Senioru klubiņa „Pīlādzītis” aktivitātes martā un aprīlī04.04.2018

Marta mēnesis klubiņa biedriem ir bijis radošs un atnesis arī pārmaiņas. 8. martā rīkojām modes skati “Vecā skapja noslēpumi”. Tikšanās reizē 14. martā Dzintra iepazīstināja ar rokdarbu mākslas veidiem un paraugiem. Apspriedām ideju par rokdarbu izstādes rīkošanu. Daudz darba ieguldījām no savām iepriekšējām telpām pārceļoties uz 2. stāvu. 21. martā rīkojām jauno telpu sakārtošanas talku, izvietojām galdus, krēslus, iekārtojām virtuvi. 28. martā pirmo reizi sanācām jaunajās telpās un pārrunājām 1945. gada 25. marta vēsturiskos notikumus. Terēze  stāstīja par skarbo izdzīvošanu Sibīrijā un pēc tam Latvijā. Gide Daiga Dūniņa iepazīstināja ar 2018. gada senioru ekskursiju piedāvājumu:

06.06.2018. MALĒNIJAS ŠARMS UN LIELISKĀ ALŪKSNE

21.08.2018. LIEPĀJA – PILSĒTA, KURĀ PIEDZIMST VĒJŠ

Sapulcē sarunas noritēja par dažādiem sadzīves rakstura jautājumiem. Zigrīda bija izgatavojusi skaistu Lieldienu dekoru. Lība informēja par senioru braucienu uz Stokholmu un Briseli.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinājums pieteikties senioru kruīzam12.03.2018

Kokneses novada seniori tiek aicināti pieteikties senioru kruīzam no 11. aprīļa līdz 13. aprīlim maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga ar kuģi Romantika. Pieteikties pie Lības Zukules pa tālruni: 26423431. Maksa vienai personai četrvietīgā kajītē kopā ar brokastīm aptuveni 35 eiro.

printēt

Sieviešu dienu svin ar modes skati09.03.2018

Pavasari gaidot, uzplaukst sievietes un puķes! 8. martā senioru klubiņa "Pīlādzītis" dāmas Kokneses novada Sociālā dienesta zālē rīkoja modes skati "No vecā drēbju skapja". "Pagājušajā gadā lieliski izdevās dāmu pirmā modes skate, tāpēc šogad tā bija jārīko atkal. Paldies Allai Svečikovai par pasākuma ideju un modes skates vadīšanu!" – stāsta Dzintra Liepiņa, klubiņa "Pīlādzītis" pārstāve. Desmit drosmīgas dāmas modes parādē katra demonstrēja trīs tērpus, bet dažām bija sarūpēti pat četri tērpi.  Verot vaļā vecos drēbju skapjus, viņām bija izdevies atrast labi saglabājušās jaunības dienu kleitas vai svētku reizēm šūdinātus kostīmus. Katram tērpam bija savs stāsts, šarms un "odziņa". Modes skates vērotāji  to novērtēja ar sirsnīgiem aplausiem, bet Jānis Dzenis visām daiļajām dāmām šajā svētku dienā dāvināja savas sacerētās un citu autoru dziesmas par mīlestību. Uz pasākumu "Pīlādzīša" dāmas bija ielūgušas arī Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri. Viņš uz modes skati bija ieradies ar dzeltenu tulpju klēpi, lai sveiktu  skaisto tērpu modeles un visas klātesošās dāmas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

"Pīlādzīša" aktivitātes sērsnu mēnesī martā05.03.2018

28. februārī senioru klubiņa “Pīlādzītis” sanākšanas reizē sveicām mūsu jubilāres Viju, Villiju un Līviju vārdadienā. Villija svinēja savu 80. dzimšanas dienu, viņa ir klubiņa dalībniece no tā dibināšanas brīža.

Zigrīda iepazīstināja ar mūsu šī gada augu topinambūru (zemes bumbieris) - Helianthus tuberosus L. Interesantais kurvjziežu dzimtas augs ir atceļojis uz Latviju pirms 200 gadiem. Eiropā ienācis no Ziemeļamerikas, kur indiāņi to ir audzējuši kā salizturīgu kultūraugu, saukuši par zemes bumbieri, zemes ābolu, zemes brīnumu. 16. - 17.gs. augu ieveda Anglijā, Francijā, bet Krievijā tas ieceļoja no Kazahijas. Senāk ar topinambūru ārstēja strutainus iekaisumus, augoņus, pavasarī lietots pret nogurumu - lietošanas ilgums 30 dienas ar 10 dienu pārtraukumu, ja ir vēlēšanās ārstēšanos var turpināt neierobežoti ilgi. Zemes bumbieris satur C un E vitamīnus, inulīnu, polisaharīdus, olbaltumvielas, dzelzi, silīciju, fosforu, tā iedarbība nomierinoša, pretiekaisuma, attīroša. Saknes līdzīgas vidēji maziem kartupelīšiem, nesatur cieti, tāpēc tam ir augsta diētiskā un ārstnieciskā uzturvērtība. Topinambūrs samazina cukura līmeni asinīs, pazemina asinsspiedienu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

"Pīlādzīša" aktivitātes Sveču mēnesī22.02.2018

Sveču mēneša pirmajā sanāksmē atvadījāmies no 2017. gada auga sīpola un dzīvnieka vistas, gaiļa. Mūsu izvēlētais Dzeltenā Zemes Suņa gada (ķīniešu horoskops) augs ir topinambūrs, kas zied ar dzelteniem ziediem un dārzos labi pamanāms, bet gada dzīvnieka titulu esam piešķīruši sunim. Nākošajās sanāksmēs pakāpeniski apgūsim zinības par topinambūra izmantošanu un iepazīsim tuvāko cilvēku draugu suni.

14. februārī mūsu sanāksmē piedalījās Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Pašvaldības vadītājs mūs iepazīstināja ar plānoto 2018. gada budžeta tēriņu sadalījumu, kurā Kokneses senioriem ir piešķirti līdzekļi transportam divām ekskursijām, braucienam uz teātri vai koncertu, Latvijas senioru klubiņu “Pīlādzītis” salidojumam 8. septembrī  un gada noslēguma ballei.

printēt Lasīt visu ziņu

Mūžu dzīvo, mūžu mācies07.02.2018

Janvāra mēnesī klubiņa biedriem notika trīs tikšanās reizes. Šobrīd senioru klubiņā „Pīlādzītis” ir 29 biedri. Veicot aptauju, cik īsteni koknesieši esam, noskaidrojām, ka vienīgā starp mums dzimusī koknesiete ir Zanda Karpa. Visi citi ir iebraucēji no dažādām Latvijas pusēm. Interesanti būtu uzzināt, cik ir tādu, kas visu savu dzīvi ir nodzīvojuši Koknesē. Analizējot klubiņa biedru aktivitātes, varam sevi uzslavēt, ka esam bijuši čakli vietējo pasākumu apmeklētāji. Šā gada pirmajā tikšanās reizē 3.janvārī tradicionāli sveicām savējos pie eglītes ar Laimes loterijas dāvaniņām un laba vēlējumiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” vēlējumi Jaunajā gadā03.01.2018

Senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki pateicas par sadarbību dažādu pasākumu organizēšanā: Kokneses novada domei, Sociālajam dienestam, Kokneses kultūras nama kolektīvam, kapelai "Aizezeres muzikanti". Paldies par atsaucību veikala "Sēnīte" vadītājai Silvijai Strodei, profesionālajām sava aroda meistarēm: "Kokneses Miesnieka gardumi" pavārei Anitai un konditorei Initai.   Aizvadītā gada nogalē, 28. decembrī, senioru balli "Sapņu putenī" atklājām ar dzejnieka Jāņa Petera dzejas rindām: "Un atkal Tev priekšā ir ceļš, Un iekšā ir tik daudz no jauna, Un pāri tik daudz no vecā, Un cauri ir jādzīvo pašam."  Paldies visiem Kokneses pagasta senioriem, kuri piedalījās sarīkojumā. Paldies viesiem no Aizkraukles senioru biedrības, Bebru pagasta senioru padomei "Mārtiņroze", Iršu pagasta senioru klubiņam "Vālodzīte" par atsaucību un aktīvu dalību ballē. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
back to top