Lapas karte
AA+A++
A AAA

Senioriem

Atvadu vārdi Ainai Blūzmanei /09.09.1925. – 28.12.2021./

30.12.2021

noformejums-bez-nosaukuma-3.jpgUz manas rokas baltu ziedu noliec, Dievs,

Ar to es kopā gribu lūgsnā pārvērsties,

Tev tuvojoties dziesmā atskanēt

Un pateikties, ka tevi sadzirdēju es

Uz gaismai uzticīgās pasaules.

/S. Kaldupe/

Latvijas debesīs par vienu baltu dvēseli vairāk. Sniegbalti mirdzošā ziemas rītā mūžīgā gaismā 96 gadu vecumā devusies koknesiete Aina Blūzmane. Savu mūža rakstu viņa rakstījusi mīlestībā uz savu tēvzemi, savu dzimtu un ģimeni, no sirds iemīlēto Koknesi un tās ļaudīm, savos spēka gados aktīvi darbojoties Kokneses luterāņu draudzē un Kokneses represēto nodaļā. 

Lasīt visu ziņu

Grāmatā "Sibīrijas bērni 1949" Kokneses represēto nodaļas biedru atmiņu stāsti

28.12.2021

img-20211226-wa0010.jpgCeļu pie lasītājiem sākusi grāmata "Sibīrijas bērni 1949". Vērienīgā izdevuma atvēršanas svētkos 17. decembrī Rīgā, Okupācijas muzejā, piedalījās Kokneses represēto nodaļas biedres – Monika Dzene, Ilga Tiltiņa, Antoņina Midega un Lība Zukule.

Grāmatā apkopoti 165 cilvēku dzīvesstāsti, kuri kā bērni 1949. gada 25. martā tika aizvesti uz Sibīriju. Kopā ar Sibīrijas bērnu skaudrajām atmiņām grāmatā publicētas apgabalu kartes, apraksti un katrai intervijai pievienotas fotogrāfijas no personīgajiem arhīviem.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Domes vadības tikšanās ar senioriem Koknesē

15.11.2021

23. novembrī pulksten 11 Kokneses kultūras namā Aizkraukles novada domes vadība tiksies ar Kokneses senioriem, lai pārrunātu dažādus  aktuālus jautājumus, saistītus ar senioru plānotajām aktivitātēm. Uz tikšanos aicinātas arī nevalstiskās organizācijas. Jautājumus un ierosinājumus jau iepriekš var iesniegt Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietniekam attīstības un sadarbības jautājumos Dainim Vingrim.

Lasīt visu ziņu

Iepriecina vientuļos seniorus

08.11.2021

img_20211103_wa0000.jpgKoknesē noritējusi projekta "Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai" aktivitāte "Pārsteiguma kaste".

Septembra beigās projekta ietvaros tika apzināti Kokneses vientuļie seniori, lai projektā iesaistītie brīvprātīgie oktobrī varētu palīdzēt viņiem ar rudens velšu sagādi, marinēšanas padomiem, lai sagatavotu krājumus ziemai, plānotās projekta aktivitātes "Rudens veltes dažādībai" ietvaros.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Ceļojums uz “Pārsteidzošo Latgalīti”

15.09.2021

img_20210913_wa0006.jpg8. septembrī Kokneses seniori devās ieplānotajā ekskursijā "Pārsteidzošā Latgalīte". Saulainajā rīta stundā ceļotāji bija laicīgi sanākuši autobusa iekāpšanas vietās un, ieņēmuši ierādītās sēdvietas, devās ceļā. Ceļa posms no Kokneses līdz Līvāniem pagāja nemanot, klausoties gides Daigas Dūniņas stāstījumā par vēsturiskajiem notikumiem, teritoriālo iedalījumu un iedzīvotāju savdabīgumu.     

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Sēņošanas maratons Kokneses senioriem

10.09.2021

img_20210907_wa0000.jpg"Bērzlapes novāru, no smukākajām taisu karbonādes. Sēnes garšo no mazām dienām. Kad biju maza, mana babīte ņēma mani līdzi, staigājām pa mežu. Man meža pietrūkst," saka koknesiete, sēņotāja Marta. Tolaik vecmāmiņa Martai kā mazai meitenei arī iemācījusi, kā mežā orientēties, tāpēc viņa joprojām jūtas droši un zina, kā nonākt uz pareizā ceļa.

 2. septembrī senioru klubiņa "Pīlādzītis" 17 dalībnieki devās uz Paugu silu sēņot. 

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Sen to Rīgu neredzēju

16.08.2021

img_20210816_wa0000.jpgDivi desmiti gadu. Tieši tik ilgs laika posms bija nepieciešams, lai no arhitekta Gunāra Birkerta idejas par “Gaismas namu” noietu ceļu līdz šī nama atslēgu nodošanai Latvijas Okupācijas muzeja darbiniekiem ekspozīcijas iekārtošanai. Iesākumā bijusi vīzija melnajai Latviešu sarkano Strēlnieku muzeja ēkai pievienot gaišu piebūvi, to noslēdzot ar stikla sienu. Arhitekts to aprakstījis kā metaforu: “no tumšās pagātnes uz gaišo tagadni, uz apskaidroto nākotni”. Šobrīd līdzās namam iestādīti bērzi – kā latviskās ainavas simbols un izveidots 10 metrus augsts un 18 metrus plats memoriāls padomju okupācijas upuru piemiņai “Vēstures taktīla”. Memoriāls aprīkots ar īpašām iekārtām, kas rada skaņas, vibrācijas un gaismas efektus, atgādinot vilcienus, kuros izsūtītie Latvijas ļaudis tika izvesti svešumā.  Uz svinīgo Latvijas Okupācijas muzeja ēkas atslēgu nodošanu 13. augustā bija ielūgti  viesi, arī Latvijas Politiski represēto apvienību biedri. Pateicoties Lības Zukules – nodaļas izpilddirektores iniciatīvai, arī mēs - Aizkraukles novada Kokneses apvienības represētie, viņu ģimenes locekļi un atbalstītāji varējām būt klātesoši šajā vēsturiskajā brīdī.

Lasīt visu ziņu galerija (43)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top