Karjeras nedēļā Kokneses novada jaunieši diskutēja par nākotnes profesijām22.10.2019

Šogad vairāk nekā 200 jauniešu Kokneses novadā piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri šogad veltīti nākotnes profesijām un prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

 Karjeras nedēļas ietvaros:

14.oktobrī Pērses sākumskolas 4.- 6.klases un Bebru pamatskolas 5.- 8.klases skolēniem bija iespēja kopā ar Swedbank pārstāvi piedalīties nodarbībā par tēmu "Kādas prasmes bērniem būs nepieciešamas nākotnē". Savukārt Bebru pamatskolas 9.klase, dodoties ekskursijā uz Ogres Tehnikumu, piedalījās KAA pasākumā "Informācijas dienas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādēs", kurā jaunieši iepazinās ar visām šajā skolā piedāvātajām izglītības programmām un skolas vidi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Izglītojošā ekskursijā iepazīst poligrāfijas speciālista darbu22.10.2019

3.oktobrī Bebru pamatskolas 6.klases kolektīvs devās izzinošā un izglītojošā ekskursijā. Pirmajā pieturā - projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros skolēni apmeklēja karjeras attīstības atbalsta pasākumu "Iepazīt poligrāfijas speciālistus", "Zemgus Poligrāfijas servisā". Šeit lieliskais gids Nauris, kurš ir pārdošanas direktors, mums pastāstīja par darbu poligrāfijas servisā. "Zemgus" ir pilna servisa tipogrāfija - dizaina izstrāde, veidlapas, brošūras, katalogi un tā varētu turpināt. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Mācību ekskursija SIA "Rāmkalni" ražotnē06.06.2019

4.jūnijā Bebru pamatskolas 5.klases skolēni audzinātājas Vinetas Grinšpones un vecāku pārstāves Lanas Rūnes vadībā mācību ekskursijas ietvaros devās uz karjeras attīstības atbalsta pasākumu "Latvijas uzņēmumi un profesijas", SIA Rāmkalni ražotnē. Skolēniem ražotnē bija iespēja apskatīt sukāžu ražošanas procesu no sākuma līdz gatavai produkcijai un iepazīt šajā procesā iesaistīto profesiju pārstāvjus. Izbrīnu skolēnos radīja, ka ražotnē galvenokārt redzams roku darbs. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Karjeras attīstības atbalsta pasākumi maijā05.06.2019

8. maijā SIA Pure Chocolate notika KAA pasākums "Profesija- pārtikas tehnologs", kura ietvaros Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 6.a b un 7.b klašu skolēni iepazinās ar pārtikas tehnologa profesiju, noskaidroja darba pienākumus, darba vidi, aprīkojumu un ar kādiem profesiju  un ar kādiem profesiju pārstāvjiem vēl sadarbojas savā darba ikdienā. Pārtikas tehnologs atklāja profesijas stiprās un vājās puses un kādas rakstura īpašības nepieciešamas šim darbam. Pēc teorijas apgūšanas skolēni darbojās praktiski.

15.maijā, pasākuma "Darbs man apkārt" ietvaros, Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra 8.,9. klašu audzēkņi apmeklēja Daugavpils robežpunktu, muitu, lai iepazītu tur strādājošo profesiju pārstāvjus. Skolēni tika aicināti apzināt savas spējas, iemaņas un fiziskās īpašības un izprast, vai savu  dzīvi grib saistīt ar šīm ļoti atbildīgajām profesijām, kas sargā mūsu valsts robežas, lai mēs varētu justies droši dzīvojot Latvijā. Iepazīstoties ar robežpunktu, kā īpašā profesija tika izcelta kinologs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Karjeras atbalsts aprīlī08.05.2019

Šā gada aprīlī Kokneses novadā norisinājās vairāki karjeras attīstības atbalsta pasākumi projekta  Nr. 8.3.5.0/16/I/001, "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

 3.aprīlī. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.klases skolēni devas uz pasākumu "Darbs man apkārt" JELD WEN uzņēmumā, kur iepazinās ar uzņēmuma ražošanas virzienu un tajā strādājošajiem profesionāliem, kā arī darba iespējām nākotnē.

printēt Lasīt visu ziņu

"Darbs man apkārt" - "JELD WEN” Latvija08.04.2019

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.klases skolēni  3. aprīlī devās uz pasākumu "Darbs man apkārt" Aizkrauklē,  kas norisinājās Latvijas uzņēmumā "JELD WEN" Latvija.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

KAA pasākums "Izglītības izstāde "Skola 2019""07.03.2019

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.-12.klases šā gada 2.-3.martam apmeklēja KAA pasākumu "Izglītības izstāde "Skola – 2019"".

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt apmeklētājus ar aktuālāko informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārpus tās, kā arī palīdzēt izvēlēties turpmāko izglītības ceļu. Pasākuma laikā jaunieši iepazina vairākus simtus izglītības programmu un visdažādāko nozaru mācību kursus. Jaunieši varēja uzzināt visu nepieciešamo par starptautisko eksāmenu kārtošanu, skolēnu vasaras valodu nometnēm ārzemēs, kā arī iepazīties ar inovatīviem mācību papildlīdzekļiem un jaunākajām mācību tehnoloģijām.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top