faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Kokneses seniori Daugavas lokos10.07.2017

Nebēdājot par lietaino vasaru, 13. jūnijā Kokneses seniori devās ekskursijā pa Daugavas lokiem. Dzintra Liepiņa stāsta par ekskursijā redzēto: „Ceļā mūs pavadīja gan saule, gan lietus, bet visi jutās apmierināti. Pēc vairāku stundu brauciena nonācām pirmajā pieturas vietā pie Vasargelišku 24 metru augstā torņa, kas atrodas stāva Daugavas krastā no kura redzami skaistie upes loki. Tikai dažiem pietika drosme uzkāpt pašā augšā.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Slutišķu vecticībnieku lauku sētu, kur vietējā gide iepazīstināja ar seno kultūru un tradīcijām. Braucām pa ļoti stāvu, šauru ceļu. Pusceļā autobuss bija jāatstāj, jo uz ciemu bija jāiet kājām. Ciems ir saglabāts senajā izskatā un tajā iebraukt drīkst tikai vietējie iedzīvotāji. Uzzinājām, ka vietējās rokdarbnieces veido 10x10 un 20x20 adītus un tamborētus gabaliņus, lai kopā saadot veidotu kā tiltu pār Daugavu uz Baltkrieviju. Tā būs dāvana Latvijas valsts simtgadē. Ņinas kundze lūdza arī Kokneses rokdarbnieces pievienoties šai iecerei un līdz septembrim nosūtīt savus rokdarbu gabaliņus. Ja kādai rodas ierosme sadarbībai, darbiņi jānosūta: Slutišķu Vecticībnieku lauku sēta, Slutišķu ciems, Skolas iela 1, Naujienas ciems, Naujienas pagasts, Daugavpils novads, LV-5462.

Pie Slutišķiem senkapiem stāv trīs balti krusti. Tie norāda vietu, kur dus pārapbedītie no kapiem, kas atradās tuvāk Daugavai. Pateicoties Dainim Īvānam un Atmodas laikam, Daugavas loki ir saglabājušies visā to skaistumā, jo projekts par Daugavas HES netika īstenots.

Ciemojāmies arī Piedrujā. Braucām baznīcas kalnā pa ceļu, kas klāts akmeņiem, ko sanesuši ticīgie ejot uz baznīcu. Pabijām Piedrujas muzejā.

Šie skaistie, baltie Latvijas ceļi! Viss Daugavas krasts ir ļoti stāvs un ir kā pakāpieni.

Apskatījām „Daugavas akmeni”, kas ir kā simbols tautu draudzībai, jo uz tā ir izcirsts vārds Daugava septiņās valodās. Pretējā krastā sasveicinājāmies ar Druju, kas tagad pieder Baltkreivijai. Atpakaļceļā iebraucām Krāslavā, kur apskatījām katoļu baznīcu un skatu kalnu no kura arī var redzēt mūsu dižo ar tās lokiem. Uzbraucām augstākajā Plāteru dzimtas īpašumā. Kalna pakājē visa Krāslava un tālumā upe. Noguruši, bet apmierināti, jo laika apstākļi mūs palutināja, braucām mājās. Paldies visu ekskursantu vārdā mūsu lieliskajai gidei Daigai Dūniņai! Paldies visiem, kuri piedalījās ekskursijā!”

Dzintras Liepiņas foto

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top