Koknesiešiem četras godalgas un 2. vieta komandu cīņā28.11.2017

Kokneses sporta centra spēka atlēti sestdien, 25.novembrī, Siguldas sporta centrā, aizvadīja lieliskas sacensības Latvijas čempionātā spēka trīscīņā.  Koknesieši, startējot sešu sportistu sastāvā, individuāli ieguva pa divām sudraba un bronzas godalgām, kā arī pa vienai 4. un 7.vietai, bet komandu ieskaitē izcīnīja augsto otro vietu, piekāpjoties vien Valmieras komandai.

Sacensības uzsāka vieglākie dalībnieki. Svarā līdz 59 kg iekļauties izdevās Dāvim Kalniņam un Ērikam Krupenkinam. Piecu pieteikto dalībnieku konkurencē Dāvis uzrādīja otru pārliecinoši labāko summu – 362,5 kilogramus, tai skaitā 120 pietupienā, 65 spiešanā guļus un 177,5 vilkmē, kas nozīmē, ka kustībā no zemes pacelti vairāk nekā 3 Dāvja pašsvari. Gan pietupienā, gan vilkmē Dāvim izdevās pacelt visus trīs piegājienus, tuvāko sekotāju triju kustību summā apsteidzot par nepilniem 70 kilogramiem.  Savukārt Ēriks visu sacensību garumā sīvi cīnījās par bronzu, pozīcijām mainoties gandrīz pēc katra veiksmīgā piegājiena. Galu galā cīņā par 3. vietu pēdējais vārds piederēja Ērikam, kurš pēdējā vilkmes kustībā pievarēja 135 kg un savu galveno konkurentu apsteidza par 2.5 kilogramiem. Summā Ērikam 295 kg jeb 95 pietupienā, 65 spiešanā guļus un 135 vilkmē. Ērikam salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad smagā cīņā minimālo šīs kategorijas kvalifikācijas normu tomēr izpildīt neizdevās, šoreiz vairāk nekā 30 kilogramu progress trīscīņas summā.  Līdz ar to kategorijā līdz 59 kg Koknesei pirmoreiz divi pārstāvji uz godalgoto pjedestāla – Dāvim sudrabs, Ērikam bronza!

Līdzīgi sīva cīņa ar koknesieša piedalīšanos norisinājās arī svara kategorijā līdz 66 kg. Šoreiz gan Ilmāram Kalniņam pēdējā izšķirošā 182,5 kg vilkme nebija pa spēkam un nācās samierināties ar vietu uzreiz aiz goda pjedestāla. Tieši tāpat kā gadu iepriekš Ilmārs ļoti spraigā sacensībā piekāpās konkurentam, kas trīscīņas aprindās pazīstams ar segvārdu ‘Dīdžejs’ – arī toreiz pēc neieskaitītas pēdējās vilkmes Ilmāram nācās samierināties ar 4. vietu, bet tāpat kā šogad ar nelielu pārsvaru izdevās apsteigt tuvāko sekotāju. Abi nesamierināmie pretinieki gan gada laikā krietni uzlabojuši savus rezultātus. Ilmāram šoreiz 127,5 kg pietupienā, 80 spiešanā guļus un 172,5 vilkmē, kas kopumā deva par 30 kilogramiem labāku rezultātu nekā gadu iepriekš jeb 380 kilogramus trīscīņas summā un vēl lielāku apņēmību nākamgad beidzot pastumt ‘dīdžeju’ malā no medaļu pults.

Svarā līdz 74 kg lieliski cīnījās Ritvars Kļaviņš, kuram izdevās precīzi atkārtot pirms gada uzrādīto rezultātu – 430 kilogrami summā jeb 155 pietupienā, 95 spiešanā guļus un 180 vilkmē. Sīvajā un augstvērtīgajā konkurencē šajā kategorijā tas deva 7. vietu. Salīdzinot ar gadu iepriekš, Ritvars uzlaboja rezultātus pietupienā un spiešanā, taču šoreiz nespēja pietuvoties savam labākajam sasniegumam vilkmē. Vēl dažus mēnešus pirms starta Ritvars noteikti bija gatavs vēl augstvērtīgākam rezultātam, bet aizņemtība darbā šoreiz neļāva pilnvērtīgi sagatavoties šīm sacensībām. Piemēram, gada vidū Kokneses atklātajās sacensībās spēkā trīscīņā uzrādītais rezultāts (492,5 kg summā) Ritvaru Latvijas čempionātā būtu ierindojis godalgotajā 2. vietā. Nav šaubu, ka savu īsto potenciālu Ritvars nodemonstrēs jau nākamgad.

Kokneses komanda ar lielām cerībām gaidīja Andreja Pavļenkova startu svarā līdz 105 kg, jo rezultāti treniņos liecināja, ka Andrejam varētu būt pa spēkam Latvijas rekords pietupienos šajā kategorijā (267,5 kg). Otrajā piegājienā pieveicis 255 kg, Andrejs trešajā pieteica jaunu Latvijas rekordu (268 kg), tomēr treniņos celtie smagumi šoreiz sacensību dienā nepadevās. 255 kg tik un tā bija labākais rezultāts pietupienā, kam Andrejs pievienoja 140 spiešanā guļus un 250 vilkmē. Kopsummā Andrejam 645 kilogrami, kas ir par 20 vairāk nekā pagājušogad, un tāpat kā gadu iepriekš sīvā cīņā iegūta 3. vieta. Sportisti no 2. līdz 4. vietai galu galā satilpa 20 kg robežās, un Andrejs medaļu nodrošināja ar veiksmīgu pēdējo piegājienu vilkmē. 2. tāpat kā 4. vieta šoreiz palika 10 kilogramu attālumā, kas liecina par sacensību spraigumu šajā kategorijā.

Visbeidzot Didzis Bērziņš, pagājušā gada uzvarētājs svarā līdz 120 kg, šoreiz startēja svara kategorijā virs 120 kg un ieguva stabilu 2. vietu. Pietupienos Didzis uzrādīja 265, spiešanā guļus 170 un vilkmē 280 kilogramus, summā sasniedzot 715 kg un pagājušā gada rezultātu uzlabojot par 17.5 kg. Pēdējā vilkmē Didzis pieteica pat 307.5 kg, kas ļautu uzrādīt 3. rezultātu absolūtajā vērtējumā, kur sportistu rezultātu summa tiek vērtēta pret pašu svaru. Šāds svars Didzim šoreiz izrādījās krietni par smagu un absolūtajā vērtējumā nācās samierināties ar 5. vietu, bet savā kategorijā – sudrabs.

Komandu vērtējumā koknesiešiem piecās labākajās ieskaitēs punktus deva Dāvja un Didža 2. vietas, Ērika un Andreja 3. vietas, kā arī Ilmāra 4. vieta, kas tāpat kā gadu iepriekš nodrošināja 2. vietu sīvā komandu cīņā. 1. vieta Valmierai, 3. Madonai, 4. Rīgas klubam “F1”, bet 5. Talsu atlētiem. Kokneses sporta centra sportistiem cīņa par godalgām asistēja Agris Skrejāns un Jevgēņijs Sņegirevs. Komandas dalībnieki izsaka pateicību par atbalstu Kokneses novada domei un Kokneses sporta centram, kā arī ir apņēmības pilni uzlabot rezultātus arī nākamgad.

REZULTĀTI

Informāciju sagatavoja Kokneses pauerliftinga komandas kapteinis un vadītājs Didzis Bērziņš

Foto: Krista Štrausa

Cīņa ar stieni par 200% Sportists koķetē ar skatītājām Sportists nometis svaru līdz 58.7 kg jeb 10% Komanda pie lielveikala Siguldā Sportists nometis svaru līdz 58.5 kg jeb 10 % Sportists gatavojas startam atpūšoties
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top