“Skola - 2018!”28.02.2018

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  pasākuma “Skola – 2018” ietvaros, 2018.gada 24. februārī, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 12.klases  20 un Bebru pamatskolas 8.-9.klases 17 jaunieši devās uz starptautisku izglītības izstādi Ķīpsalā “Skola - 2018”. Izstādes mērķis - iepazīstināt jauniešus un topošos studentus ar izglītības iespējām  Latvijā un ārpus tās. Izstādē piedalījās koledžas, augstskolas un citas iestādes, kas saistītas ar augstāko izglītību vai tās izvēli. Katrai skolai tika atvēlēts stends, pie kura darbojās profesori vai biežāk, studenti. Jaunieši jebkuram varēja uzdot sev interesējošos jautājumus, iepazīties ar  piedāvātajiem bukletiem un citiem apskates materiāliem.  Daudzi neatteicās no iespējas piedalīties konkursos.

Izstādes “Skola - 2018” dalībnieki bija pārdomājuši  savu stendu noformējumu, lai piesaistītu  skolēnu uzmanību  ar dažādiem informatīviem izdales materiāliem un izzinošiem, aizraujošiem paraugdemonstrējumiem un citām aktivitātēm, piemēram, unikālu iespēju – satikt robotu, vai arī pašiem apmeklētājiem iemēģināt roku kādā no profesijām. Lielākie stendus aplūkošanai piedāvāja Latvijas Lauksaimniecības Universitāte, Rīgas Stradiņa Universitāte, Rīgas Tehniskā Universitāte, augstskola “Turība”. Tāpat izstādē bija sastopami vairāki tehnikumi, piemēram, Rīgas Valsts tehnikums, Ogres tehnikums u.c. Informāciju par savu darbošanos piedāvāja arī “Erasmus”.

Paralēli skolu izstādei norisinājās “Latvijas grāmatu izstāde 2018”. Tajā tika pārstāvētas Latvijas lielākās izdevniecības. Interesenti varēja iegādāties grāmatas par zemākām cenām.

 Ievākuši visu sev interesējošo informāciju un pārdomām pilni, jaunieši devās mājās, jo ir tik daudz iespēju…

Informāciju sagatavoja:

Olita Ruža,

Pedagogs karjeras konsultants

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top