faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Senioru klubiņš „Pīlādzītis” turpina rosīgi darboties08.09.2017

Mūsu zaļās zemes vasara visus aicināja dabā, dārzā, ceļojumos un sporta aktivitātēs. Daudzi sūrojās par vēso laiku, arvien izteiktāki kļūst sausuma un mitruma periodi, zemkopjiem jāliek lietā visas prasmes, lai izaudzētu un novāktu ražu.  Laika apstākļu cikliskuma mainīgums liks vides sargiem un politiķiem atcerēties par meliorācijas sistēmu regulāru kopšanu un mazo upīšu un strautu gultņu attīrīšanu no koksnes kritalām

19. jūlijā tikāmies ar  Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri. Sanāksmē piedalījās 30 interesenti. Mūs iepazīstināja ar Kokneses novadā realizējamiem projektiem, finanšu līdzekļu deficītu un augošajām dārdzības tendencēm. Daudzas ieceres būs jāīsteno par pašu līdzekļiem, bet Eiropas atbalstītie projekti uzliek lielu atbildību tā realizācijas gaitā. Septembrī uzsāks īstenot Eiropas atbalstītu projektu „Koknese - veselīgākā vide visiem”. Informācija ir Kokneses Novada Vēstīs un pašvaldības mājaslapā. Mūsu uzdevums ir personiski piedalīties, tā pilnveidojot savu dzīvesziņu un veselību. Aktuāls jautājums bija par pilsdrupu apmeklējuma bezmaksas gada kartēm. Šīs kartes izsniedz pēc konkrēta pieprasījuma izvērtējot personas aktivitāti sabiedriskajos darbos. Daudz nezināmā par atkritumu savākšanas laukuma izbūvi un ierīkošanu Paugu ielā. Kokneses daudzstāvu apbūves rajonā ir problēmas ar izīrētiem dzīvokļiem, kaimiņu strīdiem, bezsaimnieku kaķiem. Visas šīs problēmas kāds no malas nekad neatrisinās, tāpēc vajadzētu ievērot labvēlīgas neitralitātes principu, bet tīra vide ir atkarīga no cilvēku apzinīguma un sadzīves kultūras. “Gaiļu ciema” iedzīvotāji ir pateicīgi un priecīgi par piebraucamo ceļu asfalta segumu.

2. augustā  apspriedām dārzā darāmos darbus, kā labāk kopt tomātus dažādās siltumnīcās, aktuālāko par projektu “Koknese - veselīgākā vide visiem”. Ilze stāstīja par savu radu rakstu saimes saietu, viesošanos pie Kaives dižozola un rožu audzētavā „Rozītes”. Tāpat tika izlemts, ka jābrauc ciemos pie Ainas, kura veselības problēmu dēļ pārcēlusies uz dzīvi pie meitas Vārkavas novada „Upmalās”.

10. augustā senioru klubiņa „Pīlādzītis” dalībnieču pārstāvniecība 8 cilvēku sastāvā ar  domes autobusiņu devās apciemot Ainu. Ceļojot pa Preiļu un Vārkavas novadu, vērojām lauku ainavu un zemes apsaimniekošanas veidus, tur daudzi nodarbojas ar lopkopību un graudkopību. “Upmalu” saimnieki čakli saimnieko savā zemes īpašumā. Mūs uzņēma ļoti jauki. Ainas meita izrādīja savus rokdarbu krājumus, tie bija ļoti skaisti. Aina no slimības atžirgusi, daudz lasa, vāc zāļu tējas, ar jauno dzīves vietu apmierināta.

16. augustā pie mums viesojās psiholoģe Ināra Mačuļska. Viņa īpaši ieteica, ka nevajag apslāpēt dusmas, cilvēkam, lai justos labi ir vienmēr jābūt rosīgam. Apguvām dažus īpašus vingrinājumus un atziņu, ka maņas jātrenē visa mūža garumā. Dzintra informēja par mainīgo ekskursantu pieteikumiem.

23. augustā Kokneses novada seniori devās ekskursijā uz Līgatnes slepeno bunkuru, Līgatnes alām un Raunu. Ekskursijā piedalījās 48 braucēji. Aicinājums mājās sēdētājiem! Sekojiet līdzi informācijai Kokneses Novada Vēstīs un pašvaldības mājaslapā, un piesakieties ekskursijām! Vēlams apdomāt nākošā gada ekskursiju maršrutus un laikus, to var pieteikt zvanot Dzintrai pa tel. 26022730.

30. augustā kā ierasti sveicām šī mēneša jubilārus, apspriedām ekskursijas iespaidus. Septembra mēneša piedāvājumi: 9. septembrī. no pulksten 11 līdz 15   LIKTEŅDĀRZĀ visi ir gaidīti Ābolu ballē; 14. septembrī pulksten 8  Latvijas Sarkanā Krusta biedru ekskursija uz Odzienu; 16. septembrī velobrauciens un „Pīlādžu” un „Pīlādzīšu” salidojums Varakļānos. Uz pasākumu ielūdz Varakļānu novada pensionāru biedrība “Pīlādzītis”. 13. septembrī pulksten 12 klubiņa dalībnieki būs izlēmuši kādos pasākumos piedalīties septembra mēnesī.

 Zenta Bērziņa,

Senioru klubiņa „Pīlādzītis” vadītāja

 

 

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top