Meža dienā stāda liepiņas30.05.2018

11. maijā senioru klubiņa "Pīlādzītis" 17 dalībnieki pulcējās Blaumaņa pagalmā. Konferenču zālē Vidusdaugavas reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Belickis mūs iepazīstināja ar produktīvo meža koku selekciju, sēklas koku plantācijām un stādu audzēšanas tehnoloģijām VAS Latvijas valsts meži. Koku stādu audzēšanā tiek ieviestas jaunākās tehnoloģijas sākot no sēklu ieguves, uzglabāšanas līdz stādu izaudzēšanai un sagatavošanai izstādīšanai dabas vidē. Katru gadu stādu audzētavās  izaudzē 50,5 miljonus meža koku stādus. Stāstījums bija interesants, klausītāji interesējās par stādu cenām, meža stādīšanas darbu izmaksām. Pēc lekcijas speciālistu vadībā devāmies uz Kokneses parku stādīt Holandes liepas Tilia x vulgaris dižstādu no Steņču stādu audzētavas. Liepu iestādījām īpaši sagatavotā vietā, lai aug un zaļo. Tad ceļojām uz Paugu silu praktisko iemaņu atsvaidzināšanai priežu ietvarstādu  stādīšanā ar stādīšanas stobru. Pēc dažām praktiskām instrukcijas reizēm stādīšanas darbi ritēja raiti. Meža koku stādītāju darbs nav viegls, bet visiem sajūta bija lieliska, jo katrs iestādītais koks ir esoša, paliekoša, dzīvi augoša vērtība. Meža ieaudzēšanā un izaudzēšanā ir jāiegulda lieli resursi. Turpmāk vēlamies uzzināt un iepazīt ko jaunu par Latvijas mežu apsaimniekošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Senioru klubiņš „Pīlādzītis” aicina talkot Likteņdārzā28.05.2018

Klubiņš "Pīlādzītis" 13. jūnijā aicina Kokneses seniorus  uz talku Likteņdārzā. Uz talkas norises vietu būs nodrošināts transports, līdzi jāņem darbarīki un cimdi. Pieteikšanās un sīkāka informācija pa tālruni: 26423431.

printēt

"Pīlādzīša" labie darbi pavasarī07.05.2018

Mēs vēl neesam paspējuši sevi fiziski ievingrināt, kad rau dabā ziedoņa laiks ir klāt. Pavasara košais zaļums un ziedošie augļu dārzi mūs aicina ārpus telpām vērot, priecāties, strādāt dārzā, laukā, mežā, pagalmā, ceļmalā utt. Senioru klubiņš “Pīlādzītis” aprīļa mēnesī sanāca uz 2 sanāksmēm un saviesīgiem pasākumiem.

18. aprīlī ciemojāmies pie Kokneses bibliotēkas kolektīva, atzīmējot Kokneses bibliotēkas 95. pastāvēšanas gada dienu.

19. aprīlī piedalījāmies draudzības pasākumā senioriem Pērses sākumskolā Iršos kopā ar Bebru pagasta senioru padomi “Mārtiņroze”.  Mūs uzaicināja senioru klubiņš ‘ Vālodzīte”. Bijām pārsteigtas par lielisko uzņemšanu un interesanti pavadīto laiku. Paldies, Maijai, Rainai, Intai, Iršu vokālajam ansamblim un visām „Vālodzītēm”. Jūs esat profesionālas sabiedrisko pasākumu organizētājas un vadītājas!

printēt Lasīt visu ziņu

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” aktivitātes martā un aprīlī04.04.2018

Marta mēnesis klubiņa biedriem ir bijis radošs un atnesis arī pārmaiņas. 8. martā rīkojām modes skati “Vecā skapja noslēpumi”. Tikšanās reizē 14. martā Dzintra iepazīstināja ar rokdarbu mākslas veidiem un paraugiem. Apspriedām ideju par rokdarbu izstādes rīkošanu. Daudz darba ieguldījām no savām iepriekšējām telpām pārceļoties uz 2. stāvu. 21. martā rīkojām jauno telpu sakārtošanas talku, izvietojām galdus, krēslus, iekārtojām virtuvi. 28. martā pirmo reizi sanācām jaunajās telpās un pārrunājām 1945. gada 25. marta vēsturiskos notikumus. Terēze  stāstīja par skarbo izdzīvošanu Sibīrijā un pēc tam Latvijā. Gide Daiga Dūniņa iepazīstināja ar 2018. gada senioru ekskursiju piedāvājumu:

06.06.2018. MALĒNIJAS ŠARMS UN LIELISKĀ ALŪKSNE

21.08.2018. LIEPĀJA – PILSĒTA, KURĀ PIEDZIMST VĒJŠ

Sapulcē sarunas noritēja par dažādiem sadzīves rakstura jautājumiem. Zigrīda bija izgatavojusi skaistu Lieldienu dekoru. Lība informēja par senioru braucienu uz Stokholmu un Briseli.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinājums pieteikties senioru kruīzam12.03.2018

Kokneses novada seniori tiek aicināti pieteikties senioru kruīzam no 11. aprīļa līdz 13. aprīlim maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga ar kuģi Romantika. Pieteikties pie Lības Zukules pa tālruni: 26423431. Maksa vienai personai četrvietīgā kajītē kopā ar brokastīm aptuveni 35 eiro.

printēt

Sieviešu dienu svin ar modes skati09.03.2018

Pavasari gaidot, uzplaukst sievietes un puķes! 8. martā senioru klubiņa "Pīlādzītis" dāmas Kokneses novada Sociālā dienesta zālē rīkoja modes skati "No vecā drēbju skapja". "Pagājušajā gadā lieliski izdevās dāmu pirmā modes skate, tāpēc šogad tā bija jārīko atkal. Paldies Allai Svečikovai par pasākuma ideju un modes skates vadīšanu!" – stāsta Dzintra Liepiņa, klubiņa "Pīlādzītis" pārstāve. Desmit drosmīgas dāmas modes parādē katra demonstrēja trīs tērpus, bet dažām bija sarūpēti pat četri tērpi.  Verot vaļā vecos drēbju skapjus, viņām bija izdevies atrast labi saglabājušās jaunības dienu kleitas vai svētku reizēm šūdinātus kostīmus. Katram tērpam bija savs stāsts, šarms un "odziņa". Modes skates vērotāji  to novērtēja ar sirsnīgiem aplausiem, bet Jānis Dzenis visām daiļajām dāmām šajā svētku dienā dāvināja savas sacerētās un citu autoru dziesmas par mīlestību. Uz pasākumu "Pīlādzīša" dāmas bija ielūgušas arī Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri. Viņš uz modes skati bija ieradies ar dzeltenu tulpju klēpi, lai sveiktu  skaisto tērpu modeles un visas klātesošās dāmas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

"Pīlādzīša" aktivitātes sērsnu mēnesī martā05.03.2018

28. februārī senioru klubiņa “Pīlādzītis” sanākšanas reizē sveicām mūsu jubilāres Viju, Villiju un Līviju vārdadienā. Villija svinēja savu 80. dzimšanas dienu, viņa ir klubiņa dalībniece no tā dibināšanas brīža.

Zigrīda iepazīstināja ar mūsu šī gada augu topinambūru (zemes bumbieris) - Helianthus tuberosus L. Interesantais kurvjziežu dzimtas augs ir atceļojis uz Latviju pirms 200 gadiem. Eiropā ienācis no Ziemeļamerikas, kur indiāņi to ir audzējuši kā salizturīgu kultūraugu, saukuši par zemes bumbieri, zemes ābolu, zemes brīnumu. 16. - 17.gs. augu ieveda Anglijā, Francijā, bet Krievijā tas ieceļoja no Kazahijas. Senāk ar topinambūru ārstēja strutainus iekaisumus, augoņus, pavasarī lietots pret nogurumu - lietošanas ilgums 30 dienas ar 10 dienu pārtraukumu, ja ir vēlēšanās ārstēšanos var turpināt neierobežoti ilgi. Zemes bumbieris satur C un E vitamīnus, inulīnu, polisaharīdus, olbaltumvielas, dzelzi, silīciju, fosforu, tā iedarbība nomierinoša, pretiekaisuma, attīroša. Saknes līdzīgas vidēji maziem kartupelīšiem, nesatur cieti, tāpēc tam ir augsta diētiskā un ārstnieciskā uzturvērtība. Topinambūrs samazina cukura līmeni asinīs, pazemina asinsspiedienu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top