Lapas karte
AA+A++
A AAA

Senioriem

Izzinoša un iespaidiem bagāta ekskursija Kurzemes pusē

09.09.2019

7. augusta rītā ceļotāji devās ieplānotajā ekskursijā uz Kurzemes pusi.  Rīta kafijas pauzē iepazinām "Lāču" maizes ceptuves atpūtas dārza labiekārtojumu, veikala – kafejnīcas piedāvātos gardumus.

 Lestenes baznīcā vietējā gide mūs iepazīstināja ar dievnama izcelsmes un pastāvēšanas vēsturiskajām pārvērtībām. Pašlaik turpinās baznīcas atjaunošanas un restaurācijas darbi. Blakus baznīcai esošais Lestenes brāļu kapu komplekss ir skarba liecība par pagātnes smagajām cīņām. Te jāpiemin teiciens: "Ak, svētā Lestene!", jo visos laikos viedie un redzīgie cilvēki ir glābuši baznīcas interjera mākslas darbus saglabājot tos līdz mūsdienām.

Lasīt visu ziņu

Ekskursija Kokneses novada represētajiem

02.07.2019

Kokneses novada politiski represēto nodaļa 22. augustā organizē ekskursiju Kokneses novada represētajiem. Iecerēts apmeklēt Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeju "Kalna Ziedi", ģimenes uzņēmumu SIA "Rozīne", kurā gatavo "Skrīveru mājas saldējumu" un citas Skrīveros ievērojamas vietas, kā arī ceļš vedīs uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju. Pusdienas plānotas Skrīveros "Klidziņā". Sīkāka informācija, zvanot L.Zukulei (tālr. 26423431) vai M. Dzenei (26191982).

Konference "1941.gada 14.jūnija piemiņai"

20.06.2019

20190614_121510.jpgIr jūnija vidus un šodien lielā vasaras svelme ir atkāpusies – pelēkas, drūmas debesis, kas liek piestāt, pārdomāt, atcerēties... Sirdī skumjas, bezspēcība un liels jautājums "KĀPĒC?"

Dodos uz Rīgu uz prezidenta pili, lai piedalītos konferencē "1941.gada 14.jūnija piemiņai", kas veltīta uz Sibīriju aizvestajiem gandrīz četriem tūkstošiem Latvijas bērnu. Manai mammai Ainai Bluzmanei arī šeit vajadzēja būt, bet lielā gadu nasta liek sevi manīt, ka nav vairs tā spēka un izturības, lai satiktos ar saviem Sibīrijas draugiem. Mammas lūgums – aizbrauc un esi kopā ar viņiem šajā atceres dienā, kad izsūtīja un izpostīja visu mūsu ģimeni. Un tā es nonācu vidē, kur atmiņu stāsti plosīja katra sirdi par zudušajiem dzīves gadiem, par izdzīvošanu Sibīrijas plašumos, par pārdzīvoto. Ikviens atceres mirklis bija kā sāpīgu ciešanu nasta, kuras smagums gūlās visu klātesošo sirdīs.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Uz talku Likteņdārzā

20.06.2019

3. jūlijā Kokneses senioru klubiņš "Pīlādzītis" un Kokneses novada represēto nodaļa organizē talku Likteņdārzā. Uz talkošanu tiek aicināti Kokneses pagasta seniori un represēto nodaļas biedri. Izbraukšana uz Likteņdārzu pulksten 8:20 no Stacijas laukuma, pulksten 8:30 no laukuma pie veikala "Elvi".

Lasīt visu ziņu

Uz Saules pilsētu!

14.06.2019

dscn0455_1.jpgIlgi gaidītais 5. jūnija ekskursijas rīts pienāca saulains un karsts. Paldies, visiem Kokneses senioriem, kas nenobijās no solītā karstuma viļņa un drosmīgi devās ceļā.

Garais ceļa posms no Kokneses līdz Pakrojas muižai pagāja ātri, klausoties mūsu gides Daigas interesantajos stāstos. Pakrojas muiža ir lielākais līdz mūsdienām saglabājies muižas komplekss Lietuvā. Muižu dēvē par dzīvo muzeju, tur darbojas darbnīcas, manufaktūras, bet tūristi var pasūtīt savām vēlmēm piemērotu atpūtas veidu par atbilstošu samaksu. 

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Meža dienā iestāda nākamās simtgades lietaskokus

07.05.2019

meza_stadisana.jpg30. aprīlī klubiņa "Pīlādzītis" seniori pulcējās Blaumaņa pagalmā, lai piedalītos "Meža dienas" pasākumā. 19 interesenti noklausījās Jāņa Belicka lekciju par produktīvas mežaudzes ieaudzēšanu, kopšanu, aizsardzību un koksnes ražas novākšanu. Mūsu valsts mežos valdošās koku sugas ir priede, egle, bērzs. Koku sēklas iegūst no speciāli ierīkotām, koptām sēklu koku plantācijām. Meža stādu audzēšanas siltumnīcās izaudzē viengadīgus ietvarstādus stādīšanai sagatavotā augsnē mūsu mežos. Ļoti svarīga ir jauno meža stādījumu kopšana un aizsardzība pret kukaiņu un briežveidīgo bojājumiem. 

Lasīt visu ziņu

Klubiņa "Pīlādzītis" pavasara darbi

29.04.2019

Meža dienā - 30. aprīlī pulksten 10 seniori tiek aicināti uz tikšanos Koknesē, Blaumaņa ielā 3. Būs ziņojums par mežu apsaimniekošanas problēmām, stādīsim Kokneses parkā piemiņas koku, brauksim uz meža izcirtumu, kur trenēsim fiziskās iemaņas kociņu stādīšanā ar stādāmo stobru. Aicināti seniori – interesenti.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top