Senioru klubiņš darbojas arī vasarā!10.07.2017

Kokneses novada svētkos piedalījāmies svētku gājienā ar jauno karogu, kuru veidoja mākslinieks Pāvils Karps. Bijām ļoti apmierināti ar vietu gājienā, jo tiem, kuri nogura ejot, bija iespēja pabraukt ar elektromobili. Mūsu pārstāvji bija dejotāju, dziedātāju, folkloristu un skatītāju rindās. Seniori ņipri turējās kā skatītāji līdz grupas Colt koncerta pirmajai pusei - vairāk nebija izturības, jo šī mūzika der jaunākai sabiedrībai. Šoreiz Kokneses novada svētku rīkotāju un baudītāju izturību sirsnīgi pārbaudīja smidzinošais sēņu lietutiņš. Tas rimti līņājot visus rūpīgi izmērcēja. Gribi - negribi tu, cilvēk, esi tikai niecīga dabas sastāvdaļa ar visai mazām vides faktoru ietekmēšanas spējām. Te der teiciens: nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Paldies svētku rīkotājiem!

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses seniori Daugavas lokos10.07.2017

Nebēdājot par lietaino vasaru, 13. jūnijā Kokneses seniori devās ekskursijā pa Daugavas lokiem. Dzintra Liepiņa stāsta par ekskursijā redzēto: „Ceļā mūs pavadīja gan saule, gan lietus, bet visi jutās apmierināti. Pēc vairāku stundu brauciena nonācām pirmajā pieturas vietā pie Vasargelišku 24 metru augstā torņa, kas atrodas stāva Daugavas krastā no kura redzami skaistie upes loki. Tikai dažiem pietika drosme uzkāpt pašā augšā.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Slutišķu vecticībnieku lauku sētu, kur vietējā gide iepazīstināja ar seno kultūru un tradīcijām. Braucām pa ļoti stāvu, šauru ceļu. Pusceļā autobuss bija jāatstāj, jo uz ciemu bija jāiet kājām. Ciems ir saglabāts senajā izskatā un tajā iebraukt drīkst tikai vietējie iedzīvotāji. Uzzinājām, ka vietējās rokdarbnieces veido 10x10 un 20x20 adītus un tamborētus gabaliņus, lai kopā saadot veidotu kā tiltu pār Daugavu uz Baltkrieviju. Tā būs dāvana Latvijas valsts simtgadē. Ņinas kundze lūdza arī Kokneses rokdarbnieces pievienoties šai iecerei un līdz septembrim nosūtīt savus rokdarbu gabaliņus. Ja kādai rodas ierosme sadarbībai, darbiņi jānosūta: Slutišķu Vecticībnieku lauku sēta, Slutišķu ciems, Skolas iela 1, Naujienas ciems, Naujienas pagasts, Daugavpils novads, LV-5462.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (40)

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” vasaras saulgrieži26.06.2017

Ceļojums pa Latgali veiksmīgi pārvarēts, gatavojamies Kokneses novada svētkiem un nākošajai ekskursijai 23. augustā uz Līgatni un Raunu. Pēc Līgo svētkiem ekskursijai var pieteikties pie Dzintras Liepiņas, zvanot pa tālruni: 26022730.

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” dalībnieki 21. jūnijā vasaras saulgriežus un Līvijas dzimšanas dienu svinēja pie Ilzes Kalvišķes. Saimniece mūs uzņēma lieliski - vispirms viesojāmies viņas mājā pie bagātīgi klāta galda, sveicām mūsu jubilāri Līviju, pārrunājām jaunākos notikumus. Tad devāmies uz piknika vietu - margrietiņu pļavas pirti. Nebijām gluži bešā –līdzi bija paņemta Franča bērza pirtsslota, Zentas nātru- piparmētru slota, lietussargi un piknika uzkodas. Saimnieks pirti bija uzkarsējis un visi, kas vēlējās aukstā pavasara slimības ierobežot, varēja pērties cik tīk. Piknika iespēja bija plaša gan pirts otrajā stāvā, gan uz gludi pļautā mauriņa izvietotā koka galda, turpat bija vasaras saulgriežu ugunskurs, šūpoles un dīķis ar skaistām ūdensrozēm. Mēs jauki sagaidījām vasaru - bija pērkona negaiss, lietus, saule un vējš. Atvadoties saimniece izrādīja plašo, nepārtraukti pilnveidojamo puķu kolekciju. Paldies Ilzes ģimenei par jauko uzņemšanu, nākamgad brauksim atkal!

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novadā piemin svešumā aizvesto

14.06.2017

14. jūnijā – komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā Kokneses novadā atceres pasākumos pieminēja pirms 76 gadiem svešumā aizvestos Latvijas iedzīvotājus. Bebru pagastā pie Piemiņas akmens represijās cietušajiem pulcējās bebrēnieši un nolika ziedus, ar klusuma brīdi godinot visus, kuri guldīti svešā zemē. Koknesē šajā dienā pie draugiem - Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedriem ciemojās Mārupes novada represētie. Arī mārupieši piedalījās atceres brīdī pie Piemiņas akmens Stacijas laukumā. Ar Kokneses kultūras nama direktores Ingunas Strazdiņas runātiem dzejas vārdiem un kopīgi nodziedātu tautas lūgšanu „Dievs, svētī Latviju” iesākās kopīgais tikšanās brīdis. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris savā uzrunā pieminēja, kā traģiskie 1941. gada 14. jūnija notikumi ietekmēja latviešu tautas likteni.

„Vecākā paaudze, kas piedzīvojusi moku ceļu no mums jau ir aizgājusi, mēs - Sibīrijas bērni esam pateicīgi savām mātēm, kas visgrūtākajos apstākļos spēja mūs izaudzināt”, sacīja viens no Mārupes novada politiski represēto nodaļas pārstāvjiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

No Madlienas draugiem ir ko mācīties!26.06.2017

10. maijā senioru klubiņš „Pīlādzītis” bija ielūgts uz radošu tikšanos ar Madlienas pagasta senioru biedrības „Otrās mājas” biedriem.

Rīts atausa saulains, bet pirms došanās ceļā ziemelītis vēl pārbaudīja mūsu izturību. Madlienā mūs sagaidīja Lilija Paegle, „Otrās mājas” dibinātāja un vadītāja. Ziemelim bija jāatkāpjas, jo tikām sagaidīti ar lielu sirsnību. Lilijas kundze pastāstīja par biedrības dibināšanu un „Otrās mājas” tapšanu. Bija jāiziet ļoti grūts un darbietilpīgs ceļš, lai nonāktu pie skaista iznākuma. Atjaunošanai bija iedota sena ēka, kas tagad ir kļuvusi par sakoptu un patīkamu senioru pulcēšanās vietu. Madlienieši rādīja savus rokdarbus, un mums bija iespēja īsā laikā parādīt arī mūsu māku. Tikšanās laikā daudz dziedājām un priecājāmies par jauko tikšanos. Mājinieki bija noorganizējuši mums ekskursiju pa Madlienu un tuvāko apkārtni, kuru vadīja vēstures skolotāja Rasma. Pa četrus kilometrus garo ozolu aleju braucām uz Vērenes muižu. Šāda aleja Latvijā ir vienīgā. Pa ceļam redzējām uguns novērošanas torni, kas no visām pusēm klāts ar lubiņām (šķeltām koka skaidām). Arī tāds Latvijā ir vienīgais. Tālāk mūsu dziedošais busiņš brauca uz Plāteres pilsdrupām, kas patiesībā ir tikai augsts kalns ezera krastā. Līksmo dziesmu pavadībā busiņš mūs uzrāva kalnā. No tā vislabāk varēja redzēt visu apkārtni. Kalna virsotnē ir mākslīgs drupu veidojums un ierīkots atpūtas laukums.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (44)

Alūksniešu sveiciens koknesiešiem26.06.2017

Mīļie draugi Latvijas Likteņdārzā un Kokneses novadā! Mēs Jūs tā saucam, jo uz Koknesi no Alūksnes represēto kluba ”Sarma” esam braukuši vairākas reizes un vienmēr esam mīļi, sirsnīgi sagaidīti. Šogad bijām 27. maijā. Gribējām apskatīt, kas jauns top Likteņdārzā, kā aug mūsu „Saldais pīlādzis”. Bija vairāki ceļojuma dalībnieki, kas Likteņdārzu apmeklēja pirmo reizi un vēlējās nodot savu ziedojumu vai pasūtīt piemiņas bruģakmeni ar iegravētu vārdu. Mūs laipni sagaidīja Kokneses represētie Lības Zukules vadībā, gide Spodra Briede, „Kokneses fonds” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa. Ar mums tikties bija ieradies arī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Gides vadībā izstaigājām Likteņdārza takas. Amfiteātrī un skatu terasē Daugavas krastā vērojām Kokneses pilsdrupas. Likteņdārzā visi darbi rit raiti. Apbrīnojams ir viss paveiktais un topošais pie mūsu Likteņupes.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekskursija gada visziedošākajā laikā26.06.2017

25. maijā bebrēnieši baudīja brīnišķīgu dienu dodoties ekskursijā uz Rīgu un Jūrmalu. Laiks brīnišķīgs, garastāvoklis labs – dodamies šogad pirmajā ekskursijā. Organizatori – bebrēnieši ar pensionāru padomes vadītāju Mārīti Andersoni, bet piedalās arī daudzi koknesieši. Kā var nebraukt pašā ziedu laikā? Atceramies, kā Imants Skrastiņš dziedāja “Ābeles jau ziedos bij, ceriņi jau plauka, tas bij laiks, kad bērni vij vainagus uz lauka.”

Jūrmalā Majoros mūs sagaida gids Armands, liels runātīgs vīrs; kā pats stāsta bijis gan deputāts, gan citur liels priekšnieks. Uz muzejiem gan nevedīšot, pašam tie muzeji apnikuši. Pastaigā pa Jūrmalas ielām rāda ievērojamākās viesnīcas, slavenu cilvēku namus un vasarnīcas. Jūrmalā ir 56000 iedzīvotāju. Tā ir otra lielākā pilsēta Latvijā pēc teritorijas. Kā pilsēta dibināta 1959. gadā. Ķemeri iezīmējas jau 1838. gadā kā ārstniecības iestāde ar slavenajām dūņu vannām. Majori – ļoti sakopta, skaista vieta. Ievērojams piemineklis “Lāčplēsis” (autors Kristovskis), vairākas strūklakas. Pirmā viesnīca atklāta 1926. gadā. Vairākās vietās koka apbūve ar asimetriju, tornīšiem, verandām, mozaīkām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)
back to top