faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

HANSA partneru tikšanās Cēsīs: pilsētu vēstures izpēte tuvojas noslēgumam27.09.2016

8. septembrī Cēsīs tikās projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, lai pārrunātu vasarā padarītos darbus un tuvāko mēnešu plānus. Šovasar HANSA projekta partneri daudz laika ir veltījuši vietējās Hanzas vēstures izpētei, tādējādi bagātinot zināšanas par pilsētu pagātni. Iegūtie rezultāti pēc apkopošanas noderēs jaunu un autentisku tūrisma produktu izveidei un popularizēšanai. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par projekta mobilās aplikācijas izstrādi, norunājot pamatprincipus, kā tiks veidota aplikācija, kas būs atbalsts pilsētu viesiem, informāciju par tūrisma objektiem un maršrutiem padarot viegli pieejamu un saprotamu.

Būtisks projekta posms ir gaidāms nākamā gada sākumā, kad projekts HANSA sāks dalību starptautiskajās tūrisma izstādēs. Līdz pirmajai izstādei “Reisen Hamburg” Vācijā darāmo darbu sarakstā ir projekta stenda un informatīvo materiālu izveide. Projekta partneri sadarbosies arī piedāvājumu izstrādē tūrisma operatoriem un individuāliem klientiem.

printēt Lasīt visu ziņu

HANSA projekta partneri iepazīst Hanzas mārketinga labos piemērus28.04.2016

Projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, tostarp arī Kokneses novada domes pārstāvji, aizvadītajā nedēļā viesojās Eiropas Kultūras maršrutu institūtā un Vācijas Hanzas pilsētās Lemgo un Lībekā. Hanza ir viens no sertificētiem Eiropas kultūras maršrutiem, un projekta partneri uzzināja, kādas priekšrocības tas viņiem sniedz. Tāpat viņi pētīja, kā neliela Hanzas pilsēta var sekmīgi organizēt savu mārketingu.

Mācību brauciena pirmā pietura bija Luksemburgā, kur projekta partneri viesojās Eiropas Kultūras maršrutu institūtā. Hanza ir viens no sertificētajiem Eiropas kultūras maršrutiem, un projekta partneri uzzināja par prasībām, kādas tiem ir. Sertificētajiem maršrutiem ir jāatbilst noteiktiem kvalitātes standartiem, ir jābūt ar ievērojamu zinātniskas izpētes bāzi un ir jābūt novērtētiem un pārbaudītiem reizi trīs gados. Institūtam ir ievērojama sadarbība ar Eiropas Komisijas, UNESCO un Pasaules tūrisma organizācijas institūcijām. Ar mārketinga un zīmola virzīšanas aktivitātēm Institūts cer panākt, ka kultūras maršruti būs būtiska daļa no Eiropas kultūras tūrisma, līdz ar to Hanzas pilsētām ir iespēja tikt pie plašākas publicitātes visā pasaulē. Institūta pārstāvji arī ierosināja, ka HANSA projekta dalībnieki varētu piedalīties speciālistu apmācībās, apgūstot, kā saglabāt un attīstīt kultūras maršrutus un sekmēt to atpazīstamību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

HANSA projekta pārstāvji dalās pieredzē Starptautiskajās Hanzas dienās17.06.2016

9.-12. jūnijā projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) pārstāvji piedalījās 36. Starptautiskajās Hanzas dienās, kas norisinājās Norvēģijas pilsētā Bergenā. Ar atsevišķiem stendiem vai mākslinieciskiem priekšnesumiem piedalījās HANSA pilsētas Pērnava, Vīlande (abas – Igaunija), Visbija (Zviedrija), Kuldīga, Limbaži, Straupe un Valmiera, tikmēr tūrisma seminārā par projekta aktualitātēm un komunikācijas pieredzi stāstīja projekta vadītāja Ingera Harlevi un Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Rūta Vasermane.

Kopumā Bergenā ar atsevišķiem stendiem gadatirgū piedalījās 63 Hanzas pilsētas, kuru vidū bija arī Pērnava un Vīlande no Igaunijas, Visbija no Zviedrijas, kā arī Latvijas pilsētas Kuldīga un Straupe. Hanzas dienu ietvaros bija arī neskaitāmi mūzikas un deju priekšnesumi, kur jau minētajām pilsētām pievienojās arī kolektīvi no Limbažiem un Valmieras.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknese iesaistās Hanzas savienības pilsētu projektā16.10.2015

Kokneses novada dome kā projekta partneris ir iesaistījies triju valstu – Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas – Hanzas pilsētu kopīgā tūrisma attīstības projektā „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” HANSA: Hanseatic Approach to New Sustainable Alliances” (Hanzas projekts), kas tika iesniegts un apstiprināts Centrālbaltijas jūras reģiona programmā. Projekta īstenošana jau sākusies un ilgs līdz 2018.gada jūnijam. Kopīgās aktivitātēs tiks veicināta mazo Hanzas pilsētu aktīva līdzdalība Hanzas tūrisma apritē, veidojot tās par spēcīgu kultūras tūrisma maršrutu. Tiks izstrādāti starptautiski kompleksie piedāvājumi īsiem izbraucieniem no lielajām pilsētām - Tallinas, Rīgas un Stokholmas. Strādāsim pie tā, lai padarītu Hanzas mantojumu redzamu un pieejamu partneru pilsētās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Attīstīs Hanzas savienības tūrismu05.10.2015

Pārrobežu sadarbības projekti ir viens no veiksmīgākajiem veidiem, kā attīstīt tūrismu starptautiskā līmenī arī mazās pilsētās un ciemos. Kokneses novada dome kā projekta partneris ir iesaistījies Centrālbaltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projektā „Hanseatic Approach to New Sustainable Alliances (HANSA)” (Hanzas pieeja jaunai ilgtspējīgai sadarbībai). HANSA projekta ietvaros tiks attīstīts un veicināts Hanzas pilsētu nozīmīgais kultūrvēsturiskais mantojums trijos dažādos līmeņos: vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī. Vietējā līmenī sabiedrība tiks informēta par Hanzas savienības vēsturi un kultūrvēsturisko mantojumu. Nacionālā līmeņa mērķis ir veidot un attīstīt kopīgus interesantus Hanzas savienības pilsētu maršrutus, veidojot vienotu identitāti. Starptautiskā līmeņa mērķis ir attīstīt kopīgas pārrobežu tūrisma piedāvājuma pakas. Projekta ietvaros tiks izveidoti un publicēti materiāli par pieejamajiem tūrisma maršrutiem, izmantojot tūrisma organizācijas un informācijas centrus, tādējādi rosinot tūristus iepazīt Hanzas vēsturi, kā arī veidojot Baltijas jūras reģionu kā pievilcīgu vidi, kur ceļot, redzēt un uzzināt vairāk. Projekta ietvaros tiks aktualizēta saikne starp vietējo pilsētu/ciemu un pārējo Eiropu Hanzas pilsētu vēstures attīstības ietvaros.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top