faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Atvērto durvju dienā Sociālās integrācijas valsts aģentūrā15.05.2017

Lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti un prognozējamo invaliditāti sociālo integrāciju, kā arī palīdzētu tiem veiksmīgi iekļauties darba tirgū, Sociālās integrācijas valsts aģentūra (turpmāk - SIVA) piedāvā iespēju par valsts budžeta līdzekļiem saņemt profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu. Pakalpojums ietver ne tikai mācību iespējas SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, bet arī virkni veselību uzlabojošu procedūru, ārsta, psihologa, ergoterapeita, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas, iespēju bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā Jūrmalā, ēdināšanu, auto vadīšanas apmācību.

“Bieži vien cilvēki, saskaroties ar veselības problēmām, aiziet no darba, jo nespēj vairs veikt līdzšinējos pienākumus, pamazām zaudē saikni ar sabiedrību un kļūst sociāli neaktīvi. SIVA ir vieta, kur šādos gadījumos vērsties. SIVA palīdzēs izvelēties veselības stāvoklim, interesēm un līdzšinējām iemaņām atbilstošu profesiju un to apgūt, kā arī sekmēs dzīves kvalitātes uzlabošanos kopumā. Viss, kas ir vajadzīgs, ir drosme uzsākt ko jaunu,” uzsver SIVA direktore Ilona Jurševska.

SIVA vide ir pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem – ierīkotas automātiski veramas durvis, lifti un pacēlāji, speciāli pielāgotas koplietošanas un mācību telpas. Audzēkņiem un studentiem tiek nodrošināta regulāra transporta kustība no dienesta viesnīcām līdz mācību iestādēm.

Lai tuvāk iepazīstinātu ar piedāvāto profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu, SIVA 13.maijā rīkoja Atvērto durvju dienu, aicinot visus interesentus klātienē sajust SIVA draudzīgo atmosfēru, izstaigāt mācību telpas, apskatīt dienesta viesnīcu.

Kokneses novada domes Sociālais dienests piedāvāja iespēju doties uz Atvērto durvju dienu pieciem Kokneses novada cilvēkiem ar invaliditāti, kuri šobrīd nav darba attiecībās. Brauciens sākās jau agrā rītā, lai pulksten.9.30 nokļūtu Jūrmalā, Slokas ielā 68, un reģistrētos dalībai pasākumā. Diena bija ļoti piepildīta. Vispirms visi apmeklētāji tika pulcināti zālē, kur mācību iestādes speciālisti iepazīstināja ar dažādajām mācību programmām, ko nodrošina SIVA. Pēc tam, sadalot visus dalībniekus vairākās grupās, tika izrādītas mācību telpas, kurās mācās veļas mazgātāja un gludinātāja, šuvēja, informācijas ievadīšanas operatora specialitātes. Redzējām ne tikai mācību telpas, bet arī bibliotēku, kurā ir liels klāsts ar mācībām nepieciešamo literatūru, fizioterapijas kabinetu, kur audzēkņi var saņemt fizioterapeita pakalpojumu, kā arī telpas, kur notiek praktiskās nodarbības, piemēram, auduma apdrukas nodarbības. Noslēgumā apskatījām arī dienesta viesnīcas istabiņas, kur audzēkņi var dzīvot mācību laikā.

Ļoti ceru, ka šī Atvērto durvju dienas apmeklējuma rezultātā kāds būs saņēmis drosmi censties mainīt savu ikdienu un dosies mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes.

Mācību un studiju laikā personām ar invaliditāti valsts nodrošina:

bezmaksas izglītību;

ārsta psihologa, ergoterapeita, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas un nodarbības;

veselības uzlabošanas procedūras;

dzīvošanu dienesta viesnīcā;

ēdināšanu;

cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – surdotulkošanu;

autovadīšanas apmācības.

Lai pieteiktos valsts apmaksātai izglītībai, cilvēkiem ar invaliditāti, vispirms ir jāpiesakās un jāveic profesionālās piemērotības noteikšana. Tās ietvaros speciālisti izvērtē vispārējās spējas un zināšanas, prasmes un iemaņas, veselības stāvokli un iesaka, kāda profesija katram cilvēkam ir vispiemērotākā.

Konkrētāk par visu mācību piedāvājumu var uzzināt SIVA mājaslapā www.siva.gov.lv

Baiba Tālmane,

Kokneses novada Sociālā dienesta vadītāja

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top