Senioru klubiņa "Pīlādzītis" 2019.gada izvēle23.01.2019

Šī gada augs ir parastais ķirbis ( galda ķirbis ) – Cucurbita pepo L.  Ķirbjaugu izcelsmes valsts ir Dienvidamerika, Centrālā Amerika, tie ir viengadīgi divdzimumu svešapputes augi ar dziļu, labi izveidotu sakņu sistēmu. Augļi dažāda lieluma, formas, krāsas - ir liela šķirņu un hibrīdu izvēle. Zināms, ka ķirbji ir ļoti veselīgi, bet bieži vien ir skaisti skapjaugšas dekori. Ķirbji sējami maija beigās, stādāmi ar dēstu jūnija sākumā. Pavasarī tos sēsim, stādīsim un ražu izmantosim veselīgākai pārtikai.  Dzīvnieks – kaza. Kazas ir sabiedriski dzīvnieki, pieticīgas, prot izdzīvot trūcīgos apstākļos. Viņas labi sadzīvo ne tikai ar savām sugas māsām, bet arī ar citiem dzīvniekiem – kaķi, suni, cilvēku, zirgu, govi utt. Viena īpatnība visu šķirņu kaziņām - viņām patīk brīvība. 2019.gada 30. janvārī klubiņa dalībnieki klausīsies  kazkopības praktiķu Birutas, Ilzes stāstos.   

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Senioru klubiņa “Pīlādzītis” 2018. gada notikumu mozaīka07.01.2019

Dabas apritē pagājis gads, sagaidīti un pavadīti Ziemas saulgrieži – pārziemosim un būsim atkal pavasarī. Klubiņā "Pīlādzītis" darbojas seniori ar šādu vecuma struktūru: no 64 g.- 70 g. – 8; no 71 g. – 80 g. – 16; no 81 g.- 90 g.-7,  kopā 31 dalībnieks.

2018. gada laikā esam sanākuši 26 reizes - katru mēnesi 2 reizes trešdienās  plkst. 12: 00 Vērenes ielā Nr 1-4. Sanāksmēs (vidējais apmeklējums 22 dalībnieki ) pie kafijas, tējas pārrunājam jautājumus par tā brīža aktualitātēm, sveicam jubilārus, stāstam anekdotes, minam mīklas. Piedalāmies Kokneses novada organizētajos pasākumos (vidējais apmeklējums 14  dalībnieki ).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Ik gadu tiekas pie Ziemassvētku eglītes18.12.2018

15. decembrī Bebru pamatskolā gadskārtējā pasākumā satikās Bebru pagasta vecļaudis, lai pie Ziemassvētku eglītes atskatītos uz aizejošo gadu un izsacītu laimes vēlējumus Jaunajā gadā. Bebru pagasta pensionāru padome "Mārtiņroze" bija parūpējusies par sirsnīgu pasākuma noskaņu un skaisti klātu svētku galdu.

Tāpat kā citus gadus svētku svinētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja kapela "Aizezeres muzikanti". Montas un Ineses Skuju dziedātā Jāņa Lūsēna dziesma "Mazu brīdi pirms…" aizveda tajā vārdos neizsakāmajā sajūtā, ko piedzīvojam ceļā uz gaismu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Rosība īsajās gaismas dienās03.12.2018

Novembra mēnesis pagājis klātesot mūsu valsts simtgades svinību norisēs un dažādu projektu piedāvājumos. Tā veselības veicināšanas ietvaros "Pīlādzēni" (8 dalībnieki) regulāri piektdienās apmeklē peldbaseinu. Dalībnieku vērtējums šīm fiziskajām aktivitātēm ir labvēlīgi pozitīvs. Savukārt citi brīvprātīgi apvienojušies pašiedvesmas projektā "Tievēšana". Tā ir nesteidzīgi gara pastaiga dabas vidē ar cēlu mērķi saņemt balvu prātam un dvēselei – apēdot kādu saldu našķi kafejnīcā. Ilze aicina pie sevis: "Atnāciet gar Daugavas krastu līdz manai mājai ( apm. 13 km) es Jūs uzcienāšu par velti", kas zina, varbūt līdz pavasarim arī izdosies.

printēt Lasīt visu ziņu

"Pīlādzītis" rudens darbos01.11.2018

17. oktobrī senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki strādāja talkā "Rudens lapa". Mēs ne tikai strādājām, bet arī priecājāmies par zelta rudeni, to video formātā iemūžināja Lonija: "Lapas dzeltenās", "Es nevēlos dejot tango". Marita un Ņina ceļoja uz Briseli, lai paviesotos mūsu Eiroparlamentāriešu darba vietā. Marita bija ievērojusi pilsētas arhitektonisko dizainu, bet Ņina bez skaistuma saskatījusi blakus mītošo nabadzību. Oktobra mēnesī Vilija Kokneses bibliotēkas apmeklētājus iepriecināja ar apsveikumu kartīšu kolekciju. Novembrī svinam Latvijas valsts 100. dzimšanas dienu, sveicam mūsu jubilārus un apmeklējam Kokneses kultūras namā rīkotos kultūras pasākumus.

printēt Lasīt visu ziņu

Labo darbu nedēļa15.10.2018

Labo  darbu  nedēļā  senioru  klubiņš "Pīlādzītis" 17.oktobrī no pulksten 10 līdz 12 organizē  talku "Rudens lapa" 2. pasaules  kara  piemiņas vietā Kokneses  parkā. Ikviens var piebiedroties!

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top