Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/senioriem/ekskursija_iepazist_vidzemes_perles
Drukas datums: 10:39:08 02.12.2020

Ekskursijā iepazīst Vidzemes pērles08.10.2020

Par tradīciju ir kļuvusi Iršu pagasta ikgadējā senioru rīkotā ekskursija.

Arī šogad septembra vidū, pateicoties Kokneses novada domes un Iršu pagasta pārvaldes atbalstam, ievērojot šī brīža situācijas nepieciešamo piesardzību, devāmies  apmeklēt un iepazīt skaistas, vēsturiskas Latvijas vietas - Cēsis, Āraišus un Līgatni.

Maršrutu izvēlējas senioru kluba "Vālodzīte" dalībnieces, apskates vietas saskaņoja Raina Līcīte, biļešu iegādei naudu vāca Maija Bērziņa. Tas nodrošināja to, ka visu varējām iepazīt bez liekas kavēšanās. Paldies viņām!

38 ekskursijas dalībniekiem agri no rīta saules apmirdzēta savu viesmīlību rādīja Cēsu pilsēta. Bez steigas izstaigājām labi sakopto Cēsu pils parku, estrādi, seno pili, vecpilsētu. Balta un majestātiska mums durvis vēra atjaunotā svētā Jāņa baznīca. Redzējām arī Cēsu koncertzāli.

Nākamā apskates vieta bija Āraišu ezerpils. Jauka gide mūs iepazīstināja ar seno cilšu dzīvesveidu, ezerpils muzeja izveidi, tā ekspozīciju.

Līgatne šoreiz mūs bija ieinteresējusi ne vien ar savu dabas krāšņumu, bet arī ar Līgatnes papīrfabrikas vēsturiskajām ēkām un ciematu, kā arī ar padomju laika slepeno  bunkuru.

Lieliska Līgatnes tūrisma informācijas centra darbiniece mūs izvadāja pa nu jau pamesto papīrfabrikas ēku kompleksu, iepazīstināja ar tā vēsturi, papīra ražošanas procesu, stāstīja par fabrikas strādnieku dzīvi, iespējām izbaudīt darba devēju rūpes par viņiem. Tomēr, tas, ka šobrīd nekas nav zināms par pamestās ražotnes likteni, radīja mūsos skumjas.

Daudz interesanta un jauna par padomju iekārtu, kurā mēs vairums vēl salīdzinoši nesen dzīvojām, uzzinājām, apmeklējot Līgatnes padomju laika  pazemes slepeno bunkuru. Tas ticis ierīkots, lai atomkara gadījumā tā laika partijas un valdības funkcionāri drošībā varētu turpināt savu darbu. Iespaidīgi!

Bija jau pievakare, kad iegriezāmies  Līgatnes kultūras centrā, kurā varēja iegādāties līgatniešu mājražojumus.

Vakarā noguruši no iespaidiem, bet priecīgi par labi pavadīto dienu, atgriezāmies mājās.

Īpašs paldies šoferītim Aldim par labestību!

Valda Kalniņa