Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/sports/slepotajai_p_eidukai_divi_zelti_latvijas_cempionata_1_posma_madona
Drukas datums: 19:53:41 12.07.2020

Slēpotājai P.Eidukai divi zelti Latvijas čempionāta 1.posmā Madonā23.01.2018

Kokneses novadā Vecbebros dzīvojošā un Aizkraukles sporta skolu pārstāvošā Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, esot pārliecinoši labākajai no mūsējām un piekāpjoties tikai dažām ārzemniecēm, izcīnījusi divus zeltus Latvijas čempionāta pirmajā posmā, kas vienlaicīgi bija arī FIS sacensības un kas norisinājās Madonas slēpošanas trasē „Smeceres sils”. FIS sacensībās kopējā ieskaitē kvalifikācijas  uzvarētāja Eiduka finālā knapi piekāpās tikai Soču Olimpisko spēļu 32.vietas ieguvējai Dandanai Manai no Ķīnas, bet 5km distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu bija ceturtajā vietā, zaudējot minūti un piecas sekundes uzvarētājai un pasaules jaunatnes olimpisko spēļu vicečempionei Čunksjū Čī no Ķīnas.

 Par nedēļu vēlāk pārceltais Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā tika aizvadīts pagājušā nedēļas nogalē, pulcējot pašmāju labākos slēpotājus, kā arī pārstāvjus no Igaunijas, Lietuvas un Ķīnas. Spēcīgāko konkurenci sastādīja tieši Ķīnas slēpotāji un slēpotājas, kuras ir uzrādījušas diezgan labus rezultātus starptautiskajā līmenī, piemēram, pasaules kausa posmos iekļuvušas trīsdesmitniekā. Ķīnieši aktīvi piedalās FIS punktu uzlabošanā un ceļazīmju pelnīšanā uz Olimpiskajā spēlēm Korejā. Pirms nedēļas viņi piedalījās Igaunijas čempionātā, bet tagad viesojās pie mums.

 Pirmajā no divām sacensību dienām „Smecersila” trasē slēpotāji sacentās sprintā brīvajā stilā. Sievietēm 1,1km apli kvalifikācijā visātrāk veica Aizkraukles sporta skolu pārstāvošā Patrīcija Eiduka, nopelnot 107 FIS punktus, kas ir viņas otrs labākais rādītājs karjerā sprinta disciplīnā. Pārējās Latvijas pārstāves Patrīcijai zaudēja vairāk nekā piecas sekundes, kas priekš īsās un salīdzinoši līdzenās 1,1km trases ir ļoti daudz. Finālā spraigā cīņā Eiduka tikai nedaudz piekāpās savulaik pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā sprintā tikušajai ķīnietei Manai.

 Svētdien 5km klasiskajā stilā, kaut arī neparādīja pašu labāko sniegumu, tik un tā Patrīcija Eiduka labi noslēpoja un atkal bija pārliecinoši labākā no latvietēm, piekāpjoties tikai trim ķīnietēm un ieņemot 4.vietu. Uzvarētājai slēpotāja no Vecbebriem zaudēja minūti un piecas sekundes, kas deva 127 FIS punktus. Pārējās mūsu slēpotājas zaudēja minūti vai vairāk un labāko pieciniekā netika.

 Ivars Bācis