faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Foto orientēšanās Bebros

01.06.2016 kur : Kokneses novada Bebru pagasta pārvalde

Pirmā jūnija pēcpusdienā pie Bebru pagasta pašvaldības pulcējās vietējie sporta aktīvisti, kurus vienoja kopīgs plāns piedalīties Foto orientēšanās - rogaininga sacensībā. Startam gatavojās vienpadsmit komandas (divu cilvēku sastāvā), kuru dalībniekiem tika izskaidroti punktu meklēšanas un sacensību vērtēšanas principi. Katrai komandai tika izsniegta karte, kurā 800 metru rādiusā no starta vietas bija iezīmēti 40 meklējamie punkti. Tikai daļa no meklējamajiem objektiem bija vizuāli labi pamanāmi, daudzi bija pavisam vienkārši, piemēram celms, traktora piekabe un ugunskura vieta, tomēr visi, vieglākai meklēšanai, precīzi atlikti kartē. Atrodot visus kartē atliktos punktus varēja savākt maksimālā punktu summu – 265 punktus.

Pulksten 16:20 tika dots starts un nofiksēts vienu stundu ilgs kontrollaiks. Ja komanda ierodas vēlāk, tad mīnus 3 punkti par katru kontrollaika pārsniegto minūti. Pēc stundu garas orientēšanās finišā, nepārsniedzot kontrollaiku, ieradās astoņas komandas, bet 3 komandām sanāca laiku pārsniegt.

Rezultātu apkopošanā nācās ilgstoši un rūpīgi pārskatīt telefonos safotogrāfētos orientēšanas punktus un salīdzināt tos ar kartes izdrukās izsniegtajiem attēliem. Vairākums dalībnieku bija atraduši gandrīz visus fotopunktus un arī dažu labu, kurš nebija iekļauts maršruta kartē. Sacensībā piedalījās sekojošas komandas: “Kaķi”, “Škoda”, “Vidzemes augstskola”, “Samsung”, “Mēs padomāsim”, “Cīnītāji”, “Līkais pērtiķis”, “Nulle”, “62”, “Spicie” un “Skrējēji”. Pats jaunākais sacensību dalībnieks bija 6 gadīgā Kintija Palačenko, kas kopā ar savu vecmāmiņu Ilzi Pabērzu startēja komandā “62”, nākamie jaunākie dalībnieki bija 3 astoņgadnieki komandā “Līkais pērtiķis”.

Iegūto punktu vērtība bija robežās no 118 līdz 239 punktiem. Labāko rezultātu sasniedza komanda “Kaķi”- 239 punkti (Viesturs Mozga un Juris Tomaševskis), 2. vietu izcīnīja “Mēs padomāsim”- 231 punkts (Krists Bitenbinders un Erlends Liepiņš), 3. vietu ar garāku kontrollaiku kā 2. vietai, bet to pašu punktu summu izcīnīja “Samsung” – 231 punkts (Linda Dumpe un Eva Tomaševska). Pirmajām trijām vietām balvās tika pasniegti dažādi sulīgi augļi - arbūzs, melone un persiki. Pārējie dalībnieki tika iepriecināti ar cepumu vai sulu paciņām.

Rezultāti no 4. līdz 11.vietai:

“62” (Ilze Pabērza un Kintija Palačenko”)- 220 p.,

“Vidzemes augstskola” (Monta Liepiņa, Sintija Aleksejeva)- 208 p.,

“Spicie” (Daniels Ošiņš, Jurijs Tomaševskis)- 191 p.,

“Skrējēji” (Andrejs Tomass Zvejnieks, Kristers Karlsons)- 160 p.,

“Škoda“ (Juris Bitenbinders, Edijs Eiduks)- 157 p.,

“Cīnītāji” (Lelde Sīpola, Meldra Eglīte)- 150 p.,

“Līkais pērtiķis” (Ritvars Ancāns, Rūdolfs Emīls Zvejnieks)- 118 p.,

“Nulle” (Kate Kondrāte, Annija Dumpe)- 118 p.

Jāatzīmē, ka iepriekšējā gadā līdzīgas grūtības pakāpes distancē lielākais piedalījās sešas komandas un lielākais punktu skaita bija 161. Tātad varam secināt, ka šogad sacensībās piedalās vairāk komandu un visi dalībnieki ir čaklāki un meistarīgāki punktu meklētāji.

Paldies visiem par aizrautīgo punktu meklēšanu un kopīgo 2016. gada foto orientēšanās - rogaininga piedzīvojumu.

Paldies visiem, kas pielika roku pasākuma tapšanā un norisē!

Bebru pagasta sporta organizators

Artis Zvejnieks

Pludmales volejbola sacensību atklāšana

28.05.2016 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

28. maijā pasākums notika iecerētā vietā un iecerētā laikā, ar pasākuma būtībai iecerētiem laika apstākļiem un spēlētājiem. Spēle notika 3 laukumos, kur katrā no tiem varēja cīnīties sava grupa - bērni (futbola laukuma zālienā), sievietes un vīrieši (volejbola smilšu laukumos) . Pa visām grupām kopā tika pieteiktas 22 komandas (bērni - 7, sievietes - 5, vīri - 10 komandas). Bija prieks redzēt tik aktīvu spēlētāju pulku.

Komandu spēļu izlozes un sadali apakšgrupās operatīvi organizēja Jurijs Tomaševskis. Paldies viņam! Pašas spēles pamatā tiesāja zaudētāju komanda un viss raiti ritēja uz stiprāko komandu noskaidrošanas pusi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (39)

Vecbebros skeito!

05.05.2016 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

Atkal klāt saulainais pavasaris, pēdējais skolas mēnesis, pie Vecbebru stadionā sāk ziedēt bumbiere. 5.maijā pulksten 16 pie rampām skan mūzika un pulcējas skrituļsslidu, skrejriteņu, velosipēdu cienītāji. Daudziem līdzi atbalstītāji.

Dalībnieku protokolos nerindojās īpaši liels sportotāju skaits - kopā 12, bet tas bija gana labs skaits jautrai pasākuma norisei. Jāpiebilst, ka uz slidām stāvēja arī 3 pārstāvji no žūrijas. Pasākuma sportiskā daļa sākās ar Krista Bitenbindera vienkāršu demonstrējumu žūrijai un skatītājiem, kādas figūras visbiežāk izpildāmas un kā tā saucās. Paldies Kristam! Tad uz rampām tika izpildīts vienas minūtes individuāls sniegums. Šajā disciplīnā startēja Krists Bitenbinders, Juris Bitenbinders, Matīss Riekstiņš, Edvards Mozga, Deivids Dzerkalis, Artis Zvejnieks.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Velo - moto diena Vecbebros

24.04.2016 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

Ir 24. aprīļa pusdienlaiks, tikko aizskrējis ziemas vēsums, dubļi nedaudz nožuvuši, tomēr zāle vēl nav sazaļojusi, bet Vecbebru Meža parkā notiek Velo Moto diena. Laika apstākļi vidēji patīkami, bet lietus nav. Dalībnieki un līdzjutēji ierodas pamazām no visām pusēm un dažādos veidos - ar velo, ar kājām, ar motoru dzītiem spēkratiem. Kopumā esam 35 dalībnieki un līdzjutēji.

Pasākumu iesākām ar kopīgu trases un apkārtnes sagatavošanu, katrs pielieka savu roku un drīz ugunskurā šaudījās siltas liesmas, tika pakarināts katls tējai, nostiprināts ziņojumu dēlis, novietoti marķējumi, izlikts CSDD dotais trases aprīkojums - kluči slalomam, šūpoles, parastā un slīpā laipa, noliekšanās latiņa, 2 stabiņu komplekts ar mietiņu pie ķēdes - braukšanai ar vienu roku pa apli, čiekura pārvešana ar vienu roku no viena punkta uz otru. Paši esam iekārtojuši līdzenu pārbraukšanu pār estrādes susināšanas grāvīti un laipu braucienā pret kalnu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Telpu spēles Bebros

21.02.2016 kur : Bebru pamatskola

21. februārī Bebru pamatskolas sporta zālē pulcējās Bebru pagasta iedzīvotāji, kurus bija uzrunājuši vārdi - NOVUSS, ŠAUTRIŅAS, DAMBRETE. Bija patīkams pārsteigums, ka atnākušo cilvēku skaits mērojās ap 20, pie tam pa brīžam atnāca klāt vēl kāds, kas nebija varējis ierasties uz sākotnējo laiku. Jaunie atnācēji tika laipni iekļauti sarakstos, jo sportošana noritēja draudzīgā un nesteidzīgā gaisotnē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (41)

Septīto gadu Voldemāra Jākobsona dzimšanas dienu sagaida uz slēpēm!

23.01.2016 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

27. janvārī mūsu novadniekam - tēlniekam, skolotājam, boksa čempionam Voldemāram Jākobsonam aprit 117. dzīves gadskārta. Par tradīciju Bebru pagastā ir kļuvis viņa dzimšanas dienas mēnesī tikties pasākumā Mežaparkā „Visi uz slēpēm!” 23. janvārī, nebēdājot par salu, mazi un lieli sekoja dižā jubilāra vēlējumam un baudīja ziemas burvību. Prieks, ka tāpat kā citus gadus kopā ar bebrēniešiem šajā dienā bija Voldemāra Jākobsona bijušais skolnieks Andrejs Muraško.

Pasākumu atklāja Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza un tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālās mājas – muzeja vadītāja Justīne Pastore. Ar kopīgu iesildīšanos sākās jautras atrakcijas: ragavu līkloči, riņķīšu mešana, piku mešana lielajos riņķos, pašās beigās dedzīga virves vilkšana, pēc pasākuma noslēguma - "Baltā karoga" meklēšana.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Ekspedīcija pa Pērses krastiem

15.11.2015

Turpinoties siltajam un garajam rudenim, jaukos laika apstākļus nolēmām izmantot savā labā un rast atbildi uz kādu jautājumu - vai ievziedu laikā ar laivu var braukt pa Pērsi?

Līdz šim vērojām Pērses plašumus pie ietekas Daugavā, pie Pērses meitenes Kokneses parkā, pie autoceļu tiltiem. Skatījām Pērsi pie Jaunbebriem, kur tā ir krustām šķērsām piekritusi ar krastos augošo koku stumbru un zaru atliekām. Konstatējām, ka lejteces posms ir plašs un tīrs, bet augštecē - šaurs un koku pielūžņots.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Norāžu skrējiens Vecbebru stadionā

31.10.2015 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

1. oktobra vakarā ap pulksten 18.30 jau bija iestājusies pilnīga tumsa – īstais laiks sākt nakts notikumu – norāžu skrējienu Bebru pagasta stadionā! Pie stadiona mājas bija sanākuši piedzīvojuma meklētāji ar maskām, krāsām, apmetņiem un lukturīšiem. Vakara noskaņai skanēja atbilstoša mūzika. Norāžu skrējiena dalībnieku sarakstā rindojās vairāki pāri (Dīvaiņi, Briesmonītes, Velniņi, Haloween, Klauni) – apmēram 14 dalībnieki bija gatavi šifrēt, domāt un minēt. Vispirms tika sniegta apmācība, kā atšifrēt norādes - ceļā atrodamās ciparu norādes nozīmēja rindu nokopētajā grāmatas lapaspusē, vārdu šajā rindā, burtu šajā vārdā. Piemēram, cipari 4, 2,5 nozīmē, ka bija jāatrod 4. rinda, 2. vārds šajā rindā un 5. burts šajā vārdā. Šādi jāatrod bija daudzi burti un jāiegūst vārds, lai uzzinātu uz kuru vietu jāskrien meklēt nākamās šifrētās norādes. Nu jau var atklāt, ka pirmā vieta visiem trīs maršrutiem bija „karogu masti” , otrā jau katram sava - vai nu „futbola vārti” , „rampas” vai „divviru vārti”. Kopā maršrutā bija jāatrod seši punkti.

printēt Lasīt visu ziņu

BĀNĪŠA PĒDAS MEKLĒJOT 2015

07.11.2015 10:30

Lai apzinātu bānīša maršrutu, Bebru pagasta pārvalde, 7.novembrī aicināja pārgājienā - BĀNĪŠA PĒDAS MEKLĒJOT 2015. Plānotajā pārgājiena dienā visi apstākļi bija labvēlīgi (ierasta 2015. gada novembra diena, kad temperatūra ir +5 līdz +10 grādi), lai drosmīgajiem dalībniekiem nebūtu ne auksti, ne vējaini, ne bīstami, ne grūti - garā ceļa vai smago somu dēļ.

Pārgājiena mērķis - atrast 1. pasaules kara krievu armijas pozīciju dzelzceļa līnijas valni. Maršruts tika uzsākts 10.45 mežā uz Apaļu ceļa. Sākotnēji tika ieti vairāki S veida līkumi, lai atrastu, kur atrodas un virzās seno laiku bānīša valnis. Diemžēl jāatzīst, ka bijām jau veikuši veselas trīs cilpas pa mežu, bet bānīša maršrutu neatradām. Tam varēja būt vairāki iemesli -vai nu nepratām atpazīt un atrast pareizo vietu, vai bānīša valnis kļuvis par meliorācijas grāvja atbērtni, vai pa veco trasi uzbūvēts meža ceļš.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top