Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/senioriem/uz_saules_pilsetu
Drukas datums: 04:52:03 19.05.2021

Uz Saules pilsētu!

14.06.2019

dscn0455_1.jpgIlgi gaidītais 5. jūnija ekskursijas rīts pienāca saulains un karsts. Paldies, visiem Kokneses senioriem, kas nenobijās no solītā karstuma viļņa un drosmīgi devās ceļā.

Garais ceļa posms no Kokneses līdz Pakrojas muižai pagāja ātri, klausoties mūsu gides Daigas interesantajos stāstos. Pakrojas muiža ir lielākais līdz mūsdienām saglabājies muižas komplekss Lietuvā. Muižu dēvē par dzīvo muzeju, tur darbojas darbnīcas, manufaktūras, bet tūristi var pasūtīt savām vēlmēm piemērotu atpūtas veidu par atbilstošu samaksu. 

Izslavētā muiža sagaidīja rosības pilna, dārznieki stādīja ziedošas vasaras puķes, metinātāji gatavoja metāla konstrukcijas ziedaugu izvietojumam, vietējā gide vispirms iepazīstināja ar ģērbtuvi piedāvājot dāmām un kungiem greznas cepures. Sapucējušies, devāmies pastaigā pa muižkunga rezidenci. Mūsu grupai apskatei tika piedāvāts ēkas pirmais un pagrabsstāvs, bet otrais, trešais stāvs darbojas kā viesnīca, kur viesus apkalpo sulaiņi kā senajos kungu laikos. Parka teritorijā tiek veidotas skaistas vasaras puķu kompozīcijas. Mīlestības ziedu aleja ved līdz tiltiņam uz mīlestības saliņu, partera zālienā top fantastiski puķu raksti. Visu parku aptver mūra žogs ar seniem, kaltiem metāla vārtiem, kuru meistari ir latvieši. Blakus muižas parkam atrodas veco dzirnavu komplekss ar seno akmens tiltu pāri Krojas upītei un auto stāvvietu. 

Sakarsušajā dienas svelmē tālāk devāmies uz Šauļiem, paviesojāmies Talkša ezera krastā, apskatījām Lielo Lapsu, Zelta strēlnieku, izgājām daļu no pilsētas promenādes un pēc gardām pusdienām paviesojāmies Šauļu bibliotēkā, kur izveidota centu istaba par godu bijušajai Lietuvas valsts valūtai litam, kā arī vēl paguvām apmeklēt šokolādes fabrikas „Rūta” muzeju. Paldies gidei Daigai Dūniņai un autobusa vadītājam Ruslanam par sagādātām ērtībām mūsu ceļotājiem, jo mēs visi sveiki un veseli atgriezāmies Koknesē.

 Dzintra Liepiņa,

Senioru klubiņa "Pīlādzītis" ekskursantu koordinatore

Lonijas Brokas foto