Ēst vēlamies vienmēr02.05.2018

Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Ēst vēlamies vienmēr,” norisinājās laika posmā no šī gada 18. līdz 25.maijam. Šī pasākuma laikā Kokneses internātpamatskolas- attīstības centra skolēni no 1.-9. klases varēja tuvāk iepazīties ar ēdināšanas sniegšanas pakalpojumu saistītām profesijām- viesmīlis, pavārs- uzņēmējs, grafiskais dizainers.

Pasākums bija sadalīts divās dienās 1.daļa notika 18.aprīlī un otrā daļa 25.aprīlī. Kā jau mēs zinām, pie pakalpojuma sniegšanas pirmo mēs ieraugam viesmīli un viņa darbu. Tāpēc pasākums sākās ar viesmīļa profesijas iepazīšanu. Tika stāstīts par viņa stāju, gaitu, apģērbu, nepieciešamām iemaņām un darbiem ikdienas darbā. Skolēniem  pildot dažādus uzdevumus, bija iespēja iejusties viesmīļa profesijā. Otrajā daļā ar sevi iepazīstināja pavārs-uzņēmējs. Pavārs stāstīja par sevi, savu darbu un kā dzīvē ir sanācis, ka no pavāra kļuvis arī par uzņēmēju. Un kādi ir plusi un mīnusi tajā, ka viņš šīs divas lietas ir apvienojis. Kā arī pavārs bija sagatavojis uzdevumu skolēniem, lai pārbaudītu viņu prasmes un talantus pavārmākslā. Skolēniem bija iespēja pašiem pagatavot suši, kas šobrīd mūsu steidzīgajā laikmetā ir ļoti populārs ēdiens.

Kā noslēdzošais šajā pasākumā bija grafiskais dizainers. Viņš izstāstīja par savu profesiju un ikdienas darbiem, kā arī kā viņa profesijas pārstāvis palīdz darboties ēdināšanas sniegšanas pakalpojumam jomā. Ar kādiem trikiem var piesaistīt klientus, kas jāievēro noformēšanā, lai ēdināšanas iestāde būtu klientiem pievilcīga un baudāma. Arī šīs profesijas pārstāvis bija sagatavojis praktisko darbiņu, lai skolēni varētu sevi novērtēt vai šī darbības sfēra viņam ir saistoša.

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu "Ēst vēlamies vienmēr", notika ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Lielu paldies saku profesiju pārstāvjiem par aizraujošiem stāstiem un skolas vadībai par veiksmīgu sadarbību.

Sagatavoja PKK Olita Ruža

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top