Bebru pagasta vecļaudis tiekas pie Ziemassvētku eglītes16.12.2019

Par gadskārtēju tradīciju Bebru pagasta vecļaudīm ir satikšanās pie Ziemassvētku eglītes Bebru pamatskolas viesmīlīgajās telpās. Un tāpat kā citus gadus, arī šajā svētku reizē 14. decembrī, par sirsnīgu gaisotni rūpējās Bebru pagasta pensionāru padomes "Mārtiņroze" aktīvās kundzes un kapela "Aizezeres muzikanti". 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kokneses novada represēto nodaļas biedri iesaistās grāmatas tapšanā 06.12.2019

18. novembrī, Latvijas valsts pasludināšanas 101. gadadienā, kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvoja unikāla režisores Dzintras Gekas veidotā dokumentālā filma "Katra diena simtgadē – gadalaiki". 

Kokneses novada politiski represēto nodaļas biedre Lība Zukule stāsta, ka pēc filmas pirmizrādes, tiekoties ar režisori Dzintru Geku, vēlreiz tika pārrunāta ideja par represēto atmiņu stāstu iemūžināšanu jaunā grāmatā. Šogad tika izdota fonda "Sibīrijas bērni" grāmata "Skola Sibīrijā", kurā apkopotas daudzu represiju upuru atmiņas par skolas laiku Sibīrijā. Tagad ir dzimusi iecere par grāmatas "Sibīrijas maize" izdošanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki talkā "Rudens lapa"29.10.2019

Senioru klubiņa "Pīlādzītis" 18 talcinieki oktobra nogalē ieradās Otrā pasaules karā kritušo piemiņas vietā Kokneses parkā bruņojušies ar lapu grābekļiem un slotu. Braukuši ar auto, velosipēdiem un atnākuši pastaigājoties. Lapas bija sakritušas biezā slānī, bet čaklie talcinieki ātri atrada racionālāko lapu novākšanas paņēmienu un drīz vien darbiņš bija paveikts. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Koknesieši Vislatvijas senioru klubiņu "Pīlādzītis" saietā Vecpiebalgā02.10.2019

Šī gada 21.septembrī senioru klubiņš "Pīlādzītis" piedalījās Vislatvijas senioru klubiņu "Pīlādzītis" saietā kultūrvēsturiski unikālajā Vecpiebalgas novadā. Gleznainās Vecpiebalgas apkārtnes ainavas kopš 1987. gada ir iekļautas aizsargājamā dabas teritorijā. Šajā dienā mums bija iespēja apmeklēt vien dažas šī novada ievērojamās vietas.

Apskatījām Vecpiebalgas luterāņu baznīcu, kas celta 19.gs. vidū, tikusi sagrauta 20.gs. vidū, tagad atjaunota senajos mūros bez zvanu torņa, bet ar ērģelēm un J.Jēgera altāra gleznu "Savu mieru es jums dodu".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Ģimenes svētki Koknesē23.09.2019

Latvijas politiski represēto Cēsu biedrība sadarbībā ar Kokneses novada politiski represēto nodaļu un Rēzeknes politiski represēto klubu no 2019. gada 2. septembra līdz 29. novembrim īsteno projektu "Dejot pasaulē". Projekta ietvaros 29. septembrī notiks pasākums "Ģimenes svētki Koknesē".

Svētku norises sākums pulksten 11:30 krodziņā "Rūdolfs", kur skanēs Skuju ģimenes muzikālais sveiciens. Pasākuma dalībnieki tiks aicināti ielūkoties grāmatas "Nacionālā pretošanās kustība Latvijā 1959.- 1986." lappusēs, veicinot sabiedrības izpratni par politiski represēto piedzīvoto. Turpinājumā Blaumaņa pagalmā norisināsies ģimeņu radošās, izglītojošās aktivitātes un kopā būšana, stiprinot ģimenes vērtības Latvijas politiski represēto biedrību ģimeņu vidū. Priecēs Kokneses kultūras nama līnijdeju grupas priekšnesumi. Pulksten 16:30 notiks piemiņas brīdis Vecbebros pie komunistiskā genocīda upuriem celtā pieminekļa.

printēt Lasīt visu ziņu

Senioru klubiņa “Pīlādzītis” darbošanās augustā un septembrī09.09.2019

19.08.2019.g.  Strādājām talkā Likteņdārzā, ravējām dekoratīvo koku un krūmu stādījumus.

20.08.2019.g. Ogojām un sēņojām "Paugu silā", "Meža māte" bija devīga, katrs pēc savām vēlmēm varēja savākt brūklenes un sēnes.

28.08.2019.g. Sanāksmē apspriedām jaunākos notikumus, uzklausījām atsauksmes par koncertu Likteņdārzā.

printēt Lasīt visu ziņu

Izzinoša un iespaidiem bagāta ekskursija Kurzemes pusē09.09.2019

7. augusta rītā ceļotāji devās ieplānotajā ekskursijā uz Kurzemes pusi.  Rīta kafijas pauzē iepazinām "Lāču" maizes ceptuves atpūtas dārza labiekārtojumu, veikala – kafejnīcas piedāvātos gardumus.

 Lestenes baznīcā vietējā gide mūs iepazīstināja ar dievnama izcelsmes un pastāvēšanas vēsturiskajām pārvērtībām. Pašlaik turpinās baznīcas atjaunošanas un restaurācijas darbi. Blakus baznīcai esošais Lestenes brāļu kapu komplekss ir skarba liecība par pagātnes smagajām cīņām. Te jāpiemin teiciens: "Ak, svētā Lestene!", jo visos laikos viedie un redzīgie cilvēki ir glābuši baznīcas interjera mākslas darbus saglabājot tos līdz mūsdienām.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top