Lapas karte
AA+A++
A AAA

Veselības sporta nedēļa Iršos

01.06.2020

vn_irsos_4.jpgSakarā ar ārkārtas stāvokli, šajā gadā paredzētā Latvijas Veselības sporta nedēļa no 25. līdz 31.maijam tika pārcelta uz rudeni. Šajā nedēļā Iršos tika organizētas veselības nedēļas aktivitātes individuāli vai mazās grupās.

No 25. līdz 31. maijam tikai aicinātas māmiņas ar mazuļiem piedalīties aktivitātē "Mazais braucējs", fiksējot pastaigu garumus svaigā gaisā kopā ar mazuli.

28. maijā norisinājās aktivitāte "Ome stadionā", uz kuru tika aicinātas omes, lai nostaigātu stadiona apli par katru mazbērnu, domās sūtot veselību mazbērniem.

29. maijā notika velobrauciens "Iepazīsti braucot!". Velobrauciena laikā pasākuma dalībnieki apskatīja vēsturiskas vietas Iršu tuvākā un tālākā apkaimē. Vēstures notikumi liecina, ka latvietis bijis arī liels krodzinieks, un viena no krogu vietām Iršos ir esošā Pērses sākumskola, kur esot bijis Briežsētas krogs.

Aktivitātē "Mazais braucējs" piedalījās 5 māmiņas, kuras vizināja savas jaunākās atvases. Fiksētie dati: aktivitātē iesaistītās māmiņas savus mazuļus izvizināja kopā 161,29 kilometrus nedēļas laikā.

Aktivitātē "Ome stadionā" šoreiz atsaucība bija pavisam neliela, piedaloties divām omēm un kopā nostaigājot 4 stadiona apļus, taču omes līdzi bija paņēmušas savus luteklīšus un aktivitāte patika gan lielajiem, gan arī mazajiem.

Velobraucienā "Iepazīsti braucot!" piedalījās maksimālais dalībnieku skaits - 25 velobraucēji un trīs vieglās automašīnas, lai nodrošinātu palīdzību, ja tāda būtu nepieciešama. Ievērojot visus valstī izsludinātos noteikumus par pulcēšanās ierobežojumiem, distancēšanos, kā arī ceļa satiksmes noteikumus, velobrauciens sākās pulksten 11 no Iršu muižas klēts - Magazīnas. Pirmā pieturvieta bija Bulandu pilskalns Iršu pagastā. Nākošā pieturas vieta - radošais pagalms "Tiltiņi", kur mūs sagaidīja saimnieks Mārcis un iepazīstināja ar savu uzņēmējdarbību un lauku tūrismu, no sākotnējām līdz šobrīd pieejamām aktivitātēm. Šī atpūtas vieta atrodas tikai 3 kilometrus no Iršiem, Sausnējas pagasta Sidrabiņos. Braucot cauri Sidrabiņiem, apskatījām arī Ozolmuižas atrašanās vietu un dīķi "Daugaviņa". Tālāk ceļš veda līdz Liepkalnes skolas pieturai. Aiz šīs pieturas senāk atradies Apšu krogs, par to liecina tikai daži sarkani ķieģeļi. Turpinot ceļu uz Liekalnes tautas namu, kur bija paredzēts atpūtas mirklis, pabraucām garām arī vietai, kur izsenis ir bijis Gobas krogs.  Atpūšoties un iestiprinoties, vecākā paaudze dalījās atmiņās par kādreizējo estrādi, lielisku zaļumbaļļu un dažādu piedzīvojumu esamību šajā vietā.

 Turpinājām ceļu mājup -  līdz Pērses sākumskolai, kas bijusi Briežsētas krogs Iršos. Velobrauciens noslēdzās ar vārdiem: "Iršos kustos, lai labāk justos!".

Lielu paldies izsaku Pērses sākumskolas vēstures skolotājai Valdai Kalniņai par vēsturiskā materiāla sagatavošanu un sadarbību velobrauciena organizēšanā.

Uz tikšanos rudenī, ar cerību piedalīties Latvijas Veselības sporta nedēļā 2020!

Sagatavoja: Olita Ruža, sporta darba organizatore Iršos

Foto: Valda Kalniņa

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top