AA+A++
A AAA

Iršu pagastā aizvadīta Latvijas Veselības sporta nedēļa

05.11.2020

img_20201029_103702.jpgLatvija Tautas sporta asociācija nolēma neatcelt Latvijas Veselības sporta nedēļu, jo Veselības nedēļā galvenais ir nevis sacensības, bet ideja mudināt dažādas sabiedrības kategorijas: bērnus, jauniešus, strādājošus, seniorus, vairāk nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi. Šogad Veselības nedēļas norise bija saistīta ar lielu nenoteiktību, nepārtrauktām izmaiņām, ierobežojumiem, bet dažas plānotās aktivitātes izdevās īstenot, ievērojot visus valstī noteiktos noteikumus.

 Sporta hallē "Irši" 28. oktobrī piedalījās Pērses sākumskolas 1.- 6. klases skolēni. "Esi gudrs - esi vesels!" Dienas garumā sportiskas aktivitātes bija sagatavojis sporta skolotājs Kārlis Beikerts. Pedagogi bija sagatavojuši arī prāta spēles un mācību stundu "Esi gudrs- esi vesels". Paldies Pērses sākumskolai par atsaucību un piedalīšanos Veselības nedēļā!

 29. oktobrī notika sportiskā diena "Mazs cinītis gāž lielu vezumu". Sākumskolas un pirmsskolas bērni piedalījās stafetēs un sportiskajās aktivitātes gan komandā, gan individuāli.

Bija sagatavoti 7 stafetes posmi :

  • "Šķēršļu josla"
  • "Bumbas velšana caur riņķi"
  • "Kastaņu lasīšana"
  • "Katra krāsa savā vietā!"
  • "Šautriņas spridzina!"         
  • "Spēka nektāra vākšana"
  • "Pēdiņas un rociņas"

Vēlamā aktivitāte bija pastaiga ārā. Visas nedēļas garuma katrs, kurš vēlējās, varēja doties pastaigā pa savu izvēlēto maršrutu. Aktivitātes nosaukums ''Krāsim kilometrus veselībai!" Savs veikums bija jāiesūta sporta darba organizatorei, lai var apkopot kopējo veikumu. Visaktīvākās bija 3 dalībnieces (Ināra, Irēna, Evelīna), kuras katru dienu veica garas pastaigas. Septiņu dienu garumā viņas kopā veica 146,93 km. Paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās aktivitātēs. Kopējas veikums, ko iesūtīja visi 19 dalībnieki sastāda 389 km.

Iedzīvotāji varēja pieteikties arī individuālajam skrējienam ārā. Aktivitātē "Izaicinājums" bija jāskrien 30 minūtes pa stadiona apli (200 m aplis). Kopā piedalījās 17 dalībnieki. Noskrieti 308 apļi, kas sastāda 61,6 km. Labākais veikums 23 apļi diviem dalībniekiem (Līga Riekstiņa un Adrians Sogomonjans).

Liels paldies Pērses sākumskolas un pirmsskolas grupiņas bērniem un pedagogiem, Iršu pagasta iedzīvotājiem par aktīvu piedalīšanos Latvijas Veselības sporta nedēļā! Paldies arī SIA ''Aizkraukles saldumi'' par sarūpētajiem saldumiem.

Lāsma Rutkovska, 

sporta darba organizatore

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top