Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/senioriem/piladzisu_salidojums_koknese
Drukas datums: 06:34:43 28.07.2021

"Pīlādzīšu" salidojums Koknesē

10.09.2018

dscn7723.jpgLaikā, kad visskaistākām ogām pasaulē pilni pīlādžu zari, senioru klubiņi, kuri nes latviešiem svētā koka -  pīlādža vārdu, satikās "Pīlādzīšu" 5. salidojumā.  Šoreiz salidojuma tēma bija "Rudentiņš bagāts vīrs".

8. septembrī senioru klubiņš "Pīlādzītis" Koknesē sagaidīja draugus no Aizkraukles, Vecpiebalgas, Jaunolaines, Garkalnes, Varakļānu un Sējas novadu pašvaldībām. Viena no pasākuma organizētājām Lība Zukule teic, ka šī tikšanās reizi gadā ir kļuvusi par sirsnīgas draudzības apliecinošu tradīciju.

Salidojuma atklāšana notika Kokneses kultūras namā, kur arī varēja apskatīt mūsu senioru radošo darbu izstādi. Par Kokneses "Pīlādzīšu" darbošanos pastāstīja klubiņa vadītāja Zenta Bērziņa, bet šarmantā viešņa no Alaines muižas vedināja atgriezties tālā Kokneses senatnē.

Visas dienas garumā mājinieki piedāvāja ciemiņiem iepazīt Koknesi un kopā baudīt pozitīvām emocijām dienu.

Salidojuma dalībnieki Kokneses tūrisma centrā uzzināja Kokneses vēstures spilgtākās lappuses un atzinīgi novērtēja novada vietējo uzņēmēju veikumu. Blaumaņa pagalmā ciemiņus uzrunāja Alaines muižas kundze, aicinot pastaigā uz Kokneses parku un viduslaiku pilsdrupām. Pa ceļam uz Likteņdārzu tika apskatīta arī Kokneses luterāņu baznīca. Daudzi no ciemiņiem pirmo reizi pabija Likteņdārzā, kur šajā dienā notika tradicionālā Ābolu balle. "Pīlādzīšu" vārda nesēji labprāt iesaistījās Ābolu balles aktivitātēs, nobaudīja svaigi spiesto ābolu sulu un uzzināja speciālistu viedokli par ābolu šķirnēm. Likteņdārza administratīvā direktore Linda Galino, vadot ekskursiju, iepazīstināja klātesošos par Likteņdārzā paveikto desmit gadu garumā. Pie lielā saimes galda lieliski garšoja "Kokneses Miesnieka" gatavotā zupa.

Pēcpusdienā, atgriežoties Kokneses kultūras namā, salidojuma noslēguma daļā ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Skuju ģimene un Daiga Andersone ar savām atvasītēm un radu bērniem, kā arī uzstājās Kokneses līnijdeju kolektīva meitenes. Katrs senioru klubiņš savā prezentācijā, atsaucoties uz salidojuma tēmu "Rudentiņš bagāts vīrs", atklāja savu izdomu un radošumu. Vislielāko pārsteigumu koknesiešiem sagādāja Varakļānu novada senioru klubiņš "Pīlādzītis", uzdāvinot gleznu, kurā atainotas Kokneses viduslaiku pilsdrupas.

Kā krāšņa pīlādžu oga draudzības piepildītājā dienā bija kopīgi dejotā "Polonēze". Gatavojoties salidojumam, koknesieši bija apguvuši šīs dejas soļus, lai svētku dienā varētu uz deju lūgt visus savus draugus!

Kokneses senioru klubiņš "Pīlādzītis" un pārējie salidojuma dalībnieki pateicas Kokneses novada domei par finansiālo atbalstu pasākuma organizēšanā!

Sarmīte Rode

Lonijas Brokas, Lības Zukules foto

P.S. Par pasākumu koknesiešiem paldies teic Sējas novada "SĒJAS PĪLĀDZIS"!

 Mīļie Kokneses pīlādzīši!

Vēlreiz un vēlreiz pateicamies par burvīgo tikšanos ar Jums un arī citiem "Pīlādža" draugiem. Esam sevi ļoti bagātinājuši, jo katrs mūsu vecumā satiktais cilvēks ir DIEVA dāvana. Savā tikšanās reizē savējiem izstāstījām, cik labi pie Jums viss bija noorganizēts. Tik bagāta ir Koknese ar savu skaisto dabu, vēsturi un cilvēkiem. Liels un sirsnīgs paldies par atsūtīto muzikālo sveicienu, ko Lonijas kundze ir iemūžinājusi. Izsūtīju savējiem, kuriem ir e-pasti. Ir ļoti priecīgi, kaut paši nebija Koknesē, bet priekšstats ir. Jūs varat būt laimīgi, ka ir tāda seniore Lonija, kura to paveic un iemūžina Jūsu pasākumus.

Paldies arī no mūsu puses. Lai mūsu kopējais, viedais, veselīgais, sargājošais no visa ļauna  PĪLĀDZIS  vēl ilgi zaļo, priecē pašus un arī citiem dod savu prieka dzirkstelīti. Lai ir vēlēšanās darboties un blakus vienmēr ir cilvēki, kuri spēj pozitīvi uzlādēt. Sveicieni Jūsu vadītājai un Dzintrai.

Sējas novada ''SĒJAS PĪLĀDZIS ''