Koknesieši Vislatvijas senioru klubiņu "Pīlādzītis" saietā Vecpiebalgā02.10.2019

Šī gada 21.septembrī senioru klubiņš "Pīlādzītis" piedalījās Vislatvijas senioru klubiņu "Pīlādzītis" saietā kultūrvēsturiski unikālajā Vecpiebalgas novadā. Gleznainās Vecpiebalgas apkārtnes ainavas kopš 1987. gada ir iekļautas aizsargājamā dabas teritorijā. Šajā dienā mums bija iespēja apmeklēt vien dažas šī novada ievērojamās vietas.

Apskatījām Vecpiebalgas luterāņu baznīcu, kas celta 19.gs. vidū, tikusi sagrauta 20.gs. vidū, tagad atjaunota senajos mūros bez zvanu torņa, bet ar ērģelēm un J.Jēgera altāra gleznu "Savu mieru es jums dodu".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Ģimenes svētki Koknesē23.09.2019

Latvijas politiski represēto Cēsu biedrība sadarbībā ar Kokneses novada politiski represēto nodaļu un Rēzeknes politiski represēto klubu no 2019. gada 2. septembra līdz 29. novembrim īsteno projektu "Dejot pasaulē". Projekta ietvaros 29. septembrī notiks pasākums "Ģimenes svētki Koknesē".

Svētku norises sākums pulksten 11:30 krodziņā "Rūdolfs", kur skanēs Skuju ģimenes muzikālais sveiciens. Pasākuma dalībnieki tiks aicināti ielūkoties grāmatas "Nacionālā pretošanās kustība Latvijā 1959.- 1986." lappusēs, veicinot sabiedrības izpratni par politiski represēto piedzīvoto. Turpinājumā Blaumaņa pagalmā norisināsies ģimeņu radošās, izglītojošās aktivitātes un kopā būšana, stiprinot ģimenes vērtības Latvijas politiski represēto biedrību ģimeņu vidū. Priecēs Kokneses kultūras nama līnijdeju grupas priekšnesumi. Pulksten 16:30 notiks piemiņas brīdis Vecbebros pie komunistiskā genocīda upuriem celtā pieminekļa.

printēt Lasīt visu ziņu

Senioru klubiņa “Pīlādzītis” darbošanās augustā un septembrī09.09.2019

19.08.2019.g.  Strādājām talkā Likteņdārzā, ravējām dekoratīvo koku un krūmu stādījumus.

20.08.2019.g. Ogojām un sēņojām "Paugu silā", "Meža māte" bija devīga, katrs pēc savām vēlmēm varēja savākt brūklenes un sēnes.

28.08.2019.g. Sanāksmē apspriedām jaunākos notikumus, uzklausījām atsauksmes par koncertu Likteņdārzā.

printēt Lasīt visu ziņu

Izzinoša un iespaidiem bagāta ekskursija Kurzemes pusē09.09.2019

7. augusta rītā ceļotāji devās ieplānotajā ekskursijā uz Kurzemes pusi.  Rīta kafijas pauzē iepazinām "Lāču" maizes ceptuves atpūtas dārza labiekārtojumu, veikala – kafejnīcas piedāvātos gardumus.

 Lestenes baznīcā vietējā gide mūs iepazīstināja ar dievnama izcelsmes un pastāvēšanas vēsturiskajām pārvērtībām. Pašlaik turpinās baznīcas atjaunošanas un restaurācijas darbi. Blakus baznīcai esošais Lestenes brāļu kapu komplekss ir skarba liecība par pagātnes smagajām cīņām. Te jāpiemin teiciens: "Ak, svētā Lestene!", jo visos laikos viedie un redzīgie cilvēki ir glābuši baznīcas interjera mākslas darbus saglabājot tos līdz mūsdienām.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekskursija Kokneses novada represētajiem02.07.2019

Kokneses novada politiski represēto nodaļa 22. augustā organizē ekskursiju Kokneses novada represētajiem. Iecerēts apmeklēt Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeju "Kalna Ziedi", ģimenes uzņēmumu SIA "Rozīne", kurā gatavo "Skrīveru mājas saldējumu" un citas Skrīveros ievērojamas vietas, kā arī ceļš vedīs uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju. Pusdienas plānotas Skrīveros "Klidziņā". Sīkāka informācija, zvanot L.Zukulei (tālr. 26423431) vai M. Dzenei (26191982).

printēt

Konference "1941.gada 14.jūnija piemiņai"20.06.2019

Ir jūnija vidus un šodien lielā vasaras svelme ir atkāpusies – pelēkas, drūmas debesis, kas liek piestāt, pārdomāt, atcerēties... Sirdī skumjas, bezspēcība un liels jautājums "KĀPĒC?"

Dodos uz Rīgu uz prezidenta pili, lai piedalītos konferencē "1941.gada 14.jūnija piemiņai", kas veltīta uz Sibīriju aizvestajiem gandrīz četriem tūkstošiem Latvijas bērnu. Manai mammai Ainai Bluzmanei arī šeit vajadzēja būt, bet lielā gadu nasta liek sevi manīt, ka nav vairs tā spēka un izturības, lai satiktos ar saviem Sibīrijas draugiem. Mammas lūgums – aizbrauc un esi kopā ar viņiem šajā atceres dienā, kad izsūtīja un izpostīja visu mūsu ģimeni. Un tā es nonācu vidē, kur atmiņu stāsti plosīja katra sirdi par zudušajiem dzīves gadiem, par izdzīvošanu Sibīrijas plašumos, par pārdzīvoto. Ikviens atceres mirklis bija kā sāpīgu ciešanu nasta, kuras smagums gūlās visu klātesošo sirdīs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Uz talku Likteņdārzā20.06.2019

3. jūlijā Kokneses senioru klubiņš "Pīlādzītis" un Kokneses novada represēto nodaļa organizē talku Likteņdārzā. Uz talkošanu tiek aicināti Kokneses pagasta seniori un represēto nodaļas biedri. Izbraukšana uz Likteņdārzu pulksten 8:20 no Stacijas laukuma, pulksten 8:30 no laukuma pie veikala "Elvi".

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top