Lapas karte
AA+A++
A AAA

Riekstiņciema rūķi nes prieku un dāvanas

07.01.2020

20200101_1749252.jpg''Kā rūķis klusiem soļiem, 

 Tā Ziemassvētki nāk. 

 Un egle katrā mājā 

 Tad spoži mirdzēt sāk. 

  Un ļaudis katrā mājā   

  Sāk pantus skandināt.

  Kad Ziemassvētku vakars 

  Pie loga klauvēt sāk, 

   Tad rūķis klusiem soļiem

   Kā prieks pie Tevis nāk.''         

Tā arī gada nogalē Riekstiņciema rūķi un Ziemassvētku vecītis devās no mājas uz māju Iršu un Bebru pagastā, lai iepriecinātu jaunus un vecus svētkos, sarūpējot gan pārtikas pakas, gan 400 Ziemassvētku saldumu paciņas. Prieks ir gadu no gada iepriecināt savējos un apkārtējos, jo zinām, ka mūs gaida.

Ziemassvētku vecītis - tas ir Ziemassvētku un bērnības brīnums. Prieka asaras acīs, vecīša bārdas pārbaude, vēlme uzzināt, no kurienes vecītis ieradies, daudz un dažādi jautājumi. Kad un cikos mēs būsim? Tad, kad izbrīvējam savu saspringto laiku! Tas ir pārsteigums un brīnums, kuram konkrēta laika nav, ir tikai iespējamie minējumi - kad, kur, cikos, pie kā, no kurienes, uz kurieni, cik ilgi u.tml. Mums tāpat kā pastniekiem pensiju dienās jāsteidzas no mājas uz māju, lai paspētu pēc iespējas vairāk apciemot, iepriecināt un pārsteigt. Jā, laiks paskrien vēja spārniem, tāpēc bieži atsakāmies no tējas un kafijas, no sēšanās pie galdiem, tāpēc, mīļie, neņemiet ļaunā, ka ātri steidzamies projām. Gribam paspēt izdarīt daudz un ar katru gadu to paveicam vairāk un vairāk. Paldies katram, kas ir mūsu pulkā un atbalsta! Mūsu sapnis un iecere - ja spētu, apciemotu visus, kuri mūs gaida!       

Cik daudzās mājās vecītis atstāj tikai savu maisu, pilnu ar dāvanām, to sapratām arī šoreiz, kad bērni, piespieduši deguntiņus pie loga rūts, sētās ierauga vecīti, kurš ienāk viņus apciemot. Daži pabrīnās,  ka arī vecvecāki prot dziedāt un dejot, spēlēt mūzikas instrumentus, pārsteigt vecīti ar senām, nedzirdētām dzejas rindām. Ak,jā, un arī suņi, tie katru gadu nebeidz pārsteigt, kurš sētā neielaiž, kurš ļauj ieiet verandā, bet ārā neatļauj iet!       

 Mēs ticam, ka ''labestība piemīt visiem sirdsgudriem cilvēkiem, un devēja dāsnums tiek atalgots dubultīgi''! Milzīgs PALDIES Riekstiņciema rūķiem, viņu ģimenēm, atbalstītājiem, Sandim Liepiņam ar ģimeni, ZS ''Dūjas'', ZS ''Pumpuri'', SIA ''Rieksti JR'', SIA ''Pangus'', SIA ''Ziedi'', ''Volta'', LSK Viduslatvijas komiteja, ''Paēdušai Latvijai'', Bebru rūķiem (Lībai, Zinaidai, Līgai, Ingai).      

 Ziemassvētku brīnums mīt katra sirdī, ir tikai jāprot to sajust sevī un dalīties tajā! 

 Daiga Andersone,

Riekstiņciema rūķu saimes pārstāve

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top