faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Aicinājums Kokneses senioriem21.10.2016

Kokneses pagasta seniori tiek aicināti 20. novembrī doties braucienā uz Rīgu, lai apmeklētu Dailes teātra izrādi „Laulības dzīves ainas”. Izrādes sākums pulksten 15, biļetes cena EUR 5.60. Izbraukšana no Kokneses pulksten 12. Izrādes apmeklējumam pieteikties, zvanot Maritai Radvilai, T. 26173691

printēt

Ekskursija pa Vidzemi03.10.2016

Mēs, Bebru pagasta pensionāri, savā rudens ekskursijā 24. septembrī vēlējāmies tuvāk iepazīt kultūrvēsturisko Ziemeļvidzemi.

Rīta agrumā mūs sagaidīja viena no vecākajām un latviskākajām pilsētām – Cēsis. Krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāta, šī pilsēta iemieso senatnes garu. Intriģējošs ceļojuma sākums – mūsdienīgu pašapziņu vēstošā jaunā Vidzemes koncertzāle ”Cēsis”. Akustiskajā zālē no lielās skatuves izskanēja arī mūsu, 44 senioru, dziedātā “Upe nesa ozoliņu”. Ļoti interesanta stāstījuma un visu koncertzāles telpu apskates iedvesmoti, turpinājām ceļu tālāk uz zaļo mākslas pilsētu Rūjienu. Šī mazpilsēta mūs iepazīstināja ar savu lepnumu – trim Kārļa Zemdegas veidotiem pieminekļiem, un pacienāja ar garšīgām pusdienām. Ķoņu dzirnavās izsekojām līdzi graudu ceļam. Retro stila mašīnas tur vēl joprojām plucina, kārš, vērpj un satin vilnas dziju šķeterēs. No pārstrādātās vilnas top segas, spilveni un citi izstrādājumi. Atceļā, ielūkojušies daudzveidīgajā Valmierā, taču pilnībā to neiepazinuši, devāmies uz Kocēnu novada Kokmuižas Barona pili. Vēlā pēcpusdiena mūs steidzināja apmeklēt unikālo Sietiņiezi. Ļoti skaists un iespaidīgs dabas piemineklis teiksmainās Gaujas krastā – lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā. Dzirdēja izsaucienus: “Kāds skaistums! Kā Alpos!” Lūk, arī vakars klāt. Vēl tikai caur ērtā autobusa logu vērojot jau iekrāsojušos rudenīgo ainavu, pamājot sveikas Gūtmaņa alai Siguldā, devāmies mājās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Ekskursija Kokneses senioriem „Nu to Rīgu ieraudzīju!”19.09.2016

Šī gada 5. oktobrī Kokneses pagasta senioriem tiek rīkota ekskursija uz Rīgu. Izbraukšana pulksten 8 no Kokneses dzelzceļa stacijas, kā arī ekskursanti var pulcēties pie veikala „Elvi”. Ekskursijā iecerētie apskates objekti: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas radio un TV tornis, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs. Pusdienas plānotas Lido kompleksā.

Ekskursijai pieteikties pie Maritas Radvilas, zvanot pa tālruņiem: 65161361; 26173691.

Esiet atsaucīgi un piedalieties gadskārtējā rudens ekskursijā!

printēt

Aicinājums Kokneses novada senioriem doties kruīza braucienā!01.09.2016

Kokneses novada senioriem tiek piedāvāta iespēja šīgada 3. oktobrī doties senioru kruīza braucienā Rīga-Stokholma-Rīga. Biļetes cena – 35 eiro. Interesentiem lūgums līdz 10.septembrim pieteikties pie Lības Zukules pa tālruni 26423431.

Plašāka informācija par kruīza braucienu šeit.

printēt

Koknesieši iepazīst Vecumnieku novadu25.08.2016

Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedri ar ģimenēm reizi gadā dodas kopīgā ekskursijā. Šovasar, 17. augustā, viņu ceļš veda uz Vecumnieku novadu, kuru veido seši pagasti: četri no bijušā Bauskas rajona - Vecumnieku, Stelpes, Bārbeles un Skaistkalnes pagasts, un divi no bijušā Aizkraukles rajona - Kurmenes un Valles pagasts. Ekskursijā piedalījās arī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, jo Kokneses novadam ar Vecumnieku novadu ir aizsākusies draudzība. Aizvadītajos Kokneses novada svētkos ar savu kultūras programmu priecēja kuplais Vecumnieku novada pašdarbnieku pulks.

„Tā bija augusta vislietainākā diena, bet mums tā bija krāsaina un iespaidiem bagāta,” – teic viena no ekskursijas dalībniecēm – koknesiete Skaidrīte Dapkuse.

Pirmā ekskursantu apstāšanās vieta bija tepat Koknesē – bioloģiskajā zemnieku saimniecībā „Janavas” Daugavas krastā. Janavu” vārds nav svešs daiļajam dzimumam, ir iecienīts tur ražotais krēms “Beāte”, augu un ziedu toniki, Nāves jūras māla sārma ziepes, mīlestības koka un baltā ceriņa smaržūdeņi. Enerģiskā saimniece Anta Kučere ne tikai ar aizrautību pastāstīja par saimniecībā ražoto produkciju, bet, aicinot pie lielā saimes galda baudīt smaržīgu zāļu tēju, atklāja, kā katrs saviem spēkiem var kļūt veselāks un skaistāks.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

„Pīlādzīša” dāmas talko Likteņdārzā05.08.2016

11. maijā senioru klubiņa „Pīlādzītis” dalībnieces čakli rosījās Likteņdārzā. Rīts ir vējains, apmācies un mazliet rasina. Kaut lietus ir ļoti vajadzīgs, tomēr rodas bažas - ka tik neizjauc mūsu ieceri. Bet diena ir jauka, un mēs – lielākā daļa kluba „Pīlādzītis” dāmu dodamies uz Likteņdārzu – dot savu artavu tā kopšanā. Mūs laipni sagaida Benitas kundze.

Bijīgi speram soļus pa bruģakmeņiem klāto ceļu. Vai maz Latvijā ir ģimenes, ko tuvāk vai tālāk skārušas tā laika baisās vēsmas. Arī mana bērnība pagāja bez tēva – viņš ilgus gadus bija prom. Dārznieka pavadībā dodamies pie garās puķu rabates. Kā jau cienījama vecuma dāmām, asus darbarīkus mums neiztic, dobes malās velēnas atrok vīrieša stiprās rokas. Mūsu uzdevums tās izcilāt, izlasīt nezāles, izravēt. Saule karsē, bet pēc pāris stundu darba skats ir patīkams. Vēlāk kurinām ugunskuru, cepam desiņas, ēdam kārumus, dzeram bērzu sulu un arī ko citu.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses senioru raibā vasara05.08.2016

Vai jūs zināt, cik daudz laika jāpatērē, lai vīngliemežus sagatavotu ēšanai? Un, cik, tāda porcija maksā smalkā Rīgas restorānā? Un kas ir „Valna gliemezs”? Mēs, pensionāri, to visu uzzinājām, jo 19. jūlijā bijām ekskursijā uz Latgali. „Ošu” mājas saimnieks – tāds ellīgs runātājs – mācēja mums interesantas lietas pastāstīt. Gliemeži viņam dzīvo aplokos, un tur vajadzīgas viltīgas ierīces, lai viņus atturētu no prombēgšanas. Reiz arī kaimiņš sācis audzēt gliemežus, un rudenī sarīkojis lielu skandālu, apvainojis otru kaimiņu, ka tas viņam izzadzis viņam gliemežus no aplociņa. Nemaz nav zinājis to, ka rudenī viņi ierokas dziļi zemē, lai pārziemotu. Mūs tur aicināja pie galda pagaršot vārītos gliemežus ar papriku un ar sīpoliem. Daži ar lielu sajūsmu un ziņkārību metās pie bļodām un atzina, ka garšo labi. Daži tā ļoti ilgi un pacietīgi košļāja, beigās atzina, ka zobi nav tik asi, lai tiktu galā ar tādu uzdevumu. Daži vispār nebija pierunājami pat paskatīties uz to pusi. Bet pusdienas „Andrupenes lauku sētā” gan visiem gāja pie sirds. Pancaks ar cymusu un ašuškas – tie tādi veco laiku latgaliešu ēdieni.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top