Senioru klubiņa „Pīlādzītis” rosīgais maija mēnesis30.05.2017

20. maijā senioru klubiņa biedri piedalījās Sama modināšanas svētkos. Lība, Jānis, Ņina un Zenta ar meitām bija arī krāšņā Tvīda brauciena dalībnieku vidū. Braucēju rindas papildināja Dzintras mazmeita un mazdēls.

Terēze un Marija bija atnākušas papriecāties, bet Biruta ar meitu un citām folkloras kopas „Urgu” profesionālēm strādāja „Radošās mājas” stendā piedāvājot atpūtniekiem dažādas atrakcijas - īpaši vērtīga ir „sapņu ķērāju” ierīces izgatavošana un padomi, kā tos precīzi pielietot. Šķiet, ka vecākā brauciena dalībniece bija Ņina, kurai savos septiņdesmit septiņos gados izbraukt samērā garo maršrutu bija liels izaicinājums.

printēt Lasīt visu ziņu

Bebru pamatskolas sveiciens senioriem

26.04.2017 kur : Bebru pamatskola

26. aprīļa pēcpusdienā Bebru pamatskolā sirsnīgs sveiciens pagasta senioriem bija skolēnu dāvātais koncerts.

Koncertā, kuru vadīja skolotāja Anna Romanovska, piedalījās vokālā ansambļa meitenes skolotājas Liānas Haritonovas vadībā, teātra pulciņš ar skolotāju Dzintras Sniedzes, Ligitas Locānes, Lindas Šmites līdzdalību parādīja ludziņu ”Mūsdienu rācenis”, bet skatuves runas konkursa dalībnieki atdarināja humoristiskā uzvedumā „Sveša runa” valodas izrunu. Runu „demonstrēja” vecmāmiņa - skolotāja Linda Šmite, mazmeitiņas Samanta un Elīna.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Seniori stāda priedītes Latvijas nākotnei04.05.2017

28. aprīļa rītā ap pulksten 9 jautra sabiedrība pulcējās pie AS “Latvijas valsts meži” Vidusdaugavas reģiona Blaumaņa ielā 3. Mēs - 14 talcinieki tikāmies ar meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāju Jāni Belicki. Tikām uzaicināti iepazīties ar jauno konferenču zāli, tās tehnisko aprīkojumu, noklausījāmies lekciju par uzņēmuma darbu.

Tad mūsu autobusiņš sekoja instruktoru mašīnai uz izvēlēto Latvijas simtgades saimnieciskā meža stādīšanas vietu netālu no Meņģeles. Braucām pa nesen ierīkotiem meža grants ceļiem ar jauno grāvju trašu melioratīvām sistēmām, kuru nogāzēs bagātīgi ziedēja māllēpenes. Galapunktā mūs sagaidīja mežkopis Jānis Zvaigzne, Jānis Belickis un meža meistars Agris Poberžens. Turpat bija sagatavota izcirtuma zeme jauno koku stādīšanai,no piekabes tika izņemtas LVM

printēt Lasīt visu ziņu galerija (27)

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” darbīgais aprīlis04.05.2017

Atbalstījām Lielo talku! Lielās talkas dienas rītā Koknesē puteņoja – lielas, pūkainas sniega pārslas virpuļodamas krītot zemē izkusa. Talciniekiem bija jāsaņemas, lai varētu veikt iecerētos darbus. Senioru klubiņa “Pīlādzītis” dalībnieki strādāja Likteņdārzā un Kokneses parkā Otrā pasaules kara piemiņas vietā, kura ierīkota 1947. gadā. Likteņdārzā talkoja Zanda un Pāvils. Divas Birutas, Emerita, Jānis, Marita, Margarita, Ņina un Lība, Lonija, Sofija, Zigrīda un Zenta sakopa piemiņas vietu. Darbīgie talcinieki piemiņas vietā notīrīja apsūbējušās granīta plāksnes, nokasīja sūnu klāju no celiņu plātnēm, nogrāba pērnās lapas, savāca izmētātās plastmasas pudeles. Šai vietai nepieciešams kapitālremonts, jo pieminekļa pamatnes laukumiņa pelēkās flīzes ir atlīmējušās un pakāpeniski krīt nost.

printēt Lasīt visu ziņu

Senioru klubiņa “Pīlādzītis” dzīvesziņa18.04.2017

Tiekoties 12. aprīlī, sveicām mūsu jubilāri Ilzi Kalvišķi 75 gadu jubilejā un arī citus gaviļniekus. Apspriedām gatavošanos Lielajai talkai. 22. aprīlī pulksten 10 tiksimies pie parka estrādes!Bet nākošā talka būs veltīta Latvijas valsts simtgadei. Senioru klubiņa biedri sadarbībā ar akciju sabiedrību „Latvijas valsts meži” 28. aprīlī stādīs parastās priedes Pinus Sylvestris saimniecisko mežu, kuru varēs nocirst pēc 100 gadiem – Latvijas valsts divsimtgadē.

Biruta bija sagatavojusi cepures dekoru ar “Pīlādzītis” logo – zaļa pamatne un sarkanīgi oranži burti. Klātesošie padomāja un izlēma, ka logo varētu būt līdzīgs, bet cepures vai lakati dažādi. Pārrunājām par mūsu izvēlētā gada auga parastā sīpola stādīšanu lokiem un to ikdienas patēriņu. Interesenti iepazinās ar jauno Pensionāru federācijas avīzi. Mājās kādā iedvesmas brīdī bijām izgatavojušas Lieldienu dekorus – cāļus, vistiņas, zaķus. Pāršķīrām grāmatu par vistkopību. Īpaši skaists bija Zandas zaķa grozs ar krāsotām olām. Nākošā tikšanās reize 26. aprīlī klubiņa telpās.

printēt Lasīt visu ziņu

Retro modes skate vissievišķīgākajā marta dienā

08.04.2017 kur : Kokneses novada domes Sociālais dienests

Kokneses novada sociālā dienesta mājīgā zāle saulainajā 8. marta dienā senioru klubiņa „Pīlādzītis” dāmas rīkoja retro modes skati. Gatavojoties modes skatei, dāmas pārcilāja drēbju skapjus un atrada sen aizmirstus, bet vēl noderīgus tērpus. Bija padomāts par telpas noformējumu svētku noskaņā – dzeltenas narcises, grāmatas un žurnāli par modi ļāva sajust seno dienu skaistumu.

Modes skati atklāja un vadīja stila konsultante Alla Svečikova, izspēlējot večiņas tēlu, kas pārtapa šarmantā dāmā. Retro tērpu parādi vēroja un vērtēja skatītāji. Katram modelim bija īpašs stāsts par savu tērpu. Paldies par lielisko tērpu demonstrēšanu modelēm Birutai, Ņinai, Lībai, Nanijai, Aleksandrai, Ilzei, Rasma un Zigrīdai!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Atsauc atmiņā 1949. gada 25. martu20.03.2017

Ar sirsnīgiem sveicieniem suminājām dzimšanas dienā mūsu Villiju, kā arī klubiņā uzņēmām jaunu biedri – Loniju Broku. Šoreiz mūsu tikšanās bija veltīta 1949. gada 25. marta deportāciju atcerei. Terēzija Gerasimova mums pastāstīja, kā viņu, deviņpadsmitgadīgu meiteni, no skolas kopmītnes apcietināja un ielika lopu vagonā ar norīkojumu uz tālo zemi Sibīriju. Līdzi bija skolas drēbes un kančuks rupjmaizes. Noraudājušies un nomocījušies nonākuši galapunktā, kur tos sagaidīja vietējie iedzīvotāji. Attieksme no vietējiem bijusi dažāda - gan apsaukājuši par fašistiem, gan priecājušies par skaistiem cilvēkiem un bijuši izpalīdzīgi. Kopš šī drausmīgā notikuma ir pagājuši 68 gadi, bet tie, kas to ir piedzīvojuši, nekad to neaizmirsīs. Tā Terēzei pagāja septiņi jaunības gadi izsūtījumā, bet 1956. gadā, atbraucot uz Latviju, bija ierobežojumi darba pieejamībā, jo bija represētā.

printēt Lasīt visu ziņu
back to top