Slēpotāja Eiduka ar labāko Latvijas sprinta rezultātu debitējusi “Tour de ski” 02.01.2019

Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Itālijas kalnu ciematā Toblahā debitēja distanču slēpošanas vairāku posmu seriālā ”Tour de ski”, esot pirmajai Latvijas sievietei, kas piedalījusies šajā prestižajā un grūtajā slēpošanas seriālā, un pirmajai no Latvijas slēpotājiem pasaules kausa posmos sprintā iegūstot zem 100 FIS punktiem. 18 gadus vecā Eiduka kvalifikācijā 1,3km sprintu brīvajā stilā veica 2:48,25 un labākā laika uzrādītājai Sadijai Bjornsenai no ASV piekāpās 12,30 sekundes, kas 75 dalībnieču vidū latvietei deva 58.vietu un 94,65 FIS punktus. Olimpiete no Vecbebriem ir pirmā, kas no mūsu sievietēm šāda augstākā līmeņa sacensībās iegūst mazāk par 100 FIS punktiem, un pirmā no visiem Latvijas slēpotājiem, kas to izdara sprinta disciplīnā, jo neviens no mūsu vīriešiem to nav spējis.

Pirms diviem gadiem decembra beigās madonietis Indulis Bikše kļuva par pirmo latvieti, kas piedalījies “Tour de ski”, šodien 29.decembrī, Patrīcija Eiduka kā pirmā no Latvijas sievietēm izgāja  uz starta daudzdienu slēpošanas seriālā ”Tour de ski”, kas norisinās trīspadsmito reizi. Un kuplās Eiduku ģimenes pārstāve, ne tikai izgāja uz starta, bet arī parādīja ļoti atzīstamu rezultātu, tādējādi apliecinot, ka Kokneses novada pašvaldības, igauņu, SIA ”Merks”, Latvijas Olimpiskās vienības, SIA “Virši A”, SIA “Ievas siers” sniegtais finansiālais atbalsts treniņiem ir devis vajadzīgo progresu.

Pēc FIS punktu reitinga Patrīcija Eiduka no 75 dalībniecēm bija 67., un ar tādu numuru startēja. Lai arī divas pēc ranga zemāk esošās slēpotājas mūsu sportisti apsteidza, tomēr Ingus Eiduka audzēkne un meita pārspēja 11 rangā augstāk esošās konkurentes, kas Patrīcijai deva vietu labāko sešdesmitniekā. Lai arī ieņemtā vieta uz dažu citu ziemas sporta veidu fona nav augsta, tomēr jāņem vērā katra sporta veida specifika un arī konkurence. Ne tikai kā pirmās Astoņpadsmit gadus vecā meitene no Vecbebriem apsteidza šādas augsta līmeņa slēpotājas – pagājušajā gadā gan pasaules kausa posmos, gan pasaules čempionātā sprintā divdesmitniekā tikušo itālieti Ilariju Debertolisu, pasaules kausa posmu komandu sprintā uzvarētāju un individuālajā sprintā finālisti un vairākkārtēju pusfinālisti Annu Kilonenu no Somijas, Olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātā un pasaules kausa posmos desmitniekā tikušo Anastasiju Sedovu (tiesa, krieviete šos panākumus guvusi distancē, ne spritnā – aut.piez.), kā arī šā gada septīto labāko sprinteri pasaulē U23 grupā Piju Finku no Vācijas.

Ivars Bācis, Latvijas slēpotāju pārstāvis

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top