Lapas karte
AA+A++
A AAA

Senioriem

Sibīrijas latviešu folkloras ansamblis "Daina" viesojas Koknesē

09.07.2018

img_20180706_wa0006.jpgDziesmu un Deju svētku saviļņojošā prieka sajūta bija jūtama ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, arī Koknesē. Vairāki kori un deju kopas no diasporas svētku nedēļā mēroja ceļu uz Koknesi un apmeklēja Likteņdārzu. Linda Galino, Likteņdārza administratīvā direktore, stāsta: "Šajā svētku laikā priecēja ārzemju latviešu interese par Likteņdārzu. Dziesmu un Deju svētku dalībnieki no Šveices, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas un Krievijas iepazina mūsu dvēseļu dārzu un pieskandināja to ar savām dziesmām."

6. jūlija pēcpusdienā Likteņdārzu apciemoja Sibīrijas latviešu folkloras ansamblis "Daina" no Omskas. Šī brauciena iniciatore bija Kokneses novada politiski represēto nodaļas pārstāve Lība Zukule. Pagājušajā vasarā viņa piedalījās fonda "Sibīrijas bērni" rīkotajā braucienā uz Omsku, kur bija izsūtīta viņas ģimene. Baudot turienes latviešu viesmīlību un iepazīstoties ar Omskas Latviešu centra "Zvaigznīte" folkloras kopu "Daina", viņai vēlējās saviem jaunajiem draugiem parādīt Koknesi un Likteņdārzu.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Mūsu vasara

03.07.2018

Vasaras saulgrieži nosvinēti ar svētīgo Jāņu dienas lietu -"Līst kā pa Jāņiem", šim teicienam šogad bija maģisks burvja spēks un īsti laikā. Senioru klubiņam "Pīlādzītis" jūnija mēnesis aizripoja kā nebijis. Sanākšanas reizēs sveicām mūsu jubilārus, tērzējām par dažādiem sadzīves ētikas jautājumiem, braucām ekskursijā uz Alūksni, strādājām Likteņdārzā , iepazināmies ar jauno dalībnieci Ilgu, piedalījāmies Kokneses novada svētkos "Līgo Koknesē" kā koristi, folkloristi, skatītāji. Svētku norises vietai Blaumaņa pagalmam ir jauka mājīguma aura. 4.jūlijā sveiksim Zinu Kantori 80 gadu jubilejā.

Lasīt visu ziņu

"Pīlādzītis" talko Likteņdārzā

25.06.2018

whatsapp_image_2018_06_24_at_17_44_47.jpgSenioru klubiņam „Pīlādzītis” par vienu no labo darbu tradīcijām ir kļuvusi talkošana Likteņdārzā. 13. jūnijā senioru klubiņa biedri atkal čakli rosījās Likteņdārzā. Talkas organizatore Lība Zukule stāsta, ka šajā reizē ir izravētas rododendru dobes, stāvlaukumā nolīdzināta grants un arī sakopti apstādījumi. Talkas dalībnieki teic paldies Kokneses novada domei par piešķirto transportu un Likteņdārza administrācijai par sagādātājam ieejas kartēm. „Kad atkal aicināsiet, būsim klāt” – talkas noslēgumā apsolīja sparīgie talcinieki.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Meža dienā stāda liepiņas

30.05.2018

img_20180513_wa0002.jpg11. maijā senioru klubiņa "Pīlādzītis" 17 dalībnieki pulcējās Blaumaņa pagalmā. Konferenču zālē Vidusdaugavas reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Belickis mūs iepazīstināja ar produktīvo meža koku selekciju, sēklas koku plantācijām un stādu audzēšanas tehnoloģijām VAS Latvijas valsts meži. Koku stādu audzēšanā tiek ieviestas jaunākās tehnoloģijas sākot no sēklu ieguves, uzglabāšanas līdz stādu izaudzēšanai un sagatavošanai izstādīšanai dabas vidē. Katru gadu stādu audzētavās  izaudzē 50,5 miljonus meža koku stādus. Stāstījums bija interesants, klausītāji interesējās par stādu cenām, meža stādīšanas darbu izmaksām. Pēc lekcijas speciālistu vadībā devāmies uz Kokneses parku stādīt Holandes liepas Tilia x vulgaris dižstādu no Steņču stādu audzētavas. Liepu iestādījām īpaši sagatavotā vietā, lai aug un zaļo. Tad ceļojām uz Paugu silu praktisko iemaņu atsvaidzināšanai priežu ietvarstādu  stādīšanā ar stādīšanas stobru. Pēc dažām praktiskām instrukcijas reizēm stādīšanas darbi ritēja raiti. Meža koku stādītāju darbs nav viegls, bet visiem sajūta bija lieliska, jo katrs iestādītais koks ir esoša, paliekoša, dzīvi augoša vērtība. Meža ieaudzēšanā un izaudzēšanā ir jāiegulda lieli resursi. Turpmāk vēlamies uzzināt un iepazīt ko jaunu par Latvijas mežu apsaimniekošanu.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Senioru klubiņš „Pīlādzītis” aicina talkot Likteņdārzā

28.05.2018

Klubiņš "Pīlādzītis" 13. jūnijā aicina Kokneses seniorus  uz talku Likteņdārzā. Uz talkas norises vietu būs nodrošināts transports, līdzi jāņem darbarīki un cimdi. Pieteikšanās un sīkāka informācija pa tālruni: 26423431.

"Pīlādzīša" labie darbi pavasarī

07.05.2018

Mēs vēl neesam paspējuši sevi fiziski ievingrināt, kad rau dabā ziedoņa laiks ir klāt. Pavasara košais zaļums un ziedošie augļu dārzi mūs aicina ārpus telpām vērot, priecāties, strādāt dārzā, laukā, mežā, pagalmā, ceļmalā utt. Senioru klubiņš “Pīlādzītis” aprīļa mēnesī sanāca uz 2 sanāksmēm un saviesīgiem pasākumiem.

18. aprīlī ciemojāmies pie Kokneses bibliotēkas kolektīva, atzīmējot Kokneses bibliotēkas 95. pastāvēšanas gada dienu.

19. aprīlī piedalījāmies draudzības pasākumā senioriem Pērses sākumskolā Iršos kopā ar Bebru pagasta senioru padomi “Mārtiņroze”.  Mūs uzaicināja senioru klubiņš ‘ Vālodzīte”. Bijām pārsteigtas par lielisko uzņemšanu un interesanti pavadīto laiku. Paldies, Maijai, Rainai, Intai, Iršu vokālajam ansamblim un visām „Vālodzītēm”. Jūs esat profesionālas sabiedrisko pasākumu organizētājas un vadītājas!

Lasīt visu ziņu

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” aktivitātes martā un aprīlī

04.04.2018

Marta mēnesis klubiņa biedriem ir bijis radošs un atnesis arī pārmaiņas. 8. martā rīkojām modes skati “Vecā skapja noslēpumi”. Tikšanās reizē 14. martā Dzintra iepazīstināja ar rokdarbu mākslas veidiem un paraugiem. Apspriedām ideju par rokdarbu izstādes rīkošanu. Daudz darba ieguldījām no savām iepriekšējām telpām pārceļoties uz 2. stāvu. 21. martā rīkojām jauno telpu sakārtošanas talku, izvietojām galdus, krēslus, iekārtojām virtuvi. 28. martā pirmo reizi sanācām jaunajās telpās un pārrunājām 1945. gada 25. marta vēsturiskos notikumus. Terēze  stāstīja par skarbo izdzīvošanu Sibīrijā un pēc tam Latvijā. Gide Daiga Dūniņa iepazīstināja ar 2018. gada senioru ekskursiju piedāvājumu:

06.06.2018. MALĒNIJAS ŠARMS UN LIELISKĀ ALŪKSNE

21.08.2018. LIEPĀJA – PILSĒTA, KURĀ PIEDZIMST VĒJŠ

Sapulcē sarunas noritēja par dažādiem sadzīves rakstura jautājumiem. Zigrīda bija izgatavojusi skaistu Lieldienu dekoru. Lība informēja par senioru braucienu uz Stokholmu un Briseli.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top