Medicīnas profesijas nākotnē!12.11.2018

Šā gada 6. novembrī Madonā, Madonas novada pašvaldības ēkā norisinājās KAA pasākums "Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē", kurā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.- 12. klases skolēni, kuri savu karjeru vēlas saistīt ar medicīnas nozari, varēja iepazīt šīs nozares profesijas un attīstības perspektīvas.

Pasākuma laikā Rīgas Stradiņu Universitātes pārstāvji stāstīja par Latvijas medicīnas attīstību – nākotnes izaicinājumiem.  LU P. Stradiņa medicīnas koledžas sabiedrisko attiecību speciāliste informēja interesentus par to, ko var apgūt šajā koledžā un kas jāņem vērā izvēloties šo izglītības iestādi. Protams skolēniem bija iespēja satikties ar Rīgas Stradiņu Universitātes studentiem un uzdot sev interesējošos jautājumus uz kuriem studenti labprāt atbildēja un dalījās ar ieteikumiem izvēloties medicīnas nozares profesijas, kā arī izstāstīja par plašajām iespējām studējot. Par modernizētām lekcijām un nodarbībām, un cik tālu un kādas tehnoloģijas iekārtas ir ienākušas studiju apguves procesā.

 Studiju un darba pieredzē dalījās arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Stāstījumu papildināja ar praktisko darbošanos - imitējot slimnieka aprūpi, stabilizēšanu un pārvietošanu no dažādām vietām.

LU Rīgas medicīnas koledžas studenti piedāvāja praktisko darbnīcu, kurā uz rokas mulāžas skolēniem bija iespēja iepazīt analīžu noņemšanas procedūru, uz kuru skolēni stāvēja rindā, lai izmēģinātu, jo interese bija liela.

Pasākuma noslēgumā skolēniem ekskursijas ietvaros bija iespēja iepazīt Madonas slimnīcu, tās darbību un tehnisko nodrošinājumu.

Skolēnu atziņa: "lai kļūtu par šīs nozares profesijas pārstāvi, bez vidusskolas neiztikt. Arī medicīnas koledžā iestājoties ir nepieciešama vidējā izglītība".

Pasākuma apmeklēšana noritēja projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  ietvaros.

Sastādīja PKK Olita Ruža

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top