faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Senioru klubiņa “Pīlādzītis” dzīvesziņa18.04.2017

Tiekoties 12. aprīlī, sveicām mūsu jubilāri Ilzi Kalvišķi 75 gadu jubilejā un arī citus gaviļniekus. Apspriedām gatavošanos Lielajai talkai. 22. aprīlī pulksten 10 tiksimies pie parka estrādes!Bet nākošā talka būs veltīta Latvijas valsts simtgadei. Senioru klubiņa biedri sadarbībā ar akciju sabiedrību „Latvijas valsts meži” 28. aprīlī stādīs parastās priedes Pinus Sylvestris saimniecisko mežu, kuru varēs nocirst pēc 100 gadiem – Latvijas valsts divsimtgadē.

Biruta bija sagatavojusi cepures dekoru ar “Pīlādzītis” logo – zaļa pamatne un sarkanīgi oranži burti. Klātesošie padomāja un izlēma, ka logo varētu būt līdzīgs, bet cepures vai lakati dažādi. Pārrunājām par mūsu izvēlētā gada auga parastā sīpola stādīšanu lokiem un to ikdienas patēriņu. Interesenti iepazinās ar jauno Pensionāru federācijas avīzi. Mājās kādā iedvesmas brīdī bijām izgatavojušas Lieldienu dekorus – cāļus, vistiņas, zaķus. Pāršķīrām grāmatu par vistkopību. Īpaši skaists bija Zandas zaķa grozs ar krāsotām olām. Nākošā tikšanās reize 26. aprīlī klubiņa telpās.

printēt Lasīt visu ziņu

Retro modes skate vissievišķīgākajā marta dienā

08.04.2017 kur : Kokneses novada domes Sociālais dienests

Kokneses novada sociālā dienesta mājīgā zāle saulainajā 8. marta dienā senioru klubiņa „Pīlādzītis” dāmas rīkoja retro modes skati. Gatavojoties modes skatei, dāmas pārcilāja drēbju skapjus un atrada sen aizmirstus, bet vēl noderīgus tērpus. Bija padomāts par telpas noformējumu svētku noskaņā – dzeltenas narcises, grāmatas un žurnāli par modi ļāva sajust seno dienu skaistumu.

Modes skati atklāja un vadīja stila konsultante Alla Svečikova, izspēlējot večiņas tēlu, kas pārtapa šarmantā dāmā. Retro tērpu parādi vēroja un vērtēja skatītāji. Katram modelim bija īpašs stāsts par savu tērpu. Paldies par lielisko tērpu demonstrēšanu modelēm Birutai, Ņinai, Lībai, Nanijai, Aleksandrai, Ilzei, Rasma un Zigrīdai!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Atsauc atmiņā 1949. gada 25. martu20.03.2017

Ar sirsnīgiem sveicieniem suminājām dzimšanas dienā mūsu Villiju, kā arī klubiņā uzņēmām jaunu biedri – Loniju Broku. Šoreiz mūsu tikšanās bija veltīta 1949. gada 25. marta deportāciju atcerei. Terēzija Gerasimova mums pastāstīja, kā viņu, deviņpadsmitgadīgu meiteni, no skolas kopmītnes apcietināja un ielika lopu vagonā ar norīkojumu uz tālo zemi Sibīriju. Līdzi bija skolas drēbes un kančuks rupjmaizes. Noraudājušies un nomocījušies nonākuši galapunktā, kur tos sagaidīja vietējie iedzīvotāji. Attieksme no vietējiem bijusi dažāda - gan apsaukājuši par fašistiem, gan priecājušies par skaistiem cilvēkiem un bijuši izpalīdzīgi. Kopš šī drausmīgā notikuma ir pagājuši 68 gadi, bet tie, kas to ir piedzīvojuši, nekad to neaizmirsīs. Tā Terēzei pagāja septiņi jaunības gadi izsūtījumā, bet 1956. gadā, atbraucot uz Latviju, bija ierobežojumi darba pieejamībā, jo bija represētā.

printēt Lasīt visu ziņu

Senioru kubiņa „Pīlādzītis” tikšanās

01.03.2017

Tikšanos 1. martā iesākām ar klusuma brīdi, pieminot Ņinas Rušmanes māsas un Vilijas Čunčules vīra aiziešanu mūžībā. Turpinot sanākšanas reizē iecerēto, sveicām Viju Bojāri dzimšanas dienā un iztirzājām finanšu pratības tematiku. Mūsu grāmatveži stāstīja par darba dzīves pienākumiem un šodienu. Pensionāra bilances noteicošais faktors ir pensijas lielums, veselības stāvoklis un izdzīvošanas prasmes.

Kopsavilkums: pirmkārt tiek nomaksāti visi maksājumi - par elektrību, mobilo tālruni, komunālajiem pakalpojumiem un medikamentiem. Atlikums pēc vajadzību saraksta – pārtikas un apģērba iegādei, tiek atlicināts kultūras pasākumiem, uzkrājumam nenoskārstai vajadzībai. Seniori rūpīgi seko veikalu atlaižu sistēmai. Īpaša kategorija ir dārznieki, kas saražo daļu pārtikas sev un savai ģimenei. Tāpat tie, kas pielieto savu pieredzi ģimenes budžeta plānošanā. Šī gada mūsu augs ir parastais sīpols (Allium cepa L). Latvijas vietējie sīpoli - saukti par ziemas sīpoliem vai vietējem kartupeļsīpoliem ir ļoti seni dārzeņi Baltijas zonā. Tie atceļojuši no Sibīrijas, Tālajiem austrumiem, Kaukāza,Vidusāzijas. Pasaulē pazīstamas 600 sīpolu sugas, bet pārtikai kultivē tikai sešas. Botāniķu klasifikācijā sīpols ir pazemes pumpurs, kas sastāv no sīpola pamatnes (saknīšu zona), sulīgām lapu pārveidnēm (atkarībā no šķirnes tās var būt baltas, rozā, sarkanīgas), kuru žāklēs atrodas vairāki augšanas pumpuri un sausās zvīņlapas vai sīpola miziņas (atkarībā no šķirnes - dzeltenas, baltas, sarkanas).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Senioru klubiņš „Pīlādzītis” izvēl Gaiļa gada augu20.02.2017

Tikšanās reizē 15. februārī senioru klubiņa „Pīlādzītis” dalībnieki sveica jubilejā Antoniju Ribakovu, apsprieda ekskursiju datumus, ceļojuma plānus, izvēlējās 2017. gada augu un risināja vēl citas aktualitātes.

Nolēmām šajā gadā ekskursijās doties 14. jūnijā un 23. augustā – atceres dienās, kad arī mēs pieminēsim latviešu tautas drūmos pagātnes notikumus. Gide Daiga Dūniņa iepazīstināja ar ceļojumu plāniem.

printēt Lasīt visu ziņu

Tikšanās Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedriem

15.02.2017 kur : Kokneses novada domes Sociālais dienests

15. februārī pulksten 15 Koknesē, Kokneses novada Sociālā dienesta zālē, uz tikšanos aicināti Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri, lai kopīgi apspriestu 25. marta atceres pasākuma organizēšanu un citus jautājumus.

Seniori dzīvo aktīvi!

01.02.2017 kur : Kokneses novada domes Sociālais dienests

1.februārī Kokneses novada sociālā dienesta zālē notika senioru klubiņa „Pīlādzītis”, Bebru pagasta pensionāru padomes „Mārtiņroze” un citu interesentu tikšanās ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri un tūrisma gidi Daigu Dūniņu.

Domes priekšsēdētājs Dainis Vingris iepazīstināja ar pašvaldības realizējamiem projektiem. Lai veicas lielo darbu īstenošanā! Vislabākā bija ziņa, ka arī šogad seniori savām aktivitātēm saņems pašvaldības atbalstu – izdevumi ekskursiju rīkošanai un par transporta pakalpojumiem pasākumu apmeklēšanai šī gada budžetā ir apstiprināti.

Asa diskusija izvērtās par Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas slēgšanu un ceļu kvalitāti novadā. Izskanēja nepamatoti pārmetumi pašvaldībai, bet katrs kritiskais jautājums tika izskaidrots un rasta savstarpēja sapratne. Manuprāt, sabiedrības aizdomīgums neveicina darbīgumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top