Lapas karte
AA+A++
A AAA

Atbalsta grupas vecākiem, kuriem bērns ir vērtība

26.05.2016

2atbal_1.jpgJaunu zināšanu gūšana, dalīšanās savā pieredzē un pārdzīvojumos- tas viss iekustina mūs un liek aktīvi darboties, un tas ir ceļš uz panākumiem un atzinību. Jebkuras jaunas zināšanas nāk par labu katram no mums. Ko mēs kā vecāki gribam redzēt savos bērnos? Lai viņi būtu dzīvespriecīgi, elastīgi un spētu tikt galā ar stresu, adekvāti rīkoties sarežģītos apstākļos un justies droši. Šīs spējas ir atkarīgas ne tikai no paša bērna, bet arī no viņa emocionālās attīstības, kurā liels ieguldījums ir jādod vecākiem.

No 11.marta līdz 20.maijam Kokneses sociālā dienesta telpās katru piektdienu pulcējās vecāku grupa, kas apguva zināšanas par bērnu emocionālo audzināšanu no bērna dzimšanas līdz 7 gadu vecumam. Pavisam kopā tās bija 11 nodarbības, kuru laikā vecākiem bija iespēja gan klausīties, gan diskutēt par tādām tēmām kā bērna temperamentu, drošu piesaisti, par spēlēšanās un fantāzijas attīstību, dažādām disciplinēšanas metodēm, bērna emocijām, koncentrēšanās un problēmu risināšanas spēju attīstību. Nodarbību cikla noslēgumā vecāki atzina, ka noderīgas ir ne tikai iegūtās zināšanas, bet arī grupas kopā būšana un dalīšanās pieredzē. Reizēm ir tik svarīgi sajust, ka apkārt ir saprotoši cilvēki, un šāda veida atbalsts ir ļoti nozīmīgs. Iegūtās zināšanas palīdz labāk izprast savu bērnu un viņa vajadzības, kā arī izpratni, kā mazināt bērna uzvedības problēmas. Programmas nodarbību noslēgumā visas grupas dalībnieces saņēma apliecības par grupas apmeklēšanu un programmas tēmu noklausīšanos.

Savukārt 16.maijā savu darbību uzsāka vecāku, kuri audzina pusaudžus, atbalsta grupa. Šo grupu vada sociālā dienesta psiholoģe Kristīne Karlsone. Vecāki tiekas pirmdienu pēcpusdienās, kad kopīgi tiek izrunātas tādas tēmas kā pašvērtējums, motivācija, dzimtas vērtības, temperaments un raksturs, reakcijas krīzes situācijās un citas. Piedalīšanās grupas nodarbībās ir daudz vairāk par informācijas izlasīšanu žurnālā vai grāmatā. Būtisks ieguvums ir vecāku savstarpējā domu apmaiņa un psiholoģes atbalsts katram grupas dalībniekam. Kopējās nodarbībās ir dota iespēja izprast saikni starp pašu vecāku bērnības un skolas gadu pieredzi un tagad viņu pašu izmantotajām audzināšanas metodēm.

Vecāku atbalsta grupas ir slēgtas grupas. Tajās dalību uzsāk un katru nodarbību turpina tie paši dalībnieki. Atkārtoti vecāku atbalsta grupas tiks organizētas rudenī, tad arī aicināsim pieteikties jaunus dalībniekus. Pie mums visi tiek laipni gaidīti!

Baiba Tālmane,

Sociālā dienesta vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top