Solo talkas ģenerālmēģinājums27.04.2020

Neatkarīgi no ārkārtas stāvokļa turpināšanās, pavasaris ir klāt! 25. aprīlis sākotnēji tika pasludināts par Lielās Talkas dienu, bet tagad tā pārcelta uz 16. maiju. Taču seniora klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki jau 25. aprīlī čakli talkoja savā ierastajā talkas vietā Kokneses parkā, sakopjot II Pasaules kara Brāļu kapus. Klubiņa aktīvajiem biedriem jau par tradīciju ir kļuvis divas reizes gadā sakopt šo piemiņas vietu.

Doma par pavasara darbiem mums nelika mieru – novērtējam situāciju dabā, vētras postījumus parkā un veicām aptauju klubiņa biedru vidū. To veica Zigrīda "Whatsapp" grupas ietvaros. Talkai pieteicās 8 talcinieki: Zenta, Ņina, Lība, Dzintra, Elza, Marita, Vija, Jānis. Mūsu veicamie darbi bija puķu kompozīcijas papildināšana, zaru atlūzu un veco lapu novākšana, kurmja rakumu izlīdzināšana, pieminekļu tīrīšana, flīžu laukumu noslaucīšana.

Praktiski darbojoties, talcinieki dalījās divās grupās no pulksten 10:40 līdz 12 un no pulksten 12 līdz 13. Vienlaicīgi strādāja 3-4 talcinieki, stingri ievērojot 2-3 m. distanci. Katram līdzi bija savi darba cimdi un instrumenti. Stādus bijām sarūpējuši paši: Ņina – atraitnītes, Zenta – prīmulas, mārpuķītes, Lība, Vija – mārpuķītes.

Darbi ritēja raiti, ievērojot ārkārtas stāvokļa noteikto distanci.  Izpalika reklāma un saviesīgā daļa ar tēju, kafiju pie ugunskura. Vajadzīgs pieminekļa pamatnes flīžu laukuma remonts. Mēs esam šeit un tagad, bet brīnumi bez labās gribas un darba nenotiek. Tomēr ar gandarījumu varam sacīt, ka mūsu solo talka ir izdevusies!

Veselību un veiksmi darbos! 

Zenta Bērziņa,

Senioru klubiņa "Pīlādzītis" vadītāja

Lības Zukules foto      

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top