faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Koknesieši iepazīst Vecumnieku novadu25.08.2016

Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri ar ģimenēm reizi gadā dodas kopīgā ekskursijā. Šovasar, 17. augustā, viņu ceļš veda uz Vecumnieku novadu, kuru veido seši pagasti: četri no bijušā Bauskas rajona - Vecumnieku, Stelpes, Bārbeles un Skaistkalnes pagasts, un divi no bijušā Aizkraukles rajona - Kurmenes un Valles pagasts. Ekskursijā piedalījās arī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, jo Kokneses novadam ar Vecumnieku novadu ir aizsākusies draudzība. Aizvadītajos Kokneses novada svētkos ar savu kultūras programmu priecēja kuplais Vecumnieku novada pašdarbnieku pulks.

„Tā bija augusta vislietainākā diena, bet mums tā bija krāsaina un iespaidiem bagāta,” – teic viena no ekskursijas dalībniecēm – koknesiete Skaidrīte Dapkuse.

Pirmā ekskursantu apstāšanās vieta bija tepat Koknesē – bioloģiskajā zemnieku saimniecībā „Janavas” Daugavas krastā. Janavu” vārds nav svešs daiļajam dzimumam, ir iecienīts tur ražotais krēms “Beāte”, augu un ziedu toniki, Nāves jūras māla sārma ziepes, mīlestības koka un baltā ceriņa smaržūdeņi. Enerģiskā saimniece Anta Kučere ne tikai ar aizrautību pastāstīja par saimniecībā ražoto produkciju, bet, aicinot pie lielā saimes galda baudīt smaržīgu zāļu tēju, atklāja, kā katrs saviem spēkiem var kļūt veselāks un skaistāks.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

„Pīlādzīša” dāmas talko Likteņdārzā05.08.2016

11. maijā senioru klubiņa „Pīlādzītis” dalībnieces čakli rosījās Likteņdārzā. Rīts ir vējains, apmācies un mazliet rasina. Kaut lietus ir ļoti vajadzīgs, tomēr rodas bažas - ka tik neizjauc mūsu ieceri. Bet diena ir jauka, un mēs – lielākā daļa kluba „Pīlādzītis” dāmu dodamies uz Likteņdārzu – dot savu artavu tā kopšanā. Mūs laipni sagaida Benitas kundze.

Bijīgi speram soļus pa bruģakmeņiem klāto ceļu. Vai maz Latvijā ir ģimenes, ko tuvāk vai tālāk skārušas tā laika baisās vēsmas. Arī mana bērnība pagāja bez tēva – viņš ilgus gadus bija prom. Dārznieka pavadībā dodamies pie garās puķu rabates. Kā jau cienījama vecuma dāmām, asus darbarīkus mums neiztic, dobes malās velēnas atrok vīrieša stiprās rokas. Mūsu uzdevums tās izcilāt, izlasīt nezāles, izravēt. Saule karsē, bet pēc pāris stundu darba skats ir patīkams. Vēlāk kurinām ugunskuru, cepam desiņas, ēdam kārumus, dzeram bērzu sulu un arī ko citu.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses senioru raibā vasara05.08.2016

Vai jūs zināt, cik daudz laika jāpatērē, lai vīngliemežus sagatavotu ēšanai? Un, cik, tāda porcija maksā smalkā Rīgas restorānā? Un kas ir „Valna gliemezs”? Mēs, pensionāri, to visu uzzinājām, jo 19. jūlijā bijām ekskursijā uz Latgali. „Ošu” mājas saimnieks – tāds ellīgs runātājs – mācēja mums interesantas lietas pastāstīt. Gliemeži viņam dzīvo aplokos, un tur vajadzīgas viltīgas ierīces, lai viņus atturētu no prombēgšanas. Reiz arī kaimiņš sācis audzēt gliemežus, un rudenī sarīkojis lielu skandālu, apvainojis otru kaimiņu, ka tas viņam izzadzis viņam gliemežus no aplociņa. Nemaz nav zinājis to, ka rudenī viņi ierokas dziļi zemē, lai pārziemotu. Mūs tur aicināja pie galda pagaršot vārītos gliemežus ar papriku un ar sīpoliem. Daži ar lielu sajūsmu un ziņkārību metās pie bļodām un atzina, ka garšo labi. Daži tā ļoti ilgi un pacietīgi košļāja, beigās atzina, ka zobi nav tik asi, lai tiktu galā ar tādu uzdevumu. Daži vispār nebija pierunājami pat paskatīties uz to pusi. Bet pusdienas „Andrupenes lauku sētā” gan visiem gāja pie sirds. Pancaks ar cymusu un ašuškas – tie tādi veco laiku latgaliešu ēdieni.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Atceroties skolas gaitas04.08.2016

Ir mierīgs, saulains 31.jūlija svētdienas rīts. Taču pie Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas var vērot “nesankcionētu” tautas pulcēšanos. Kā izrādās, tur pulcējas Kokneses vidusskolas 15.izlaiduma absolventi. Satiekas klases biedri, kuru matus skārusi gadu sarma. Skan priecīgi izsaucieni, smiekli, jautājumi: “Vai tu mani pazīsti?” Kopā pēc daudz gadiem pulcējušies 18 bijušie klases biedri.

Par šo pulcēšanos visi mīļu paldies saka Ievai Citko, piedodiet, tagad Ievai Puniņai. Kad nu visi mīļi apsveicinājušies, Ieva aicina pusdienās uz jaunatvērto kafejnīcu “Rūdolfs”. Liels paldies kafeijnīcas meitenēm par garšīgajām pusdienām!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Alūksnes –Apes novadu represētie ciemojas Koknesē15.07.2016

Kokneses novada politiski represēto nodaļas pārstāvji 14. jūlijā ciemos sagaidīja Alūksnes un Apes novadu politiski represēto kluba "Sarma" biedrus. Ik pēc diviem gadiem kluba „Sarma” biedri apmeklē Likteņdārzu. Arī šajā reizē kopā ar koknesiešiem atbraucēji ciemojās Likteņdārzā, nolika atvestos laukakmeņus un zemi lielajam kalnam. Savukārt bioloģiskajā saimniecībā „Janavas” enerģiskā saimniece Anta Kučere iepazīstināja ar plašo produkcijas sortimentu, ļaujot arī ciemiņiem izmēģināt, kā ar saimniecībā radītājiem tonikiem, ziedu destilātiem, krēmu „Beāte” vairot veselību un skaistumu. Radošajā mājā ar ciemiņiem tikās arī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, bet folkloras kopas „Urgas” dalībnieces aicināja uz kopīgām dziesmām un dančiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Svētkus svin kopā

22.06.2016 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Līgo svētkus 22.jūnijā Dienas centrs svinēja kopā ar pensionāru klubiņu "Pīlādzītis". Dienas centra aktīvākie apmeklētāji bija sagatavojuši paši savu teātra izrādi, ko parādīt pensionāru klubiņam. Vēlāk sekoja dziesmas un rotaļas ārā, kur mums pievienojās arī Sociālais dienests, kā arī visi kopīgi cepām desiņas. Kamēr gaidījām, kad izcepsies desiņas, pensionāru klubiņa aktīvistes bērniem iemācīja vēl savādāku veidu kā pīt vainadziņus. Kad vainagi bija sapīti, dziesmas nodziedātas un desas apēstas, pašiem vien bija liels prieks, ka svētkus svinējām kopā šādā kuplā pulkā. Prieks sadarboties!

Dina Bardinska,

ĢADC vadītāja

Pīlādzītis” pie draugiem Daudzevā17.05.2016

Kamēr visi Aizkraukles apriņķa kori satraukti gaidīja savus kora dziesmu skates rezultātus Aizkrauklē, tikmēr Daudzevas Saieta namā sirsnīgā atmosfērā vietējais pensionāru klubiņš uzņēma Sunākstes, Jaunjelgavas, Aizkraukles pensionārus un mūsu Kokneses klubiņa "Pīlādzītis” meitenes.

Piesakot programmu, klubiņa vadītāja Valija Lucāne izjokoja klātsošos, atvainojoties, ka pašvaldības pārstāvja uzruna viņa lielās aizņemtības dēļ atcelta. Izrādījas – 30. aprīlī arī jokošanai piemērota diena. Kad no galdiņiem, pie kuriem sēdējām, zālē atskanēja nožēlas pilnie “ vai, žēl gan”…, uz skatuves mundri uznāca pagasta pārvaldnieks Guntis Ozoliņš, sveicot kopā sanākušos viesus un novēlot mums visiem lielisku atpūtu. Tad nu arī sākās kopābūšanas svētki! Ar savu sniegumu iepriecināja gan meiteņu akordeonistu ansamblis, gan čellistu duets, gan skaists solo dziesmu izpildījums.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top