Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/sporta_dzive_bebru_pagasta/pargajiens_tumsa
Drukas datums: 19:35:38 21.09.2020

Pārgājiens tumsā10.01.2018

Aizvadītā gada nogalē, 29. decembrī pulksten 17 Bebru pagastā, 12 apņēmīgi dalībnieki devās pārgājienā tumsā. Tikšanās vieta bija pie daudzdzīvokļu mājas „Avoti”. Papildspēkos bija Ēriks Mozga, kurš pievienojās dalībnieku nogādāšanai uz sākumpunktu.

Došanos iekšā NEREDZAMAJĀ sākām pie mājām „Saulstari”. Vispirms pārliecinājāmies vai visiem gājējiem ir lukturīši, bez gaismas TUMSĀ UN MEŽĀ atrasties  ir gandrīz NEIESPĒJAMI.

Minējumi, ka mežs nebūs gluži kā ciemata bruģa trotuārs attaisnojās. Mums bija jālaipo virs lielām peļķēm, jāliecas zem pameža ievām, jākāpj pāri kritušu koku stumbriem.

Sākotnējo kursu uzturēja Daniels Riekstiņš. Grūti bija nojaust vai ejam precīzi izvēlētajā virzienā, jo vienīgais ko redzējām, bija tuvākie koki lukturīša gaismā un mēness kreisajā pusē. Ar vairākām pauzēm un apspriedēm veiksmīgi iznācām no krūmiem atbrīvotā ganībā un virzoties gar traktora risēm nonācām pie mājvietas „Bebriņi". Tur sakūrām ugunskuru, apēdām paņemtās ēdamlietas un šokolādes konfektes, cepām (sildījām) piparkūku mīklas gabaliņus uz iesmiem.

Ar šo sarežģītība un bīstamība bija beigusies. Priekšā gaidīja 3 kilometru garš ceļš līdz pat Vecbebru ciematam. Sarunas. Daudzi soļi. Mēnesnīca. Daudz svaiga gaisa.

Paldies Kristeram par svarīgos punktos izšautām salūtu raķetēm - startā, piknika vietā, finišā pie Vecbebru baltās zīmes.

Paldies dalībniekiem par kuplo apmeklējumu un Ērikam par līdzdalību transporta loģistikā.

Artis Zvejnieks,

Bebru pagasta sporta organizators