Lapas karte
AA+A++
A AAA

Projekts HANSA

Izstāde Kokneses novada domē “Hanzas savienība mūsdienās”

25.11.2016

logo_23_1.jpgKokneses novada domes 1.stāva vestibilā apskatāma izstāde „Hanzas savienība mūsdienās”, kura tapusi projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros, iesaistoties projekta partneriem.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt vietējos iedzīvotājus un citus interesentus ar visām mazajām Hanzas pilsētām, kuras apvienojušās kopīgā projektā, un sniegt ieskatu katras pilsētas unikālajā piedāvājumā, apliecinot, ka Hanzas savienība pilnvērtīgi pastāv arī mūsdienās.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

HANSA projekts uzsāk dalību tūrisma izstādēs

13.02.2017

hansa_logo_2016_1.jpgGada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Šogad pirmo reizi ar atsevišķu stendu apmeklētājus priecēs HANSA projekts, kas piedalīsies starptautiskās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu atpazīstamību starptautiskajā apritē.

Abās tūrisma izstādēs, kur būs atsevišķs HANSA projekta stends – Reisen Hamburg, Hamburgā (8.-12. februāris) un ITB Berlin, Berlīnē (8.-12. marts) – būs iespēja iepazīties ar projekta ideju un tajā iesaistīto pilsētu tūrisma piedāvājumu un atpūtas iespējām. Apmeklējot HANSA projekta stendu, būs iespēja ne tikai iegūt informāciju par pilsētām, bet arī iesaistīties dažādās aktivitātēs! Atkarībā no stenda apmeklējuma laika, viesiem būs iespēja satikt viduslaiku bruņinieku vai ietērpties Hanzas laikam raksturīgā apģērbā. Tāpat būs iespēja redzēt, kā tiek kaltas monētas un iemēģināt roku dzijas vērpšanā! Iepriecināsim arī garšas kārpiņas ar kvalitatīviem produktiem no Hanzas savienības pilsētām, un vadīsim izglītojošas un jautras spēles!

Lasīt visu ziņu

Norisinājusies Kokneses novada tūrisma centra organizētā sanāksme iedzīvotājiem un uzņēmējiem

23.11.2016

logo_23_1.jpgProjekta „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) ietvaros 23. novembrī Kokneses novada tūrisma centrs sadarbībā ar Attīstības nodaļu aicināja novada tūrisma uzņēmējus, iedzīvotājus un citus interesentus uz sanāksmi.

Edgars Plētiens - Mg.hist., vēstures zinātņu doktora grāda pretendents iepazīstināja klātesošos ar savu pētījumu „Kokneses pilsēta 13. – 16.gs.”. Uzņēmēji uzzināja daudz interesantu faktu par Koknesi, par tās atrašanās vietu un izveidošanos, par pili, apbūvi un pārvaldi. Uzņēmēji guva priekšstatu par to, kā koknesieši dzīvoja viduslaikos, ka to vidū tolaik bijuši labi amatnieki un aktīvi tirgotāji. Vēsturnieks savā stāstījumā dalījās ar savu izpratni par Hanzu, balstoties uz vēsturiskiem faktiem.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Kokneses tūrisma piedāvājumu prezentēs viduslaiku teltīs

12.10.2016

logo-pilns_1.jpgKokneses novada dome, turpinot realizēt Centrālbaltijas jūras reģiona programmas projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” aktivitātes, tūrisma centram iegādājusies divas stilizētas viduslaiku teltis un deviņas teltis-nojumes.

Lai veicinātu Kokneses novada tūrisma attīstību un veiksmīgi prezentētu Koknesi – Hanzas pilsētu, tūrisma centrs tās izmantos starptautiskās tūrisma izstādēs, Lielajās Hanzas dienās, Latvijas tūrisma gadatirgos un vietēja mēroga pasākumos. Viduslaiku teltīm krāsas tika izvēlētas ņemot vērā Kokneses vēsturiskā ģerboņa krāsu toņus, kas veicinās Kokneses kā galamērķa atšķirīguma pastiprināšanu, Hanzas laika notikumu simboliskās nozīmes izcelšanu un akcentēšanu Kokneses simbolos.

Lasīt visu ziņu

Kokneses lielākajos tūrisma objektos uzstādīti moderni tūristu plūsmas skaitītāji

05.09.2016

5092016_1.jpgKokneses novada dome novada ievērojamākajos tūrisma objektos - Likteņdārzā un Kokneses pilsdrupās ir uzsākusi efektīvu tūristu plūsmas noteikšanu ar modernu tehnoloģiju. Šī sistēma, ko uzstādījusi SIA „Datu tehnoloģiju grupa”, balstīta uz IP kameru darbību un izceļas ar to, ka ir ļoti precīza, apmeklētājiem nepamanāma, viegli ieviešama un izmantojama. Tūristu plūsmas skaitīšanas sistēmu nodrošina ieraksta un video novērošanas iekārta. Ar video arhivēšanas programmas palīdzību atskaitēs tiek uzglabāti visi vēsturiskie dati (diena, nedēļa, mēnesis, gads), pieejama statistika par noteiktu dienu, ar stundu detalizāciju grafiskā un tabulas formā, iespējams apskatīt statistiku par katru pieslēgto kameru un visām kopā. Pēc vajadzības var izveidot atskaiti par noteiktu periodu.

Lasīt visu ziņu

HANSA partneru tikšanās Cēsīs: pilsētu vēstures izpēte tuvojas noslēgumam

27.09.2016

logo-pilns_1.jpg8. septembrī Cēsīs tikās projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, lai pārrunātu vasarā padarītos darbus un tuvāko mēnešu plānus. Šovasar HANSA projekta partneri daudz laika ir veltījuši vietējās Hanzas vēstures izpētei, tādējādi bagātinot zināšanas par pilsētu pagātni. Iegūtie rezultāti pēc apkopošanas noderēs jaunu un autentisku tūrisma produktu izveidei un popularizēšanai. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par projekta mobilās aplikācijas izstrādi, norunājot pamatprincipus, kā tiks veidota aplikācija, kas būs atbalsts pilsētu viesiem, informāciju par tūrisma objektiem un maršrutiem padarot viegli pieejamu un saprotamu.

Būtisks projekta posms ir gaidāms nākamā gada sākumā, kad projekts HANSA sāks dalību starptautiskajās tūrisma izstādēs. Līdz pirmajai izstādei “Reisen Hamburg” Vācijā darāmo darbu sarakstā ir projekta stenda un informatīvo materiālu izveide. Projekta partneri sadarbosies arī piedāvājumu izstrādē tūrisma operatoriem un individuāliem klientiem.

Lasīt visu ziņu

HANSA projekta partneri iepazīst Hanzas mārketinga labos piemērus

28.04.2016

mara_1.jpgProjekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, tostarp arī Kokneses novada domes pārstāvji, aizvadītajā nedēļā viesojās Eiropas Kultūras maršrutu institūtā un Vācijas Hanzas pilsētās Lemgo un Lībekā. Hanza ir viens no sertificētiem Eiropas kultūras maršrutiem, un projekta partneri uzzināja, kādas priekšrocības tas viņiem sniedz. Tāpat viņi pētīja, kā neliela Hanzas pilsēta var sekmīgi organizēt savu mārketingu.

Mācību brauciena pirmā pietura bija Luksemburgā, kur projekta partneri viesojās Eiropas Kultūras maršrutu institūtā. Hanza ir viens no sertificētajiem Eiropas kultūras maršrutiem, un projekta partneri uzzināja par prasībām, kādas tiem ir. Sertificētajiem maršrutiem ir jāatbilst noteiktiem kvalitātes standartiem, ir jābūt ar ievērojamu zinātniskas izpētes bāzi un ir jābūt novērtētiem un pārbaudītiem reizi trīs gados. Institūtam ir ievērojama sadarbība ar Eiropas Komisijas, UNESCO un Pasaules tūrisma organizācijas institūcijām. Ar mārketinga un zīmola virzīšanas aktivitātēm Institūts cer panākt, ka kultūras maršruti būs būtiska daļa no Eiropas kultūras tūrisma, līdz ar to Hanzas pilsētām ir iespēja tikt pie plašākas publicitātes visā pasaulē. Institūta pārstāvji arī ierosināja, ka HANSA projekta dalībnieki varētu piedalīties speciālistu apmācībās, apgūstot, kā saglabāt un attīstīt kultūras maršrutus un sekmēt to atpazīstamību.

Lasīt visu ziņu galerija (7)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top