faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Alūksniešu sveiciens koknesiešiem26.06.2017

Mīļie draugi Latvijas Likteņdārzā un Kokneses novadā! Mēs Jūs tā saucam, jo uz Koknesi no Alūksnes represēto kluba ”Sarma” esam braukuši vairākas reizes un vienmēr esam mīļi, sirsnīgi sagaidīti. Šogad bijām 27. maijā. Gribējām apskatīt, kas jauns top Likteņdārzā, kā aug mūsu „Saldais pīlādzis”. Bija vairāki ceļojuma dalībnieki, kas Likteņdārzu apmeklēja pirmo reizi un vēlējās nodot savu ziedojumu vai pasūtīt piemiņas bruģakmeni ar iegravētu vārdu. Mūs laipni sagaidīja Kokneses represētie Lības Zukules vadībā, gide Spodra Briede, „Kokneses fonds” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa. Ar mums tikties bija ieradies arī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Gides vadībā izstaigājām Likteņdārza takas. Amfiteātrī un skatu terasē Daugavas krastā vērojām Kokneses pilsdrupas. Likteņdārzā visi darbi rit raiti. Apbrīnojams ir viss paveiktais un topošais pie mūsu Likteņupes.

printēt Lasīt visu ziņu

Ekskursija gada visziedošākajā laikā26.06.2017

25. maijā bebrēnieši baudīja brīnišķīgu dienu dodoties ekskursijā uz Rīgu un Jūrmalu. Laiks brīnišķīgs, garastāvoklis labs – dodamies šogad pirmajā ekskursijā. Organizatori – bebrēnieši ar pensionāru padomes vadītāju Mārīti Andersoni, bet piedalās arī daudzi koknesieši. Kā var nebraukt pašā ziedu laikā? Atceramies, kā Imants Skrastiņš dziedāja “Ābeles jau ziedos bij, ceriņi jau plauka, tas bij laiks, kad bērni vij vainagus uz lauka.”

Jūrmalā Majoros mūs sagaida gids Armands, liels runātīgs vīrs; kā pats stāsta bijis gan deputāts, gan citur liels priekšnieks. Uz muzejiem gan nevedīšot, pašam tie muzeji apnikuši. Pastaigā pa Jūrmalas ielām rāda ievērojamākās viesnīcas, slavenu cilvēku namus un vasarnīcas. Jūrmalā ir 56000 iedzīvotāju. Tā ir otra lielākā pilsēta Latvijā pēc teritorijas. Kā pilsēta dibināta 1959. gadā. Ķemeri iezīmējas jau 1838. gadā kā ārstniecības iestāde ar slavenajām dūņu vannām. Majori – ļoti sakopta, skaista vieta. Ievērojams piemineklis “Lāčplēsis” (autors Kristovskis), vairākas strūklakas. Pirmā viesnīca atklāta 1926. gadā. Vairākās vietās koka apbūve ar asimetriju, tornīšiem, verandām, mozaīkām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” rosīgais maija mēnesis30.05.2017

20. maijā senioru klubiņa biedri piedalījās Sama modināšanas svētkos. Lība, Jānis, Ņina un Zenta ar meitām bija arī krāšņā Tvīda brauciena dalībnieku vidū. Braucēju rindas papildināja Dzintras mazmeita un mazdēls.

Terēze un Marija bija atnākušas papriecāties, bet Biruta ar meitu un citām folkloras kopas „Urgu” profesionālēm strādāja „Radošās mājas” stendā piedāvājot atpūtniekiem dažādas atrakcijas - īpaši vērtīga ir „sapņu ķērāju” ierīces izgatavošana un padomi, kā tos precīzi pielietot. Šķiet, ka vecākā brauciena dalībniece bija Ņina, kurai savos septiņdesmit septiņos gados izbraukt samērā garo maršrutu bija liels izaicinājums.

printēt Lasīt visu ziņu

Bebru pamatskolas sveiciens senioriem

26.04.2017 kur : Bebru pamatskola

26. aprīļa pēcpusdienā Bebru pamatskolā sirsnīgs sveiciens pagasta senioriem bija skolēnu dāvātais koncerts.

Koncertā, kuru vadīja skolotāja Anna Romanovska, piedalījās vokālā ansambļa meitenes skolotājas Liānas Haritonovas vadībā, teātra pulciņš ar skolotāju Dzintras Sniedzes, Ligitas Locānes, Lindas Šmites līdzdalību parādīja ludziņu ”Mūsdienu rācenis”, bet skatuves runas konkursa dalībnieki atdarināja humoristiskā uzvedumā „Sveša runa” valodas izrunu. Runu „demonstrēja” vecmāmiņa - skolotāja Linda Šmite, mazmeitiņas Samanta un Elīna.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Seniori stāda priedītes Latvijas nākotnei04.05.2017

28. aprīļa rītā ap pulksten 9 jautra sabiedrība pulcējās pie AS “Latvijas valsts meži” Vidusdaugavas reģiona Blaumaņa ielā 3. Mēs - 14 talcinieki tikāmies ar meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāju Jāni Belicki. Tikām uzaicināti iepazīties ar jauno konferenču zāli, tās tehnisko aprīkojumu, noklausījāmies lekciju par uzņēmuma darbu.

Tad mūsu autobusiņš sekoja instruktoru mašīnai uz izvēlēto Latvijas simtgades saimnieciskā meža stādīšanas vietu netālu no Meņģeles. Braucām pa nesen ierīkotiem meža grants ceļiem ar jauno grāvju trašu melioratīvām sistēmām, kuru nogāzēs bagātīgi ziedēja māllēpenes. Galapunktā mūs sagaidīja mežkopis Jānis Zvaigzne, Jānis Belickis un meža meistars Agris Poberžens. Turpat bija sagatavota izcirtuma zeme jauno koku stādīšanai,no piekabes tika izņemtas LVM

printēt Lasīt visu ziņu galerija (27)

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” darbīgais aprīlis04.05.2017

Atbalstījām Lielo talku! Lielās talkas dienas rītā Koknesē puteņoja – lielas, pūkainas sniega pārslas virpuļodamas krītot zemē izkusa. Talciniekiem bija jāsaņemas, lai varētu veikt iecerētos darbus. Senioru klubiņa “Pīlādzītis” dalībnieki strādāja Likteņdārzā un Kokneses parkā Otrā pasaules kara piemiņas vietā, kura ierīkota 1947. gadā. Likteņdārzā talkoja Zanda un Pāvils. Divas Birutas, Emerita, Jānis, Marita, Margarita, Ņina un Lība, Lonija, Sofija, Zigrīda un Zenta sakopa piemiņas vietu. Darbīgie talcinieki piemiņas vietā notīrīja apsūbējušās granīta plāksnes, nokasīja sūnu klāju no celiņu plātnēm, nogrāba pērnās lapas, savāca izmētātās plastmasas pudeles. Šai vietai nepieciešams kapitālremonts, jo pieminekļa pamatnes laukumiņa pelēkās flīzes ir atlīmējušās un pakāpeniski krīt nost.

printēt Lasīt visu ziņu

Senioru klubiņa “Pīlādzītis” dzīvesziņa18.04.2017

Tiekoties 12. aprīlī, sveicām mūsu jubilāri Ilzi Kalvišķi 75 gadu jubilejā un arī citus gaviļniekus. Apspriedām gatavošanos Lielajai talkai. 22. aprīlī pulksten 10 tiksimies pie parka estrādes!Bet nākošā talka būs veltīta Latvijas valsts simtgadei. Senioru klubiņa biedri sadarbībā ar akciju sabiedrību „Latvijas valsts meži” 28. aprīlī stādīs parastās priedes Pinus Sylvestris saimniecisko mežu, kuru varēs nocirst pēc 100 gadiem – Latvijas valsts divsimtgadē.

Biruta bija sagatavojusi cepures dekoru ar “Pīlādzītis” logo – zaļa pamatne un sarkanīgi oranži burti. Klātesošie padomāja un izlēma, ka logo varētu būt līdzīgs, bet cepures vai lakati dažādi. Pārrunājām par mūsu izvēlētā gada auga parastā sīpola stādīšanu lokiem un to ikdienas patēriņu. Interesenti iepazinās ar jauno Pensionāru federācijas avīzi. Mājās kādā iedvesmas brīdī bijām izgatavojušas Lieldienu dekorus – cāļus, vistiņas, zaķus. Pāršķīrām grāmatu par vistkopību. Īpaši skaists bija Zandas zaķa grozs ar krāsotām olām. Nākošā tikšanās reize 26. aprīlī klubiņa telpās.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top