Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/senioriem/vasara__iedvesmas_laiks
Drukas datums: 11:59:16 09.08.2020

Vasara – iedvesmas laiks!03.08.2018

Šīs vasaras tveicīgais jūlija mēnesis ir izaicinošs dzīvošanai un izklaidei. Senioru klubiņš “Pīlādzītis” ņipri rosās; sanākam noteiktās tikšanās reizēs, risinām dažādus sadzīves problēmas, meklējam iedvesmas avotus.

21. jūlijā seniori pulcējās vienā no Kokneses privātmāju dārziem uz īpašas dzimšanas dienas svinībām. Interesanti, ka jubilārs bija mājas mīlulis kaķis. Viesi ieradās īpašos tērpos ar mazu dāvaniņu jubilāram. Kaķa saimnieki bija parūpējušies par dārza vides ērtu labiekārtojumu viesiem, bet svinību sākumā kaķis bija pazudis. Jubilāra rīcība nemainīja viesu jautro omu un dārza svētku noskaņu. Jautrību uzturēja mākslinieku piedāvātā iespēja iegūt īslaicīgu tetovējumu pēc indivīda brīvas izvēles. Ņina un Zenta izvēlējās mākslinieciski stilizētu kaķa silueta zīmējumu. Pēkšņi ieradās pats jubilārs, iekārtojās vienā no brīvajiem krēsliem un labprāt notiesāja piedāvāto gardo cienastu. Dzimšanas dienas svinības mums visiem uz kādu brīdi būs atmiņās, kā jautri saistošs notikums.

25. jūlijā Bebru pagasta pensionāru padome „Mārtiņroze” mūs uzaicināja uz Saimnieču dienu tēlnieka Voldemāra Jākobsona muzeja „Galdiņi” teritorijā. Mūs sagaidīja saimnieces pie bagātīgi klāta galda ar pašu gatavotu auksto zupu un čuguna katlā vārošu ūdeni. Saimnieču diena ir organizēta par godu Annas vārdam, jo meitenes ar šo vārdu izaugot par īstām saimniecēm. Viesojoties, aizdomājos, kur tad īsti pie mums ir saimnieču skola, varbūt tikai dzīves nejaušībā. Desmitās gadadienas svinībās muzicēja kapela „Aizezeres muzikanti”, viesību laiku kuplināja bērnu radošās vasaras nometnes dalībnieki ar dziesmām un kopīgām dejām. Īpaši jauks bija kopīgās tējas vārīšanas process, katrs klātesošais iemeta karstajā čuguna katla ūdenī  šķipsniņu augu tējas maisījuma, izsakot savu vēlējumu. Mēs visi gatavoto tēju nobaudījām, garša bija lieliski dziedinoša, un pēc vēlējumiem būsim veseli, gudri un darbīgi.  Paldies  Bebru pagasta pensionāru padomei „Mārtiņroze”!

Senioru klubiņš „Pīlādzītis” sanāk 1., 15., 29. augustā plkst. 12:00 klubiņa telpās, bet 14. augustā Kokneses novada seniori brauc ekskursijā uz Liepāju.

Veiksmi darbos!

Zenta Bērziņa,

Senioru klubiņa vadītāja