Vecbebros skeito!

05.05.2016 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

Atkal klāt saulainais pavasaris, pēdējais skolas mēnesis, pie Vecbebru stadionā sāk ziedēt bumbiere. 5.maijā pulksten 16 pie rampām skan mūzika un pulcējas skrituļsslidu, skrejriteņu, velosipēdu cienītāji. Daudziem līdzi atbalstītāji.

Dalībnieku protokolos nerindojās īpaši liels sportotāju skaits - kopā 12, bet tas bija gana labs skaits jautrai pasākuma norisei. Jāpiebilst, ka uz slidām stāvēja arī 3 pārstāvji no žūrijas. Pasākuma sportiskā daļa sākās ar Krista Bitenbindera vienkāršu demonstrējumu žūrijai un skatītājiem, kādas figūras visbiežāk izpildāmas un kā tā saucās. Paldies Kristam! Tad uz rampām tika izpildīts vienas minūtes individuāls sniegums. Šajā disciplīnā startēja Krists Bitenbinders, Juris Bitenbinders, Matīss Riekstiņš, Edvards Mozga, Deivids Dzerkalis, Artis Zvejnieks.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Velo - moto diena Vecbebros

24.04.2016 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

Ir 24. aprīļa pusdienlaiks, tikko aizskrējis ziemas vēsums, dubļi nedaudz nožuvuši, tomēr zāle vēl nav sazaļojusi, bet Vecbebru Meža parkā notiek Velo Moto diena. Laika apstākļi vidēji patīkami, bet lietus nav. Dalībnieki un līdzjutēji ierodas pamazām no visām pusēm un dažādos veidos - ar velo, ar kājām, ar motoru dzītiem spēkratiem. Kopumā esam 35 dalībnieki un līdzjutēji.

Pasākumu iesākām ar kopīgu trases un apkārtnes sagatavošanu, katrs pielieka savu roku un drīz ugunskurā šaudījās siltas liesmas, tika pakarināts katls tējai, nostiprināts ziņojumu dēlis, novietoti marķējumi, izlikts CSDD dotais trases aprīkojums - kluči slalomam, šūpoles, parastā un slīpā laipa, noliekšanās latiņa, 2 stabiņu komplekts ar mietiņu pie ķēdes - braukšanai ar vienu roku pa apli, čiekura pārvešana ar vienu roku no viena punkta uz otru. Paši esam iekārtojuši līdzenu pārbraukšanu pār estrādes susināšanas grāvīti un laipu braucienā pret kalnu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Telpu spēles Bebros

21.02.2016 kur : Bebru pamatskola

21. februārī Bebru pamatskolas sporta zālē pulcējās Bebru pagasta iedzīvotāji, kurus bija uzrunājuši vārdi - NOVUSS, ŠAUTRIŅAS, DAMBRETE. Bija patīkams pārsteigums, ka atnākušo cilvēku skaits mērojās ap 20, pie tam pa brīžam atnāca klāt vēl kāds, kas nebija varējis ierasties uz sākotnējo laiku. Jaunie atnācēji tika laipni iekļauti sarakstos, jo sportošana noritēja draudzīgā un nesteidzīgā gaisotnē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (41)

Septīto gadu Voldemāra Jākobsona dzimšanas dienu sagaida uz slēpēm!

23.01.2016 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

27. janvārī mūsu novadniekam - tēlniekam, skolotājam, boksa čempionam Voldemāram Jākobsonam aprit 117. dzīves gadskārta. Par tradīciju Bebru pagastā ir kļuvis viņa dzimšanas dienas mēnesī tikties pasākumā Mežaparkā „Visi uz slēpēm!” 23. janvārī, nebēdājot par salu, mazi un lieli sekoja dižā jubilāra vēlējumam un baudīja ziemas burvību. Prieks, ka tāpat kā citus gadus kopā ar bebrēniešiem šajā dienā bija Voldemāra Jākobsona bijušais skolnieks Andrejs Muraško.

Pasākumu atklāja Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza un tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas – muzeja vadītāja Justīne Pastore. Ar kopīgu iesildīšanos sākās jautras atrakcijas: ragavu līkloči, riņķīšu mešana, piku mešana lielajos riņķos, pašās beigās dedzīga virves vilkšana, pēc pasākuma noslēguma - "Baltā karoga" meklēšana.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Ekspedīcija pa Pērses krastiem

15.11.2015

Turpinoties siltajam un garajam rudenim, jaukos laika apstākļus nolēmām izmantot savā labā un rast atbildi uz kādu jautājumu - vai ievziedu laikā ar laivu var braukt pa Pērsi?

Līdz šim vērojām Pērses plašumus pie ietekas Daugavā, pie Pērses meitenes Kokneses parkā, pie autoceļu tiltiem. Skatījām Pērsi pie Jaunbebriem, kur tā ir krustām šķērsām piekritusi ar krastos augošo koku stumbru un zaru atliekām. Konstatējām, ka lejteces posms ir plašs un tīrs, bet augštecē - šaurs un koku pielūžņots.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Norāžu skrējiens Vecbebru stadionā

31.10.2015 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

1. oktobra vakarā ap pulksten 18.30 jau bija iestājusies pilnīga tumsa – īstais laiks sākt nakts notikumu – norāžu skrējienu Bebru pagasta stadionā! Pie stadiona mājas bija sanākuši piedzīvojuma meklētāji ar maskām, krāsām, apmetņiem un lukturīšiem. Vakara noskaņai skanēja atbilstoša mūzika. Norāžu skrējiena dalībnieku sarakstā rindojās vairāki pāri (Dīvaiņi, Briesmonītes, Velniņi, Haloween, Klauni) – apmēram 14 dalībnieki bija gatavi šifrēt, domāt un minēt. Vispirms tika sniegta apmācība, kā atšifrēt norādes - ceļā atrodamās ciparu norādes nozīmēja rindu nokopētajā grāmatas lapaspusē, vārdu šajā rindā, burtu šajā vārdā. Piemēram, cipari 4, 2,5 nozīmē, ka bija jāatrod 4. rinda, 2. vārds šajā rindā un 5. burts šajā vārdā. Šādi jāatrod bija daudzi burti un jāiegūst vārds, lai uzzinātu uz kuru vietu jāskrien meklēt nākamās šifrētās norādes. Nu jau var atklāt, ka pirmā vieta visiem trīs maršrutiem bija „karogu masti” , otrā jau katram sava - vai nu „futbola vārti” , „rampas” vai „divviru vārti”. Kopā maršrutā bija jāatrod seši punkti.

printēt Lasīt visu ziņu

BĀNĪŠA PĒDAS MEKLĒJOT 2015

07.11.2015 10:30

Lai apzinātu bānīša maršrutu, Bebru pagasta pārvalde, 7.novembrī aicināja pārgājienā - BĀNĪŠA PĒDAS MEKLĒJOT 2015. Plānotajā pārgājiena dienā visi apstākļi bija labvēlīgi (ierasta 2015. gada novembra diena, kad temperatūra ir +5 līdz +10 grādi), lai drosmīgajiem dalībniekiem nebūtu ne auksti, ne vējaini, ne bīstami, ne grūti - garā ceļa vai smago somu dēļ.

Pārgājiena mērķis - atrast 1. pasaules kara krievu armijas pozīciju dzelzceļa līnijas valni. Maršruts tika uzsākts 10.45 mežā uz Apaļu ceļa. Sākotnēji tika ieti vairāki S veida līkumi, lai atrastu, kur atrodas un virzās seno laiku bānīša valnis. Diemžēl jāatzīst, ka bijām jau veikuši veselas trīs cilpas pa mežu, bet bānīša maršrutu neatradām. Tam varēja būt vairāki iemesli -vai nu nepratām atpazīt un atrast pareizo vietu, vai bānīša valnis kļuvis par meliorācijas grāvja atbērtni, vai pa veco trasi uzbūvēts meža ceļš.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Velo pārgājiens - Vecbebru Upītes tilti un laipas

04.10.2015

Ar mērķi pavadīt saulainu rudens dienu svaigā gaisā, labā kompānijā, un uzzināt ko jaunu, 4.oktobrī, apņēmīgie velosipēdisti nobrauca 23 km. Velo pārgājiens bija aizraujošs, bet pavisam nesteidzīgi viegls. Kopīgi uzbraucām Brencēnkalnā, gar Stalidzēniem un Paskuli, caur Blankām, Zemgaļiem, Lejas Siljāņiem, Vecsiljāņiem, Cūkkalniem, Beņķiem, Rosmēm un Vīndedzēm.

Uzzinājām cik liela vai maza ir daudzkārt sastaptā Bebrupe, redzējām arī upīti - Paskule. Skatījām neparasti stiprus Bebrupes tiltus, kas uzbūvēti no betona pārlaidumiem pirms vairāk kā 30.gadiem. Savukārt pie Beņķiem Bebrupi šķērsojām pa resniem kritušajiem kokiem. savukārt koka tiltu uzgājām pie mājām Vīndedzes, kur tilts ir pašu saimnieku būvēts.

Nākamiem velo pārgājieniem un citiem atklājumiem mums palika nepārbraukts tilts pie Bebriņiem. Vēlu vakarā sasmēlušies iespaidus un vēja appūstiem vaigiem sasniedzām Vecbebrus, kur arī noslēdzām braucienu.

Paldies velo pārgājiena dalībniekiem par kompāniju ceļā un sarunām pie pikniku maizītēm.

Artis Zvejnieks

Olimpiskajā dienā sporto arī Bebru pagasta pārvalde

25.09.2015 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

25. septembrī Latvijā norisinās „OLIMPISKĀ DIENA 2015” ar devīzi “Nebrīnies. Piedalies!” un tā ir veltīta Olimpiskā sporta veida – basketbola popularizēšanai.

Šīs dienas rītā arī Bebru pagasta pārvaldes pagalmā noritēja olimpiskā rīta vingrošana, kas iesākās ar simbolisku Olimpiskā zvēresta nodošanu.

Turpinājumā sekoja aktīva iesildīšanās ar dažādām sportiskām aktivitātēm. Kopā ar pagasta pārvaldes darbiniekiem Olimpiskās dienas pasākumā iesaistījās arī citi pagasta iedzīvotāji.

Daila Riekstiņa,

Kultūras darba organizatore Bebru pagastā

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top