“Karjeras nedēļa 2018” Kokneses novadā 12.10.2018

Šogad pirmo reizi Kokneses novada 513 skolēni piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

Šogad izglītojamajiem bija iespēja piedalīties divos pasākumos, "Rakstīt vajag prast", un "Karjeras nedēļas 2018 diskusija” par tēmu: "Būvē savu karjeru pats".

Pasākumus apmeklējošie pedagogi, klases audzinātāji teica atzinīgus vārdus, kuros galvenā domā skan tā: "Paldies par tikšanos ar žurnālistu Valdi Aleksandrovu un SIA Rocketgrip jauniešiem Reini Nikuļcevu un Akseli Zinguli, kuri  palīdzēja gūt labāku priekšstatu par darba tirgu, dažādām profesijām nepieciešamajām prasmēm, kā arī karjeras izaicinājumiem. Skolēni labprāt piedalījās dažādos karjeras izzināšanas pasākumos –jaunākie skolu skolēni iejutās žurnālista ādā veidojot rakstu, kā arī korektora, šo pašu rakstu koriģējot un lielākie skolēni sākot no 5.klases piedalījās diskusijā par tēmu "Būvē savu karjeru pats", uzdodot jautājumus jauniešiem par viņu pieredzes bagāto karjeras skrejceļu- ceļā uz karjeru. Karjeras nedēļa ir lielisks iemesls jau laikus padomātu par nepieciešamību mērķtiecīgi strādāt pie savas nākotnes karjeras veidošanas jau skolas gados."

Kā atzina Anna Romanovska un Gita Tenisa, jauniešiem īpaši interesēja "Karjeras nedēļas 2018 diskusija", jo šajā pasākumā piedalījās jaunieši, kuri skolēnu valodā veidoja savu pieredzes stāstu un diskusiju.Skolēniem rada lielāku interesi līdzīga vecuma jaunieši, kas kaut ko jau ir sasnieguši šajā gadsimtā un par šīm iespējām šodien.

Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Karjeras nedēļas pasākumu programma 47 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela. Savukārt Karjeras nedēļas jaunumiem var sekot sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LVdraugiem.lv/viaa un Twitter - twitter.com/VIAA_LV.

 Informāciju sagatavoja:

Olita Ruža  pedagogs – karjeras konsultants

Mob. tālr.: (+371 )26385064; e-pasts: olita.ruza@koknese.lv

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top