Ralfa un Patrīcijas Eiduku veiksmīgie starti Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē un Latvijas čempionātā distanču slēpošanā21.02.2013

9.- 10. februārī Ērgļos noslēdzās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kurā piedalījās vairāk nekā tūkstoš skolēnu jeb 131 komanda, to starpā arī Bebru pamatskolas jaunie sportisti. Sacensības norisinājās piecos sportaveidos: distanču slēpošanā, biatlonā, hokejā, kamaniņu sportā un snovbordā. Bebrēnieši gūstot panākumus, spēkiem sacentās distanču slēpošanā un biatlonā. Olimpiādes pirmajā dienā distanču slēpošanā meitenēm S3 grupā divu kilometru distancē otro vietu ieguva Bebru pamatskolas skolniece Patrīcija Eiduka, bet V2 grupā zēniem piecu kilometru slēpojumā uzvarēja Bebru pamatskolas skolnieks Ralfs Eiduks. Biatlonā sprintā S3 grupā starp pārējām dalībniecēm pārliecinoši uzvarēja Patrīcija Eiduka. Kopvērtējumā šajā olimpiādē uzvarēja Alūksnes novada vidusskolas komanda, bet Bebru pamatskolas komanda ieguva 4. vietu, savukārt kaimiņu novada – Pļaviņu novada ģimnāzijas komanda ierindojās 14. vietā.

16. un 17. februārī Vietalvā, „Maiļu trasēs”, notika Latvijas Slēpošanas savienības un sporta kluba „Vietalva”organizētais Latvijas čempionāta otrais posms distanču slēpošanā, kurā atkal ļoti labi veicās mūsu novada jaunajiem sportistiem. 16. februārī V16 grupā zēniem Ralfs Eiduks sprintā klasiskajā solī ieguva pirmo vietu. Arī nākamajā dienā – masu startā V16 grupā Ralfs finišēja pirmais, tikpat labi veicās arī māsai – S12 grupā meitenēm Patrīcija Eiduka izcīnīja uzvaru. Masu slēpojumā savā vecuma grupā piedalījās arī jaunākais brālis Edijs, kurš ieguva 8. vietu.

Eiduku ģimene pateicas Kokneses novada domei par piešķirto finansējumu - 400 latiem slēpošanas inventāra iegādei, kas noteikti palīdzēs nākamajos startos.

Jāpiebilst, ka arī citi bebrēnieši brīvajā laikā labprāt startē slēpošanas sacensībās. Aizvadītās nedēļas nogalē Igaunijā, Tartu, notika slēpošanas maratons, kurā piedalījās Pēteris Kroičs no Bebriem.