Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sports

Mirošņikam smaga cīņa par trešo vietu; Junioros uzvar Ūtēns

20.07.2021

219727517_6008115839259419_5455122870870375809_n.jpg18. jūlijā Latvijas autokrosa čempionāta un kausa pirmais posms Pilskalnu autotrasē pulcēja gandrīz 80 sportistus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. 

Mini bagiju klasē 14 dalībnieku konkurencē startēja četri sportisti no Kokneses un Iršiem. Trešo vietu izcīnīja pērnā gada Latvijas čempions un Lietuvas vicečempions Emīls Mirošņiks. Pirmajā kvalifikācijas braucienā Emīls izcīnīja pārliecinošu uzvaru, taču pavisam drīz sākās tehniskas problēmas. Otrajā kvalifikācijā pēc nobrauktiem diviem apļiem bagija motors noklusa, laiks līdz trešajam kvalifikācijas braucienam nebija ilgs, bet pietiekošs, lai komandas mehāniķi spētu novērst šo problēmu. Trešo iebraucienu Emīls uzsāka no trešās starta rindas, un bija jau izvirzījies līderpozīcijā, līdz atkal pēc viena nobraukta apļa pievīla motors. Tomēr ar punktiem, kas tika iegūti trīs kvalifikāciju summā pietika, lai sportists tiktu finālā. Izšķirošo braucienu Mirošņikam bija jāuzsāk no tālās – piektās starta rindas, 12.pozīcijas. Pirmo starta rindu ieņēma lietuviešu autobraucēji, kuriem pēc veiksmīga starta izdevās izrauties un izvairīties no pirmā līkuma burzmas. Sešu apļu garumā Emīls apsteidza astoņus konkurentus un pietuvojās lietuviešu trīniekam, līdz pēdējā apļa pēdējā līkumā pirms finiša taisnes viņam tomēr izdevās noķert un apsteigt arī Ažulu Dungvecki, izcīnot vietu uz pjedestāla trešā pakāpiena. Pirmajā un otrajā vietā finišēja Kristaps un Agņus Pilipaviči.
10. vietā finiša karogu sasniedza debitants Markuss Žvagins no Iršiem, kuram pēc trīs iebraucieniem izdevās nodrošināt sev 5.pozīciju uz finālu. 12. vietā finišēja Klāvs Žvagins, bet ārpus fināla šajās sacensībās palika Emīlija Ūtēna, kurai šīs bija pirmās sacensības.

Latvijas autokrosa kausa izcīņā Xtreme Junior klasē startēja un uzvaru pirmajā posmā izcīnīja mini bagiju absolvents Markuss Ūtēns. Pēc pēdējā gada mini bagijos sportistam sanācis samērā liels pārtraukums dalībai autokrosa sacensībās, jo vecuma ierobežojums tobrīd īsti neļāva startēt kādā citā klasē, taču aizvadītajā gadā izveidotā Junior Xtreme klase šo iespēju ir devusi.
Lai atgūtu iekavēto un pierastu pie jaudīgās tehnikas Markuss ir aizvadījis vairākus treniņus, ko apliecināja arī viņa sniegums sacensībās.
Pirmajā kvalifikācijas braucienā Ūtēns ierindojās 2.vietā aiz pieredzējušāka braucēja Raivo Jāņa Beierbaha, otrajā kvalifikācijā izdevās izvirzīties līderpozīcijā un šo braucienu noslēgt pirmajā vietā. Trešajā kvalifikācijā, tāpat kā pirmajā sasniegta 2.vieta. Fināla brauciens šajā klasē izvērtās dramatisks, jo uzreiz pēc starta smagu kūleņošanu piedzīvoja Beierbahs un brauciens tika apturēts ar sarkanajiem karogiem. Uz atkārtotu finālbrauciena startu stājās nu vien trīs sportisti, kur pēc veiksmīga starta finiša karogu pirmais sasniedza Ūtēns, otrais Marks Jeršovs, bet trešais Jānis Kozlovkis juniors.

Foto: Klāvs Benefelds; autocross.lv

KSC

KSC STRĪTBOLA TURNĪRS

29.07.2021 18:00 - 21:00 kur : Kokneses sporta centrs

Komandā var pieteikt 4 dalībniekus (3+1). Komandu pieteikšanās līdz 28.07 plkst. 15:00, sūtot e-pastu: sportacentrs@koknese.lv . Komandu skaits ierobežots. 29_julija_plkst_1800.jpg

Lasīt visu ziņu

Lazdiņa un Bērzkalna izcīna trīs medaļas LČ vieglatlētikā U16 grupā

19.07.2021

1.jpg15. un 16.jūlijā Ogrē norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 grupas zēniem un meitenēm, kas bija pirmspēdējais (vēl atlicis tikai LČ daudzcīņās U14, U16, U18) jaunatnes čempionāts šajā sezonā. Iepriekšējos čempionātos (U14, U18 un U20) Kokneses vieglatlētiem izdevās izcīnīt pilnu medaļu komplektu, un izņēmums nebija arī šis čempionāts. Lai gan mums bija tikai divas pārstāves, kas kopā startēja 3 veidos, arī šajā čempionātā tika izcīnīts zelts, sudrabs un bronza.

Lasīt visu ziņu

Užulei zelts un bronza, Kalniņai sudrabs LČ Tukumā

15.07.2021

lc_u14_1.jpg13.jūlijā Tukuma stadionā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupas sportistiem, kurā piedalījās arī 4 sportisti no Kokneses – Aizkraukles novada sporta skolas audzēkņi Marta Užule, Elizabete Kalniņa, Kadrija Birkāne, kā arī Kokneses sporta centru pārstāvošais Alfrēds Lejiņš.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Koknesē jau trešo reizi aizvada Māra Bružika trīssoļlēkšanas sacensības

09.07.2021 16:00 - 20:00 kur : Kokneses sporta centrs

mara_bruzika_kausa_izcina_trissolleksana.jpg9. jūlijā Kokneses stadionā tika aizvadītas Māra Bružika kausa izcīņas sacensības trīssoļlēkšanā, kurās piedalījās vairāk kā 40 dalībnieki no visas Latvijas. Sacensības klātienē vēroja un apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī pats Māris Bružiks, personīgi sveicot sacensību medaļniekus un kausu ieguvējus.

Lasīt visu ziņu

Augstlēcēja Užule izcīna trīs medaļas Ogrē

15.07.2021

marta_uzule.jpg6.jūlijā Ogrē norisinājās atklātās sacensības vieglatlētikā U14 grupai, kurās piedalījās arī divas vieglatlētes no Kokneses. Marta Užule izcīnīja uzvaru augstlēkšanā un divas trešās vietas barjersprintā un tāllēkšanā, bet Kadrija Amanda Birkāne uzstādīja jaunu personīgo rekordu tāllēkšanā.

Marta startēja trīs disciplīnās un izcīnīja uzvaru augstlēkšanas sacensībās, pārlecot 1.52 metru augstumu. Tika mēģināts lekt arī 1.57 metru augstumā novietoto latiņu, bet šoreiz vel nedaudz pietrūka. Martai izdevās izcīnīt vēl divas godalgas – 80 metru barjerskrējienā Marta uzrādīja 13.49 sekundes un ar to bija pietiekami trešajai vietai, bet tāllēkšanā jauns personīgais rekords 4.93 metri un arī trešā vieta. Jāpiebilst, ka tāllēkšanā kopā piedalījās 85 dalībnieces.

Kadrija Amanda Birkāne šoreiz startēja tāllēkšanā un augstlēkšanā. Vispirms augstlēkšanas sektorā Kadrija atkārtoja savu personīgo rekordu 135cm augstumā, bet 140cm šoreiz vēl nepadevās un 20 dalībnieču konkurencē šoreiz dalīta 7.vieta. Savukārt tāllēkšanā tika sasniegts jauns personīgais rekords 4.44 metri, kas deva augsto 9.vietu.

Jau 13.jūlijā Tukumā notiks Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma sportistiem, kurā plānots starts pavisam četriem jaunajiem vieglatlētiem no Kokneses. Bez jau pieminētajām Martas un Kadrijas,startēt plānots arī šķēpmetējai Elizabetei Kalniņai un diska metējam Alfrēdam Lejiņam. Visi pieminētie sportisti startiem gatavojas trenere Dāvja Kalniņa vadībā.

REZULTĀTI

KSC

LČ Ogrē Kokneses vieglatlētiem pilns medaļu komplekts

06.07.2021

5.jpg2. un 3.jūlijā Ogres novada sporta centra stadionā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U18 un U20 vecuma grupām, kurā piedalījās arī astoņi vieglatlēti no Kokneses, kuri ikdienā trenējas Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiālē.

Zelta medaļu izcīnīja Gundega Beķere, kas ar rezultātu 19:07.8 bija labākā 3000 metru soļojumā U18 grupā. 5000 metru soļošanā sudrabu izcīnīja Megija Čakste, uzrādot rezultātu 30:19.6. Sudraba medaļa arī U20 grupas vesera metējai Unai Gadzānei, kura četrus kilogramus smago veseri meta 28.87 metrus tālu. Savu pirmo medaļu valsts meistarsacīkstēs izcīnīja arī Gustavs Alfrēds Ozoliņš, kurš bija trešais labākais trīssoļlēkšanā U20 grupā ar rezultātu 12.56 metri.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

No 15.jūnija iedzīvotājiem būs pieejams peldbaseins un trenažieru zāle

14.06.2021

Pamatojoties uz Ministru kabineta 10. jūnija pieņemto lēmumu veikt izmaiņas, kas atvieglo sporta, kultūras un citu pasākumu un treniņu norisi, informējam, ka no 15. jūnija Kokneses sporta centru drīkstēs apmeklēt personas, kuras varēs uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid 19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu (kas veikts ne ilgāk kā 48 h pirms apmeklējuma).

Vasaras periodā Kokneses sporta centrs uzņem sporta nometnes, līdz ar to peldbaseins iedzīvotājiem būs pieejams šādos laikos (par tālākiem datumiem informācija tiks periodiski atjaunota):

pieejamie_baseina_laiki_15_06__22_06.jpg

Mazajā peldbaseinā šajos laikos vienlaikus drīkstēs atrasties ne vairāk kā 3 personas (izņemot gadījumus, ja visi ir no vienas mājsaimniecības).

SPA zonā šobrīd būs pieejama tikai tvaika pirts!Tā kā apmeklētāju skaits ir ierobežots, aicinām pieteikties apmeklējumam zvanot:
* 29935266 (līdz plkst. 16:00) 
* 65161790 (pēc plkst. 16:00)

Lasīt visu ziņu

Lācītis un Ozoliņš uzstāda personīgos rekordus Jelgavā

08.06.2021

wqfynrvwdn1d1ysf49nn.jpg5.jūnijā Jelgavā norisinājās Latvijas vieglatlētikas savienības organizētais SPORTLAND kauss, kurā piedalījās arī trīs Kokneses vieglatlēti, kas ikdienā trenējas Aizkraukles novada sporta skolas treniņu grupās – U18 grupas diska metējs Ričards Rolfs Lācītis, U20 grupas sprinteris Gustavs Alfrēds Ozoliņš un pieaugušo grupas trīssoļlēcējs Dāvis Kalniņš.

Šīs bija pirmās viegatlētikas sacensības Latvijā šajā sezonā, kur sportistiem tika piedāvāta tik plaša disciplīnu programma. Lai gan sacensības notika bez skatītājiem, jo stadionā drīkstēja atrasties vien sportisti, treneri un apkalpojošais personāls, tomēr sacensību gaisotne bija ļoti patīkama un sacensības praktiski neatšķīrās no tā, kādas tās būtu ierastos apstākļos.

Lasīt visu ziņu

Kokneses novada autosportisti joprojām gaida sezonas sākumu

03.06.2021

c9fec4f8_8a2b_4b26_ae46_aded8a4c94cd.jpgAutokrosa sezonu bija paredzēts uzsākt jau 23. maijā ar Latvijas autokrosa čempionāta 1.posmu Brenguļu autotrasē, taču valstī noteikto ierobežojumu dēļ to nācās pārcelt uz vēlāku. Sacīts – darīts, kalendārā tika atzīmēts 12/13. jūnijs, kad varētu startēt Latvijas autokrosa čempionāts un Folkreisa Vasaras kausa posms Brenguļos, bet tomēr atkal nācās apstāties pie sarkanās gaismas. Neraugoties uz situāciju, autosportisti un viņu komandas pozitīvisma un cerību pilni turpina darbu pie spēkratu uzlabošanas un treniņbraucieniem.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Šķēpmetēja Lazdiņa ar personīgo rekordu atklāj sezonu Tartu

31.05.2021

elza.jpgBeidzot jauno vieglatlētikas sezonu uzsākuši arī Kokneses vieglatlēti. Kā pirmā to izdarīja U16 grupas šķēpmetēja Elza Lazdiņa, kas sacensībās Igaunijas pilsētā Tartu izcīnīja 4.vietu, uzstādot arī jaunu personīgo rekordu – 41.27 metri.

Tā kā Latvijā pagaidām vieglatlētikas sacensības notiek tikai daļai sportistu, tad vieglatlēti meklē sacensību iespējas kaimiņu valstīs Igaunijā un Lietuvā, lai gūtu vērtīgo sacensību pieredzi. 28.maijā Igaunijas pilsētā Tartu notika Jauno metēju sacensību trešais posms, uz kuru devās arī Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses nodaļas audzēkne Elza Lazdiņa. Elza ir valsts izlases dalībniece savā vecumā grupā un apzinīgi trenējoties bija nopelnījusi startu ārpus valsts robežām, lai labāk sagatavotos sezonas lielākajiem mačiem, kuri, cerams, vasarā notiks.

Lasīt visu ziņu

PII "Gundega" audzēkņi atzīmē Olimpisko mēnesi

27.05.2021

dsc04560.jpgAtzīmējot Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas 99. gadadienu, 23. aprīlī notika Olimpiskā mēneša atklāšana. Pielāgojoties esošajai situācijai un noteiktajiem ierobežojumiem, Kokneses sporta centrs par godu šim notikumam uz sportiskām aktivitātēm divu dienu garumā aicināja pašus mazākos novadniekus. Tā kā 25. maija rītā laikapstākļi škietami atgādināja par vasaras tuvošanos, Kokneses stadionā pirmie plkst.10:00 ieradās enerģiskie “Cālīšu” grupiņas audzēkņi, vēlāk ieradās “Ezīši”, “Sprīdīši” un “Kamenītes”. Kokneses sporta centra direktora un vieglatlētikas trenera Dāvja Kalniņa vadībā mazajiem aktīvistiem tika iemācīts “Olimpiskās dienas 2021” vingrojumu komplekss, kā arī citas aktivitātes, iekļaujoties katras grupiņas paredzētajā aktivitāšu laikā. Nākošajā dienā uz aktivitātēm ieradās arī pārējās bērnudārza grupiņas – “Zaķīši”, “Lācīši”, “Vāverītes” un “Zvaniņi”. Arī šajā dienā jaunie sportotgribētāji mācījās Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu, stafetes un piedalījās citās aktivitātes.

Paldies PII “Gundega” pedagogiem, auklītēm un īpaši liels paldies sporta skolotājai I.Briģei par aktīvu iesaistīšanos šajās aktivitātēs. Gaidīsim jūs vēl!

KSC

No 25.marta iedzīvotājiem pieejama "āra trenažieru zāle"

24.03.2021

ara_trenazieri.jpgNo 25.marta darba dienās no plkst. 16:00 – 19:00 iedzīvotājiem būs pieejama āra trenažieru zāle bez maksas.

Halles galā pie stadiona būs pieejami svaru statīvi, svaru stieņi, ripas, soli un hanteles. Nepieciešamības gadījumā sportotgribētāji varēs saņemt arī citus rīkus.
Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām pieteikties iepriekš pa tālr. 29935266.

Atgādinām, ka treniņa laikā jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi : 2 metru distance, roku un inventāra dezinficēšana pirms un pēc tā lietošanas.

Pēdējiem vakara sportotājiem lūgums palīdzēt ar inventāra novietošanu telpās!

KSC

Noslēdzies KSC fotokonkurss "Mana ģimene kustībā"!

19.03.2021

afisa_konkursa.jpgFotokonkursam “Mana ģimene kustībā” atsaucās seši dalībnieki, kas bija pietiekoši drosmīgi parādīt kādas aktivitātes šajā laikā ir piekopuši ģimenes lokā.

Tiesa, ka bijām cerējuši uz lielāku atsaucību, tomēr esam ļoti gandarīti par iesūtītajiem foto, jo katrs no tiem ir oriģināls un pozitīvisma pilns. Ticam un ceram, ka arī pārējie iedzīvotāji ikdienā ir gana aktīvi un kustīgi.
Lai gan konkursa nolikums sākotnēji paredzēja, ka galveno balvu iegūs KSC žūrijas favorītbilde, bet skatītāju simpātiju balvas ieguvējs tiks noskaidrots balsošanas ceļā KSC Facebook profilā, nolēmām, ka atsevišķa skatītāju balsošana nenotiks un pie simpātiju balvām tiks visi konkursa dalībnieki.

Lasīt visu ziņu

Igaune izcīna ceturto uzvaru sezonā, metot tālāk par 70 metriem

06.04.2021

laura_igaune__foto_guntis_berzins.jpgAmerikas savienoto valstu Ziemeļkarolīnas štata pilsētā Haipointā 1. un 2.aprīlī norisinājās vienas no daudzajām ASV universitāšu sacensībām vieglatlētikā “High Point Vertklasse meeting”, kurās piedalījās arī latviešu vesermetēja un bijusī koknesiete Laura Igaune. Laura guva uzvaru ar rezultātu 70.56 metri.

Laurai Igaunei šīs bija jau ceturtās sacensības šajā sezonā un viņa turpina demonstrēt ļoti augstu stabilitāti. Šajā reizē visi seši metieni bija tālāki par 69 metriem un viens – tālāks par 70 metriem. Laurai padevās šāda metienu sērija – 69.54m, 70.56m, 69.60m, 69.65m, 69.77m, 69.31m. Otrās vietas īpašniece tika apsteigta Mateja Hainza tika apsteigta par gandrīz 13 pilniem metriem.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top