Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/projekts_karjeras_atbalsts_izglitojamiem_visparejas_un_profesionalas_izglitibas_iestades/macibu_ekskursija_sia_ramkalni_razotne
Drukas datums: 16:27:47 03.06.2020

Mācību ekskursija SIA "Rāmkalni" ražotnē06.06.2019

4.jūnijā Bebru pamatskolas 5.klases skolēni audzinātājas Vinetas Grinšpones un vecāku pārstāves Lanas Rūnes vadībā mācību ekskursijas ietvaros devās uz karjeras attīstības atbalsta pasākumu "Latvijas uzņēmumi un profesijas", SIA Rāmkalni ražotnē. Skolēniem ražotnē bija iespēja apskatīt sukāžu ražošanas procesu no sākuma līdz gatavai produkcijai un iepazīt šajā procesā iesaistīto profesiju pārstāvjus. Izbrīnu skolēnos radīja, ka ražotnē galvenokārt redzams roku darbs. 

 paši vāc gan ogas, gan rabarberus, cidonijas un pēc tam paši arī pārstrādā. Tā kā šis pārsvarā ir roku darbs, līdz ar to produkcija ir gana dārga. Skolēniem pašiem arī bija iespēja padarboties pastilu cehā, un izpausties ar savu roku spiežot mazus izstrādājumus uz lielām pannām. Izstrādājumi sanāca gan lielāki, gan mazāki, jo kā teica paši darbinieki- rokai jābūt trenētai. Skolēniem ražotnē ļoti patika, bet paši negribētu strādāt, jo esot grūts darbs.              

Nākamā pietura bija Rāmkalnu atpūtas kompleksā piedāvātās aktivitātes. Liela piekrišana bija rodeļu trasei. Pēc aktivitātēm baudījām pusdienas brīvā dabā, jo laika apstākļi mūs lutināja.             

Noslēgumā devāmies uz Rīgu, lai apmeklētu Ilūziju muzeju - istabas. Šeit jau gan ovācijas un sajūsmas netrūka. Un, kur nu bez foto. Mājupceļā skatoties pa logu, baudījām Latvijas krāšņo dabu, nenoziedējušos, plašos rapšu laukus. Mācību ekskursija izdevusies, bērni sajūsmā par redzēto un izbaudīto. 

 Sagatavoja: audzinātāja Vineta Grinšpone un pedagogs - karjeras konsultants Olita Ruža