"Pīlādzītis" rudens darbos01.11.2018

17. oktobrī senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki strādāja talkā "Rudens lapa". Mēs ne tikai strādājām, bet arī priecājāmies par zelta rudeni, to video formātā iemūžināja Lonija: "Lapas dzeltenās", "Es nevēlos dejot tango". Marita un Ņina ceļoja uz Briseli, lai paviesotos mūsu Eiroparlamentāriešu darba vietā. Marita bija ievērojusi pilsētas arhitektonisko dizainu, bet Ņina bez skaistuma saskatījusi blakus mītošo nabadzību. Oktobra mēnesī Vilija Kokneses bibliotēkas apmeklētājus iepriecināja ar apsveikumu kartīšu kolekciju. Novembrī svinam Latvijas valsts 100. dzimšanas dienu, sveicam mūsu jubilārus un apmeklējam Kokneses kultūras namā rīkotos kultūras pasākumus.

printēt Lasīt visu ziņu

Labo darbu nedēļa15.10.2018

Labo  darbu  nedēļā  senioru  klubiņš "Pīlādzītis" 17.oktobrī no pulksten 10 līdz 12 organizē  talku "Rudens lapa" 2. pasaules  kara  piemiņas vietā Kokneses  parkā. Ikviens var piebiedroties!

printēt

Rudentiņš bagāts vīrs05.10.2018

Septembrī organizējām 5. senioru klubiņu "Pīlādzītis" salidojumu, bijām klātesoši visos sabiedriskajos pasākumos, darbojāmies dabā, dārzā, mājās. 29.09.2018.g. braucām sēņot uz "Paugu" silu, guvums bija niecīgs, tomēr katrs sēņotājs kādu ēdamu sēni bija atradis- Vija pat sila baraviku. Sēņošanas pastaigas laikā savācām tukšās pet pudeles, dažādu našķu iepakojumus, salikām kopīgā atkritumu maisā un aizvedām uz privātmājas konteineru. Mēs esam par tīru vidi, jo pastaiga tīrā mežā ir dziedinoši – veselīga. Klāt oktobra salnu rīti ar krāšņo lapu koku rudens rotu. Dārznieki steidz novākt ražu, izvērtē ieguvumus un zaudējumus, priecājas par veiksmēm. Sanākšanas reizēs iepazīstam dārzkopju darba rezultātus: Tā Zigrīdai izdevies izaudzēt – mūsu šī gada auga Topinambūra stāda lielisku “zemes bumbieru” ražu. Stādiņš agri pavasarī bija rūpīgi kopts un lutināts uz palodzes podiņā. Viņa bija sagatavojusi Topinambūra ražas salātus ar riekstiem – mums garšoja lieliski. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Rudenīgā pastaiga05.10.2018

Saulainā rudens dienā mūsu senioru pulciņš devās sēņot uz netālo mežu. Kā jau sēņotāji – bruņojušies ar darba rīkiem un groziem, devāmies vākt meža veltes.

Metām cilpas kā zaķi, locījām kājas un balsis, bet raža nedevās rokās. Nolēmām novākt ieročus un pieklusināt balsis, bet nelīdzēja.

Iedarbojās vecā paruna par sēnēm. Piektdien dzima, sestdien auga, svētdien brauca precinieki. Nokavējām, jo atbraucām otrdien. Nesagaidījušas preciniekus, tās nedaudzās bija novītušas. Jaunās vēl nebija dīgušas. Divarpus stundu raža bija LIELA, katrai apmēram piecas vai sešas sēnes. Baudījām meža klusumu un rudenīgo dienu!

printēt Lasīt visu ziņu

"Pīlādzīšu" salidojums Koknesē 10.09.2018

Laikā, kad visskaistākām ogām pasaulē pilni pīlādžu zari, senioru klubiņi, kuri nes latviešiem svētā koka -  pīlādža vārdu, satikās "Pīlādzīšu" 5. salidojumā.  Šoreiz salidojuma tēma bija "Rudentiņš bagāts vīrs".

8. septembrī senioru klubiņš "Pīlādzītis" Koknesē sagaidīja draugus no Aizkraukles, Vecpiebalgas, Jaunolaines, Garkalnes, Varakļānu un Sējas novadu pašvaldībām. Viena no pasākuma organizētājām Lība Zukule teic, ka šī tikšanās reizi gadā ir kļuvusi par sirsnīgas draudzības apliecinošu tradīciju.

Salidojuma atklāšana notika Kokneses kultūras namā, kur arī varēja apskatīt mūsu senioru radošo darbu izstādi. Par Kokneses "Pīlādzīšu" darbošanos pastāstīja klubiņa vadītāja Zenta Bērziņa, bet šarmantā viešņa no Alaines muižas vedināja atgriezties tālā Kokneses senatnē.

Visas dienas garumā mājinieki piedāvāja ciemiņiem iepazīt Koknesi un kopā baudīt pozitīvām emocijām dienu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Sapņu ekskursija05.09.2018

Paša augusta vidū Kokneses seniori brauca ekskursijā uz Liepāju. Garo ceļu palīdzēja pārvarēt komfortablais autobuss un gides Daigas Dūniņas stāstījums par vietu vēsturiskajiem notikumiem. Pilsēta mūs sagaidīja ar mierīgu, bezvēja lietutiņu visas dienas garumā. Sapņos izsapņotā zili mirdzošā Baltijas jūra bija baltā migliņā tīta. Koknesieši, plēves mētelīšos tērpušies, nejutās noskumuši. 

Piejūras parkā interesenti iebrida Baltijas jūrā, tad apskatīja Līviem veltīto, oriģinālo metāla skulptūru - Spoku koku, atjaunoto promenādi un restaurācijas darbus senajām koka ēkām. Izstaigājām Kūrmājas prospektu, apskatot piecas metālā izgatavotās skulptūru grupas – Liepājas himnai "Pilsētā, kurā piedzimst vējš…". Liepājas vēsturiskajā centrā vērojām Rožu laukumu, M. Berči celtās mājas un Latvijas mūziķu aleju. Amatnieku namā iepazinām dzintara apstrādes darbnīcu rotas lietas, audēju meistardarbus, šūšanas mākslas gobelēnus un garākās dzintara krelles pasaulē. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top