Pērses sākumskola apmeklē modernāko sukāžu ražotni Baltijā30.05.2018


Karjeras attīstības atbalsta pasākuma „Iepazīsti sukādes ražošanas procesu” ietvaros 28. maijā Pērses sākumskolas skolēni vecumā no 1.-6.klasei mācību ekskursijas ietvaros apmeklēja “Rāmkalnu” sukādes ražotni.

“Rāmkalnu” ražotnei pieder 40ha lielas platības, kurās audzē ražošanas procesam nepieciešamās izejvielas, kā arī  strādā 60 darbinieki. Šobrīd tiek saražotas sukādes, sīrupi, pastilas no cidonijā, lielogu dzērvenēm, ķirbjiem, aronijā, upenēm, rabarberiem, āboliem, avenēm, mellenēm, pīlādžiem un burkāniem. Lielākais eksporta partneris ir no Japānas, jo viņi Latviju uzskata par zaļāko valsti pasaulē. Iepazīstināšanu ar ražošanas procesu vada viszinoši ražotnes darbinieki.

Skolēnu ceļojums “Iepazīsti sukādes ražošanas procesu” sākās ar to, ka skolēniem uzvilkt aizsargtērpu- halātu, cepures, bahilas, dezinficēt rokas un tikai tad gides pavadībā devās pa ražotnes telpām. Pirmā no telpām bija izejvielu pieņemšanas noliktava. Tālāk nonāca saldētavās, kurās tiek glabātas izejvielas pirms žāvēšanas procesa. Parādīja arī šķirošanas procesu, kurā darbinieki ar roku darbu šķiroja produktus pēc kvalitātes.  Tas ir produktu mizošana , sēkliņu izgriezšana, dalīšana daiviņās u.c.  Tad nonāk telpā, kurā notiek žāvēšanas procesi, un kurās no ogu masas gatavo garšīgas pastilas. Skolēniem bija iespēja pašiem piedalīties pastilu gatavošanā. Nonākot fasēšanas telpā skolēni tika iepazīstināti ar fasētāja darbinieka darba ikdienu un aprīkojuma specifiku, kā arī skolēniem bija iespēja ieskatīties, kā notiek fasēšana ar rokām. Stāstīja arī par iepakojumu, kurš ir speciāli radīts priekš tā, lai neizzustu produktu kvalitāte atrodoties veikalu plauktos. Līdz beidzot skolēni nonāca līdz pašam garšīgākajam- produktu degustācijai.

Liels paldies ceļojuma vadītājai Sigrijai.

 Karjeras attīstības atbalsta pasākumu "Iepazīsti sukādes ražošanas procesu", notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

 Sagatavoja PKK Olita Ruža

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top