Sadraudzības pilsēta Vitingena aicina ciemos21.02.2020

Koknesi un Vācijas pilsētu Vitingenu vieno sadraudzība gandrīz 25 gadu garumā. Daudzo gadu laiku notikušas neskaitāmas  tikšanās, kurās piedalījušies abu pilsētu iedzīvotāji. Par tradīciju izveidojies, ka pilsētu delegācijas savstarpēji apmeklē viena otru. Pēdējā tikšanās notika pirms diviem gadiem, kad Kokneses novada svētku laikā  pie mums ar pieredzes apmaiņas vizīti viesojās Vitingenas pilsētas delegācija. Šogad kārta koknesiešiem posties iepazīt Vitingenas jaunumus.

Līdzšinējais Vitingenas pilsētas mērs Karls Ridders, kuram varam pateikties par aktīvu un radošu pilsētu partnerības veicināšanu gandrīz 17 gadu garumā, pagājušā gada nogalē ir devies pelnītā atpūtā, bet ir apņēmības pilns turpināt atbalstīt Kokneses –Vitingenas sadraudzību, jo ilglaicīgās sadarbības laikā ir izveidojusies gan partnerība pilsētu starpā, gan daudzi personīgi kontakti.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesieši sadraudzības svētkos Vitingenā07.10.2016

Ir pagājuši divdesmit gadi kopš 1996. gadā noslēgtās vienošanās par sadarbību starp Koknesi un Vitingenu Vācijā. Šo divdesmit gadu laikā ir izveidojusies draudzība, kas balstās uz savstarpēju sapratni, kultūru daudzveidības iepazīšanu un privātu draudzīgu kontaktu dibināšanu. Kopā ar Vitingenas delegācijas pārstāvjiem, sadraudzības jubileja Koknese tika svinēta Kokneses novada svētku ietvaros. Vitingenas pusē jubilejas svinības notika Vācijas Vienības dienā 3. oktobrī. Lai piedalītos svētku svinībās, uz 1600 km attālo Vitingenu devās delegācija 46 koknesiešu sastāvā Kokneses novada domes priekšsēdētāja Daiņa Vingra vadībā.

29. septembrī ceļu uz sadraudzības pilsētu Vitingenu Lejassaksijā uzsāka 36 Ilmāra

printēt Lasīt visu ziņu galerija (89)

Vitingenas un Kokneses sadraudzībai nākamgad 20. gadskārta10.07.2015

„Koknese mūs ik reizi patīkami pārsteidz!” – ciemošanās reizē atzina Kokneses sadraudzības pilsētas Vitingenas (Vācija) birģermeistars Karls Ridders, kura vadītā delegācija no 2. līdz 7. jūlijam viesojās Koknesē un izbaudīja daudzveidīgu pasākumu programmu gan mūsu novadā, gan cituviet Latvijā. Vizītes galvenais mērķis bija vienoties par Kokneses un Vitingenas sadraudzības 20. gadskārtas svinībām 2016. gadā. Kopā ar Karlu Ridderu koknesiešu viesmīlību izjuta pārējie delegācijas pārstāvji: Reinhold Borchers, Heinz-Ulrich Kabrodt, Hans-Heinrich Koch, Heinrich Banse un Joern Wolter. Viesošanās laikā atbraucēji pabija Jaunatnes olimpiādes norises vietā – senajā Hanzas pilsētā Valmierā, kur iepazina pilsētas vēsturiski nozīmīgākos objektus, bet galvaspilsētā Rīgā sajuta gaidāmo skolēnu dziesmu un deju svētku noskaņu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (61)

Koknesieši ar Piemiņas koncertu godina Kokneses Goda pilsones Valdtrautes Burmanes piemiņu sadraudzības pilsētā Vitingenā28.05.2014

Foto galerija. 27. maijā no nedēļu ilga ceļojuma uz Vāciju atgriezās Kokneses novada delegācija. Koknesieši uz Vāciju devās ar 4 deju kolektīvu sagatavotu koncertprogrammu, kuru sadraudzības pilsētas iedzīvotājiem sniedza, godinot pagājušajā gadā mūžībā aizgājušo Kokneses Goda pilsoni Valdtrauti Burmani. Šis piemiņas pasākums bija pateicība par dāsnumu un sniegto mīlestību, kuru Valdtrautes kundze daudzu gadu garumā ir sniegusi koknesiešiem, uzņemot viesus savā mājā. Patiesā cieņā par sniegto ieguldījumu sadraudzības veidošanā, pirms koncerta delegācija devās uz Burmanes kundzes atdusas vietu, kur nolika ziedus, kas bija vesti no Kokneses. "Satiekoties, kā vienmēr, mēs atceramies sadarbības pamatlicējus un virzītājspēku, sauktus par "motoriem" – Johannesu Plumeieru un Viesturu Cīruli. Mēs vienmēr leposimies, ka Kokneses Goda pilsoņu vidū ir 3 cilvēki no tālās Vitingenas, bez kuriem šī draudzība nebūtu iespējama – tie ir Johaness Plumeiers, Vilhelms Rotveilers un Valdtraute Burmane," savā uzrunā vitingeniešiem teica Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (70)

Viesošanās sadraudzības pilsētā Vitingenā02.08.2012

26. jūnijā Kokneses novada delegācija devās ceļā uz partnerpilsētu Vitingenu Vācijā. Delegācijas sastāvā šoreiz Kokneses novada pedagogi, novada domes pārstāvji un viesuzņēmēji. Viskuplāk pārstāvēta bija Kokneses mūzikas skola, jo skolotāju ansamblis ar sagatavotu koncertprogrammu devās pārstāvēt Koknesi arī Starptautiskajās Jauno laiku Hanzas dienās, kuras šogad norisinājās Vācijas pilsētā Lineburgā, un ar koncertu iepriecināt Vitingenas iedzīvotājus. Pārliecinoši lielākā daļa līdzbraucēju uz Vitingenu devās pirmo reizi, lai iepazītu seno sadraudzības pilsētu un gūtu pieredzi izglītības jomā. Uz Vitingenu pirmo reizi devās arī Kokneses novada priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Pavadītās dienas turpceļā pagāja ātri – ar savstarpējām sarunām un satraukumu par nedēļā gaidāmo. Braukšanu vieglu padarīja arī Polijas jaunie un plašie autoceļi, kas ar savu labo kvalitāti pārsteidza daudzus līdzbraucējus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (150)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top