Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/projekts_karjeras_atbalsts_izglitojamiem_visparejas_un_profesionalas_izglitibas_iestades/tehnobuss_pietur_kokneses_novada
Drukas datums: 09:48:48 07.06.2020

"TehnoBuss" pietur Kokneses novadā28.05.2018

No 17. līdz 21. maijam norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums "TehnoBuss Latvija".  Jau agri norīta 18 m garais ar tehnoloģijām aprīkotais autobuss, piestāja pie Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, kurā 3 dienu garumā viesojās Kokneses novada skolu skolēni no Pērses sākumskolas 5.un 6.klases , no Bebru pamatskolas 5.-9.klases un protams no I. G. Kokneses vidusskolas 5.-10.klases. "TehnoBusa" mērķis ir skolēnu profesionālās orientācijas un izglītības veicināšana inženierzinātnēs, īpaši mašīnbūvē un metālapstrādē, jo statistikas dati liecina, ka Latvijā trūkst profesionāļu šajā nozarē.

Pieredzējušie instruktori iepazīstina skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos; informē par nozaru daudzveidību un to produktiem; konsultē par darba un karjeras iespējām.

Nodarbība sākas pie automatizācijas mini-rūpnīcas "Festo" mezgla, kas parāda, kā mūsdienās norit ražošanas process rūpnīcās. Faktiski tā ir mini rūpnīca autobusā. Nākamā vieta – pneimatikas eksperimentu "Festo" stends, tālāk dodamies pie 3D printera, kur informējam par šīm tehnoloģijām un cik tālu pasaulē tā ir attīstījusies. Pēc tam skolēnus iepazīstina ar programmējamiem CNC metāla apstrādes darba galdiem – frēzi un virpu. Vēl ir zobratu mehānikas un dinamo stends, kur rāda un stāsta par zobratiem. Tur ir pārvietojami zobrati uz magnētiem, kurus skolēni var mēģināt likt ķēdē un mēģināt veidot kaut kādus slēgumus. Kā pēdējais šajā izziņas ceļā ir metināšanas izmēģinājumu stends, kurā ar metināšanas pusautomātu ļaujam padarboties arī pašiem bērniem. Kā arī ir stends, kas parāda apkures katla darbību, izmantojot šķeldu.

Skolēniem bija pieejami izdales materiāli par šīs nozares speciālistu apmācības vietām, kurus brīvi skolēni varēja ņemt sev līdzi.

 Mobilā demonstrāciju laboratorija "TehnoBuss" ir Latvijas mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) īstenots projekts.

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu "Tehnobuss Latvija", notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Sagatavoja PKK Olita Ruža