Lapas karte
AA+A++
A AAA

Projekts HANSA

HANSA projekta pārstāvji dalās pieredzē Starptautiskajās Hanzas dienās

17.06.2016

hansa_logo_2016_1.jpg9.-12. jūnijā projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) pārstāvji piedalījās 36. Starptautiskajās Hanzas dienās, kas norisinājās Norvēģijas pilsētā Bergenā. Ar atsevišķiem stendiem vai mākslinieciskiem priekšnesumiem piedalījās HANSA pilsētas Pērnava, Vīlande (abas – Igaunija), Visbija (Zviedrija), Kuldīga, Limbaži, Straupe un Valmiera, tikmēr tūrisma seminārā par projekta aktualitātēm un komunikācijas pieredzi stāstīja projekta vadītāja Ingera Harlevi un Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Rūta Vasermane.

Kopumā Bergenā ar atsevišķiem stendiem gadatirgū piedalījās 63 Hanzas pilsētas, kuru vidū bija arī Pērnava un Vīlande no Igaunijas, Visbija no Zviedrijas, kā arī Latvijas pilsētas Kuldīga un Straupe. Hanzas dienu ietvaros bija arī neskaitāmi mūzikas un deju priekšnesumi, kur jau minētajām pilsētām pievienojās arī kolektīvi no Limbažiem un Valmieras.

Lasīt visu ziņu

Koknese iesaistās Hanzas savienības pilsētu projektā

16.10.2015

hansa_logo_2016_1.jpgKokneses novada dome kā projekta partneris ir iesaistījies triju valstu – Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas – Hanzas pilsētu kopīgā tūrisma attīstības projektā „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” HANSA: Hanseatic Approach to New Sustainable Alliances” (Hanzas projekts), kas tika iesniegts un apstiprināts Centrālbaltijas jūras reģiona programmā. Projekta īstenošana jau sākusies un ilgs līdz 2018.gada jūnijam. Kopīgās aktivitātēs tiks veicināta mazo Hanzas pilsētu aktīva līdzdalība Hanzas tūrisma apritē, veidojot tās par spēcīgu kultūras tūrisma maršrutu. Tiks izstrādāti starptautiski kompleksie piedāvājumi īsiem izbraucieniem no lielajām pilsētām - Tallinas, Rīgas un Stokholmas. Strādāsim pie tā, lai padarītu Hanzas mantojumu redzamu un pieejamu partneru pilsētās.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Attīstīs Hanzas savienības tūrismu

05.10.2015

hansa_logo_2016_2.jpgPārrobežu sadarbības projekti ir viens no veiksmīgākajiem veidiem, kā attīstīt tūrismu starptautiskā līmenī arī mazās pilsētās un ciemos. Kokneses novada dome kā projekta partneris ir iesaistījies Centrālbaltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projektā „Hanseatic Approach to New Sustainable Alliances (HANSA)” (Hanzas pieeja jaunai ilgtspējīgai sadarbībai). HANSA projekta ietvaros tiks attīstīts un veicināts Hanzas pilsētu nozīmīgais kultūrvēsturiskais mantojums trijos dažādos līmeņos: vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī. Vietējā līmenī sabiedrība tiks informēta par Hanzas savienības vēsturi un kultūrvēsturisko mantojumu. Nacionālā līmeņa mērķis ir veidot un attīstīt kopīgus interesantus Hanzas savienības pilsētu maršrutus, veidojot vienotu identitāti. Starptautiskā līmeņa mērķis ir attīstīt kopīgas pārrobežu tūrisma piedāvājuma pakas. Projekta ietvaros tiks izveidoti un publicēti materiāli par pieejamajiem tūrisma maršrutiem, izmantojot tūrisma organizācijas un informācijas centrus, tādējādi rosinot tūristus iepazīt Hanzas vēsturi, kā arī veidojot Baltijas jūras reģionu kā pievilcīgu vidi, kur ceļot, redzēt un uzzināt vairāk. Projekta ietvaros tiks aktualizēta saikne starp vietējo pilsētu/ciemu un pārējo Eiropu Hanzas pilsētu vēstures attīstības ietvaros.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top