faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Seminārs Kokneses novada uzņēmējiem un iedzīvotājiem

23.11.2016 14:00 kur : Kokneses novada dome

Kokneses novada tūrisma centrs sadarbībā ar Kokneses novada Attīstības nodaļu 2016.gada 23.novembrī plkst.14:00 Kokneses novada domē, Melioratoru ielā 1, Koknesē organizē ikgadējo sapulci par tūrisma attīstību un tendencēm Koknesē, par sadarbības projektiem, Kokneses vēsturi un aktualitātēm 2016.gadā. Uz tikšanos aicināti dažādu nozaru uzņēmēji un novada iedzīvotāji.

Semināra tēma „Kokneses Hanzas laika notikumu simboliskās nozīmes izcelšana tūrisma attīstībā”. Uzņēmējiem būs iespēja iepazīties ar pētījumu par Koknesi Hanzas laikos, kurš tapis projekta „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros. Būs apskatāma izstāde par Hanzas savienību mūsdienās. Uzzināsiet kā plānot un izveidot efektīvu uzņēmuma mājas lapu. Likteņdārzs iepazīstinās ar aktualitātēm, savukārt Kokneses tūrisma centrs pastāstīs par sezonas tūrisma tendencēm un sadarbības iespējām jaunu tūrisma produktu veidošanā. Pasākuma noslēgumā aicināsim iepazīties ar biedrības “Baltaine” Radošās mājas piedāvājumu.

Dalībai pasākumā pieteikties zvanot pa telefonu 29431563 Vitai, vai rakstot uz e-pastu: turisms@koknese.lv.

Pielikumā pasākuma detalizēta programma.

Izstāde Kokneses novada domē “Hanzas savienība mūsdienās”25.11.2016

Kokneses novada domes 1.stāva vestibilā apskatāma izstāde „Hanzas savienība mūsdienās”, kura tapusi projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros, iesaistoties projekta partneriem.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt vietējos iedzīvotājus un citus interesentus ar visām mazajām Hanzas pilsētām, kuras apvienojušās kopīgā projektā, un sniegt ieskatu katras pilsētas unikālajā piedāvājumā, apliecinot, ka Hanzas savienība pilnvērtīgi pastāv arī mūsdienās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

HANSA projekts uzsāk dalību tūrisma izstādēs13.02.2017

Gada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Šogad pirmo reizi ar atsevišķu stendu apmeklētājus priecēs HANSA projekts, kas piedalīsies starptautiskās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu atpazīstamību starptautiskajā apritē.

Abās tūrisma izstādēs, kur būs atsevišķs HANSA projekta stends – Reisen Hamburg, Hamburgā (8.-12. februāris) un ITB Berlin, Berlīnē (8.-12. marts) – būs iespēja iepazīties ar projekta ideju un tajā iesaistīto pilsētu tūrisma piedāvājumu un atpūtas iespējām. Apmeklējot HANSA projekta stendu, būs iespēja ne tikai iegūt informāciju par pilsētām, bet arī iesaistīties dažādās aktivitātēs! Atkarībā no stenda apmeklējuma laika, viesiem būs iespēja satikt viduslaiku bruņinieku vai ietērpties Hanzas laikam raksturīgā apģērbā. Tāpat būs iespēja redzēt, kā tiek kaltas monētas un iemēģināt roku dzijas vērpšanā! Iepriecināsim arī garšas kārpiņas ar kvalitatīviem produktiem no Hanzas savienības pilsētām, un vadīsim izglītojošas un jautras spēles!

printēt Lasīt visu ziņu

Norisinājusies Kokneses novada tūrisma centra organizētā sanāksme iedzīvotājiem un uzņēmējiem

23.11.2016

Projekta „Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) ietvaros 23. novembrī Kokneses novada tūrisma centrs sadarbībā ar Attīstības nodaļu aicināja novada tūrisma uzņēmējus, iedzīvotājus un citus interesentus uz sanāksmi.

Edgars Plētiens - Mg.hist., vēstures zinātņu doktora grāda pretendents iepazīstināja klātesošos ar savu pētījumu „Kokneses pilsēta 13. – 16.gs.”. Uzņēmēji uzzināja daudz interesantu faktu par Koknesi, par tās atrašanās vietu un izveidošanos, par pili, apbūvi un pārvaldi. Uzņēmēji guva priekšstatu par to, kā koknesieši dzīvoja viduslaikos, ka to vidū tolaik bijuši labi amatnieki un aktīvi tirgotāji. Vēsturnieks savā stāstījumā dalījās ar savu izpratni par Hanzu, balstoties uz vēsturiskiem faktiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Kokneses tūrisma piedāvājumu prezentēs viduslaiku teltīs12.10.2016

Kokneses novada dome, turpinot realizēt Centrālbaltijas jūras reģiona programmas projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” aktivitātes, tūrisma centram iegādājusies divas stilizētas viduslaiku teltis un deviņas teltis-nojumes.

Lai veicinātu Kokneses novada tūrisma attīstību un veiksmīgi prezentētu Koknesi – Hanzas pilsētu, tūrisma centrs tās izmantos starptautiskās tūrisma izstādēs, Lielajās Hanzas dienās, Latvijas tūrisma gadatirgos un vietēja mēroga pasākumos. Viduslaiku teltīm krāsas tika izvēlētas ņemot vērā Kokneses vēsturiskā ģerboņa krāsu toņus, kas veicinās Kokneses kā galamērķa atšķirīguma pastiprināšanu, Hanzas laika notikumu simboliskās nozīmes izcelšanu un akcentēšanu Kokneses simbolos.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses lielākajos tūrisma objektos uzstādīti moderni tūristu plūsmas skaitītāji05.09.2016

Kokneses novada dome novada ievērojamākajos tūrisma objektos - Likteņdārzā un Kokneses pilsdrupās ir uzsākusi efektīvu tūristu plūsmas noteikšanu ar modernu tehnoloģiju. Šī sistēma, ko uzstādījusi SIA „Datu tehnoloģiju grupa”, balstīta uz IP kameru darbību un izceļas ar to, ka ir ļoti precīza, apmeklētājiem nepamanāma, viegli ieviešama un izmantojama. Tūristu plūsmas skaitīšanas sistēmu nodrošina ieraksta un video novērošanas iekārta. Ar video arhivēšanas programmas palīdzību atskaitēs tiek uzglabāti visi vēsturiskie dati (diena, nedēļa, mēnesis, gads), pieejama statistika par noteiktu dienu, ar stundu detalizāciju grafiskā un tabulas formā, iespējams apskatīt statistiku par katru pieslēgto kameru un visām kopā. Pēc vajadzības var izveidot atskaiti par noteiktu periodu.

printēt Lasīt visu ziņu

HANSA partneru tikšanās Cēsīs: pilsētu vēstures izpēte tuvojas noslēgumam27.09.2016

8. septembrī Cēsīs tikās projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, lai pārrunātu vasarā padarītos darbus un tuvāko mēnešu plānus. Šovasar HANSA projekta partneri daudz laika ir veltījuši vietējās Hanzas vēstures izpētei, tādējādi bagātinot zināšanas par pilsētu pagātni. Iegūtie rezultāti pēc apkopošanas noderēs jaunu un autentisku tūrisma produktu izveidei un popularizēšanai. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par projekta mobilās aplikācijas izstrādi, norunājot pamatprincipus, kā tiks veidota aplikācija, kas būs atbalsts pilsētu viesiem, informāciju par tūrisma objektiem un maršrutiem padarot viegli pieejamu un saprotamu.

Būtisks projekta posms ir gaidāms nākamā gada sākumā, kad projekts HANSA sāks dalību starptautiskajās tūrisma izstādēs. Līdz pirmajai izstādei “Reisen Hamburg” Vācijā darāmo darbu sarakstā ir projekta stenda un informatīvo materiālu izveide. Projekta partneri sadarbosies arī piedāvājumu izstrādē tūrisma operatoriem un individuāliem klientiem.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top