faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

No Madlienas draugiem ir ko mācīties!26.06.2017

10. maijā senioru klubiņš „Pīlādzītis” bija ielūgts uz radošu tikšanos ar Madlienas pagasta senioru biedrības „Otrās mājas” biedriem.

Rīts atausa saulains, bet pirms došanās ceļā ziemelītis vēl pārbaudīja mūsu izturību. Madlienā mūs sagaidīja Lilija Paegle, „Otrās mājas” dibinātāja un vadītāja. Ziemelim bija jāatkāpjas, jo tikām sagaidīti ar lielu sirsnību. Lilijas kundze pastāstīja par biedrības dibināšanu un „Otrās mājas” tapšanu. Bija jāiziet ļoti grūts un darbietilpīgs ceļš, lai nonāktu pie skaista iznākuma. Atjaunošanai bija iedota sena ēka, kas tagad ir kļuvusi par sakoptu un patīkamu senioru pulcēšanās vietu. Madlienieši rādīja savus rokdarbus, un mums bija iespēja īsā laikā parādīt arī mūsu māku. Tikšanās laikā daudz dziedājām un priecājāmies par jauko tikšanos. Mājinieki bija noorganizējuši mums ekskursiju pa Madlienu un tuvāko apkārtni, kuru vadīja vēstures skolotāja Rasma. Pa četrus kilometrus garo ozolu aleju braucām uz Vērenes muižu. Šāda aleja Latvijā ir vienīgā. Pa ceļam redzējām uguns novērošanas torni, kas no visām pusēm klāts ar lubiņām (šķeltām koka skaidām). Arī tāds Latvijā ir vienīgais. Tālāk mūsu dziedošais busiņš brauca uz Plāteres pilsdrupām, kas patiesībā ir tikai augsts kalns ezera krastā. Līksmo dziesmu pavadībā busiņš mūs uzrāva kalnā. No tā vislabāk varēja redzēt visu apkārtni. Kalna virsotnē ir mākslīgs drupu veidojums un ierīkots atpūtas laukums.

Jau kādreizējā sovhoza „Madliena” vadītāja Jūlija Beļavnieka vadībā daudz tika domāts par senioru labklājību. Tāds pansionāts kāds tika uzcelts Madlienā ir ievērības cienīgs. Madliena joprojām paplašinās un kļūst arvien skaistāka. 2004. gadā, kad iestājāmies Eiropas Savienībā, Madlienā sapulcējās pašvaldību vadītāji no visas Latvijas un iestādīja ozolu birzi. Arī Kokneses pagasta padomes priekšsēdētājs bija viņu vidū.

8. jūnijā laipni sagaidījām Madlienas draugus pie mums Koknesē. Ciemiņiem ļoti patika Ilgas Sīles stāstījums pa Koknesi un Likteņdārzu. Mūsu mājīgajās seniora klubiņa telpās parādījām savu rokdarbu izstādi. Priecājamies, ka mums ir iegūti jauni draugi no kuriem varam daudz mācīties un kopā svētkus svinēt!

Dzintra Liepiņa

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top