AA+A++
A AAA

Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Galdiņi, Vecbebri, Bebru pagasts, Kokneses novads, Latvija
56.723549 25.489342

Annas - Saimnieču diena “Galdiņos”

24.07.2020 12:00

20200724_124712.jpg24.jūlijā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā “Galdiņos” katru gadu tiekamies Annas - Saimnieču dienā. Šogad pasākumu atklājām ar izstādes “Vasaras smarža” darbu autorēm Ritu Ginaiti un Moniku Bērziņu, kuras bija ieradušās, lai pastāstītu par savu hobiju -  gleznu veidošanu no kristāliņiem.

Kā vēsta tautas ticējums - Annas dienā pirmoreiz ēda jaunos kartupeļus un burkānus, bet Jēkaba dienā no jaunās ražas cepa pirmo maizes kukulīti, un, kāds būs maizes kukulītis, tāda būs arī iztika nākamajā gadā. Mūsu vidū bija Bebru pagasta pensionāru padomes ”Mārtiņroze” saimnieces un Kokneses senioru klubiņa “Pīlādzītis” saimnieces, kuras bija sagatavojušas gardos cienastus.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Izstāde "Vasaras smarža"

11.07.2020 - 02.08.2020

Līdz 2. augustam tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā apskatāma  Monikas Bērziņas, Valentīnas Čulkstēnas, Ritas Ginaites  izstāde "Vasaras smarža". 

Lasīt visu ziņu

Izstādes “Pretī Sapņiem” atvēršana un tikšanās ar darbu autori

06.09.2019 13:30

img_20190906_140157.jpgNo 6. septembra līdz 27. septembrim tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi" apskatāma mākslinieces Justīnes Iie gleznu izstāde "Pretī Sapņiem".

Interesanta, atraktīva, iedvesmojoša un tik ļoti daudzpusīga. Tādu mēs iepazinām Justīni, tiekoties viņas darbu izstādes atklāšanā. Katra mākslinieces glezna ir ar savu stāstu, kas klātesošajos radīja pārsteigumu, sajūsmu, izbrīnu, smaidu.

Atklāšanas pasākumā ar izstādes autori tikās Bebru pamatskolas vecāko klašu skolēni un pagasta iedzīvotāji.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Pļaviņu kultūras centra LMP "Skanstupe" darbu izstāde "Galdiņos"

25.07.2019 - 24.08.2019

img_20190725_162224.jpgLīdz 24. augustam tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi" skatāma Pļaviņu kultūras centra LMP "Skanstupe" darbu izstāde.

Lasīt visu ziņu

Amatierteātru festivāls "Pērses krasti"

18.05.2019 10:00

perseskrasti_2019_2_1__page_0001.jpg18. maijā Sama modināšanas svētkos valdīs teātra noskaņa, jo līdzās citām aktivitātēm norisināsies amatierteātru festivāls "Pērses krasti". Visas dienas garumā 13 amatierteātri no dažādām Latvijas vietām savu radīt prieku atklās Kokneses parkā, Blaumaņa pagalmā, Kokneses kultūras namā, kā arī Bebru un Iršu pagastos. Būsiet gaidīti "Pērses krastos"!

Lasīt visu ziņu

Linarda Skudras gleznu izstāde "Galdiņos"

18.05.2019 - 18.06.2019

img_20190522_124328_1.jpgTēlnieka V.Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi" līdz 18. jūnijam skatāma gleznotāja Linarda Skudras darbu izstāde. Mākslinieks dzimis 1930.gada 4.februārī Oliņkalna apkaimē, dzīvo Pļaviņās un vēl līdz pat šim brīdim aktīvi glezno.

Personālizstādes ir bijušas: Pļaviņās, Jēkabpilī, Viesītē, Aizkrauklē, Rīgā, Ukrainā, Krasnojarskā. Grupas izstādēs piedalījies: Rīgā, Viļņā, Maskavā, Kohtla-Jarvē. Darbi privātkolekcijās atrodas: Pļaviņās, Ukrainā, Anglijā, Francijā, Austrālijā, Kanādā, ASV.
Autors vienmēr ir atzinis,ka viņam tuvākā tēma allaž ir bijusi Daugava, līdz ar to izstāde veltīta mūsu likteņupei un tā atainota vēl pirms tās uzpludināšanas. 

Lasīt visu ziņu

Miķeļdienā svin rudens ražas svētkus

29.09.2018 12:00

img_20180929_wa0004.jpgMiķeļdienā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā  "Galdiņos" svinējām rudens ražas svētkus. Pasākuma laikā degustējām un vērtējām saimnieču gatavotos konservējumus un ievārījumus. "Kreptīgo" nominācijā ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja Ināra Žverelo ar šīs vasaras deficītu - sēnītēm. Savukārt "saldo" nominācijā godalgojām Lilijas Straumes pīlādžu ievārījumu. Kā trešo suminājām Inesi Osmu, jo  viņas gatavotā Ķīnas saldskābā mērce ieguva atzinību kā otra "kreptīgākā" rudens velte, bet kārumam "Vitamīniņš" (cidonijas ar ķirbjiem) bija vienāds piešķirto punktu skaits ar "saldās" nominācijas ieguvēju. Kopā degustējām divdesmit deviņus rudens ražas konservējumus un ievārījumus. Sirsnīgs paldies visām dalībniecēm par piedalīšanos!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Palikt zīdā, ziedos un vārdos

08.09.2018 - 28.09.2018

 img_20180911_174210.jpgKatru gadu septembrī koki pamazām ietērpjas krāsainā lapu rotā,un atkal klāt ir Dzejas dienas.  8.septembrī tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā “Galdiņos” arī  bija jūtama rudenīga noskaņa, skanēja mūzika un dzeja.

Tuvāko radu,  draugu un apmeklētāju lokā māksliniece Maruta Vītoliņa atklāja savu darbu izstādi. Ziedi gleznās, ziedi lakatos - tādu mēs iepazīstam autores rokrakstu. Maruta raksta arī dzeju - vieglu, saprotamu, uzrunājošu.  "Manos darbos nemeklējiet lielo mākslu, tā ir vienkārši mīlestība un neizmērāms lauku ziedu valdzinājums" - saka māksliniece.

Tāda ir arī Maruta - vienkārša un sirsnīga savā mīlestībā pret cilvēkiem, savu darbu un dzīvo radību sev apkārt.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Desmito vasaru svin Saimnieču dienu

25.07.2018 12:00


img_20180725_wa0009.jpgJau desmito vasaru Bebru pagastā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi" svinēja Saimnieču dienu. Skanot kapelas "Aizezeres muzikanti" līksmajām melodijām, "Galdiņu" dārzā dižo koku paēnā tika sagaidīti lieli un mazi svētku svinētāji, viņu vidū arī Bebru pagasta saimnieces, kuras darbojas pensionāru padomē "Mārtiņroze" un ciemiņi no Kokneses – senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki. Pie kopīgi uzklātā svētku galda vairākiem klātesošajiem raisījās atmiņas par iepriekšējām svētku reizēm, kurās cildinātas Annas vārda nesējas – čaklās un darbīgās savu sētu kopējas. Pirmo reizi šie svētki "Galdiņos" svinēti, atgādinot, ka Voldemāram Jākobsonam, studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, pirmā modele bijusi meitene vārdā Anna, kā arī apliecinot, ka Bebru pagastā daudzām krietnām saimniecēm dots šis stiprais un latviskais vārds.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Baltā galdauta svētki

05.05.2018 12:00

5. maijā pulksten 12 Bebru pagastā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā Baltā galdauta svētki un izstādes "Senie galdauti" atklāšana.Lasīt visu ziņu

Annas - Saimnieču dienas svinības

25.07.2017 13:00

143.jpg25. jūnijā Bebru pagastā muzeja "Galdiņi" dārzā kopīgi svinējām Annas dienu, ko latvieši izsenis dēvējuši par Saimnieču dienu. Senākie ticējumi Annās mudina ēst un kaimiņus cienāt ar jauno rudzu maizi, bet vēlākos ticējumos šī minēta kā pirmā kartupeļu ēdamā diena, un arī jēri esot kauti uz Annām. Pirmo reizi Annas dienu muzejā svinēja 2008. gadā, kopš tā laika katru gadu „Galdiņos” laipni aicinātas pagasta saimnieces, Annas vārda nesējas un ikviens pagasta iedzīvotājs, lai kopā svinētu šos svētkus.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Lieldienas godam pavadītas!

16.04.2017

img_1546_1.jpg16. aprīlī Bebru pagastā, muzeja „Galdiņi” pagalmā, rosījās Lieldienu svinētāji. Lieldienu zaķis bija apciemojis „Galdiņus” un atstājis paslēptus saldumus, kurus bērni ar prieku meklēja.

Iesildījušies ar sportiskām aktivitātēm, devāmies rotaļās un spēlēs. Latviešu ticējums vēsta, ka Lieldienās vajag daudz šūpoties, tad visu gadu nenāks miegs un vasarā odi un dunduri nekodīs. Tāpat senie latvieši ticēja, ka šūpošanās Lieldienās simbolizē auglību – kārtīgi izšūpojoties, saimniekam rudzi izaug lieli, bet liniem sēklas – tīras kā vēja vētītas. Pasākuma laikā varēja baudīt siltu zāļu tēju, kaulēties ar olām un sacensties olu ripināšanā. Katrs svinētājs tika arī pie kāda saldumiņa un pateicības balvām piedaloties individuālajās spēlēs. Lieldienas nosvinējām godam! Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Bebru pagasta pārvaldei, vienmēr aktīvajam Artim Zvejniekam par jaukajām idejām un rotaļām, kā arī čaklajam palīgam Dailai Riekstiņai. Darbīgu un enerģijas pilnu pavasari!

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Muzeja pagalmā svin Lieldienas

27.03.2016

1liel27_1.jpg27.marta rītā "Galdiņu" pagalmā rosījās mazi un lieli Lieldienu svinētāji. Lieldienu Zaķis no rīta bija aizgulējies, tāpēc skriedams ieradās "Galdiņu" pagalmā ar tukšu Lieldienu grozu.  Svētku svinētājiem aizmāršīgajam Zaķim bija jāpalīdz atrast izbirušās olas.

Ar jautru omu devāmies izkustēties dažādās atrakcijās, kuras vadīja sporta organizators Artis Zvejnieks. Pasākuma laikā varēja baudīt siltu zāļu tēju, ikviens varēja izšūpoties Lieldienu šūpolēs, kaulēties ar olām un sacensties olu ripināšanā. Radošajās darbnīcās bērniem un vecākiem bija iespēja izkrāsot savu ģimenes olu un iekārt to Lieldienu kokā. Katrs svinētājs tika arī pie garauša austiņām un kādam saldumiņam. Minējām mīlas un piedalījāmies dažādās Lieldienu rotaļās. Lieldienas nosvinējām godam! Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Bebru pagasta pārvaldei, komunālās daļas vadītājam Jurim Bāram un darbiniekiem, Lieldienu Zaķim - Dailai Riekstiņai, Artim Zvejniekam par jaukajām idejām un rotaļām, kā arī pārējiem čaklajiem palīgiem - Janai Andrejevai, Aivim Kosmačevskim, Raimondam Petrikam, Annai Zvejniecei un Marikai Cegelei.

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Miķeļdiena Bebros

30.09.2015

20150930_161422_1.jpgPar godu Miķeļdienai, 30. septembrī "Galdiņu" muzeja pagalmā rosījās Bebru pamatskolas un bērnudārza bērni. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja parādīt savas zināšanas par tēlnieka Voldemāra Jākobsona darbiem.

Radoši tika liktas Jumja zīmes, minētas mīklas, zīmēts sevis iztēlots Miķelis. Muzeja pagalmā ciemiņi baudīja "Voldiņa" tēju, cepa ugunskurā kartupeļus, ēda gardo rudzu maizi pārziestu ar Miķeļa māsas gatavoto sviestu.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

izstāde KOKNESES KADRS

03.07.2015

fotoklubs_1.jpgBebros, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņi” no 3.jūlija apskatāma fotokluba KOKNESES KADRS fotogrāfiju izstāde.

Lasīt visu ziņu

Lieldienas muzeja „Galdiņi” pagalmā

04.04.2015

wp_20150405_007_1.jpgVecbebros, muzeja „Galdiņi” pagalmā, Lieldienu svinēšana sākās ar sporta aktivitātēm un „Stipro skrējienu”. Vēsajā pavasara rītā iesildījās gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji. Pēc tam bērni devās meklēt Lieldienu zaķa paslēptās olas. Visa pasākuma laikā apmeklētāji varēja baudīt siltu zāļu tēju un sildīties pie ugunskura. Lieldienu zaķis veda svētku svinētājus cauri „Galdiņu” dārzam ar dziesmu „Kur tu teci”. Sporta organizators Artis Zvejnieks aicināja piedalīties „Jautrajās stafetēs”. Tika noskaidrotas arī atraktīvākas stafešu komandas: 1.vieta „Nezinu”, 2. vieta „Lielie zaķi”, 3.,4. vieta komandai „Oliņ boliņ” un „Panzeri”, kā arī paldies komandai „Tumšais gals”. Tālāk devāmies minēt mīklas un cienāties ar Bebru pagasta pārvaldes sarūpētajiem Lieldienu saldumiem, kā arī paralēli varēja kaulēties ar olām, ripināt tās un kārtīgi izšūpoties Lieldienu šūpolēs, piedalīties dažādās jautrās rotaļās kopā ar Lieldienu zaķi. Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Artim Zvejniekam.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

„Galdiņos” uzzied Lieldienu koks

19.04.2014

dsc07103.jpgLieldienu noskaņu Bebru pagasta centrā jau svētku nedēļas sākumā radīja omulīgi garauši, bet Pirmajās Lieldienās „Galdiņu” muzeja pagalmā Lieldienu zaķi sagaidīja lielus un mazus svinētājus. Ikviens varēja izšūpoties izrotātajās Lieldienu šūpolēs un piedalīties kultūras pasākumu organizatores Marikas Cegeles vadītajās atrakcijās un rotaļās. Kādam nebēdnīgam garausim muzeja dārzā bija izbiris olu grozs, bērni ar aizrautību tās meklēja un atrada izsētas zaļajā zālītē. Bet vēl pēc brīža ar Lieldienu zaķa izkrāsotajām olām viņi uzziedināja savu Lieldienu koku.

Kā jebkurā sētā, kur svētkus svin, arī „Galdiņos” notika olu ripināšanas sacensības. Vismazākie pasākuma dalībnieki naski ķērās pie krāsainiem krītiņiem, lai uzzīmētu to, kas atnes svētku prieku. Ar skaļiem gaviļu saucieniem noritēja virves vilkšana zēniem un meitenēm, Lieldienu spēle „Cūciņu dzīšana” un vēl citas pavasara saulgriežu rotaļas. Ja tik līksmi pavadītas pirmās Lieldienas, tāds būs viss pavasaris!

Kokneses Novada Vēstis

Lasīt visu ziņu

„Dūdene zin” Vecbebros

06.06.2013

dsc02003.jpgIeskandinot Kokneses novada svētkus, 6.jūnija vakarpusē, Voldemāra Jākobsona muzeja „Galdiņi” pagalmā, Seces pagasta amatieru teātris rādīja Andra Niedzviedža lugas „Dūdene zin” iestudējumu, kas pulcēja vairāk kā piecdesmit lielus un mazus teātra mīļotājus.

Šī ir pirmā reize, kad teātris uzstājas ne tikai Vecbebros, bet arī pēc vēlēšanām, kas ir viens no uzveduma galvenajiem notikumiem. Iekarojusi skatītāju simpātijas ne tikai novada ietvaros, bet arī ārpus tā, izrādei mērojami lieli panākumi. Kā stāsta pati lugas režisore – Astrīda Mencendorfa, šajā izrādē viss notiek, kā jau dzīvē. Humora pilni joki, lieliskā aktiermāksla un mierīgie laikapstākļi radīja lielisku pirmssvētku noskaņu Vecbebros.

Vidzemes Augstskolas

1.kursa studente Monta Liepiņa

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Miķeļdienu sagaida „Galdiņu” muzejā

26.09.2012

sdc16133.jpgEs nezinu, kas par vīru
Iet pa ceļu dancodams:
Miežu svārki, rudzu kreklis
Apenīšu cepurīte.

/Latv.t.dz./

Bebru internātvidusskolas 1. – 4. klašu skolēniem atbilde uz tautasdziesmu labi zināma – tas ir Miķelis! 26. septembra pēcpusdienā viņi tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņos” ieskandināja Miķeļdienu. Pēc ekskursijas pa muzeju, krāsaino kļavlapu nosētajā „Galdiņu” dārzā bērni ar tautasdziesmām un ticējumiem daudzināja Miķeli, kuru izsenis mūsu senči godājuši par labu un bagātu vīru, maizes tēvu. Silta un apaļa rudens saule raudzījās kā mazie svētku svinētāji priecājas par skaisto atvasaras dienu.

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku mācību gada noslēguma pasākums V. Jākobsona muzejā Bebros

24.05.2012

img_1796_1.jpgIr aizvadīts pirmais mācību gads, kad novada pirmsskolas izglītības iestāžu darbu koordinē pirmsskolas skolotāju metodiskā apvienība.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Muzeju nakts "Galdiņos"

21.05.2012

dsc06072.jpgAr stāstu par Pērses meiteni – tēlnieka Voldemāra Jākobsona skulptūru „Salst”, ar Rūdolfa Blaumaņa nerātno velniņu piedzīvojumiem, kurus mums no jauna atklāja Pērses pamatskolas lielie un mazie mākslinieki, ar Bebru pamatskolas vokālā ansambļa mūziklu „Sarkanbikses un vilks” un vokālā ansambļa „Bitītes” dziesmām par ūdeņiem un rotaļām pie ugunskura pagājusi vēl viena Muzeju nakts tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņos” . Sirsnīgs paldies Pērses pamatskolas kolektīvam un izrādes režisorei Ligitai Bērziņai par atsaucību! Ar savu iestudējumu viņi ciemojušies daudzviet, bet pirmo reizi izrāde notika uz simtgadīgas dēļu grīdas „Galdiņos” – vietā, kurai savulaik iespējams garām gājis „Velniņu” autors. Ar tikpat dedzīgiem aplausiem skatītāji pateicās mūzikla „Sarkanbikses un vilks” dziedātājiem, skolotājām Liānai Haritonovai un Lindai Šmitei. Šajā vakarā atklājām tēlnieces, ogrēnietes Diānas Verneras darbu izstādi, kurā skatītājus pārsteidza mākslinieces radītā akmens un gaismas saspēle, bet pie akmens strūklakas ikvienam gribējās pakavēties ilgāk.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top