pie lasītāja, būtu viņam sirdij un acij tīkama.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Mošķīšu saiets

31.10.2013

31. oktobra vakarā Iršu pagasta bibliotēkā valdīja lielāka rosība nekā parasti. Bērni pulcējās uz „Mošķīšu” saietu. Saieta pirmajā daļā tika noskaidrots, ar ko zīmīgs 31. oktobra vakars un kāpēc tieši šajā vakarā cilvēki, galvenokārt bērni, pārģērbjas par spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķīšiem.

Izrādās, ka Helovīns ir cēlies no Ķeltu svētkiem Šamhaina, kas nozīmē vasaras beigas. Senatnē ļaudis ticēja, ka Šamhaina laikā robeža starp mirušo un dzīvo pasaulē kļūst pavisam trausla, atļaujot dvēselēm izkļūt tai cauri. Tāpēc cilvēki ģērba maskas, lai atbaidītu šīs dvēseles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Radošās darbnīcas Iršos

05.06.2013

Iršos, Kokneses novada svētku ietvaros, 5. jūnijā darbojās radošās darbnīcas ar moto – paliec krāsaināks pats un radi skaistāku vidi ap sevi!

„Dzeguzītes” audzinātājas meistarīgi palīdzēja radošo darbnīcu dalībniekam pārvērsties par taureņiem, kuri savukārt varēja pagatavot sev krāsainas brilles un kļūt neatpazīstami. Briļļu radošo darbnīcu organizēja Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

1991. gada barikāžu piemiņas pasākums Iršos

25.01.2013

25. janvāra vakarā Iršu pagasta centrā dega ugunskurs, aicinot iedzīvotājus piedalīties barikāžu atceres pasākumā.

Pie ugunskura pārvaldes vadītāja Raina Līcīte pateicās tiem pagasta ļaudīm, kuri 1991. gada janvārī devās uz Rīgu, lai bez ieročiem, bet ar stingru pārliecību aizstāvētu Latvijas neatkarību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Bērnu / Jauniešu žūrija 2012 Iršu pagasta bibliotēkā

15.02.2012 kur : Iršu pagasta bibliotēka

15. februārī Iršu pagasta bibliotēkā notika „Bērnu / Jauniešu žūrija 2012” noslēguma pasākums. Gandrīz pusgadu 16 projekta dalībnieki cītīgi lasīja piedāvāto grāmatu kolekciju. Lielāko daļu grāmatu bibliotēka iegādājās par budžeta līdzekļiem un nelielu dāvinājumu saņēma no Latvijas nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības labdarības projekta „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Rūķu darbnīcā gatavo sveces no bišu vaska

28.12.2011

Gada nogalē Iršu pagasta bibliotēkā darbojās Rūķu radošā darbnīca. Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki gatavoja sveces no bišu vaska šūnām. Bērni iepazinās ar materiālu, tā dabiskajām īpašībām. Ar lielu precizitāti mērīja, grieza un rullēja. Sarullētās sveces tika papildinātas ar dažādiem dekoratīviem elementiem – pērlītēm, čiekuriem, lentītēm.

Darbiņi izdevās glīti! Tie iepriecinās vecākās paaudzes lasītājus bibliotēkas pasākumā. Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja

Dace Grele

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Ko lasa pēc 60?

22.12.2011

Iršu pagasta bibliotēkā gada nogalē pulcējās lasītāji uz literāro pasākumu „Ko lasa pēc 60…”

Noskaidrojās, ka lasītāju vēlmēm un interesēm nav robežu. Tās ir tik dažādas! Citam vajag biezu detektīvromānu, cits lasa tikai latviešu autoru grāmatas, vēl kāds nelasa grāmatas, bet žurnālus izlasa līdz pēdējai rindiņai, čaklākie pa nakti „ izrauj” lata romānu un daiļdarbā saskata līdzības ar savu dzīvi. Lēnāk lasās psiholoģiska rakstura grāmatas, biogrāfiskie darbi un ceļojumu apraksti. Tos, kā saka lasītāji, ir jāizdzīvo lēnām un bez steigas.

Ļoti rūpīgi literārajam pasākumam bija gatavojusies pensionētā latviešu valodas un literatūras skolotāja E. Briška. Viņas stāstījumā par grāmatām, ko viņa lasa, gribējās klausīties vēl un vēl. Īstu jautrību izraisīja M. Geidānes lasītie dzejoļi ventiņu izloksnē. Dzejoļu krājums saucās „Tā viš i…”. Grāmatas autore Emma Kārkls.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Iršu pagasta bibliotēka
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top