Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/sporta_dzive_irsu_pagasta/musu_zelts_ir_musu_veseliba
Drukas datums: 20:39:34 04.06.2020

Mūsu zelts ir mūsu veselība13.03.2018

2018.gada 10.martā Iršu sporta hallē notika pasākums Ģimenes veselības diena – “Iršu zelts” ESF Projekta Nr. 9.2.4.2./16/I/019 “Koknese – veselīgāka vide visiem!” ietvaros.

Pasākumā  varēja piedalīties Kokneses novada iedzīvotāji ar saviem radiem un draugiem. Pavasarīgajā dienā hallē „Irši”  plkst 11:00 pulcējās sportisti ar savām lielajām un mazajām atvasēm. Netrūka arī līdzjutēju. Kopumā pieteicās 4 komandas - „Ērgļu spārni”, kura pārstāvēja ĢAC “Dzeguzīte”, „Cukuriņi” un  „Riekststāri”, kurās piedalījās radu draugu saimes "Riekstiņi" pārstāvji, kā arī  „Muskatieri”- Kalniņu ģimene ar draugiem.

Pasākuma ievadā fizioterapeite Žanete Vingre visiem pasākuma dalībniekiem un līdzjutējiem novadīja kopīgu iesildīšanos visam ķermenim, lai dalībnieki varētu sākt uzņemt cīņas sparu.

Sacensības  sākās ar dvieļu volejbolu, kur savas prasmes varēja parādīt arī tie, kuriem volejbols nav ikdienas aktivitāte, kā arī paralēli notika regbijfutbols, kur spēlei atraktivitāti un neprognozējamību ieviesa regbijbumba.

Vienlaicīgi komandu sacensībām, paši mazākie dalībnieki un līdzjutēji darbojās fizioterapeites Žanetes vadībā. Fizioterapeite, izmantojot dažādu inventāru - praktiski, veselīgi un atraktīvi aizpildīja laiku bērniem, savukārt pārējie  iesvīda komandu spēlēs.

Pēc veiksmīgas šo disciplīnu pievarēšanas, norisinājās individuālās disciplīnas- „Šautriņas”, „Fliipers”, „Veiklās rokas”, “Krāsainās pupiņas”, ”Diska golfs”,  „Vitamīnu spēle” un prāta viktorīna “Veselā miesā – vesels gars!”, kurā bija jāparāda arī savas zināšanas par veselīgu uzturu. Atbalstot sportisko ģimenes veselības dienas pasākumu – Iršu zelts, Iršu pagasta bibliotēka interesentiem piedāvāja izstādi “Dzīvosim veselīgi!”. Izstādē izliktās grāmatas un žurnāli sniedza teorētiskās zināšanas par veselīgu dzīvesveidu. Bibliotēkā iegūtās zināšanas, sportiskā pasākuma laikā, komandas veiksmīgi lika lietā un sasniedza labus rezultātus viktorīnā “Esi vesels!”

“Šautriņas”- 1.v. Raimonds Kuzivs (Muskatieri), 2.v. Normunds Kalniņš(Muskatieri), 3.v. Arvis Zeibots (Ērgļu spārni).

“Veiklās rokas”- 1.v. Jānis Valpēteris (Ērgļu spārni), 2.v. Irita Riekstiņa(Cukuriņi), 3.v. Aivis Vītols ( Muskatieri).

“Diska golfs”- 1.v.”Cukuriņi”, 2.v. “Muskatieri”, 3.v “Ērgļu spārni”.

“Krāsainās pupiņas”- 1.v. “Ērgļu spārni”, 2.v. “Cukuriņi”, 3.v. “Muskatieri”.

“Vitamīnu spēle”- Šajā disciplīnā uzvarētājs bija katrs, kurš piedalījās, jo  balvā bija paša nomizotie veselīgie, vitamīniem bagātie augļi.

“Fliipers” – 1.v “Riekststāri”, 2.v. “Muskatieri”, 3.v. “Cukuriņi”.

Viktorīnā “Veselā miesā – vesels gars!” – 1-3.v. dalītā “Cukuriņi”, “Riekstāri”, “Muskatieri”. Šajā viktorīnas dalībniekiem bija iespēja izvēlēties sev tīkamo grāmatiņu par veselīgu uzturu.

Pasākuma beigu daļā notika individuālās disciplīnas un noslēgumā lielā veiklības stafete ģimenei „Lielais skrējiens”. Šīs disciplīnas bija pa spēkam ikvienam komandas dalībniekam - lielam vai mazam. Noslēgumā tika apbalvoti pasākuma uzvarētāji- individuāli un komandās. Individuālie tika apbalvoti ar medaļām, komandas tika pie kliņģeriem.  Kā arī kopvērtējumā tika apbalvoti ar medaļām un kausu.

Kopvērtējumā - 1.vieta „Cukuriņi”, 2.vieta „Riekststāri”, 3.vieta „Muskatieri”, 4. vieta „Ērgļu spārni”.

Prieks, ka sacensību laikā azarts un vēlme uzvarēt neaizēnoja ģimeniskumu un sirsnīgumu. Apkopojot rezultātus, pasākuma rīkotāji nonāca pie pārliecības, ka ir sasniegts pasākuma mērķis un realizēts galvenais uzdevums - sekmēt ģimeņu un draugu interesi par aktīvu atpūtu, fiziskās un garīgās veselības saglabāšanu, kā arī dot nepieciešamo informāciju par veselības stāvokļa uzlabošanu, kas ir aktuāla visām paaudzēm.

Paldies viesiem dalībniekiem, līdzjutējiem, tiesnešiem par atbalstu un atsaucību!

 Biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs”