Izglītojošā ekskursijā iepazīst poligrāfijas speciālista darbu22.10.2019

3.oktobrī Bebru pamatskolas 6.klases kolektīvs devās izzinošā un izglītojošā ekskursijā. Pirmajā pieturā - projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros skolēni apmeklēja karjeras attīstības atbalsta pasākumu "Iepazīt poligrāfijas speciālistus", "Zemgus Poligrāfijas servisā". Šeit lieliskais gids Nauris, kurš ir pārdošanas direktors, mums pastāstīja par darbu poligrāfijas servisā. "Zemgus" ir pilna servisa tipogrāfija - dizaina izstrāde, veidlapas, brošūras, katalogi un tā varētu turpināt. 

Pašreiz Zemgus servisā nodarbināti apmēram 50 darbinieki un katram ir savs noteikts uzdevums. Pārsteidza arī fakts, ka uzņēmums mēnesī patērē ļoti lielu apjomu elektrības. No oktobra līdz janvārim uzņēmumā ir ļoti daudz darba. Tāpēc mums paveicās, ka mēs varējām viņus vēl apmeklēt šajā saspringtā laika sākumā, jo lielā darbu apjomā dēļ šajā laikā skolēnu ekskursijas nepieņem. Arī mums bija iespēja izbaudīt visu garo procesu līdz gatavai produkcijai. Mūs nobildēja un izgatavoja plakātveida kalendāru 2020.gadam tieši 6.klasei. Pārsteidza tas, ka plakāta izveidošanai tika patērētas četras krāsas - sarkana, dzeltena, zila un melna.          

Nākamā pietura mums bija muzejs "Ebreji Latvijā''. Ebreju kopienas pārstāve mūs iepazīstināja ar muzeja dzīvi, tajā notiekošo.  Muzejs pieder Ebreju kopienai. Muzeja ekspozīcija sniedz ieskatu ebreju vēsturē, sadzīvē, tradīcijās. Īpaša vieta ir veltīta Holokausta traģēdijai. Tātad, viens no svarīgākajiem procesiem ir Holokausta izpēte, bojāgājušo piemiņas saglabāšana, cilvēku apzināšana, kas Holokausta laikā glāba ebrejus, kā arī viņu piemiņas iemūžināšana. Pēc īsa ieskata ebreju vēsturē, notika mācību stunda, kur varēja izpausties radošo uzdevumu veikšanā. Mēs visi kopā uzzinājām, kas ir Purimi, Roš-ha-Šana, Maca un daudz citas interesantas lietas, arī to, ka ebrejiem jaunais gads sākas 30.septembrī.         

Ekskursijas noslēgumā apmeklējām JUMP SPACE- batutu parku, kur visa komanda varēja no sirds izlēkāties pa batutiem un izbaudīt porolonu baseinus. Pēc batutu parka vēl tika pabūts "Hesburger". Emociju pārpilni  par ekskursijas laikā iegūto, braucam mājās, pa logiem vērojot krāšņās dabas ainavas.

 Informāciju sagatavoja: skolotāja Vineta Grinšpone un pedagoģe - karjeras konsultante Olita Ruža

Foto: Vineta Grinšpone

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top