AA+A++
A AAA

Senioriem

"Pīlādzīša" mājsēdes darbošanās

11.01.2021

Senioru klubiņa "Pīlādzītis'' dalībnieki, veiksmīgi sagaidījuši Jauno 2021. gadu, prāto, kā dzīvot turpmāk, kā iepazīt un izmantot apkārtējo vidi savu darbaspēju un veselības uzlabošanai. Esam izvēlējušies, ka 2021. gada augs ir ķiploks - Allium sativum l., bet dzīvnieks zivju dzenītis - Alcedo atthis. Dažādojot uzturu ar ķiplokiem, stiprināsim imunitāti, izmēģināsim jaunas ēdienu receptes, pavasarī palielināsim ķiploku stādījumu platības mūsu dārzos. Pastaigu maršrutos gar Daugavas un Pērses upēm pētīsim, kur pie mums dzīvo zivju dzenīši. Protams, pavērosim, kā mūsu pļavās aug pļavas ķimenes, vai laukirbi kaut kur var pamanīt, bet spīļastes šķiet ir sastopamas visos mūsu dārzos. 

Lasīt visu ziņu

Pīlādzītim šogad 15!

10.11.2020

Seniora klubiņš “Pīlādzītis” tika dibināts 2005. gada 10. novembrī. Šogad mēs svinam savus 15 gadiņus ar devīzi "ĶER MIRKLI UN BAUDI DZĪVI!" Ballītes plānus izjauca nelūgtais viesis COVID – 19, bet mūs tik viegli “nesalauzt”! Ja nevaram tikties klātienē, sveicam mūsu biedrus caur video! Ar jums atmiņās par klubiņa pirmsākumiem dalīsies Emīlija Lancmane, Vilija Čunčule un Anna Lubāne, uzrunās bijušās klubiņa vadītājas Ilga Sīle, Marita Radvila.

Video tapis sadarbībā ar I. Gaiša vidusskolas skolnieku Valteru Kārkli, liels PALDIES.

Virtuālā realitāte

10.11.2020

Ierastajā dzīves ritējumā senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki šodien, 10. novembrī, svinētu klubiņa darbības 15. dzimšanas dienu, bet valstiskie ārkārtas stāvokļa noteikumi atceļ visas klātienes tikšanās un svinības. Mums senioriem nav par ko bēdāties, jo šogad esam paspējuši pastrādāt talkās, braukuši ekskursijās, sveikuši jubilārus un rosījušies dārzos. Mums ir sava "Whatsapp" grupa – katram ir mobilais telefons, tāpēc virtuālā saziņa ir iespējama visu laiku. Ievērosim epidemiologu ieteikumus, saudzēsim sevi, būsim vērīgi.  

Lasīt visu ziņu

Talka "Rudens lapa”

05.11.2020

img_20201106_wa0002.jpgSenioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki 3. novembrī pulcējās uz 2020. gada pēdējo talku. Mūsu objekts ir Otrā pasaules karā kritušo piemiņas vieta Kokneses parkā. Čakli strādājot, tika nogrābts celiņš, piemiņas vietas teritorija, no aļģu apauguma nopulēti pieminekļa uzraksti un izveidots īvju zaru dekors. Mēs priecājāmies, ka beidzot ir sākti nelieli remontdarbi pieminekļa vietas kompozīcijas mazajām arhitektūras formām. Cerēsim, ka remontdarbi turpināsies. 

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Ekskursijā iepazīst Vidzemes pērles

08.10.2020

017.jpgPar tradīciju ir kļuvusi Iršu pagasta ikgadējā senioru rīkotā ekskursija.

Arī šogad septembra vidū, pateicoties Kokneses novada domes un Iršu pagasta pārvaldes atbalstam, ievērojot šī brīža situācijas nepieciešamo piesardzību, devāmies  apmeklēt un iepazīt skaistas, vēsturiskas Latvijas vietas - Cēsis, Āraišus un Līgatni.

Maršrutu izvēlējas senioru kluba "Vālodzīte" dalībnieces, apskates vietas saskaņoja Raina Līcīte, biļešu iegādei naudu vāca Maija Bērziņa. Tas nodrošināja to, ka visu varējām iepazīt bez liekas kavēšanās. Paldies viņām!

38 ekskursijas dalībniekiem agri no rīta saules apmirdzēta savu viesmīlību rādīja Cēsu pilsēta. Bez steigas izstaigājām labi sakopto Cēsu pils parku, estrādi, seno pili, vecpilsētu. Balta un majestātiska mums durvis vēra atjaunotā svētā Jāņa baznīca. Redzējām arī Cēsu koncertzāli.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Alūksnes un Apes novada politiski represēto kluba biedri viesojas Koknesē

29.09.2020

img_20200928_wa0002.jpgAlūksnes un Apes novada politiski represēto kluba vadītāja Dzidra Mazika ir pārliecināta, ka iekšējam dvēseles mieram Likteņdārzs jāapmeklē vismaz reizi gadā. Saulainajā atvasaras dienā, 24. septembrī, kad kluba biedri un viņu atbalstītāji devās uz Koknesi, tas patiešām bija mirdzošs mirklis dvēselei.

Dienas izbraukums bija rūpīgi izplānots un programmā iekļauti objekti, kas cieši saistās ar represēto skumjo pieredzi izsūtījumā, jaunības dienu gaitām vai aktīvo darbību represēto organizācijā. Alūksnes grupu sirsnīgi sagaidīja Kokneses represēto nodaļas izpilddirektore Lība Zukule ar saviem kolēģiem un visas dienas gaitā rūpējās par mūsu labsajūtu un daudzveidīgu, skaistu un emocionālu Kokneses apmeklējuma programmu.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Ekskursija ar pievienoto vērtību

23.09.2020

img_20200922_wa0027.jpgSeptembra vidū Kokneses novada seniori devās ceļojumā pie mājražotājiem citā Zemgales pusē. Ciemojāmies Uzvaras līduma "Ķiploku pasaulē", strausu fermā "Mazzariņi", šitaki sēņu audzētavā "Trubenieki" un "Tējas namiņā" Elejas parkā.

  Agra rīta stundā visi ceļotāji bija noteiktajā vietā un laikā. Ieņēmuši visas sēdvietas autobusā, piesprādzējušies, devāmies ceļā. Gide Daiga pastāstīja par katras ceļojuma apskates vietas vēsturi un tagadni. "Ķiploku pasaules" saimniece Antra mūs sagaidīja īpaša dizaina apģērbā, īsi iepazīstināja ar sevi un saimniekošanas sistēmu. Protams, visu dzīves laiku nav nodarbojusies ar dārzeņu audzēšanu un to pārstrādi, esot bijusi ierēdne, socioloģe, apguvusi šūšanas prasmes un kosmetologa zinības, bet kopš 2016. gada uzņem interesentu grupas savas darbnīcas – degustācijas zālē – "Annās". Audzē ķiplokus 1 ha platībā, siltumnīcā aug dažādu šķirņu tomāti, paprika un nelielā platībā rudens šķirņu avenes. Visu izaudzēto pārstrādātā veidā un īpašā noformējumā piedāvā pircējiem. 2019.g. saimniecībai piešķirta kvalitātes zīme "Zaļais sertifikāts".

Lasīt visu ziņu galerija (17)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top