„Pīlādžu” salidojumā arī Kokneses „Pīlādzītis”04.10.2017

Piekto gadu Latvijā notika salidojums, uz kuru pulcējās senioru kolektīvi, kuri lepojas ar nosaukumu „Pīlādzis” vai „Pīlādzītis”. 16. septembrī Varakļānu novadā kopīgā vārda īpašniekus uz svētkiem ielūdza novada pensionāru biedrība „Pīlādzītis”. Draudzīgajā pasākumā piedalījās arī Kokneses senioru klubiņa „Pīlādzītis” pārstāvji, kuri turp devās kopā ar Aizkraukles dienas centra „Pīlādzis” laipni piedāvāto transportu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Latgalē dzīvo darbīgi un radoši ļaudis04.10.2017

23. septembrī Bebru pagasta pensionāru padome organizēja ekskursiju uz Rēzekni un citām Latgales vietām.

Pa ceļam visiem interesēja apskatīt applūdušos Latgales laukus. Žēl, ka daudzi sējumi palikuši nenopļauti. Skatam pavērās arī Teiču purvs (dabas rezervāts). Vispirms devāmies uz Atašienu. Kultūrvēsturiska nozīme ir muižas ēkām un parkam. Muiža piederējusi grāfam Borham. Viņam bijušas vēl daudzas citas muižas – Preiļos, Siguldā, Igatē un citur. Redzējām arī Atašienes baznīcu ar diviem torņiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Senioru klubiņš „Pīlādzītis” turpina rosīgi darboties08.09.2017

Mūsu zaļās zemes vasara visus aicināja dabā, dārzā, ceļojumos un sporta aktivitātēs. Daudzi sūrojās par vēso laiku, arvien izteiktāki kļūst sausuma un mitruma periodi, zemkopjiem jāliek lietā visas prasmes, lai izaudzētu un novāktu ražu.  Laika apstākļu cikliskuma mainīgums liks vides sargiem un politiķiem atcerēties par meliorācijas sistēmu regulāru kopšanu un mazo upīšu un strautu gultņu attīrīšanu no koksnes kritalām

printēt Lasīt visu ziņu

Ekskursijā iepazīst rožu pilsētu24.08.2017

17. augusta rītā Kokneses novada represēto nodaļas biedri un viņu ģimenes devās ekskursijā uz Tukumu. Pirmais apskates objekts bija Represēto piemiņas vieta Tukumā, kur nolikām līdzi paņemtos ziedus un sveces. Vēlāk iepazinām pilsētas centru un uzzinājām, ka Tukumā dzīvo 20 000 iedzīvotāju un,  ka to dēvē par rožu pilsētu. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Senioru klubiņš darbojas arī vasarā!10.07.2017

Kokneses novada svētkos piedalījāmies svētku gājienā ar jauno karogu, kuru veidoja mākslinieks Pāvils Karps. Bijām ļoti apmierināti ar vietu gājienā, jo tiem, kuri nogura ejot, bija iespēja pabraukt ar elektromobili. Mūsu pārstāvji bija dejotāju, dziedātāju, folkloristu un skatītāju rindās. Seniori ņipri turējās kā skatītāji līdz grupas Colt koncerta pirmajai pusei - vairāk nebija izturības, jo šī mūzika der jaunākai sabiedrībai. Šoreiz Kokneses novada svētku rīkotāju un baudītāju izturību sirsnīgi pārbaudīja smidzinošais sēņu lietutiņš. Tas rimti līņājot visus rūpīgi izmērcēja. Gribi - negribi tu, cilvēk, esi tikai niecīga dabas sastāvdaļa ar visai mazām vides faktoru ietekmēšanas spējām. Te der teiciens: nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Paldies svētku rīkotājiem!

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses seniori Daugavas lokos10.07.2017

Nebēdājot par lietaino vasaru, 13. jūnijā Kokneses seniori devās ekskursijā pa Daugavas lokiem. Dzintra Liepiņa stāsta par ekskursijā redzēto: „Ceļā mūs pavadīja gan saule, gan lietus, bet visi jutās apmierināti. Pēc vairāku stundu brauciena nonācām pirmajā pieturas vietā pie Vasargelišku 24 metru augstā torņa, kas atrodas stāva Daugavas krastā no kura redzami skaistie upes loki. Tikai dažiem pietika drosme uzkāpt pašā augšā.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Slutišķu vecticībnieku lauku sētu, kur vietējā gide iepazīstināja ar seno kultūru un tradīcijām. Braucām pa ļoti stāvu, šauru ceļu. Pusceļā autobuss bija jāatstāj, jo uz ciemu bija jāiet kājām. Ciems ir saglabāts senajā izskatā un tajā iebraukt drīkst tikai vietējie iedzīvotāji. Uzzinājām, ka vietējās rokdarbnieces veido 10x10 un 20x20 adītus un tamborētus gabaliņus, lai kopā saadot veidotu kā tiltu pār Daugavu uz Baltkrieviju. Tā būs dāvana Latvijas valsts simtgadē. Ņinas kundze lūdza arī Kokneses rokdarbnieces pievienoties šai iecerei un līdz septembrim nosūtīt savus rokdarbu gabaliņus. Ja kādai rodas ierosme sadarbībai, darbiņi jānosūta: Slutišķu Vecticībnieku lauku sēta, Slutišķu ciems, Skolas iela 1, Naujienas ciems, Naujienas pagasts, Daugavpils novads, LV-5462.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (40)

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” vasaras saulgrieži26.06.2017

Ceļojums pa Latgali veiksmīgi pārvarēts, gatavojamies Kokneses novada svētkiem un nākošajai ekskursijai 23. augustā uz Līgatni un Raunu. Pēc Līgo svētkiem ekskursijai var pieteikties pie Dzintras Liepiņas, zvanot pa tālruni: 26022730.

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” dalībnieki 21. jūnijā vasaras saulgriežus un Līvijas dzimšanas dienu svinēja pie Ilzes Kalvišķes. Saimniece mūs uzņēma lieliski - vispirms viesojāmies viņas mājā pie bagātīgi klāta galda, sveicām mūsu jubilāri Līviju, pārrunājām jaunākos notikumus. Tad devāmies uz piknika vietu - margrietiņu pļavas pirti. Nebijām gluži bešā –līdzi bija paņemta Franča bērza pirtsslota, Zentas nātru- piparmētru slota, lietussargi un piknika uzkodas. Saimnieks pirti bija uzkarsējis un visi, kas vēlējās aukstā pavasara slimības ierobežot, varēja pērties cik tīk. Piknika iespēja bija plaša gan pirts otrajā stāvā, gan uz gludi pļautā mauriņa izvietotā koka galda, turpat bija vasaras saulgriežu ugunskurs, šūpoles un dīķis ar skaistām ūdensrozēm. Mēs jauki sagaidījām vasaru - bija pērkona negaiss, lietus, saule un vējš. Atvadoties saimniece izrādīja plašo, nepārtraukti pilnveidojamo puķu kolekciju. Paldies Ilzes ģimenei par jauko uzņemšanu, nākamgad brauksim atkal!

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top