faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

“Karjeras nedēļa 2018” Kokneses novadā 12.10.2018

Šogad pirmo reizi Kokneses novada 513 skolēni piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

Šogad izglītojamajiem bija iespēja piedalīties divos pasākumos, "Rakstīt vajag prast", un "Karjeras nedēļas 2018 diskusija” par tēmu: "Būvē savu karjeru pats".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Mazie koknesieši Lazdonā01.06.2018

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma „Dažādais piens” ietvaros 30. maijā I. Gaiša Kokneses vidusskolas 2.a un 2b klases skolēni apmeklēja uzņēmumu “Lazdonas piensaimnieks”.

Uzņēmuma “Lazdonas piensaimnieks” kvalitatīvos piena produktus ir nobaudījis vai ikviens Latvijas iedzīvotājs, taču skolēniem bija iespēja vērot piena pārstrādes procesu, klausoties “piena meistara“ stāstā par piena ceļu līdz gardajiem produktiem.

printēt Lasīt visu ziņu

“Es, profesiju pētnieks.”31.05.2018


Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Es, profesiju pētnieks” norisinājās laika posmā no šī gada 3. līdz 29.maijam. Šī pasākuma laikā skolēni no Bebru pamatskolas, Kokneses internātpamatskolas- attīstības centra un I. G. Kokneses vidusskolas  varēja apmeklēt  dažādas nodarbības Interešu izglītības centrā "Lielvārdi”.

Interešu izglītības centrā "Lielvārdi”  skolēniem piedalījās ar dabaszinībām un inženierzinātnēm saistītās nodarbībās, kas var palīdzēt jauniešiem izvēlēties savu nākotnes profesiju un karjeru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Pērses sākumskola apmeklē modernāko sukāžu ražotni Baltijā30.05.2018


Karjeras attīstības atbalsta pasākuma „Iepazīsti sukādes ražošanas procesu” ietvaros 28. maijā Pērses sākumskolas skolēni vecumā no 1.-6.klasei mācību ekskursijas ietvaros apmeklēja “Rāmkalnu” sukādes ražotni.

“Rāmkalnu” ražotnei pieder 40ha lielas platības, kurās audzē ražošanas procesam nepieciešamās izejvielas, kā arī  strādā 60 darbinieki. Šobrīd tiek saražotas sukādes, sīrupi, pastilas no cidonijā, lielogu dzērvenēm, ķirbjiem, aronijā, upenēm, rabarberiem, āboliem, avenēm, mellenēm, pīlādžiem un burkāniem. Lielākais eksporta partneris ir no Japānas, jo viņi Latviju uzskata par zaļāko valsti pasaulē. Iepazīstināšanu ar ražošanas procesu vada viszinoši ražotnes darbinieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Mēs katrs varam radīt brīnumus28.05.2018

Šā gada 22.05. Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā un 23.05. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mēs katrs varam radīt brīnumus”, kura ietvaros tika novadītas 10 nodarbības no kurām 4 notika KIAC un 6 I.G. Kokneses vidusskolā, tajās tika ieinteresēti  vismaz 299 Kokneses novada skolu skolēni vecumā no 1.-9.klasei. Šo pasākumu nodrošināja zinātnes un tehnoloģiju muzejs „Kurzemes Democentrs”. Tas ir interaktīvs centrs Ventspilī, kas bērniem, jauniešiem un ikvienam interesentam piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli. Šajā reizē nevis mēs braucām uz Ventspili, taču Ventspils atbrauca pie mums.

Nodarbības sākumā Informatīvas prezentācijas laikā skolēni iepazinās ar uzņēmējdarbības vides ikdienu, uzzināja, kādas profesijas ir pārstāvētas augsto tehnoloģiju nozares uzņēmumos Ventspilī, kā arī skolēni varēja apskatīt augsto tehnoloģiju nozares Ventspils reģiona uzņēmumu ražotās produkcijas paraugus (Pirmo Latvijas dronu, Igaunijas satelītu, ķimikāliju caurules un citus veiksmīgu projektu produktus, kuri ražoti  tepat pie mums Latvijā.)

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

"TehnoBuss" pietur Kokneses novadā28.05.2018

No 17. līdz 21. maijam norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums "TehnoBuss Latvija".  Jau agri norīta 18 m garais ar tehnoloģijām aprīkotais autobuss, piestāja pie Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, kurā 3 dienu garumā viesojās Kokneses novada skolu skolēni no Pērses sākumskolas 5.un 6.klases , no Bebru pamatskolas 5.-9.klases un protams no I. G. Kokneses vidusskolas 5.-10.klases. "TehnoBusa" mērķis ir skolēnu profesionālās orientācijas un izglītības veicināšana inženierzinātnēs, īpaši mašīnbūvē un metālapstrādē, jo statistikas dati liecina, ka Latvijā trūkst profesionāļu šajā nozarē.

Pieredzējušie instruktori iepazīstina skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos; informē par nozaru daudzveidību un to produktiem; konsultē par darba un karjeras iespējām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Ēst vēlamies vienmēr02.05.2018

Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Ēst vēlamies vienmēr,” norisinājās laika posmā no šī gada 18. līdz 25.maijam. Šī pasākuma laikā Kokneses internātpamatskolas- attīstības centra skolēni no 1.-9. klases varēja tuvāk iepazīties ar ēdināšanas sniegšanas pakalpojumu saistītām profesijām- viesmīlis, pavārs- uzņēmējs, grafiskais dizainers.

Pasākums bija sadalīts divās dienās 1.daļa notika 18.aprīlī un otrā daļa 25.aprīlī. Kā jau mēs zinām, pie pakalpojuma sniegšanas pirmo mēs ieraugam viesmīli un viņa darbu. Tāpēc pasākums sākās ar viesmīļa profesijas iepazīšanu. Tika stāstīts par viņa stāju, gaitu, apģērbu, nepieciešamām iemaņām un darbiem ikdienas darbā. Skolēniem  pildot dažādus uzdevumus, bija iespēja iejusties viesmīļa profesijā. Otrajā daļā ar sevi iepazīstināja pavārs-uzņēmējs. Pavārs stāstīja par sevi, savu darbu un kā dzīvē ir sanācis, ka no pavāra kļuvis arī par uzņēmēju. Un kādi ir plusi un mīnusi tajā, ka viņš šīs divas lietas ir apvienojis. Kā arī pavārs bija sagatavojis uzdevumu skolēniem, lai pārbaudītu viņu prasmes un talantus pavārmākslā. Skolēniem bija iespēja pašiem pagatavot suši, kas šobrīd mūsu steidzīgajā laikmetā ir ļoti populārs ēdiens.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top